Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο ακριβως εννοουσα! ευχαριστω πολυ!!!! για να δουμε τι και πως.. ελπιζς να ειναι ειναι ευκολο..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή απαιτείται ξεκλείδωμα της συσκευής μέσω κάποιας διαδικασίας, οφείλεις να δώσεις προσοχή σε ότι κάνεις. Η επιλογή δική σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή απαιτείται ξεκλείδωμα της συσκευής μέσω κάποιας διαδικασίας, οφείλεις να δώσεις προσοχή σε ότι κάνεις. Η επιλογή δική σου.

 

Θα εννοεις να περασω απλα HSPL πρωτα και μετα τη Rom.. Αν ειναι αυτο μονο οκ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα εννοεις να περασω απλα HSPL πρωτα και μετα τη Rom.. Αν ειναι αυτο μονο οκ...

 

Αυτά είναι τα βασικά βήματα. Αν κοιτάξεις στο link που σου έδωσα έχει αναλυτικές περιγραφές για τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον ενα screen protector να καταργει τον σενσορα που σβηνει τον φωτισμο?

υπαρχει καπου ρυθμιση για αυτον τον σενσορα?

 

εβγαλα τον screen protector αλλα παλι δεν δουλευει ο light sensor!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι δυνατον ενα screen protector να καταργει τον σενσορα που σβηνει τον φωτισμο?

 

Δεν αποκλείεται, εξαρτάται το screen protector.

 

υπαρχει καπου ρυθμιση για αυτον τον σενσορα?

 

Ρυθμίσεις (καρτέλα) / Ήχος και καρτέλα / Οπίσθιος φωτισμός / Αυτόματη ρύθμιση φωτισμού οθόνης.

 

Επίσης για όποιον χρησιμοποιεί το CHT2.0, υπάρχει η δυνατότητα για on/off του αισθητήρα προσέγγισης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται, εξαρτάται το screen protector.

 

 

 

Ρυθμίσεις (καρτέλα) / Ήχος και καρτέλα / Οπίσθιος φωτισμός / Αυτόματη ρύθμιση φωτισμού οθόνης.

 

Επίσης για όποιον χρησιμοποιεί το CHT2.0, υπάρχει η δυνατότητα για on/off του αισθητήρα προσέγγισης.

οταν πλησιαζα το χερι μου στον σενσορα πανω αριστερα στην οθονη ,αυτη εσβηνε,τωρα δεν σβηνει!οταν απαντουσα μια κληση και πλησιαζα το κινητο στο κεφαλι μου εσβηνε η οθονη ,τωρα ΔΕΝ σβηνει!εκανα hard reset και παλι τιποτα!

 

αυτος ο αισθητηρας προσεγγισης πως τον ενεργο/απενεργοποιουμε εαν δεν εχουμε CHT 2.0 ?

 

ειναι επισημο!!!!για καποιο λογο ΔΕΝ δουλευει ξαφνικα ο proximity sensor!τι να κανω????ολο προβληματα

 

EDIT:ΔΟΥΛΕΨΕ ΤΕΛΙΚΑ !υπαρχει καποιο registry path που να απ/ενεργοποιει τον proximity sensor για εμας που δεν εχουμε CHT 2.0?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

ναι energy εχω αλλα επειδη δεν καταλαβα πληρως ( :O ) για να το κανω αυτο πρεπει να εχω το cht 2.0? γιατι δεν το εχω... :O

 

Δεν εχεις CHT??? Νομιζω οτι ειναι μεγαλη παραλειψη! Πραγματικα ολοκληρωνει το Sense σε τετοιο βαθμο που απορω γιατι η μαμα htc δεν το ενσωματωνει στις official roms.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις CHT??? Νομιζω οτι ειναι μεγαλη παραλειψη! Πραγματικα ολοκληρωνει το Sense σε τετοιο βαθμο που απορω γιατι η μαμα htc δεν το ενσωματωνει στις official roms.

 

εξαρταται νομιζω κατα πως θες να "στρωσεις" τη συσκευη σου! ειχα cht και το προηγουμενο αλλα και το 2.0. προσωπικα δε με ενθουσιασε ποτε, και βρισκω οτι μου εκανε και βαρυ το τηλεφωνο. με ασημαντα απειροελαχιστα και σπανια παγωματα δευτερολεπτου, το cht ξηλωθηκε και τουλαχιστον συντομα, δεν προκειται να μπει παλι! ξερω ανηκω στις εξαιρεσεις, αλλα δε βρισκω τραγικη την ελλειψη του... το αναποδο θα ελεγα.. :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Όντως ανήκεις στις εξαιρέσεις. Για εμένα δε νοείται συσκευή με HTC Sense και χωρίς CHT2.0.

 

ναι και για μενα το ιδιο δεν θα το ηθελα το τηλεφωνο χωρις αυτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Από την πρώτη στιγμή που λάνσαρε η HTC το δικό της sence εδώ και κάποια χρόνια , υπήρχαν ελλείψεις και ψάχνανε οι χρήστες κάποιο τρόπο για πιο προσωπική διαμόρφωσή του .

 

Με το cht επιτέλους σου δίνεται η δυνατότητα αυτή , νομίζω πως είναι το κυριότερο πρόγραμμα που πρέπει να έχει ένα htc μετά το sence .

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν cab η registry tweaks που διορθωνουν την αποδοση της καμερας; (εξαιρω το bsb tweaks) νομιζω υπηρχαν καποια, και απο την htc επισημο, αλλα δε μπορω να τα βρω... οποιος τα θυμαται θα μπορουσε να μου τα στειλει σε ενα pm; :O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

σημερα κοιτάζοντας το site forum.xda-developers.com/

διάβασα τα ακόλουθα.<<Just to clear up the most asked question in this thread, this app will NOT work with the HTC HD2, because there is no android distro available yet for that platform (SnapDragon)>>

αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι τοhd2 ΔΕΝ εχει snapdragon.

Aπο την αλλα μεραιά όμως κοιτάζοντας το site http://www.ebw.gr/el-GR/Product/6879/HTC-HD2-HTC-T8585-Touch-HD2?ref=bestprice

βλέπεις να διαφιμίζει το hd2 οτι ΕΧΕΙ!! <<εξοπλισμένο με το το νέο πανίσχυρο επεξεργαστή Qualcomm Snapdragon QSD8250 στα 1GHz!>>>

και κοιτωντας το δικό μου γραφει QUALCOMM®8250B , ΤΑΧΥΤΗΤΑ 1024Mhz.

ΚΑΙ ΚΛΕΊΝΟΝΤΑςΣ τι να πιστεψω και τι να δεχτω ως σωστο?

και τελικά το δικο μου έχει snapdragon?

ΚΑΙ 2) ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ υπάρχουν HD2 ΠΟΥ <<ΦΟΡΑΝΕ>> τόσο διαφορετικό επαξεργαστη?

και αν ισχυει αυτό τότε ειναι λογικό καποια cabakia σε κάποιους να δουλευουν και σε αλλους οχι!

ΥΓ- καθε φορά που πάω να διαβάσω κάτι για το hd2 και να ξεστραβωθώ , φτάννω στο ιδιο αποτέλεσμα --->ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ και περισσότερα μπερδέματα

ΥΓ2--επίσης ίσως να είναι πιο σωστό στην υπογραφή μας να γράφουμε και τον επεξεργαστη που <<φοράμε>> ???????

Edited by skstelios

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι είναι αυτό που σε έχει μπερδέψει αλλά ένα είναι σίγουρο... όλα τα HTC HD2 έχουν σίγουρα επεξεργαστή τον Qualcomm Snapdragon QSD8250. Εκτός βέβαια και αν μιλάμε για κλώνους αλλά αυτά δεν είναι καν της HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

σημερα κοιτάζοντας το site forum.xda-developers.com/

διάβασα τα ακόλουθα.<<Just to clear up the most asked question in this thread, this app will NOT work with the HTC HD2, because there is no android distro available yet for that platform (SnapDragon)>>

αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι τοhd2 ΔΕΝ εχει snapdragon.

Aπο την αλλα μεραιά όμως κοιτάζοντας το site http://www.ebw.gr/el-GR/Product/6879/HTC-HD2-HTC-T8585-Touch-HD2?ref=bestprice

βλέπεις να διαφιμίζει το hd2 οτι ΕΧΕΙ!! <<εξοπλισμένο με το το νέο πανίσχυρο επεξεργαστή Qualcomm Snapdragon QSD8250 στα 1GHz!>>>

και κοιτωντας το δικό μου γραφει QUALCOMM®8250B , ΤΑΧΥΤΗΤΑ 1024Mhz.

ΚΑΙ ΚΛΕΊΝΟΝΤΑςΣ τι να πιστεψω και τι να δεχτω ως σωστο?

και τελικά το δικο μου έχει snapdragon?

ΚΑΙ 2) ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ υπάρχουν HD2 ΠΟΥ <<ΦΟΡΑΝΕ>> τόσο διαφορετικό επαξεργαστη?

και αν ισχυει αυτό τότε ειναι λογικό καποια cabakia σε κάποιους να δουλευουν και σε αλλους οχι!

ΥΓ- καθε φορά που πάω να διαβάσω κάτι για το hd2 και να ξεστραβωθώ , φτάννω στο ιδιο αποτέλεσμα --->ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ και περισσότερα μπερδέματα

ΥΓ2--επίσης ίσως να είναι πιο σωστό στην υπογραφή μας να γράφουμε και τον επεξεργαστη που <<φοράμε>> ???????

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Καλημέρα,

 

Για να σου λυθούν οι απορίες για τον επεξεργαστή, δεν έχεις παρά να κοιτάξεις το επίσημο site της HTC. Εκεί αναφέρει ρητά ότι "φοράει" τον Snapdragon. Σου παραθέτω και το link.

 

http://www.htc.com/europe/specification.aspx?p_id=297

 

Για τόσο απλά ερωτήματα, καλό είναι να κοιτάς πρώτα το manual και την σελίδα της HTC και μετά forums με παρά πολύ μεγάλο όγκο πληροφορίας όπως το myphone και το xda.

 

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Sorry Γιάννη (athanaso77), με πρόλαβες!

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

σημερα κοιτάζοντας το site forum.xda-developers.com/

διάβασα τα ακόλουθα.<<Just to clear up the most asked question in this thread, this app will NOT work with the HTC HD2, because there is no android distro available yet for that platform (SnapDragon)>>

αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι τοhd2 ΔΕΝ εχει snapdragon.

Aπο την αλλα μεραιά όμως κοιτάζοντας το site http://www.ebw.gr/el-GR/Product/6879/HTC-HD2-HTC-T8585-Touch-HD2?ref=bestprice

βλέπεις να διαφιμίζει το hd2 οτι ΕΧΕΙ!! <<εξοπλισμένο με το το νέο πανίσχυρο επεξεργαστή Qualcomm Snapdragon QSD8250 στα 1GHz!>>>

και κοιτωντας το δικό μου γραφει QUALCOMM®8250B , ΤΑΧΥΤΗΤΑ 1024Mhz.

ΚΑΙ ΚΛΕΊΝΟΝΤΑςΣ τι να πιστεψω και τι να δεχτω ως σωστο?

και τελικά το δικο μου έχει snapdragon?

ΚΑΙ 2) ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ υπάρχουν HD2 ΠΟΥ <<ΦΟΡΑΝΕ>> τόσο διαφορετικό επαξεργαστη?

και αν ισχυει αυτό τότε ειναι λογικό καποια cabakia σε κάποιους να δουλευουν και σε αλλους οχι!

ΥΓ- καθε φορά που πάω να διαβάσω κάτι για το hd2 και να ξεστραβωθώ , φτάννω στο ιδιο αποτέλεσμα --->ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ και περισσότερα μπερδέματα

ΥΓ2--επίσης ίσως να είναι πιο σωστό στην υπογραφή μας να γράφουμε και τον επεξεργαστη που <<φοράμε>> ???????

 

Το ότι δεν το γράφει στο όνομα του επεξεργαστή στις πληροφορίες της συσκευής σου δεν σημαίνει ότι δεν είναι Snapdragon ο επεξεργαστης. Μην μπερδεύσαι.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Όντως ανήκεις στις εξαιρέσεις. Για εμένα δε νοείται συσκευή με HTC Sense και χωρίς CHT2.0.

 

παιδια μια χαζη ερωτηση:!:το Co0kie's Home Tab 2.0+ CHTEditor 2.0 τα περναμε πανω απο την παλια εκδοση?η κανουμε διαγραφη τα παλια και μετα περναμε τα καινουργια:!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια χαζη ερωτηση:!:το Co0kie's Home Tab 2.0+ CHTEditor 2.0 τα περναμε πανω απο την παλια εκδοση?η κανουμε διαγραφη τα παλια και μετα περναμε τα καινουργια:!:

 

εγω διεγραψα τη παλια τοτε σοφτ ρισερ κ μετα βαλα τη καινουργια :)

Link to comment
Share on other sites

EKANA απο τον υπολογιστη εξαγωγη τα αγαπημενα του explorer σε αρχειο HTML Και το εβαλα στην καρτα μνημης του λεο μολις λοιπον πατησω στο αρχειο μου ανοιγει με τον οπερα μια σελιδα με τα αγαπημενα μου αυτα πως μπωρο τωρα να τα προσθεσω στα αγαπημενα του οπερα????? :X
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια μια χαζη ερωτηση:!:το Co0kie's Home Tab 2.0+ CHTEditor 2.0 τα περναμε πανω απο την παλια εκδοση?η κανουμε διαγραφη τα παλια και μετα περναμε τα καινουργια:!:

 

Κάνε απεγκατάσταση της υπάρχουσας. Υπάρχουν οι σχετικές οδηγίες στο thread του CHT στο XDA.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παiδιά παράξενα πράγματα βλέπω.

Χθες είχα το κινητό με 20% μπαταρία και σήμερα το πρωϊ το βρήκα κλειστό με 0% .

Βασικά στην αρχή δεν άνοιγε και λέω "ωχ", αλλά υποπτεύθηκα μπαταρία.

Το μόνο που έιχα ανοιχτό ήταν αφύπνηση και όλα τα άλλα task ήταν κλειστά.Δηλαδή δεν έτρεχε κάτι που έτρωγε μπαταρία.

Το κινητό είναι 2 μηνών με 1.66 official rom.

Έβαλα και έβγαλα μπαταρία καλού κακού και το φορτίζω τώρα.

Δεν ξέρω αν παέι αργά αλλά σε ένα τέταρτο έχει φτάσει στο 6% .

Να τσεκάρω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Παiδιά παράξενα πράγματα βλέπω.

Χθες είχα το κινητό με 20% μπαταρία και σήμερα το πρωϊ το βρήκα κλειστό με 0% .

Βασικά στην αρχή δεν άνοιγε και λέω "ωχ", αλλά υποπτεύθηκα μπαταρία.

Το μόνο που έιχα ανοιχτό ήταν αφύπνηση και όλα τα άλλα task ήταν κλειστά.Δηλαδή δεν έτρεχε κάτι που έτρωγε μπαταρία.

Το κινητό είναι 2 μηνών με 1.66 official rom.

Έβαλα και έβγαλα μπαταρία καλού κακού και το φορτίζω τώρα.

Δεν ξέρω αν παέι αργά αλλά σε ένα τέταρτο έχει φτάσει στο 6% .

Να τσεκάρω κάτι;

δε νομιζω πως υπαρχει κατι το παραξενο.. μετα τα 30% η μπαταρια φευγει σα νερο.. στο δικο μου τουλαχιστον! κι εγω χτες το αφησα με 13% και σημερα το πρωι που ξυπνησα ειχε σβησει χωρις κατι να τρεχει στο παρασκηνιο.. νομιζω πως ειναι «φυσιολογικο» λοιπον και δε χρειαζεται να ανησυχεις! :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Σε κάποια link που κοίταζε έλεγε για 5-6% overnight, αλλά,βλέπω και εσένα εδώ που όλο σου βγάζει διάφορα, οπότε αν είσαι άνετη με αυτό το θέμα τότε είμαι οκ και εγώ.

Κάτι που σκέφτηκα είναι, επειδή κοιμάμαι λίγο, χαμηλά και το κινητό ήταν δίπλα, μήπως έψαχνε συνέχεια για σήμα και του έτρωγε μπαταρία.

Edited by vkb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...