Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα τον LMT launcher αλλά δεν δουλευει καθόλου!!!!!!!!!

Και όχι μόνο αυτό αλλά όταν είναι ''ενεργός'' δεν ξεκινά κανένα flash game!!

 

Eχεις καμμιά ιδέα ποιά μπορεί να είναι η αιτία??????

 

Rom:kwbr 1.53

..........................................................................

Kαλό μήνα σε όλους αλλά δεν το βλέπω:(:(:mad:

 

φίλε μου όταν λες ότι δεν σου δουλεύει τι εννοείς ?

αν σχηματίσεις ένα τετράγωνο στην οθόνη δεν σου ανοίγει το εικονικό χειριστήριο ?

για να σου εμφανίσει το χειριστήριο σύρε με το ένα δάχτυλο πάνω στην οθόνη και σχημάτισε ένα τετράγωνο ξεκινώντας από αριστερά προς τα δεξιά, μετά προς τα κάτω,μετά αριστερά, και μετά προς τα πάνω. σου εμφανίζει ένα τετράγωνο στην οθόνη και μετά ανοίγει το χειριστήριο.

 

πρώτα θα ανοίξεις το flash game που θέλεις και μετά σύρε και κανε το τετράγωνο.

 

απ'όσο εχω διαβάσει δεν έχει προβλήματα σε καμιά ρομ, οπότε δεν θα έχει και με την δίκη σου :).

 

ότι θελήσεις φίλε ρώτησε με. εχω ασχοληθεί πολύ με το LMT. μπορείς να κανείς αρκετά πραγματάκια ακόμα και μέσω registry.

 

καλό μήνα σε όλους !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς στα μηνύματα, μετατρέπονται αυτόματα σε κεφαλαία για να μπορείς να στείλεις 160 χαρακτήρες. Κάπου υπάρχει η ρύθμιση για μικρά αλλά θα πέσεις στους 70 χαρακτήρες γιατί αλλάζει η κωδικοποίηση (περιέχει πιο πολλά bytes).

 

Ναι έχεις δίκιο το είδα, αλλά τώρα δεν μπορώ να γράψω συνεχόμενα κεφαλαία στις επαφές και στις εργασίες.Πρέπει συνέχεια να πατάω το κουμπί των κεφαλαίων.

Ενα αλλο πληκτρολόγιο, πάλι της htc, κλείδωνε τα κεφαλαία πατώντας 12# και μετά το 1/2 αλλά αυτο κόλλαγε και το έβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο δοκίμασες;

 

 

 

Η τελευταία του NRG είναι αυτή ορθώς αυτή που έχεις στην υπογραφή σου. Αυτό που είπα είναι ότι κυκλοφορεί πιο καινούργιο build (23568) και ο NRG σύντομα θα βγάλει καινούργια rom βασιζόμενη σε αυτό.

 

καλημερα.οκ γιαννη γιατι εψαχνα και δεν εβρισκα κατι.ειπα και εγω θα φλασαρω 2 φορες σε μια ημερα!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου όταν λες ότι δεν σου δουλεύει τι εννοείς ?

αν σχηματίσεις ένα τετράγωνο στην οθόνη δεν σου ανοίγει το εικονικό χειριστήριο ?

για να σου εμφανίσει το χειριστήριο σύρε με το ένα δάχτυλο πάνω στην οθόνη και σχημάτισε ένα τετράγωνο ξεκινώντας από αριστερά προς τα δεξιά, μετά προς τα κάτω,μετά αριστερά, και μετά προς τα πάνω. σου εμφανίζει ένα τετράγωνο στην οθόνη και μετά ανοίγει το χειριστήριο.

 

πρώτα θα ανοίξεις το flash game που θέλεις και μετά σύρε και κανε το τετράγωνο.

 

απ'όσο εχω διαβάσει δεν έχει προβλήματα σε καμιά ρομ, οπότε δεν θα έχει και με την δίκη σου :).

 

ότι θελήσεις φίλε ρώτησε με. εχω ασχοληθεί πολύ με το LMT. μπορείς να κανείς αρκετά πραγματάκια ακόμα και μέσω registry.

 

καλό μήνα σε όλους !!!!

 

Καλημέρα σε όλους.

 

Το ξαναέβαλα,την τελευταία έκδοση,αλλά δεν κάνει τίποτα!!!!!!

 

Κάνω αυτό που λες αλλά δεν εμφανίζει κανένα τετράγωνο και δεν ξεκινά κανένα game!

 

Εγκατάσταση στην μνήμη της συσκευής.

 

Τι κάνω λάθος?

 

Ευχαριστώ ούτως η άλλως.

 

EDIT:Το ξαναεγκατεστησα στην καρτα,soft reset,ναι μεν εμφανίζει τώρα το τετράγωνο,αλλά αφού κλείσω κάποιο από τα flash game,μετά δεν ανοίγει κανένα...........

Edited by KPERI
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει με το WeatherCitiesGR;

Κάνει κανονικά εγκατάσταση, κανονικά επιλογή πόλης και εισαγωγή στο tab του Καιρού, αλλά όταν πατάω ανανέωση μου βγάζει :

"Παρουσιάστηκε σφάλμα σύνδεσης κατα την προσπάθεια λήψης δεδομένων καιρού. Επανάληψη;"

 

Η ενημέρωση των πόλεων που Προυπήρχαν γίνεται κανονικά. Όταν βάλω όμως καμιά απο το WeatherCitiesGR π.χ Πάτρα, Πτολεμαίδα κτλ τότε βγάζει το παραπάνω μήνυμα! :(

Λες και δεν έχει τρόπο να κάνει την ανανέωση. Ενώ είναι συνδεμένο με Wifi κανονικά. Μήπως στις συγκεκριμένες πόλεις του WeatherCitiesGR ψάχνει μόνο για ανανέωση μέσω 3g; Λέτε να φταίει το Nodata; Μα αφού τις παλιές πόλεις τις ανανεώνει κανονικά μέσω wifi χωρίς πρόβλημα! :lost:

Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

 

Παιδιά έχω κι εγώ ακριβώς το παραπάνω πρόβλημα ! Υπάρχει καμιά λύση ???:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο το είδα, αλλά τώρα δεν μπορώ να γράψω συνεχόμενα κεφαλαία στις επαφές και στις εργασίες.Πρέπει συνέχεια να πατάω το κουμπί των κεφαλαίων.

Ενα αλλο πληκτρολόγιο, πάλι της htc, κλείδωνε τα κεφαλαία πατώντας 12# και μετά το 1/2 αλλά αυτο κόλλαγε και το έβγαλα.

Δοκίμασε να πατήσεις το κουμπί των κεφαλαίων [sHIFT] δύο φορές συνεχόμενα. Αυτό θα το "κλειδώσει" και μετά θα γράφεις συνεχόμενα κεφαλαία στην κανονική (πρώτη) σελίδα του πληκτρολογίου.

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Στα άλλα πληκτρολόγια η σελίδα των κεφαλαίων που εμφανίζεται όταν πατάς [12#] είναι αποκλειστικά και μόνο για γραφή SMS με 160 χαρακτήρες και για τίποτε άλλο! Μην χρησιμοποιείτε τη σελίδα αυτή για ονομασία αρχείων, επαφών, κείμενο σε emails, σε forums, στο Word κτλ. γιατί έτσι το κείμενο θα αποτελείται από ανάμεικτους ελληνικούς και αγγλικούς χαρακτήρες και θα επηρεάσει αρνητικά το spell-checking και την αναζήτηση! Αν θέλετε να γράψετε μόνο κεφαλαία ελληνικά πατήστε το [sHIFT] δύο φορές και χρησιμοποιήστε την κανονική (πρώτη) σελίδα του πληκτρολογίου όπως λέω παραπάνω.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κι εγώ ακριβώς το παραπάνω πρόβλημα ! Υπάρχει καμιά λύση ???:(

 

Κανε εγκατασταση το WeatherCityGR_HD2 (το βρηκα στο navimania), αφου πρωτα απεγκαταστησεις το προηγουμενο.

Δουλευει αψογα. Εχω επισημη rom 1.66.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη , αλλα μηπως θα μπορουσε καποιο παιδι να μου πει κι εμενα πως ρυθμιζεις να κανει επανακληση η συσκευη?

Δεν μπορω να το βρω με τιποτα.

Ευχαριστω πολυ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Πατωντας πανω αριστερα στην αρχικη οθονη μου βγαζει την καρτελλα με connectivity-phone-battery-clock. Τι πρεπει να κανω ωστε πατωντας εκει να ανοιγει ο arkswitch οπως λενε και οι οδηγιες του? Ευχαριστω.

Εχω την energy rom...

Edited by de_thymamai
Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Κανε εγκατασταση το WeatherCityGR_HD2 (το βρηκα στο navimania), αφου πρωτα απεγκαταστησεις το προηγουμενο.

Δουλευει αψογα. Εχω επισημη rom 1.66.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση. Μήπως, σε παρακαλώ, μπορείς να μου δώσεις το ακριβές link, γιατί έψαξα και δε το βρήκα !!!:O

Link to comment
Share on other sites

Οκ το βρήκα. Το όνομα είναι WeatherCitiesGR_HD2.cab και όχι WeatherCityGR_HD2, γι αυτό μπερδεύτηκα ! Ευχαριστώ και πάλι !
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σ' ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη απάντηση. Μήπως, σε παρακαλώ, μπορείς να μου δώσεις το ακριβές link, γιατί έψαξα και δε το βρήκα !!!:O

 

Υπάρχει και στο πρώτο post όπως όλα.

 

Πως μπορω δηλαδη, να περναω αρχεια .nbh μεσω usb...

 

Με το CustomRUU.exe.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την Energy ROM και όλα είναι μια χαρά, αλλά όταν πάω να εγκαταστήσω οποιοδήποτε cab μου λέει ότι η εγκατάσταση ήταν ανεπιτυχής..Τι φταίει; Edited by Billxanthi
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Μπορει καποιος να μου πει πως γυρναω σε Ελληνικη Rom.Το μηχανακι μου ηρθε απο Αγγλια.Φοραει OS 5.2.2.1869 (Build 21869.5.0.82), ROM

1.48.405.2 (71294) WWE

SE P800-910i, MIOA701, AIRIS T620, XDA FLAME, HTC HD2 AKA LEO ROM: indie : Dinik v:22

OMEGA BETA TESTER

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδια. Μπορει καποιος να μου πει πως γυρναω σε Ελληνικη Rom.Το μηχανακι μου ηρθε απο Αγγλια.Φοραει OS 5.2.2.1869 (Build 21869.5.0.82), ROM

1.48.405.2 (71294) WWE

 

Στο πρώτο post υπάρχουν οι σχετικοί οδηγοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ το βρήκα. Το όνομα είναι WeatherCitiesGR_HD2.cab και όχι WeatherCityGR_HD2, γι αυτό μπερδεύτηκα ! Ευχαριστώ και πάλι !

 

Oops! Συγνώμη για το λάθος! :O

Λύθηκε το πρόβλημα με την ενημέρωση;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

για την ROM του Energy

 

Δεν βρίσκω στα settings του phone (settings>personal>phone) την καρτέλα με το more & το advanced. Στο more έχει την αυτόματη απάντηση με τα ακουστικά.

Ξέρει κάποιος αν το έχει κάπου αλλού και πως ενεργοποιείται ?

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την Energy ROM και όλα είναι μια χαρά, αλλά όταν πάω να εγκαταστήσω οποιοδήποτε cab μου λέει ότι η εγκατάσταση ήταν ανεπιτυχής..Τι φταίει;

 

Έκανες επανεκίνηση ?

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ χαρά σας παρουσιάζω την πρώτη μου ROM :):):):)

 

http://img580.imageshack.us/img580/280/logo01.jpg

 

 

------------HTC HD2 Leo ROM------------------

indie ::Alpha:: series v1.0

Έκδοση Λειτουργικού 5.2.21869 (Build: 21869.5.0.82)

Βάση Rom 1.66.482.1

--------------------------------------------------

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

Θα είναι τιμή μου να δείτε το post να γράψετε το σχόλιο σας και φυσικά να την δοκίμασε. :):)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Περασα την αρτεμις την 11αρα.για την ωρα παει καλα.Αλλα περναω τα εγχρωμα εικονιδια στην task bar που υπαρχουνε στοο πρωτο ποστ και τα δουλευω σε ολες της ρομ και δεν της δεχεται...Καμια ιδεα;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 μικρά προβληματάκια...

1ο το touchoff όταν κρατάω παρατεταμένα το κουμπι απενεργοποιησης δεν γίνεται τπτ!

2ο ενώ μέσα από το hd2tweak έχω αλλάξει το δεξί κουμπί στη mainscreen του manilla πάλι δεν γίνεται τπτ...

Φοράω τη τελευταία επίσημη ελληνική ρομ!

τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1ο το touchoff όταν κρατάω παρατεταμένα το κουμπι απενεργοποιησης δεν γίνεται τπτ!

 

Το touchoff την εφαρμογή λες; Δεν λειτουργεί αυτό με το πλήκτρο απόρριψης κλήσης.

 

2ο ενώ μέσα από το hd2tweak έχω αλλάξει το δεξί κουμπί στη mainscreen του manilla πάλι δεν γίνεται τπτ...

 

Το δεξί soft key (Menu) δεν αλλάζει. Δεν θα λειτουργεί το manila μετά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...