Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, μηπως μπορει να μου πει καποιος τις διαφορες μεταξυ του Ευρωπαικου HD2 και του Αμερικανικου της T-Mobile?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μηπως μπορει να μου πει καποιος τις διαφορες μεταξυ του Ευρωπαικου HD2 και του Αμερικανικου της T-Mobile?

 

http://www.google.co.uk/search?q=HD2+VS+TMOBILE&hl=en&prmd=v&source=univ&tbs=vid:1&tbo=u&ei=CKm0TLXpGMiJ4gbQ-OX5DQ&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CB8QqwQwAA

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις, αλλα αν μπεις στον κοπο γιατι δεν βαζεις μια cooked rom?

 

ΟΚ, μάλλον θα βάλω την Omega.. απλά πριν την βάλω και κάνω καμία στραβή, θα δουλέψει με τα πιο κάτω:

 

HSPL 1.42 (πρέπει να βάλω άλλο version?)

Radio Radio: 2.06.51.07 (χρειάζεται να αλλάξω radio?)

 

Μήπως πρώτα να κάνω flash το official rom 1.66 (με radio 2.07) και μετα flash την Omega?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
HSPL 1.42 (πρέπει να βάλω άλλο version?)

 

Συνιστώ το 1.66.HSPL. Και έτσι θα σου δουλέψει όμως.

 

Radio Radio: 2.06.51.07 (χρειάζεται να αλλάξω radio?)

 

Βάλε ένα από τα προτεινόμενα που θα βρεις στα πρώτα post της omega.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, μάλλον θα βάλω την Omega.. απλά πριν την βάλω και κάνω καμία στραβή, θα δουλέψει με τα πιο κάτω:

 

HSPL 1.42 (πρέπει να βάλω άλλο version?)

Radio Radio: 2.06.51.07 (χρειάζεται να αλλάξω radio?)

 

Μήπως πρώτα να κάνω flash το official rom 1.66 (με radio 2.07) και μετα flash την Omega?

 

 

Βάλε HSPL 1.66 και βάλε το 2.15 Radio

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα το 2.08.HSPL με την omega... Το διάβασα στις οδηγίες της... Εντάξει δεν είναι?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα το 2.08.HSPL με την omega... Το διάβασα στις οδηγίες της... Εντάξει δεν είναι?

 

Μια χαρά και αυτό είναι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια, μηπως μπορει να μου πει καποιος τις διαφορες μεταξυ του Ευρωπαικου HD2 και του Αμερικανικου της T-Mobile?

 

Το αμερικάνικο έχει από την αρχή επίσημα 576 RAM ενώ ήταν μέχρι πρόσφατα επίσημα περιορισμένη στο ευρωπαϊκό στα 448ΜΒ. Ανεπίσημα έχει ξεκλειδωθεί καιρό. Επίσημα με την τελευταία ευρωπαϊκή rom.

 

Επίσης το αμερικάνικο έχει 1GB ROM ενώ το ευρωπαϊκό 512MΒ.

 

Στην συσκευασία του αμερικάνικου της T-Mobile περιέχεται κάρτα 16GB. Στο ευρωπαϊκό μόνο 2GB.

 

Τέλος τα αμερικάνικα είναι κλειδωμένα στο δίκτυο της T-Mobile, ξεκλειδώνεται όμως επίσημα και εύκολα για χρήση παντού.

 

Περιμένω ένα τέτοιο σφραγισμένο. Το θέλεις; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια κανενα link σε rapid αν ειναι ευκολο για το ραδιο 2.15

 

Δεν μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ;

 

http://www.vbnfiles.com/xda/HTC%20HD2%20(Leo)/Radios/Radio_2_15_50_14.rar

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου

 

Λοιπον η απορια μου ειναι η εξης:

 

Υπαρχει καποιοhtc hd2 το οποιο να παραγεται απο κινεζουσ και να ειναι εξισου αξιο οσο το γνησιο βεβαια ενοειται πωσ δεν προκειται ποτε να φτασει το γνησιο αλλα για τα τοσα πολλα ευρο λιγοτερα που κοστιζει νομιζω πωσ ολοι μπορουμε να κανου μερικου μικρουσ συμβιβασμους!?

 

πειξτε μια ματια εδω

 

http://www.aliexpress.com/product-gs/317762315-4-3-Mobile-6-5-OS-smartphone-WiFi-GPS-HTC-HD2-T8585-Mobile-Phone-wholesalers.html

 

 

η ακομα και εδω σε κατι ποιο ακριβο

 

http://www.aliexpress.com/product-fm/336968066-2010-HTC-HD2-T8585-4-3-inch-Sharp-original-Capacitive-Touch-screen-dual-dim-card-smart-wholesalers.html

 

 

εχω κουραστει να χρυσοπληρωνω καθε καινουργιο μου κινητο στους μαγκαφαναδες ελληνες με τον αυξημενο φ.π.α. και ολους τους αλλους φορους που με υποχρεωνουν να πληρωνω για να εχω και εγω την ευκερια να γευτω την αυρα της νεας τεχνολογιας

 

-ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕς ΔΙΚΑ ΣΑΣ

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ (Π.Χ. ΠΩΛΗΤΕΣ ΚΙΝΗΤΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΩΝ Η' ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΕΣ) ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΡΟΛΗΠΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΜΙΑ ΑΝΤΙΚΗΜΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!!

 

(ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΣ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΛΕΞΑ)

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΩΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε jimakosgian λογικα δεν θα εχει καμια σχεση στην αποκριση της οθονης κτλ...τωρα αν καταφερανε και βαλανε το λειτουργικο μεσα και τρεχει κανονικα εχει καλως:O που δεν το βλεπω!

 

δεν εχω πιασει τετοιο κινεζικο στα χερια μου αλλα φανταζομαι οτι δεν θα αξιζει....

 

ps. δες ολοι δεν τα παμε καλα με την ορθογραφια αλλα οπου νομιζεις οτι κανεις λαθακι βαλε την λεξη στο google και θα στην διορθωσει κατευθειαν.....:)

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει καποιοhtc hd2 το οποιο να παραγεται απο κινεζουσ και να ειναι εξισου αξιο οσο το γνησιο βεβαια ενοειται πωσ δεν προκειται ποτε να φτασει το γνησιο αλλα για τα τοσα πολλα ευρο λιγοτερα που κοστιζει νομιζω πωσ ολοι μπορουμε να κανου μερικου μικρουσ συμβιβασμους!?

 

πειξτε μια ματια εδω

 

http://www.aliexpress.com/product-gs/317762315-4-3-Mobile-6-5-OS-smartphone-WiFi-GPS-HTC-HD2-T8585-Mobile-Phone-wholesalers.html

 

 

η ακομα και εδω σε κατι ποιο ακριβο

 

http://www.aliexpress.com/product-fm/336968066-2010-HTC-HD2-T8585-4-3-inch-Sharp-original-Capacitive-Touch-screen-dual-dim-card-smart-wholesalers.html

 

Το πρώτο δεν έχει capacitive οθόνη και το δεύτερο δεν αναφέρει τίποτα για την κάμερα. Και τα δύο δεν έχουν 3G και δεν παίρνουν τις ROM του original HD2 (official ή μη). Εν ολίγοις πέρα από την εμφάνιση είναι διαφορετικές συσκευές σε σχέση με το original και με αμφιβόλου προελεύσεως windows build. Η απόφαση δική σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με "μαμά" ROM μου έκατσε καλύτερα η 2.10.50.28_2 . Είχα δοκιμάσει και τις 2.12 αλλά έτρωγε περίεργα κολλήματα το κινητό και εκτός αυτού μερικές φορές όταν απαντούσα σε μια κλήση δεν άκουγα τον συνομιλητή μου....

 

Εδώ και 20 ημέρες είχα βάλει το 2.14.50.04 radio.... μου έκανε τα ίδια με το 2.12. Μερικές φορές όταν απαντούσα σε μια κλήση δεν άκουγα τον συνομιλητή μου.

 

Σήμερα έβαλα το 2.15.50.14 για να δούμε τι κάνει και αυτό...

 

Πάντως εξακολουθώ να πιστεύω ότι με "μαμά" rom το καλύτερο είναι το 2.10.50.28

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια java games μπορει να παιξει το κινητο μας?? γιατι δοκιμασα αλλα δεν αναγνωριζει τα αρχεια!! :(
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως εξακολουθώ να πιστεύω ότι με "μαμά" rom το καλύτερο είναι το 2.10.50.28

 

Είναι υποκειμενικό αυτό. Όπως και να το κάνουμε τις καλύτερες εντυπώσεις τις έχει αφήσει το τελευταίο 2.15.

 

Επίσης, αν έχεις μπει στη διαδικασία να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου για να αλλάξεις radio μόνο, πιστεύω ότι δεν αξίζει. Έχεις δοκιμάσει κάποια Omega;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική ρομ και από τον Dutty,

περοσσότερα εδώ

 

 

στις ρομ που παραπέμπει δεν υπάρχει

ελληνική ρομ εκτός και αν δεν την βλέπω :confused:

 

ποια είναι η ελληνική ? ----> http://fileserve.com/list/tDVCM6m

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι υποκειμενικό αυτό. Όπως και να το κάνουμε τις καλύτερες εντυπώσεις τις έχει αφήσει το τελευταίο 2.15.

 

Επίσης, αν έχεις μπει στη διαδικασία να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου για να αλλάξεις radio μόνο, πιστεύω ότι δεν αξίζει. Έχεις δοκιμάσει κάποια Omega;

 

Γιάννη για την 2.15 θα σου πω σε λίγες μέρες...

 

Ναι όντως έχω κάνει HSPL μόνο για το ράδιο γιατί (προσωπική μου άποψη) δεν ξέρω τι παραπάνω θα μου δώσει η OMEGA π.χ. απο την "μαμά" rom που έχω (με τις ρυθμίσεις και τα προγράμματα που έχω βάλει) ....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη για την 2.15 θα σου πω σε λίγες μέρες...

 

Ναι όντως έχω κάνει HSPL μόνο για το ράδιο γιατί (προσωπική μου άποψη) δεν ξέρω τι παραπάνω θα μου δώσει η OMEGA π.χ. απο την "μαμά" rom που έχω (με τις ρυθμίσεις και τα προγράμματα που έχω βάλει) ....

 

κάνε μία δοκιμή Γιάννη και δεν

θα το μετανιώσεις . πραγματικά

άλλο τηλέφωνο. όσοι περνάνε

ομέγα δεν ξαναασχολούνται με

άλλες ρομ . από την αρχή που

ξεκίνησε ο iothe να βγάζει τις ρομ

είμαι πιστός του . κάνε μία δοκιμή

και θα δεις

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν ξέρω τι παραπάνω θα μου δώσει η OMEGA π.χ. απο την "μαμά" rom που έχω (με τις ρυθμίσεις και τα προγράμματα που έχω βάλει) ....

 

Δοκίμασε και θα αναθεωρήσεις. Η συσκευή έχει πολλές περισσότερες δυνατότητες από όσες ξεδιπλώνει με την official rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H ραμ από ότι βλέπω στο hardware information συνεχίζει να είναι 448mb

αλλά και στην μνήμη

Free storage space 118,29

Free program space 186,5

Δηλαδή ενώ το ράδιο υποστηρίζει την έξτρα ραμ,η ρομ δεν την υποστηρίζει

Και το android τρέχει κανονικά,χωρίς robo voice

 

Καλησπέρα,

 

Ψάχνοντας λίγο στο xda, βρήκα ότι τελικά η συγκεκριμένη ROM και δίνει 576MB και τα δείχνει στο Hardware Information (Παραθέτω εικόνα κατεβασμένη από xda-Αν θέλεις θα βρώ και το link). Τι τελικά ισχύει όμως? Τα δείχνει η ROM ή όχι? Τα "δίνει" στην πράξη τα 576ΜΒ (σαν σύνολο εννοώ)?

 

Στην WWE 1.48.405.2 που είμαι εγώ τώρα, σαν σύνολα (Totals) στην Μνήμη (Memory) δείχνει τα παρακάτω:

 

Storage (Total): 181.47MB

Program (Total): 336.93MB

 

Τα ίδια πιστεύω πρέπει να είναι και στην 1.66.405.2

Στην 3.14.405.2 ποιά είναι τα Totals για Storage και Program?

Ρωτάω γιατί τα free που παραθέτεις παραπάνω έχουν να κάνουν τελικά με ότι απομένει στο κινητό μετά την εγκατάσταση των extra προγραμμάτων. Τα free που παραθέτεις παραπάνω είναι αυτά που απομένουν κατευθείαν μετά την εγκατάσταση της νέας ROM χωρίς την περαιτέρω εγκατάσταση κάποιου extra προγράμματος?

 

Ρωτάω, γιατί με ενδιαφέρει να δω τόσο τις Ονομαστικές Τιμές Μνήμης (Total) όσο και τις Πραγματικές Τιμές (Free), για να μπορέσω να διακρίνω και ποιό είναι και το ουσιαστικό όφελος σε θέματα μνήμης, συγκρινόμενη πάντα με την 1.66.405.2 . Αν είναι δηλαδή μόνο κατ' όνομα βελτιωμένη σε θέματα μνήμης και όχι κατ' ουσίαν.

 

Ποιές άλλες βελτιώσεις έχεις δει σε σχέση πάντα με την 1.66.405.2?

Είναι πιο γρήγορη σαν αίσθηση και ποιό smooth?

Επειδή σκοπεύω να αναβαθμίσω την ROM και θέλω να πάω σε official, αξίζει τον κόπο αυτή (3.14.405.2) ή να πάω στη 1.66.405.2?

Υποθέτω πως η 3.14.405.2 πρέπει να έχει ενσωματωμένα και όλα τα Hot Fixes που είχαν βγει για την 1.66.405.2.Σωστά?

 

Επειδή έχω αγγλική συσκευή, πιστεύεις πως το πληκτρολόγιο του DrMobile που είναι στημένο με βάση components της 1.66.405.2, θα παίζει κανονικά?

Ρωτάω γιατί με την 1.48.405.2 είχε ασυμβατότητες και το είχα συζητήσει και μέσω pm αυτό και με τον ίδιο.

 

Αν πάω σε 3.14.405.2 και θέλω να επιστρέψω σε 1.66.405.2 υποθέτω πως δεν γίνεται....Σωστά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σου.

Edited by htc_oriented

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...