Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες εδώ εάν οι ρυθμίσεις που έχεις είναι σωστές βάσει του provider σου.

 

Του άλλαξα το user/pass που είχα σε wap/wap να δούμε, αλλά χλωμο το βλέπω.

Thanks

 

PS Vodafone έχω

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για οσουσς ειναι στην wind και καιγονται τοσο πολυ να το παρουν, διαωαστε τι μου εγραψε γνωστος μου που δουλευει στην wind

(sorry για τα greeklish, αλλα ετσι μου τα εστειλε :O)

 

i wind to exei, apla den to poulaei akoma...

Opws exei kai to iphone kai diafora alla "dithen" exclusive apo alla diktua, alla ta dinei mono se etairikous pelates... το διασταυρωσα και εγω παιδια απο αλλη πηγη της wind αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανουν αυτο:!::!:ισως θα επρεπε να τους παρουμε ενα τηλ.και να τους πουμε :X.....:X μηπως βαλουν μυαλο.δεν ειναι δυνατον να κοροιδευουν τους πελατες.καμια αλλη ιδεα παιζει.:mad::mad::mad::

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

οσοι έχετε cosmote θα εχετε προσέξει ένα εικονιδιο της στο start menu το οποιο ακόμα και αν το κανεις del με restart ξαναεμφανίζετε πάλι. Μήπως γνωρίζει κανεις τρόπο να το αποχωριστώ εντελώς?

 

Η πυξίδα κάθε φορά που την ανοίγω λέει πάντα πως έχει μαγνητικές παρεμβολές δε πα να είσαι στη μεση της ερημου, μετα από κανα λεπτο δίνει πια κατεύθυνση. Το κάνει και σε σας αυτό?

 

Δες τε και αυτό για να βάλετε ώρα και μπαταρία με ποσοστό μαζί: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612083

 

Τι κινητάρα είναι ρε παιδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Του άλλαξα το user/pass που είχα σε wap/wap να δούμε, αλλά χλωμο το βλέπω.

Thanks

 

PS Vodafone έχω

 

Εμενα δεν χανει ποτε emails και internet αλλα msn και weather update το κανει μερικες φορες..

Με ενα soft reset φτιαχνει και για τα 2..

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι εάν κάποιος το έχει παρατηρήσει ή είναι πρόβλημα μόνο στο δικό μου τηλέφωνο?

Όταν λειτουργεί ο media player του HTC και αυξομειώνουμε την ένταση του ήχου αντί να εμφανίζεται η μπάρα έντασης, αντίθετα συρρικνώνεται η εικόνα του media player κατά τον οριζόντιο άξονα και στο αριστερό τμήμα της οθόνης απλώς εμφανίζεται μια κατακόρυφη κενή μπάρα. Πάντως η ένταση του ήχου πράγματι αυξομειώνεται. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτό?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κσανεις αν η ace hellas Καλυπτει εγγυηση με αποδειξη απο εξωτερικο ? ευχαριστω ..

Αμα η συσκευή είναι από ευρώπη, ναι.

Εμενα δεν χανει ποτε emails και internet αλλα msn και weather update το κανει μερικες φορες..

Με ενα soft reset φτιαχνει και για τα 2..

Δηλαδή ενώ δεν δούλευε το msn πήρες mail ?

Ποιο γρήγορη λύση από soft-reset είναι να κλείσεις και να ανοίξεις τη data connection

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

οσοι έχετε cosmote θα εχετε προσέξει ένα εικονιδιο της στο start menu το οποιο ακόμα και αν το κανεις del με restart ξαναεμφανίζετε πάλι. Μήπως γνωρίζει κανεις τρόπο να το αποχωριστώ εντελώς?

-------------------------------------------------------------------------------

Προέρχεται από την κάρτα SIM και δεν διαγράφεται.

Link to comment
Share on other sites

Αμα η συσκευή είναι από ευρώπη, ναι.

 

Δηλαδή ενώ δεν δούλευε το msn πήρες mail ?

Ποιο γρήγορη λύση από soft-reset είναι να κλείσεις και να ανοίξεις τη data connection

 

Και ομως ναι.. Αλλα αυτο εικαζω οτι μπορει να εχει να κανει με τους servers του msn και να μην συνδεεται, οπως και το weather update ..

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κσανεις αν η ace hellas Καλυπτει εγγυηση με αποδειξη απο εξωτερικο ? ευχαριστω ..

 

Οχι, θα πρεπει η συσκευη να ειναι "δικη της"...Αγορασμενη απο Ελλαδα και με το αυτοκολλητο της ACE στην συσκευασια...

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Οχι, θα πρεπει η συσκευη να ειναι "δικη της"...Αγορασμενη απο Ελλαδα και με το αυτοκολλητο της ACE στην συσκευασια...

 

εννοειται πωσ καλυπτει εγγυηση η ace ......για hardware μιλαμε...

 

ευυχαριστω παιδια :) βρηκα ελληνικο τελικα κ εγω .. απο αυριο στη παρεα σας :)

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι εάν κάποιος το έχει παρατηρήσει ή είναι πρόβλημα μόνο στο δικό μου τηλέφωνο?

Όταν λειτουργεί ο media player του HTC και αυξομειώνουμε την ένταση του ήχου αντί να εμφανίζεται η μπάρα έντασης, αντίθετα συρρικνώνεται η εικόνα του media player κατά τον οριζόντιο άξονα και στο αριστερό τμήμα της οθόνης απλώς εμφανίζεται μια κατακόρυφη κενή μπάρα. Πάντως η ένταση του ήχου πράγματι αυξομειώνεται. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτό?

Ευχαριστώ.

 

Εχεις περασει custom Taskbar? Εαν ναι αυτη ευθυνεται για το bug σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει custom Taskbar? Εαν ναι αυτη ευθυνεται για το bug σου.

και το ψαχνω καιρο τι φταιει..........ευχαριστω.....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα αλλα....

http://www.e-cosmote.gr/cosmote/eshop.portal?_nfpb=true&_pageLabel=ComingSoon&portlet_66_11_actionOverride=/portlets/eshop/eshopWizard/goToFullStory&_windowLabel=portlet_66_11&sku=E00-0151-0000-067&productType=32343&comingSoon=true

 

πραγμα που σημαινει οτι συντομα θα το φερει και η cosmote....:D

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα κ εγω και ειναι απαικτο !! το μονο ποθ μου φανηκε κπως πιο ευαισθητη η οθονη απο αυτη που εχει το μηλοφωνο ... συστηνεται να βαλω καλυμμα οθονης ή δεν γδερνεται η οθονη του λεο ?? μπορει καποιος να μου πει εμπειριες του ? :)
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

οσοι έχετε cosmote θα εχετε προσέξει ένα εικονιδιο της στο start menu το οποιο ακόμα και αν το κανεις del με restart ξαναεμφανίζετε πάλι. Μήπως γνωρίζει κανεις τρόπο να το αποχωριστώ εντελώς?

-------------------------------------------------------------------------------

Προέρχεται από την κάρτα SIM και δεν διαγράφεται.

 

Το γνωρίζω πως είναι από τη sim. Είχα βρει πριν 2 χρόνια ένα registry hack εδώ στο myphone, το οποίο το είχα βάλει στο cruise και είχε δουλέψει μια χαρά.

Η πυξίδα τελικά σε όλους παίζει κανονικά χωρίς καμία καθυστέρηση :worry:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι

εχω βαλει Destinator 7 με το skin pappoulis_mtdgr (thanks to Dimitri ;) )

 

οταν παω να το τρεξω, εμφανιζεται η αρχικη οθονη, με τα βελακια κατω να αρχιζουν να φορτωνουν... μολις φορτωσουν 8 βελακια, απο κει και περα δεν γινεται τπτ κι ολα παραμενουν ετσι, για τουλαχιστον 10 λεπτα που περιμενα

 

αμα πατησω το home button τις συσκευης με παει στην αρχικη οθονη, αλλα αν προσπαθησω να παω στον τασκ μανατζερ για να κλεισω το destinator που τρεχει στο background, η συσκευη κολαει και μονη λυση το soft reset...

 

καμια ιδεα?

 

(η συσκευη ειναι αγορασμενη απο αγγλια και φοραει την μαμισια αγγλικη ρομ)

Edited by mcosgeorge

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Απο χθες λοιπόν, είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος ενός HD2 με αγγλική ROM.

 

Τελικά ψάχνοντας ακόμα και να μην έχεις διαβάσει ή να ξέρεις πολλά, βρίσκεις λύση σε αρκετές από τις απορίες σου (χωρίς να χρειαστεί να ρωτήσεις πολλές φορές).

 

Η μόνη παρατήρηση που έχω να κάνω αρχικά είναι, ότι ενώ η οθόνη του είναι απίστευτα άμεση στην απόκριση σε σχέση με το HD που είχα, παρόλα αυτά θέλει χρόνο για να την συνηθίσεις....Πολλές φορές πατάω 2-3 ή ακόμα και 4 φορές πάνω σε κάτι για να πάρει τελικά το πάτημα...παρόλο που έχω κάνει screen alignment. Λίγο περισσότερο εκνευριστική η κατάσταση με το πληκτρολόγιο για τα μηνύματα....άλλα πατάω άλλα παίρνει.....κατά τα άλλα η συσκευή είναι απίστευτη.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω για να ξεκαθαρίσω κάτι που δεν μου είναι απόλυτα κατανοητό.

 

Στο καιρό έχει μια επιλογή που είναι εξ' αρχής ενεργοποιημένη

Weather > Download data automatically > Every 1 hour (clicked by default)

 

Το ίδιο ισχύει για τα Stocks και για το Internet Time Sync?

Stocks > Download data automatically > Every 30 minutes (clicked by default)

Internet time sync > Get time from the internet > Clicked (clicked by default)

 

Βασικά δεν με ενδιαφέρει τόσο για τα Stocks (αυτά θα τα απενεργοποιήσω) όσα για τον καιρό και το time.

 

 

Αν το αφήσω έτσι κάθε μια ώρα που θα ενημερώνει τον καιρό ή τα υπόλοιπα θα με χρεώνει extra?

 

Ευχαριστώ

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Του άλλαξα το user/pass που είχα σε wap/wap να δούμε, αλλά χλωμο το βλέπω.

Thanks

 

PS Vodafone έχω

βγαλε την σιμ και ανοιξετο και μετα κλειστο και ξαναβαλε την σιμ και ανοιξετο ,λογικα θα ξαναπερασει τις ρυθμισεις για vodafone(ή κανε hard reset και τσεκαρε το εναλακτικα start/settings/connections/connections/manage existing connections και ξαναπερασε χειροκινητα τις ρυθμισεις

access point

internet.vodafone.gr

user name : user

password: pass

Μολις το πηρα κ εγω και ειναι απαικτο !! το μονο ποθ μου φανηκε κπως πιο ευαισθητη η οθονη απο αυτη που εχει το μηλοφωνο ... συστηνεται να βαλω καλυμμα οθονης ή δεν γδερνεται η οθονη του λεο ?? μπορει καποιος να μου πει εμπειριες του ? :)

εγω δεν εχω βαλει τιποτα και δεν το κρινω απαραιτητο(καποιος φιλος πριν μερικες σελιδες εβαλε ενα βιντεακι απο youtube για το τι αντεχει η οθονη-ψαξτο)

ρε παιδια να ρωτησω κατι

εχω βαλει Destinator 7 με το skin pappoulis_mtdgr (thanks to Dimitri ;) )

 

οταν παω να το τρεξω, εμφανιζεται η αρχικη οθονη, με τα βελακια κατω να αρχιζουν να φορτωνουν... μολις φορτωσουν 8 βελακια, απο κει και περα δεν γινεται τπτ κι ολα παραμενουν ετσι, για τουλαχιστον 10 λεπτα που περιμενα

 

αμα πατησω το home button τις συσκευης με παει στην αρχικη οθονη, αλλα αν προσπαθησω να παω στον τασκ μανατζερ για να κλεισω το destinator που τρεχει στο background, η συσκευη κολαει και μονη λυση το soft reset...

 

καμια ιδεα?

 

(η συσκευη ειναι αγορασμενη απο αγγλια και φοραει την μαμισια αγγλικη ρομ)

το ιδιο σκιν εχω και γω χωρις προβληματα ,η συγκεκριμενη εκδοση ειναι τσεκαρισμενη οτι δουλευει σε αλλη αναλυση?

 

@htc_oriented

ναι αν παιρνει τα δεδομενα απο την σιμ ,οχι αν τα παιρνει απο wifi

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι

εχω βαλει Destinator 7 με το skin pappoulis_mtdgr (thanks to Dimitri ;) )

 

οταν παω να το τρεξω, εμφανιζεται η αρχικη οθονη, με τα βελακια κατω να αρχιζουν να φορτωνουν... μολις φορτωσουν 8 βελακια, απο κει και περα δεν γινεται τπτ κι ολα παραμενουν ετσι, για τουλαχιστον 10 λεπτα που περιμενα

 

αμα πατησω το home button τις συσκευης με παει στην αρχικη οθονη, αλλα αν προσπαθησω να παω στον τασκ μανατζερ για να κλεισω το destinator που τρεχει στο background, η συσκευη κολαει και μονη λυση το soft reset...

 

καμια ιδεα?

 

(η συσκευη ειναι αγορασμενη απο αγγλια και φοραει την μαμισια αγγλικη ρομ)

 

κοιτα Γιωργο για τυχον mms αδιαβαστα που μπορει να ειναι μεσα στα μηνυματα σου..σβηστα,κανε επανεκινηση και δοκιμασε το παλι ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και εγω για την βοηθεια. Εχω αρχισει να βαζω τα πραγματα σε ταξη.

το τηλεφωνο- που μονο τηλεφωνο δεν ειναι- αξιζει και με το παραπανω.

Απλα θα ηθελα να ρωτησω πως ειναι δυνατον ενω δεν βαζω τιποτα στην μνημη του τηλεφωνου αλλα μονο στην καρτα πως γεμιζει η μνημη του τηλεφωνου?

Εχω βαλει μεχρι τωρα μονο resco file explorer, resco photo manager, και μερικους

χαρτες δυτικης ευρωπης Ndrive.

Oλα εχουν εγκατασταθει στην καρτα πως γινεται να γεμιζει η μνημη του τηλεφωνου?

Πως μπορω να την απελευθερωσω χωρις να σβησω προγραμματα?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...