Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ NIKOLAOS68.

Τι άλλο θα πρέπει να απενεργοποιήσω εκτός του καιρού για να μην έχω εκπλήξεις?

Και σε τι δίκτυο να βάλω το κινητό έχει gsm? Κάπου αλλού διάβασα καλώ θα είναι να αλλάξεις το apn. Τι είναι αυτό και που είναι?

 

Η χρέωση που θα έχεις από το καιρό είναι ελάχιστη! Και θα κάνεις και φιγούρα!

Δεν χρειάζεται να απενεργοποιήσεις κάτι άλλο. Το άλλο που γράφεις δεν ξέρω τι είναι.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

@ zhukov

Μπορείς ακόμα να κάνεις κάτι από τα παρακάτω:

1. Ρυθμίσεις > Υπηρεσίες δεδομένων. Θέσε εκτός τις αυτόματες ενημερώσεις μετοχών, καιρού και συγχρονισμού ώρας. Επίσης κάθε αυτόματη ενημέρωση που θα διαπιστώσεις στην πορεία όπως ενημέρωση κίνησης για το NDrive κλπ ή

2. Ακολούθησε τις οδηγίες του link δημιουργώντας μια σύνδεση δεδομένων που όταν είναι επιλεγμένη δεν θα επιτρέπει στη συσκευή, τη σύνδεση μέσω GPRS:

 

http://www.htc.com/au/faqs.aspx?p_id=297&cat=264&id=118112

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε συγχρονισμό φακέλου που βρίσκεται στην κάρτα μνήμης με φάκελο αρχείων στο pc;

 

Μια κα δεν έλαβα απάντηση το ξαναϋποβάλω:rolleyes:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα φιλε zhukov βαλε το nodata απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266958 θα σου βγαλει τον παροχο σου με 3 επιλογες, τα mms αστα οπως ειναι τις υπολειπες καντες disabled , οταν θελεις να ενημερωσεις τον καιρο κανεις enabled κανεις την ενημερωση σου και το ξανακλεινης .Στο τελος της εγκαταστασης του nodata soft reset.Υπαρχει και το data controller http://www.redfrogfish.com/data-controller/ χρειαζεται και το net cfv 3.5 για να τρεξει, οπως θα δεις στην εικονα τικαρει καλυτερα στο δαχτυλο.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω αυτο εδω και καιρο,αντι του Nodata.

απλα μια εναλλακτικη και τπτ λιγοτερο τπτ παραπανω :)

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-data-controller.html

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

:)Παιδιά σας ευχαριστώ όλους!!!:)

Επίσης θέλω να ρωτήσω πως περνάω το nodata από το pc στο κινητό?

Μπορώ να αντιγράψω το nodata στη sd micro κάρτα? και αν ναι πως θα βρω την εφαρμογή (nodata) στο κινητό μετά για να την τρέξω?

Ευχαριστώ και πάλι.:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ NIKOLAOS68.

Τι άλλο θα πρέπει να απενεργοποιήσω εκτός του καιρού για να μην έχω εκπλήξεις?

Και σε τι δίκτυο να βάλω το κινητό έχει gsm? Κάπου αλλού διάβασα καλώ θα είναι να αλλάξεις το apn. Τι είναι αυτό και που είναι?

επι τι ευκαιρια που ρωτας, γραφω παρακατω ποια κομματια του hd2 χρησιμοποιουν συνδεση στο ιντερνετ ωστε να ξερουμε τι πρεπει να κλεισουμε αν θελουμε να εχουμε ανοιχτο το 3g internet :

 

- καιρος

- facebook tab και συνδεση επαφων και αλμπουμ με facebook,

- twitter

- email

- quickgps

- activesync

- μετοχες

- συγχρονισμος ωρας

- συνδεση λογαριασμου Youtube

 

αυτα απ'οσο γνωριζω χρησιμοποιουν ιντερνετ συνδεση στο hd2. αν ειναι κι'αλλα να τα συμπληρωσουμε για να εχουμε ολοκληρωμενη αποψη.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω αυτο εδω και καιρο,αντι του Nodata.

απλα μια εναλλακτικη και τπτ λιγοτερο τπτ παραπανω :)

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-data-controller.html

 

αυτό κατ' εμένα είναι καλύτερο του nodata επειδή και τα 2 εχω δοκιμάσει! προσωπική γνώμη πάντα :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

:)Παιδιά σας ευχαριστώ όλους!!!:)

Επίσης θέλω να ρωτήσω πως περνάω το nodata από το pc στο κινητό?

Μπορώ να αντιγράψω το nodata στη sd micro κάρτα? και αν ναι πως θα βρω την εφαρμογή (nodata) στο κινητό μετά για να την τρέξω?

Ευχαριστώ και πάλι.:)

 

Βάλε το data controler που λένε και τα παιδιά πιο πάνω!

Δες αυτόν εδώ τον οδηγό για το πως εγκαθιστάς τα cab στα wm!

 

Πρέπει να διαβάσεις λίγο για να μπορέσεις να αξιοποιήσεις την συσκευή σου! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτό κατ' εμένα είναι καλύτερο του nodata επειδή και τα 2 εχω δοκιμάσει! προσωπική γνώμη πάντα :)

 

Όλα αυτά την ίδια δουλειά κάνουν και είναι εξίσου αξιόπιστα.

 

Άλλο ένα... Dial-up enabler disabler.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Πηρα ενα HD2 απο Γαλια, μηπως μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να κατεβασω την original ελληνικη rom και να την περασω; Please!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο !!!! Αντε και οι υπολοιποι να καταφερουμε να το παρουμε !!!

Δες στο πρωτο ποστ αυτου του τοπικ εχει οτι χρειαζεσαι

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ όλους. είμαι κάτοχος το hd2 εδω και 6 μήνες με περασμένη την 1.66 ελληνική δίχως άλλη αλλαγή.

έχω πρόβλημα με την φόρτιση. συγκεκριμένα μετα από χρήση του κινητού παρατηρώ ότι ζεστένεται στο κάτω μέρος όπου αν δεν κάνω λάθος είναι και η κεραία. όσο είναι ζεστό το τηλ δεν φορτίζει. αντι γιαυτό αναβοσβήνει εναλλάξ το πορτοκάλι και το πράσινο λαμπάκι, κρατώντας απλώς το επίπεδο που είναι η μπαταρία εκείνη την στιγμή. έχω αγοράσει και 2η αυθεντική μπαταρία και κάνει το ίδιο.επίσης η ίδια ιστορία γίνεται με τον αυθεντικο φορτιστή αυτοκίνητου της htc. όταν το κινητό κρυώσει δηλ μετά από 10 περίπου λεπτά, η φόρτηση γίνεται κανονικά ειτε στο αυτοκίνητο ειτε στο σπίτι.

είμαι σίγουρος ότι θα το πάω για σερβις , αλλά είπα να το μοιραστώ μαζι σας μήπως έχετε κάποια ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Μια κα δεν έλαβα απάντηση το ξαναϋποβάλω:rolleyes:

 

Εγώ για τον σκοπό αυτό χρησιμοποιώ το easysync και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Απ' ό,τι ξέρω δεν γίνεται χωρίς 3rd party εφαρμογή.

:)

Φιλικά

Δέσποινα

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

dimgoul κανε hard reset .Aν δεν αλλαξει κατι και το προβλημα παραμεινη, στο service μην το σκεφτεσαι καθολου http://www.htc.com.gr/customercare.html αυτοπροσωπος η με courier.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ όλους. είμαι κάτοχος το hd2 εδω και 6 μήνες με περασμένη την 1.66 ελληνική δίχως άλλη αλλαγή.

έχω πρόβλημα με την φόρτιση. συγκεκριμένα μετα από χρήση του κινητού παρατηρώ ότι ζεστένεται στο κάτω μέρος όπου αν δεν κάνω λάθος είναι και η κεραία. όσο είναι ζεστό το τηλ δεν φορτίζει. αντι γιαυτό αναβοσβήνει εναλλάξ το πορτοκάλι και το πράσινο λαμπάκι, κρατώντας απλώς το επίπεδο που είναι η μπαταρία εκείνη την στιγμή. έχω αγοράσει και 2η αυθεντική μπαταρία και κάνει το ίδιο.επίσης η ίδια ιστορία γίνεται με τον αυθεντικο φορτιστή αυτοκίνητου της htc. όταν το κινητό κρυώσει δηλ μετά από 10 περίπου λεπτά, η φόρτηση γίνεται κανονικά ειτε στο αυτοκίνητο ειτε στο σπίτι.

είμαι σίγουρος ότι θα το πάω για σερβις , αλλά είπα να το μοιραστώ μαζι σας μήπως έχετε κάποια ιδέα

 

Στο εγχειρίδιο χρήσης αναφέρει ακριβώς το εξής: "Ως προληπτικό μέτρο ασφαλείας, η μπαταρία σταματά να φορτίζει όταν υπερθερμανθεί." Κεφάλαιο 1 σελίδα 37. Δεν ξέρω Αν αυτό σε βοηθάει. Αλλά αν είναι ας απαντήσει κάποιος πιο ειδικός. Εγώ είμαι ακόμα χρήστης ολίγων ωρών.

Link to comment
Share on other sites

Στο εγχειρίδιο χρήσης αναφέρει ακριβώς το εξής: "Ως προληπτικό μέτρο ασφαλείας, η μπαταρία σταματά να φορτίζει όταν υπερθερμανθεί." Κεφάλαιο 1 σελίδα 37. Δεν ξέρω Αν αυτό σε βοηθάει. Αλλά αν είναι ας απαντήσει κάποιος πιο ειδικός. Εγώ είμαι ακόμα χρήστης ολίγων ωρών.

Μια χαρα τα λεει το εγχειριδιο, οπως λες οτι φορτιση και να κανεις αλλη μπαταρια φορτιστης αυτοκινητου υπερθερμενετε, αρα το προβλημα ειναι υπαρκτο σε ολους τους τροπους φορτισης, εχω καταλαβει λαθος?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Στο εγχειρίδιο χρήσης αναφέρει ακριβώς το εξής: "Ως προληπτικό μέτρο ασφαλείας, η μπαταρία σταματά να φορτίζει όταν υπερθερμανθεί." Κεφάλαιο 1 σελίδα 37. Δεν ξέρω Αν αυτό σε βοηθάει. Αλλά αν είναι ας απαντήσει κάποιος πιο ειδικός. Εγώ είμαι ακόμα χρήστης ολίγων ωρών.

 

ομολογώ ότι δεν το είχα δει αυτό που λες....έχει συμβεί σε κάποιον άλλο το ίδιο με εμένα;

 

Μια χαρα τα λεει το εγχειριδιο, οπως λες οτι φορτιση και να κανεις αλλη μπαταρια φορτιστης αυτοκινητου υπερθερμενετε, αρα το προβλημα ειναι υπαρκτο σε ολους τους τροπους φορτισης, εχω καταλαβει λαθος?

λέω ότι και η 2η μπαταρία όταν το χρησιμοποιήσω πολύ το κινητό (ειτε με ομιλία είτε με browsing)ζεστένεται πολύ και ειτε σε φορτιστή αυτοκίνητου είτε σε πρίζας δεν φορτίζει μέχρι να κρυώσει....

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο !!!! Αντε και οι υπολοιποι να καταφερουμε να το παρουμε !!!

Δες στο πρωτο ποστ αυτου του τοπικ εχει οτι χρειαζεσαι

 

Ευχαριστω παρα πολυ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ομολογώ ότι δεν το είχα δει αυτό που λες....έχει συμβεί σε κάποιον άλλο το ίδιο με εμένα;

 

 

λέω ότι και η 2η μπαταρία όταν το χρησιμοποιήσω πολύ το κινητό (ειτε με ομιλία είτε με browsing)ζεστένεται πολύ και ειτε σε φορτιστή αυτοκίνητου είτε σε πρίζας δεν φορτίζει μέχρι να κρυώσει....

 

Περιπου το ιδιο προβλημα http://www.navimania.gr/showthread.php?t=23292

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για τον σκοπό αυτό χρησιμοποιώ το easysync και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Απ' ό,τι ξέρω δεν γίνεται χωρίς 3rd party εφαρμογή.

:)

Φιλικά

Δέσποινα

 

Σε ευχαριστώ πολύ Δέσποινα, θα το δοκιμάσω. Μια ματιά που του έριξα, νομίζω είναι αυτό που ζητώ.:yahoo::dance:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

ομολογώ ότι δεν το είχα δει αυτό που λες....έχει συμβεί σε κάποιον άλλο το ίδιο με εμένα;

 

 

λέω ότι και η 2η μπαταρία όταν το χρησιμοποιήσω πολύ το κινητό (ειτε με ομιλία είτε με browsing)ζεστένεται πολύ και ειτε σε φορτιστή αυτοκίνητου είτε σε πρίζας δεν φορτίζει μέχρι να κρυώσει....

Οταν το χρησιμοποιώ για gps και η εξωτερική θερμοκρασία είναι πάνω από 29 βαθμούς κελσίου,αρχίζει να φορτίζει κανονικά και κάποια στιγμή σταματά.Αν έχω στο αυτοκίνητο ανοιχτό το aircondition,δεν υπάρχει πρόβλημα και συνεχίζει να φορτίζει μέχρι να γεμίσει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τίποτα. Αισθάνομαι πως με έριξαν στη μέση του ωκεανού,:worry:. Μου λείπουν βασικές αρχές έτσι νομίζω.

Παιδιά συγνώμη αν είμαι κουραστικός, αλλά ζητάω ένα σωσίβιο.

Και το nodata και το DataController αλλά και το NETCFv35.wm.armv4i είναι αρχεία cab. Απλά το DataController για να τρέξει πρέπει να είναι εγκατεστημένο στο κινητό η εφαρμογή NETCFv35.wm.armv4i (1η σελίδα).

Δεν έχω καταλάβει πως εγκαθιστούμε εφαρμογές cab. ενώ διάβασα το link που ανέφερε ένας φίλος (EchiDNA) στα πιο πάνω post. Λίγο η ασχετοσύνη με τα software, λίγο τα αγγλικά...:O

Edited by zhukov
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία .cab μπορείς να τα μεταφέρεις στην κάρτα;Αν έχεις κάνεις αυτό το βήμα,θα μπεις στο μενού και θα τρέξεις τον file explorer.Θα δεις ότι σου εμφανίζει τα αρχεία που έχει η συσκευή.Θα πας στην κάρτα μνήμης και θα πατήσεις πάνω στο .cab.Θα δεις ότι τώρα ξεκινάει η εγκατάσταση και σε ρωτάει αν θέλεις να κάνεις εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη ή στην κάρτα μνήμης.Εφαρμογές συστήματος όπως το netcf να τις εγκαθιστάς στην εσωτερική μνήμη.Πατάς ναι και αρχίζει να εγκαθίσταται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...