Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περνάω κάποια αρχεία cab με

wallpaper. καθε φόρα κάνει επανεκίνηση

και μπαίνει το νέο wallpaper στην

κεντρική σελίδα. αν θέλω να εναλλάσω

και να πηγαίνω σε προηγούμενο wallpaper

πως το κάνω .έχω περάσει στο τηλέφωνο

το HDWALLS

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να κάνω μιά ερώτηση.

Υπάρχει κανενας τρόπος να διαβάζουμε στο word και στο excel ανεβοκατεβάζοντας το κείμενο στις σελίδες απο το κέντρο της οθόνης; Γιατί από την μπάρα στο πλάι είναι πολύ δυσκολο έως αδύνατο να σταματήσεις εκεί που θές. Αν πατήσεις στο κέντρο και σύρεις κάνει επιλογή κειμένου και όχι ρολάρισμα πάνω κάτω.

Ο reso explorer για παράδειγμα αριστερα κάνει επιλογή ενώ δεξιά ανεβοκατεβάζει την οθόνη. κάτι που είναι πολύ έξυπνο και ωραίο.

Ειναι κρίμα να μην μπορούμε να διαβάσουμε σε word όσο ευκολα γινοταν με το hd για παράδειγμα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιδήποτε ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..

Εχω το CSMI για την αλλαγη των εικονιδιων μου...κυριως εβασα απο τα Julians Icon..

 

Καθως περασα τα Co0kie's Home Tab - Extended QuickLinks, Appointments ΚΑΙ More & Co0kie's Home Tab Editor βλεπω πως οταν αλλαω και κανω και soft reset αυτα δεν αλλασουν..

και κυριως τα προγραμματα συστηματος (Adope...Radio..)

Μηπως αυτο διοτι εχω βαλει τα πιο πανω cabΑκια στη Home Screen..

 

ΥΓ...Εχει γινει η αλλαγη καποιον οταν τα βλεπω μεσο Explorer!

Σας ευχαριστω ολους για τις χρησιμες συμβουλες!!!!!

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

2 ερωτησουλες μιας και οι σελιδες ειναι πολλες ..!!!! :) το bluetooth ειναι ξεκλειδωτο για αποστολη αρχειων σε αλλα κινητα ??? και επισης εαν το αγορασω απο handtec (http://www.handtec.co.uk/product.php/2463/?xPackID=690) υπαρχει δυνατοτητα να περασω ελληνικη γλωσσα και πληκτρολογιο (π.χ. για επαφες, μυνηματα κ.λ.π.) ??

ευχαριστω εκ των προτερων..!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Tι να πει κανείς.Οσοι είχαμε παλιότερα wm phones και παλεύαμε με τον 400αρη samsung και 64mb rom-ram,ονειρεύομασταν ένα εργαλείο σαν το hd2 και hd3 και τώρα μας το χαλάνε...:cry:

 

contact changer

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=549477

 

Ευχαριστω πολυ!!!!Με εσωσες!!!Να εισαι παντα καλα!!!

 

Έχω κατεβασει το Vito Audio Notes και ηχογραφει τον αλλο παρα πολυ χαμηλα!!!!Μηπως ηχογρααφει μονο σε ανοιχτη ακροαση ή μηπως εγω κανω καποιο λαθος!!!!Καπου το ειχα ξαναδει αυτο το ποστ ερωτησης αλλα οσο και να εψαξα δεν το βρηκα!!!

Edited by fallen_angel58
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

2 ερωτησουλες μιας και οι σελιδες ειναι πολλες ..!!!! :) το bluetooth ειναι ξεκλειδωτο για αποστολη αρχειων σε αλλα κινητα ??? και επισης εαν το αγορασω απο handtec (http://www.handtec.co.uk/product.php/2463/?xPackID=690) υπαρχει δυνατοτητα να περασω ελληνικη γλωσσα και πληκτρολογιο (π.χ. για επαφες, μυνηματα κ.λ.π.) ??

ευχαριστω εκ των προτερων..!!

 

τα παντα γινονται.διαβασε το πρωτο ποστ.εκει θα βρεις ολες τις πληροφοριες.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..

Εχω το CSMI για την αλλαγη των εικονιδιων μου...κυριως εβασα απο τα Julians Icon..

 

Καθως περασα τα Co0kie's Home Tab - Extended QuickLinks, Appointments ΚΑΙ More & Co0kie's Home Tab Editor βλεπω πως οταν αλλαω και κανω και soft reset αυτα δεν αλλασουν..

και κυριως τα προγραμματα συστηματος (Adope...Radio..)

Μηπως αυτο διοτι εχω βαλει τα πιο πανω cabΑκια στη Home Screen..

 

ΥΓ...Εχει γινει η αλλαγη καποιον οταν τα βλεπω μεσο Explorer!

Σας ευχαριστω ολους για τις χρησιμες συμβουλες!!!!!

 

 

Στη σελίδα του CSMI, στους xda, γράφει τι πρέπει να κάνεις για το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

τα παντα γινονται.διαβασε το πρωτο ποστ.εκει θα βρεις ολες τις πληροφοριες.

 

επειδη με τα λιγα αγγλικα που γνωριζω :heat:καταλαβα οτι για μενου ελληνικο γινεται :cool:αλλα για bluetooth ειναι ξεκλειδωτο:dizzy: ???:O

LG G4
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω αν το εχετε ηδη εντοπίσει αλλα ισως το βρείτε ενδιαφέρον

hd2apps.blogspot.com/search/label/Apps

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. θελω να ρωτησω πως μετατρεπω βιντεο απο τον υπολογιστη μου, σε τετοια μορφη ωστε να τα αναπαραγει το μιντια πλαιιερ του τηλ.. υπαρχει καποιο προγραμμα??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. θελω να ρωτησω πως μετατρεπω βιντεο απο τον υπολογιστη μου, σε τετοια μορφη ωστε να τα αναπαραγει το μιντια πλαιιερ του τηλ.. υπαρχει καποιο προγραμμα??

 

θα σου πρώτηνα να περάσεις το Media Player: TCPMP Finger friendly ρυθμισμένο για το HD2 για να εχεις το κεφάλι σου ήσυχο και να βλέπεις τα πάντα(δες πρωτο post)

 

επειδη με τα λιγα αγγλικα που γνωριζω :heat:καταλαβα οτι για μενου ελληνικο γινεται :cool:αλλα για bluetooth ειναι ξεκλειδωτο:dizzy: ???:O

εγώ ως τώρα στέλνω τα πάντα :)

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα επιτελους!! πωσ το κανω εγκατασταση??

 

cab αρχείο ειναι.το τοποθετείς μεσα στην storage card και το τρέχεις απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

το εγκατεστησα.. πως το επιλεγω ωστε νε ανοιγουν τα αρχεια μ αυτο κ οχι με το μιντια πλειερ?? σε ζαλισα στην ερωτηση,αλλα ειμαι ασχετοσ.. σ ευχαριστω πολυ παντως!!
Link to comment
Share on other sites

αλημερα σε ολους.μια ερωτηση μπορουμε στο bluetooth να απενεργοποιησουμε τον κωδικο που ζηταει σε καθε συνδεση και να γινεται αυτοματα η συνδεση:!:ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

το εγκατεστησα.. πως το επιλεγω ωστε νε ανοιγουν τα αρχεια μ αυτο κ οχι με το μιντια πλειερ?? σε ζαλισα στην ερωτηση,αλλα ειμαι ασχετοσ.. σ ευχαριστω πολυ παντως!!

 

λοιπον...πας Settings-Select Page-File Associations και διάλεξε τι θέλεις να ανοιγη ο player

 

αλημερα σε ολους.μια ερωτηση μπορουμε στο bluetooth να απενεργοποιησουμε τον κωδικο που ζηταει σε καθε συνδεση και να γινεται αυτοματα η συνδεση:!:ευχαριστω

 

για να γίνει αυτόματα η σύνδεση πρέπει να την κάνεις pair device

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις τελείωσε η πρώτη φόρτιση και πήρα το HD2 στα χέρια μου!! Είμαι εντυπωσιασμένος! Που και να το ψάξω λίγο και να αξιοποιήσω τις δυνατότητες του...! :)

Νέος στα HTC και γενικότερα σε Windows Mobile Phone..

Θα διαβάσω όλο το topic σιγά σιγά για να κατατοπιστώ.. Απλά μια απορία στα γρήγορα..

 

Έχω ίντερνετ και μέσω Wind και από το ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου..Οπότε, όταν βρίσκομαι στο σπίτι, με το wireless ανοιχτό, πώς θα ξέρω από που παίρνω ίντερνετ ???

Και κάτι βασικό ακόμα.. μετρητής όγκου δεδομένων..???

 

Ευχαριστώ ! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις τελείωσε η πρώτη φόρτιση και πήρα το HD2 στα χέρια μου!! Είμαι εντυπωσιασμένος! Που και να το ψάξω λίγο και να αξιοποιήσω τις δυνατότητες του...! :)

Νέος στα HTC και γενικότερα σε Windows Mobile Phone..

Θα διαβάσω όλο το topic σιγά σιγά για να κατατοπιστώ.. Απλά μια απορία στα γρήγορα..

 

Έχω ίντερνετ και μέσω Wind και από το ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου..Οπότε, όταν βρίσκομαι στο σπίτι, με το wireless ανοιχτό, πώς θα ξέρω από που παίρνω ίντερνετ ???

Και κάτι βασικό ακόμα.. μετρητής όγκου δεδομένων..???

 

Ευχαριστώ ! :D

καλορίζικο και καλώς όρισες στο κόσμο των windows mobile.θα προτηνα να παιξεις λιγο μαζι του,να μαθεις τι κανει το καθε κουμπι και στην συνεχεια να αρχισεις να "πειραζεις"

οταν εχεις ενεργοποιημενω το wifi θα εχεις απο το σπιτι αλλιως απο την wind.

οσο για μετρητη απ'οσο ξερω υπαρχουν τετοια προγραμματα που κανουν αυτη την δουλεια που θελεις.

και παλι καλορίζικο :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε Dynamitis! Δηλαδή αυτόματα επιλέγει μόνο του το ασύρματο του σπιτιού μου, αν κατάλαβα σωστά.

Με ζορίζει αρκετά, διότι δεν έχει καμία σχέση με τα Symbian OS που χρησιμοποιούσα..

 

Αποκλείεται όμως να μην υπάρχει πρόγραμμα που να μετράει τον όγκο δεδομένων που έχεις καταναλώσει σερφάροντας στο ίντερνετ !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε Dynamitis! Δηλαδή αυτόματα επιλέγει μόνο του το ασύρματο του σπιτιού μου, αν κατάλαβα σωστά.

Με ζορίζει αρκετά, διότι δεν έχει καμία σχέση με τα Symbian OS που χρησιμοποιούσα..

 

Αποκλείεται όμως να μην υπάρχει πρόγραμμα που να μετράει τον όγκο δεδομένων που έχεις καταναλώσει σερφάροντας στο ίντερνετ !!!!!!!

 

αν έχεις ανοιξη το wifi ποιο πριν ναι.

υπάρχει πρόγραμμα έγραψα,ενα παράδειγμα ειναι το Spb GPRS Monitor.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες ακομα διοτι εχτες με βοηθησατε πολυ και πλεον εχω καταφερει να το φτιαξω οπως μου αρμοζει.....

 

1) Το ρολοι πως μικραινει,υπαρχει στο 1ο ποστ διοτι κοιταξα αλλα δεν βρηκα κατι εκτος αν δεν το προσεξα...:(

 

2) τον καιρο τον ανανεωνει μονο του,η πρεπει να εχεις το wifi ανοιχτο η το internet....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Για το TCPMP παντως βλεπω πως και να επιλεξω τα αρχεια που θελω αυτο δεν τα παιζει..

Για παραδειγμα εβαλα ενα .mkv και καθως πηγαινει να το τρεξει μου βγαζει προβλημα player.exe και κλεινει!

Καμια λυση καποιος οσον αφορα τα αρχεια τετοιου τυπου (mkv) ?

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Το ρολοι πως μικραινει,υπαρχει στο 1ο ποστ διοτι κοιταξα αλλα δεν βρηκα κατι εκτος αν δεν το προσεξα...:(

 

2) τον καιρο τον ανανεωνει μονο του,η πρεπει να εχεις το wifi ανοιχτο η το internet....

 

1) Στο πρώτο post θα βρεις το Co0kies Home Tab. Αυτό μαζί με τα πρόσθετα που δίνω εκεί θα σε βοηθήσουν να κάνεις πιο μικρό το ρολόι.

 

2) Χρειάζεσαι σύνδεση στο internet, είτε wifi, είτε gprs, είντε μέσω του υπολογιστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...