Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
εμ οταν υπαρχει ΕΝΑ σερβις για 5000000 κατοικους τι να περιμενουμε!

 

Ας λέμε πάλι καλά που υπάρχει και αυτό και δουλεύει καλά για τα Ελληνικά δεδομένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos ...χτες βραδυ βγηκα και μια τυπισα μου εριηξε κρασι πανω στο HD2 ..μιλαμε τοσο καιρο το ειχα αγρατσουνιστο και τωρα το σφουγγαρισα απο μεσα ...το καλο ειναι οτι λειτουργει ...το κακο ειναι οτι φαινεται να εχει προβλημα με την μπαταρια ...μολις το χρησιμοποιω ζεστενεται αποτομα και ξεφορτιζει αμεσως η μπαταρια ..και δεν φορτιζει σωστα ..το αφησα ολο το βραδυ και εφτασε το 13% ..

 

που να το παω στην θεσσαλονικη να το δουν ...ειναι εκτος εγγυησης λογω cooked rom ...θα επιζησει ???

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos ...χτες βραδυ βγηκα και μια τυπισα μου εριηξε κρασι πανω στο HD2 ..μιλαμε τοσο καιρο το ειχα αγρατσουνιστο και τωρα το σφουγγαρισα απο μεσα ...το καλο ειναι οτι λειτουργει ...το κακο ειναι οτι φαινεται να εχει προβλημα με την μπαταρια ...μολις το χρησιμοποιω ζεστενεται αποτομα και ξεφορτιζει αμεσως η μπαταρια ..και δεν φορτιζει σωστα ..το αφησα ολο το βραδυ και εφτασε το 13% ..

 

που να το παω στην θεσσαλονικη να το δουν ...ειναι εκτος εγγυησης λογω cooked rom ...θα επιζησει ???

 

Αυτες οι γυναικες! Μια ζωη σκετη καταστροφη ειναι! :rolleyes:

 

Μαλλον για service σε βλεπω, και φυσικα εισαι εκτος εγγυησης οχι λογο ρομ αλλα επειδη κατα 99% θα καταλαβουν τι εγινε.

Στην Θεσσαλονικη το service ειναι : Μηχανογραφική ΕΠΕ, Κύπρου 26 55133 Καλαμαρια, Τηλ: 2310424581-2. Να ξερεις οτι το συγκεκριμενο καταστημα ειναι level 1 και κανει μονο επεμβασεις software. Οποτε το μηχανακι θα παει Αθηνα.

 

Εαν ητανε νερο θα σου ελεγα να περιμενεις κανα δυο μερες να στεγνωσει καλα και να δεις τι γινεται, αλλα με κρασι δυσκολα τα πραγματα.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Bγαλε την μπαταρια παρε ενα σεσουαρ που στεγνωνει και με ζεστο αερα ξεκινα, κατι θα εχει κρατησει απο το κρασι , χωρις την official rom μην το πας στην ace.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos ...χτες βραδυ βγηκα και μια τυπισα μου εριηξε κρασι πανω στο HD2 ..μιλαμε τοσο καιρο το ειχα αγρατσουνιστο και τωρα το σφουγγαρισα απο μεσα ...το καλο ειναι οτι λειτουργει ...το κακο ειναι οτι φαινεται να εχει προβλημα με την μπαταρια ...μολις το χρησιμοποιω ζεστενεται αποτομα και ξεφορτιζει αμεσως η μπαταρια ..και δεν φορτιζει σωστα ..το αφησα ολο το βραδυ και εφτασε το 13% ..

 

που να το παω στην θεσσαλονικη να το δουν ...ειναι εκτος εγγυησης λογω cooked rom ...θα επιζησει ???

 

φυσα το με το σεσουαρ αρκετη ωρα. ισως κατι να σωσεις.. επειτα περασε ξανα την official rom και κανε μια επισκεψη στην ace. μην το εκθετεις ποτε σε μερος που υπαρχουν υγρα. ειναι καταστροφη! την εχουν παθει κι αλλοι με κρασι... :O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos ...χτες βραδυ βγηκα και μια τυπισα μου εριηξε κρασι πανω στο HD2 ..μιλαμε τοσο καιρο το ειχα αγρατσουνιστο και τωρα το σφουγγαρισα απο μεσα ...το καλο ειναι οτι λειτουργει ...το κακο ειναι οτι φαινεται να εχει προβλημα με την μπαταρια ...μολις το χρησιμοποιω ζεστενεται αποτομα και ξεφορτιζει αμεσως η μπαταρια ..και δεν φορτιζει σωστα ..το αφησα ολο το βραδυ και εφτασε το 13% ..

 

που να το παω στην θεσσαλονικη να το δουν ...ειναι εκτος εγγυησης λογω cooked rom ...θα επιζησει ???

ενα μπουκαλι κρασι μου ειχε ριξει στο προηγουμενο κινητο μου μια κοπελλα και εχω να σου πω τα εξης.στο service της htc μου ειπαν οτι πρεπει να αλλαξουν οθονη και πλακετα,και το joysticγιατι ειχαν διαβρωθει,και μου ζητησαν ενα ποσο διπλασιο απο την αξια της συσκευης αν την πουλουσα μετα απο ενα χρονο που το ειχα αγορασει.

εν τω μεταξυ μονο η μπαταρια δεν φορτιζε οπως στο δικο σου,και ο τροχος κολλαγε λιγο.το πηρα πισω χωρις να κανω τιποτα απ αυτα,αγορασα αλλη μπαταρια,και το εχω ακομα και δουλευει μια χαρα!

θα σου ελεγα να το ανοιξεις και να το καθαρισεις ,αλλαξε και μπαταρια και αστο οπως ειναι αφου δουλευει κανονικα,γιατι θα σου ζητησουν πανω απο 300 ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει και παλιά, αλλά τότε δεν υπήρχε κάτι. Υπάρχει καμιά ρύθμιση στην registry ή κάποιο προγραμματάκι για να γυρνά αυτόματα η οθόνη σε landscape στα προγράμματα του office; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο απλά πράγματα δεν τα έχουν προβλέψει!

 

Κάτι τελευταίο! Μήπως επίσης υπάρχει κάποια ρύθμιση-πρόγραμμα για να μπορώ να κάνω Pause κατά τη διάρκεια μιας εγγραφής βίντεο και πατώντας rec αυτή να συνεχίζει χωρίς να μου κάνει 2ο αρχείο;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

να αλλαξω παλι ρομ δεν γινεται γιατι απλα δεν φορτιζει ...αν δεν το παω στη ace που μπορω να το παω ???
κατ αρχην αγορασε αλλη μπαταρια αφου ετσι κι αλλοιως αχρηστευθηκε και θα την αλλαξεις αναγκαστικα!

κανε ενα εξονυχιστικο ελεγχο και καθαρισμα στο εσωτερικο της συσκευης,και αφου δουλευει κανονικα,γνωμη μου αφησε την ετσι.

αν την πας στο service θα ειναι καλυτερα να αγορασεις μια αλλη μεταχειρισμενη με τα χρηματα που θα σου ζητησουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κάποιο προγραμμα κατα το οποιο να παταω παυση τραβωντας βιντεο χωρις να σταματησει η εγγραφη; επιπλεον σε πολυ δυνατο ηχο, live μουσικης, παρατηρησα οτι κατα την αναπαραγωγη, φυσαει, κανει θορυβο κλπ.. ειναι θεμα hardware, η θεμα rom που εχω βαλει; το σαββατο σκοπευω να ειμαι στον αγαπημενο μου τραγουδιστη και το leo δε με βοηθα.. καμια ιδεα για τις αποριες μου;:O:O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κάποιο προγραμμα κατα το οποιο να παταω παυση τραβωντας βιντεο χωρις να σταματησει η εγγραφη; επιπλεον σε πολυ δυνατο ηχο, live μουσικης, παρατηρησα οτι κατα την αναπαραγωγη, φυσαει, κανει θορυβο κλπ.. ειναι θεμα hardware, η θεμα rom που εχω βαλει; το σαββατο σκοπευω να ειμαι στον αγαπημενο μου τραγουδιστη και το leo δε με βοηθα.. καμια ιδεα για τις αποριες μου;:O:O

 

Αυτο που γνωριζω απο την πειρα μου ειναι οτι ολα τα κινητα εχουν ενα θεμα περι ηχογραφησεων σε χωρο με πολυ δυνατη μουσικη.

Αυτο που κανω εγω ειναι να βαζω το δαχτυλο μου μπροστα στο μικροφωνο (να το καλυπτω τελειως) ετσι εχεις καλυτερο ηχο σιγουρα σε σχεση με την βαβουρα που ακουγεται πριν.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που γνωριζω απο την πειρα μου ειναι οτι ολα τα κινητα εχουν ενα θεμα περι ηχογραφησεων σε χωρο με πολυ δυνατη μουσικη.

Αυτο που κανω εγω ειναι να βαζω το δαχτυλο μου μπροστα στο μικροφωνο (να το καλυπτω τελειως) ετσι εχεις καλυτερο ηχο σιγουρα σε σχεση με την βαβουρα που ακουγεται πριν.

 

σωστα! απλως συγκρινοντας μια φορα το δικο μου με ενα αλλο leo ενος φιλου, που απλως φορουσε αλλη rom, διαπιστωσα πως οι φωτο του αλλου ηταν αισθητα καλυτερες απο τις δικες μου. γι αυτο σκεφτηκα μηπως η rom επηρεαζει και την ποιοτητα του video. (περα απ το φυσιολογικο θορυβο που κανουν τα κινητα ουτως η αλλως στη δυνατη μουσικη)

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφικά μιλώντας , πρέπει να τραβήξεις ταυτόχρονα το ίδιο θέμα με τις ίδιες ρυθμίσεις εσύ για να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα , δεν πιστεύω θα υπάρχουν μεγάλες διαφορές μ' αυτό τον τρόπο μεταξύ cooked roms .....

 

edit: ειδικά εαν έχεις κάνει όλα τα γνωστά μικροπειράγματα στην registry που έχουν αναφερθεί ήδη ή μέσω bsb

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει ας βοηθησει....

 

Απο ebay υπαρχει επιτραπεζιος φορτιστης για το hd2 που να εχει θηκη να φορτιζεται ταυτοχρονα και δευτερη μπαταρια ?

 

Κατι σαν αυτο αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτο που θελω.

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει ας βοηθησει....

 

Απο ebay υπαρχει επιτραπεζιος φορτιστης για το hd2 που να εχει θηκη να φορτιζεται ταυτοχρονα και δευτερη μπαταρια ?

 

Κατι σαν αυτο αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτο που θελω.

Ευχαριστω.

 

http://cgi.ebay.com/6-item-Accessories-Value-Pack-HTC-Touch-HD2-HD-2-II-/310269271214?pt=PDA_Accessories&hash=item483d7d5cae

 

 

κάτι τέτοιο ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφικά μιλώντας , πρέπει να τραβήξεις ταυτόχρονα το ίδιο θέμα με τις ίδιες ρυθμίσεις εσύ για να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα , δεν πιστεύω θα υπάρχουν μεγάλες διαφορές μ' αυτό τον τρόπο μεταξύ cooked roms .....

 

edit: ειδικά εαν έχεις κάνει όλα τα γνωστά μικροπειράγματα στην registry που έχουν αναφερθεί ήδη ή μέσω bsb

 

ναι το ιδιο θεμα και με τον ιδιο φωτισμο τραβουσαμε στο σπιτι μου. και ιδια rom ειχαμε απλως αλλη εκδοση ο καθενας. η δικη μου μη παραμετροποιησιμη energy δεν δεχεται πολλα πειραγματακια σε registry κλπ. η αλλη energy ηταν παλι, αλλα αλλη εκδοση. τελικα μαλλον επηρεαζει και την εγγραφη βιντεο η rom, αλλα απο περιεργεια θα βαλω μια που δεχεται πειραγματα στη registry και συγρινοντας το παλιο βιντεο με αυτο που θα τραβηξω το σαββατο, θα σας πω σιγουρα σε τι κατεληξα. ρωτησα μηπως και ηταν στανταρ η απαντηση... :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω.

 

Μαλλον αν και δεν μπορω να καταλαβω απο την φωτο και η αγγλικη περιγραφη δεν με βοηθαει αν η μπαταρια που δειχνει ειναι απλα μια extra μπαταρια ή αν μπορει να μπει στην βαση να φορτιζει απο εκει ωστε να υπαρχει παντα μια μπαταρια φορτισμενη.Εχω κατι τετοιο για το desire και με εχει βολεψει αλλα δεν ξερω αν κανει και για το hd2.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχω τη rom του dutty για hd2 και εχει απενεργοποιηση τον μεγενθητικο φακο πως μπορω να το επαναφερω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα state icons που υπηρχαν στην beta του CHT δεν υπαρχουν πια γιατι δεν τα εχω βρει

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ναι το ιδιο θεμα και με τον ιδιο φωτισμο τραβουσαμε στο σπιτι μου. και ιδια rom ειχαμε απλως αλλη εκδοση ο καθενας. η δικη μου μη παραμετροποιησιμη energy δεν δεχεται πολλα πειραγματακια σε registry κλπ. η αλλη energy ηταν παλι, αλλα αλλη εκδοση. τελικα μαλλον επηρεαζει και την εγγραφη βιντεο η rom, αλλα απο περιεργεια θα βαλω μια που δεχεται πειραγματα στη registry και συγρινοντας το παλιο βιντεο με αυτο που θα τραβηξω το σαββατο, θα σας πω σιγουρα σε τι κατεληξα. ρωτησα μηπως και ηταν στανταρ η απαντηση... :)
με αυτο το build που εχει η rom σου μην περιμενεις φωτογραφιες της προκοπης γιατι ειναι παναρχαιο.

και στην ηχογραφηση αυτο φταιει.βαλε τη version με το 28244 και θα δεις τι φωτο θα βγαζεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

 

Μαλλον αν και δεν μπορω να καταλαβω απο την φωτο και η αγγλικη περιγραφη δεν με βοηθαει αν η μπαταρια που δειχνει ειναι απλα μια extra μπαταρια ή αν μπορει να μπει στην βαση να φορτιζει απο εκει ωστε να υπαρχει παντα μια μπαταρια φορτισμενη.Εχω κατι τετοιο για το desire και με εχει βολεψει αλλα δεν ξερω αν κανει και για το hd2.

 

Χωρίς να γνωρίζω αν είναι αξιόπιστη αυτή η λύση, στην περιγραφή λέει ότι περιλαμβάνεται extra μπαταρία και ότι μπορεί να την φορτίζει. Αν δεις στη φωτό, πίσω από την θέση που μπαίνει κάθετα το κινητό, υπάρχει θέση για να μπει οριζόντια η extra μπαταρία.

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να γνωρίζω αν είναι αξιόπιστη αυτή η λύση, στην περιγραφή λέει ότι περιλαμβάνεται extra μπαταρία και ότι μπορεί να την φορτίζει. Αν δεις στη φωτό, πίσω από την θέση που μπαίνει κάθετα το κινητό, υπάρχει θέση για να μπει οριζόντια η extra μπαταρία.

 

Ευχαριστω.Πραγματικα η τιμη ειναι τοσο χαμηλη που δεν ξερω αν ειναι και αξιοπιστη.

 

Για το desire η βαση και η μπαταρια μου ειχαν στπιχισει καπου 30 ευρω με τα μεταφορικα αλλα κανενα προβημα λειτουργιας.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει και παλιά, αλλά τότε δεν υπήρχε κάτι. Υπάρχει καμιά ρύθμιση στην registry ή κάποιο προγραμματάκι για να γυρνά αυτόματα η οθόνη σε landscape στα προγράμματα του office; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο απλά πράγματα δεν τα έχουν προβλέψει!

 

Κάτι τελευταίο! Μήπως επίσης υπάρχει κάποια ρύθμιση-πρόγραμμα για να μπορώ να κάνω Pause κατά τη διάρκεια μιας εγγραφής βίντεο και πατώντας rec αυτή να συνεχίζει χωρίς να μου κάνει 2ο αρχείο;;

 

Εγώ μέχρι τώρα, επειδή δεν με βόλευε η αυτόματη περιστροφή, χρησιμοποιούσα χειροκίνητη ως εξής:

 

Πάς με έναν registry explorer στο

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\Rotation\HideOrientationUI

και αλλάζεις την τιμή από 1 σε 0.

 

Αυτό το κάνεις για να εμφανιστεί η επιλογή “Περιστροφή Οθόνης” στις ρυθμίσεις των κουμπιών.

 

Μετά την επέμβαση την registry και χωρίς soft reset πάς

Ρυθμίσεις – Μενού - Περισσότερα – Προσωπικά – Κουμπιά.

 

Εκεί επιλέγεις το End button και το αντιστοιχείς με το “Περιστροφή Οθόνης”.

 

Έτσι σε οποιαδήποτε εφαρμογή και αν είσαι, κρατώντας πατημένο το end key θα περιστρέφεται η οθόνη όποτε εσύ θέλεις.

 

Το θέμα μου είναι το εξής: με την τελευταία επίσημη, ΔΕΝ υπάρχει soft button στην λίστα!!! :cry:

Έτσι δεν μπορώ να κάνω την ρύθμιση!!! :lost:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

με αυτο το build που εχει η rom σου μην περιμενεις φωτογραφιες της προκοπης γιατι ειναι παναρχαιο.

και στην ηχογραφηση αυτο φταιει.βαλε τη version με το 28244 και θα δεις τι φωτο θα βγαζεις

 

ενταξει σ ευχαριστω. θα φλασαρω αυτη πριν το σαββατο για να συγκρινω.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

@topet

 

ένα προγραμματάκι λέγεται PLToggle.cab αν θυμάμαι καλά

 

αλλά και μέσα από το bsbtweaks γιατί όχι ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...