Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω και γω ιντερνετ μεσω vodafone

τελευταια η vodafone καθε τρεις και λιγο μου στελνει ρυθμισεις για το internet μεσω wap

αυτες τις ρυθμισεις δεν τις εχω χρησιμοποιησει αφου εχω internet χωρις wap και το οποιο πιστευω οτι σε χρεωνει ανεξαρτητα αν εχεις internet μεσω πακετου

μηπως αυτο σου εκανε τη ζημια?

 

επειδη εχω κι εγω internet μεσω vodafone, εχω ρωτησει τοσο στη γραμμη εξυπηρετησης οσο και σε καταστημα, και με διαβεβαιωσαν πως οι χρεωσεις wap, gprs, 3g αλλα και hspa συμπεριλαμβανονται στην ολη ογκοχρεωση του προγραμματος χρησης. μαλλον δεν εφταιγε το wap λοιπον

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχουν κανει λαθος!! Και μενα με ειχαν χρεωσει 480€. Πηρα αναλυτικη και πηγα σε ενα καταστημα και εκανα αμφισβητηση, μετα απο 3-4 μερες μου ηρθε απαντηση οτι το ποσο μου εχει πιστωθει.

 

Δες τους ογκους που εχεις καταναλωσει και αν δεν εχεις ξεπερασει το απεριοριστο 3GB, τοτε πηγαινε και κανε αυτο που σου ειπα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχουν κανει λαθος!! Και μενα με ειχαν χρεωσει 480€. Πηρα αναλυτικη και πηγα σε ενα καταστημα και εκανα αμφισβητηση, μετα απο 3-4 μερες μου ηρθε απαντηση οτι το ποσο μου εχει πιστωθει.

 

Δες τους ογκους που εχεις καταναλωσει και αν δεν εχεις ξεπερασει το απεριοριστο 3GB, τοτε πηγαινε και κανε αυτο που σου ειπα.

δηλαδη αν δεν εκανες αμφισβητηση χρεωσης θα πληρωνες το "λαθος"τους!

ποιος ξερει σε ποσους στελνουν τετοιους "λαθος"λογαριασμους,και ποσοι κανουν αμφισβητηση...μου θιμιζει μια τραπεζα που εκανε κατι παρομοιο με "λαθος "χρεωσεις και μονο με φωνες και βρισιδια εκανε αντιλογισμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

E ναι....εννοειται οτι θα επρεπε να τα πληρωσω!!

 

Εμενα ομως ειχε γινει κατι αλλο! Ενεργοποιησα πακετο ιντερνετ, και αφου εγινε η ενεργοποιηση και μετα απο σμσ που μου ηρθε και τηλεφωνικη επιβεβαιωση οτι εχει ενεργοποιηθει, εγω ξεκινησα να το χρησιμοποιω και αυτοι με χρεωναν κανονικα τις επομενες 4 μερες σαν να μην ειχα προγραμμα ιντερνετ, δλδ με 7€/ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι η vodafone τα κανει κατι τετοια τωρα τελευταια. Να προσεχετε. Εγω σε κατοκινητο οπου πληρωνω καθε μηνα για 60 mb internet, με χρεωναν κανονικα και μου τελειωνε η καρτα και ενω μου ελεγε οτι εχω ακομη πολλα δωρεαν mb περισσευουμενα.

Πηρα να παραπονεθω και υστερα απο εβδομαδες που το ερευνουσαν (μου εστελναν μηνυματα που ελεγαν οτι το ερευνουν) μου επεστρεψαν τα χρηματα. Μετα απο αυτο, τσουπ, παλι το ιδιο δευτερη φορα !

Στην δε μητερα μου που εχει συνδεση αλλα ουτε ποτε εχει μπει στο ιντερνετ απο το κινητο ουτε ποτε το εχουμε ρυθμισει για να μπαινει , της εστελναν χρεωσεις οτι εχει μπει στο internet ! Παραπονα και γαι αυτο, πισω τα χρηματα και τσουπ τον αλλο μηνα παλι το ιδιο !

Sorry για το off topic αλλα προσοχη στις χρεωσεις τους

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με την ACE Hellas να σου κοστολογήσει την επισκευή. Εάν σου πουν απαγορευτικά νούμερα ψάξε στο ebay όπου θα βρεις τα ανταλλακτικά σε πραγματικά χαμηλές τιμές. Τους τα πας και είναι υποχρεωμένοι να αναλάβουν την εργασία.

 

Μου είπαν 265 ευρώ, που είναι πράγματι απαγορευτικό! επίσης αρνήθηκαν να φέρω εγώ την οθόνη και να πληρώσω απλά τα εργατικά!

 

ευτυχώς για μένα όμως βρήκα έναν γνωστό ο οποίος είναι πραγματικά καλός σ'αυτά!

 

επειδή όμως είμαι και ψιλοάσχετος από το e-bay να προτιμήσω το com ή το co.uk?

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300449837195&category=20336&sspagename=rvireg:1:1#ht_1461wt_1017

 

αυτό π.χ. ή αυτό:

 

http://cgi.ebay.co.uk/LCD-Display-Screen-Tools-HTC-Touch-HD-2-Leo-/150481899983?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL#ht_500wt_1137

 

?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν δεν εκανες αμφισβητηση χρεωσης θα πληρωνες το "λαθος"τους!

ποιος ξερει σε ποσους στελνουν τετοιους "λαθος"λογαριασμους,και ποσοι κανουν αμφισβητηση...μου θιμιζει μια τραπεζα που εκανε κατι παρομοιο με "λαθος "χρεωσεις και μονο με φωνες και βρισιδια εκανε αντιλογισμο.

 

Για την ιστορία και σε μένα που εχω ενεργοποιήσει το nodata κ εχω νετ WIFI από router του pc μου, ηρθε από Vodafone χρέωση για net 280€!!! To αμφισβήτησα χθες και περιμένω ενημέρωση. Καποιο προβλημα πρεπει να υπάρχει στην Vodafone. Οσο ασχημη εικόνα εχω για τις πολυεθνικές, δεν μπορω να δεχτω ότι κλέβουν εσκεμμένα τους πελάτες τους. Και μονο η δυσφήμηση απεναντι στον ανταγωνισμο αν ισχύει κατι τέτοιο θα είναι καταστροφικη γι αυτους

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι, γιατί το ανταλλακτικό μπορει να τον έχουν οπουδήποτε ανά τον κόσμο και μπορεί να σου κάνει από 3 μέρες έως 15 το πολύ ,δώσε παραγγελία άφοβα .
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία και σε μένα που εχω ενεργοποιήσει το nodata κ εχω νετ WIFI από router του pc μου, ηρθε από Vodafone χρέωση για net 280€!!! To αμφισβήτησα χθες και περιμένω ενημέρωση. Καποιο προβλημα πρεπει να υπάρχει στην Vodafone. Οσο ασχημη εικόνα εχω για τις πολυεθνικές, δεν μπορω να δεχτω ότι κλέβουν εσκεμμένα τους πελάτες τους. Και μονο η δυσφήμηση απεναντι στον ανταγωνισμο αν ισχύει κατι τέτοιο θα είναι καταστροφικη γι αυτους

 

συγκεκριμενα η vodafone εχει θεμα φιλε μου τελευταια. ψαχνει για κοροιδα. εμενα μου χρεωνε περιηγηση στο ιντερνετ στην καρτοκινητη και τελειωσαν 2 καρτες πριν καν τις βαλω. εκανα αμφισβητηση, κοιταξαν τη γραμμη μου και 3 μερες μετα επιστραφηκε το πιστωτικο υπολοιπο στην καρτα.. προσοχη ιδιατερη στις συνδεσεις λοιπον που χρεωνουν ανεξελεγκτα

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενθουσιασμενος με το Manila Birthday v2.7.2.

 

Ειναι μια εφαρμογη που εχει το look & feel του Manila 2.5 (γι αυτο τρεχει σε HD2) και εμφανιζει λιστα με τις επαφες σου που γιορταζουν ή εχουν γενεθλια. Επισης μπορει να σου φτιαξει εγγραφες στο Outlook ημερολογιο για να εχεις υπενθυμισεις και να τις βλεπεις χωρις να το τρεχεις.

 

Ειναι (και) στα ελληνικα.

 

Θα το βρειτε στο XDA

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=605879

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις αν το συγκεκριμένο κάλυμμα μπορει να βγει μετα ή ειναι απο αυτα που κολλάνε μόνιμα ?

 

http://www.bodyguardz.com/htc-hd2-cases-screen-protectors-covers-shields-skins-films.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδή όμως είμαι και ψιλοάσχετος από το e-bay να προτιμήσω το com ή το co.uk?

 

Το ίδιο πράγμα είναι. To ebay είναι ένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενθουσιασμενος με το Manila Birthday v2.7.2.

 

Ειναι μια εφαρμογη που εχει το look & feel του Manila 2.5 (γι αυτο τρεχει σε HD2) και εμφανιζει λιστα με τις επαφες σου που γιορταζουν ή εχουν γενεθλια. Επισης μπορει να σου φτιαξει εγγραφες στο Outlook ημερολογιο για να εχεις υπενθυμισεις και να τις βλεπεις χωρις να το τρεχεις.

 

Ειναι (και) στα ελληνικα.

 

Θα το βρειτε στο XDA

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=605879

 

Το είδα μετά, συγνώμη που κουράζω με συνεχόμενα post.

Το συγκεκριμένο μπορει να τρέξει και με manila 1.8.5?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το συγκεκριμένο μπορει να τρέξει και με manila 1.8.5?

 

Είναι ξεχωριστή εφαρμογή και δεν εξαρτάται ούτε επηρεάζει το manila ή το cht.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενθουσιασμενος με το Manila Birthday v2.7.2.

 

Ειναι μια εφαρμογη που εχει το look & feel του Manila 2.5 (γι αυτο τρεχει σε HD2) και εμφανιζει λιστα με τις επαφες σου που γιορταζουν ή εχουν γενεθλια. Επισης μπορει να σου φτιαξει εγγραφες στο Outlook ημερολογιο για να εχεις υπενθυμισεις και να τις βλεπεις χωρις να το τρεχεις.

 

Ειναι (και) στα ελληνικα.

 

Θα το βρειτε στο XDA

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=605879

 

 

Δεν νομίζω να δείχνει γιορτές....μόνο τα γενέθλια...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάφορα τέτοια προγραμματάκια όπως π.χ. (το Manila Birthday v2.7.2), που ανέφερε ο φίλος σε παραπάνω post που σου κάνουν την ζωή ομορφότερη:), για μας τους αρχάριους :O που μπορούμε να τα βρούμε? Υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάφορα τέτοια προγραμματάκια όπως π.χ. (το Manila Birthday v2.7.2), που ανέφερε ο φίλος σε παραπάνω post που σου κάνουν την ζωή ομορφότερη:), για μας τους αρχάριους :O που μπορούμε να τα βρούμε? Υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα?:wacko:

 

Κοίτα στο 1ο πόστ.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάφορα τέτοια προγραμματάκια όπως π.χ. (το Manila Birthday v2.7.2), που ανέφερε ο φίλος σε παραπάνω post που σου κάνουν την ζωή ομορφότερη:), για μας τους αρχάριους :O που μπορούμε να τα βρούμε? Υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα?:wacko:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=535

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασει το εορτολογιο μεσω outlook. υπαρχει καποιος τροπος να μου δειχνει τη γιορτη της ημερας στην αρχικη;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασει το εορτολογιο μεσω outlook. υπαρχει καποιος τροπος να μου δειχνει τη γιορτη της ημερας στην αρχικη;

πρεπει να βαλεις το cht και να το ενεργοποιησεις να φαινεται στην αρχικη οθονη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παραγγειλα το HD2 επιτελους !!!!! Αυριο μεθαυριο θα το εχω επιτελους στα χερια μου

Να ρωτησω η μπαταρια φανταζομαι θελει 16 ωρες φορτησμα ε ? Δεν μπορω να το δουλεψω αμεσως ε ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παραγγειλα το HD2 επιτελους !!!!! Αυριο μεθαυριο θα το εχω επιτελους στα χερια μου

Να ρωτησω η μπαταρια φανταζομαι θελει 16 ωρες φορτησμα ε ? Δεν μπορω να το δουλεψω αμεσως ε ?

 

καλο θα ναι, για καλυτερη αποδοση και μακροζωια της μπαταριας λενε, να το φορτισεις γυρω στις 16 ωρες και μετα να το αποφορτισεις πληρως μεχρι να σβησει. εγω το φορτισα ελαχιστα γιατι επρεπε να βγω απ το σπιτι να παω σ ενα φιλο που ειχε ιδιο, για να μου δειξει κατι βασικα. δεν επαθε κατι... παντως, το φορτισεις δε το φορτισεις τοσο, η μπαταρια 1 μερα σχεδον θα σου κραταει!:p καλοριζικο!!!;)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αμα το δουλευω με τον φορτιστη πανω ειναι το ιδιο ?

Ευχαριστω για της ευχες !!!!

Πρωτη φορα ειμαι τοσο χρουμενος που θα εχω κινητο παντοφλα !!!!

Επισης λεω να παραγγειλω αυτο το πακετακι :

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006418

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569730

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτησω η μπαταρια φανταζομαι θελει 16 ωρες φορτησμα ε ? Δεν μπορω να το δουλεψω αμεσως ε ?

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Φόρτισε το μέχρι να γεμίσει και μετά μπορείς να παίξεις κανονικά. Σε αυτές τις συσκευές δεν υπάρχει η λογική των μεγάλων φορτίσεων και πλήρων αποφορτίσεων. Και σε γενικές γραμμές μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Φόρτισε το μέχρι να γεμίσει και μετά μπορείς να παίξεις κανονικά. Σε αυτές τις συσκευές δεν υπάρχει η λογική των μεγάλων φορτίσεων και πλήρων αποφορτίσεων. Και σε γενικές γραμμές μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

 

Thanks !

Γτ να μην παει κατω απο 10% ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...