Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Έχεις δοκιμάσει να βάλεις divx ή avi το οποίο να είναι μετατροπή από high definition;

Σίγουρα αρχεία high definition δεν παίζει, αλλά αν τα μετατρέψεις σε wmv ή avi τότε μπορεί να τα χειριστεί;

 

Εξαρτάται τη μετατροπή. Από αυτό καθορίζεται και. Η ποιότητα του εκάστοτε αρχείου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς το fix για την κάμερα και τα sms; Απλά αντιγράφουμε το αρχείο στο τηλέφωνο και το τρέχουμε; Μετά την εγκατάστασή του το τηλέφωνο επανέρχεται στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και χάνονται ότι τροποποιήσεις και προγράμματα έχουμε εγκαταστήσει;

 

Επίσης, ενώ έχω βάλει το Resco Explorer beta 2010 δεν τρέχει και μου λέει ότι έχει λήξει και να κατεβάσω την final version από το site της Resco...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οσα περισσοτερα διαβαζω για αυτη τη συσκευη τοσα περισσοτερα προβληματα βρισκω.Ειναι κριμα για μια συσκυη των 700€ να εχει τοσα προβληματα.Ελπιζω η HTC να τα διορθωσει τις επομενες μερες γιατι θελω πολυ να το παρω.

 

Δεν θα έλεγα ότι έχει «τόσα» προβλήματα. Απεναντίας θα έλεγα ότι δεν έχει καθόλου προβλήματα μιαα και όλα τα θέματα που έχουν εμφανιστεί (και αυτά είναι λιγοστά για μια τέτοια συσκευή) έχουν λυθεί.

 

Έχει περάσει κανείς το fix για την κάμερα και τα sms; Απλά αντιγράφουμε το αρχείο στο τηλέφωνο και το τρέχουμε; Μετά την εγκατάστασή του το τηλέφωνο επανέρχεται στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και χάνονται ότι τροποποιήσεις και προγράμματα έχουμε εγκαταστήσει;

 

Δεν χάνεται τίποτα, βάλτα άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι Σύνταγμα και παίζω με το wifi.Το τηλ ειναι καταπληκτικό,πιστεύω δεν συγκρίνεται με το iphone. Ομορφότδρο σίγουρα, καλλίτερη οθόνη, νομίζω πιο γρήγορο, και τελικά ακόμα και η μπαταρία του δεν είναι κακή!

Αν μας έκανε την χάρη και η ace για αγγλικα μενού θα ήταν τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση ? Ίσως να έχει απαντηθεί (σίγουρα μάλλον) αλλα πραγματικά δεν έχω τον χρόνο να διαβάσω 100+ σελίδες.. οπότε συγχωρέστε με.

 

Θέλω λοιπόν να αγοράσω (όταν έρθει με το καλό) το HTC HD2 μέσω Wind (επιδότηση), οπότε, μήπως ξέρετε σε τί έκδοση θα έρθει ? ελληνική ή αγγλική? Και τί είναι καλύτερο ? Μπορώ εύκολα να αλλάξω την ελληνική rom με αγγλική? (με βολεύει αγγλική περισσότερο, αλλα φυσικά θέλω να μπορώ να γράφω ελληνικά SMS κτλ.)

 

Επίσης, με τα SMS. Μπορώ να στέλνω κανονικά SMS στα ελληνικά και με πόσους χαρακτήρες? (μην πετάτε ντομάτες, αλλα είμαι παντελώς άσχετος με τα smartphones και θα είναι η πρώτη φορά που θα αγοράσω ένα)

 

Ευχαριστώ πολύ και να έχετε πολύ χαρούμενες γιορτές. :happy:

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν χάνεται τίποτα, βάλτα άφοβα.

 

Ok, ευχαριστώ για μια ακόμη φορά athanasso!

 

Να υποθέσω ότι αυτές οι οδηγίες της HTC κάνουν αυτό που κάνει το προγραμματάκι NoData;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινιτή είναι μεγάλο, οκ, αλλά στο αυτοκίνητο μπορίς να το χιρίζεσαι με το ένα χαίρι? Επδ τα χαίρια μου είναι μεσέα προς μικρά δεν ξέρο...?
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινιτή είναι μεγάλο, οκ, αλλά στο αυτοκίνητο μπορίς να το χιρίζεσαι με το ένα χαίρι? Επδ τα χαίρια μου είναι μεσέα προς μικρά δεν ξέρο...?

 

Γενικα το να χειριζεσαι κινητο στο αυτοκινητο και ειδικα windows mobile ειναι χειροτερο απο το να οδηγας εχοντας κατεβασει 58 καφασια μπυρες.

 

Στο θεμα μας, το να απαντησεις μια κληση ή να καλεσεις εναν αριθμο ή μια επαφη απο τα favorites γινεται, οτιδηποτε αλλο θα οδηγησει σε πολυνεκρο:p

 

Επισης προσεξε λιγο την ορθογραφια γιατι μας.... koufανες! (με ολο το σεβασμο και με πολυ δοση χιουμορ!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικα το να χειριζεσαι κινητο στο αυτοκινητο και ειδικα windows mobile ειναι χειροτερο απο το να οδηγας εχοντας κατεβασει 58 καφασια μπυρες.

 

Στο θεμα μας, το να απαντησεις μια κληση ή να καλεσεις εναν αριθμο ή μια επαφη απο τα favorites γινεται, οτιδηποτε αλλο θα οδηγησει σε πολυνεκρο:p

 

Επισης προσεξε λιγο την ορθογραφια γιατι μας.... koufανες! (με ολο το σεβασμο και με πολυ δοση χιουμορ!)

απολογούμαι για την ορθογραφία απλός έγραφα πολύ γρήγορα και δεν έβλεπα σχεδόν τι έγραφα. Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Μου συστήνεις να πάρω εκείνα τα διάφορα kit για το αυτοκίνητο που κρατάνε το κινητό? (για να γράφω μηνύματα κυρίως αν και δεν θα έπρεπε το ξέρω...
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

στο http://www.htc.com/europe εχει για update την Greek 1.48.482.4

 

μπορει καποιο απο τα παιδια που εχει το ελληνικο, να επιβεβαιωσει αν εχει αυτη την εκδοση??

 

offtopic... το <<αναζητηση σε αυτο το θεμα>> γιατι δεν δουλευει?? του βαζω να βρει 1.48 που ειμαι σιγουρος οτι στις πιο πισω σελιδες καπου εχει γραφτει, αλλα το search δε βγαζει τιποτα...

 

 

καλημέρα χτες έβαλα αυτη την rom σε αγγλικό hd2 και είναι μια χαρά :)

enas apwros :cool:
Link to comment
Share on other sites

απολογούμαι για την ορθογραφία απλός έγραφα πολύ γρήγορα και δεν έβλεπα σχεδόν τι έγραφα. Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Μου συστήνεις να πάρω εκείνα τα διάφορα kit για το αυτοκίνητο που κρατάνε το κινητό? (για να γράφω μηνύματα κυρίως αν και δεν θα έπρεπε το ξέρω...

 

Αν θα το χρησιμοποιεις και για GPS γιατι οχι, βολευει. Τωρα για το αν μπορεις να γραφεις μηνυματα, γενικα με αυτα τα κινητα που ειναι μονο touch ειναι αρκετα δυσκολο. Εγω δεν το εχω δοκιμασει εν κινησει τουλαχιστον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αντιμετόπισε αλλος πρόβλημα με το ξυπνητίρι? Αργο να παω δοθλεία 2 μερες τωρα :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αντιμετόπισε αλλος πρόβλημα με το ξυπνητίρι? Αργο να παω δοθλεία 2 μερες τωρα :)

Τυχεράκια! Βάλε το g alarm

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία από το κυπριακό expansys. Μέχρι χθες θα έπαιρνα τον ήρωα και τελικά αποφάσισα να δόσο μια 2η ευκαιρία στα win mob 6.5 με το sense ui. Ελπίζω να έκανα καλά γιατί το κινητό το πήρα λόγο οθόνης, του sense ui και λόγο του επεξεργαστή. Όσο γρήγορος και να φαινότανε ο ήρωας δεν μπορούσα να πιστέψω ότι θα έδινα 400+ ευρώ για smartphone και να έχει επεξεργαστή 3 χρόνων... Ελπίζω να επιβεβαιωθεί η παραγγελία μου σύντομα γιατί θα τρελαθω μέχρι να έρθει Κύπρο.
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ψάχνοντας στο xda για να κρατάω το wifi ανοιχτό ακόμα και όταν πέσει σε standby βρήκα αυτό.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=585795&highlight=wifi+standby

 

Για όποιον το χρειάζεται

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

επειδη απο τα μεσα γεναρη θα ειμαι στην αμερικη και καναδα για ενα μηνα περιπου,ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο αξιοπιστο προγραμμα συνομιλιας πχ skype που να το εχει δοκιμασει καποιος,η καποια αλλη λυση για συνομιλια (οχι γραπτα μηνυματα)ωστε να μιλαω απο αμερικη με ελλαδα χωρις να χρεωνομαι.υπαρχει κατι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με αγγλική rom να ανεβάσει 2 αρχεία από το windows φάκελο ?

Τα randomaccess.dll και randomaccesschooser.dll ???

 

Γιατί έχω στα αγγλικά όλες τις επαφές μου.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα Update που δινει htc επισιμο σαιτ κανουν για ελλινικη συσκευη η θα περιμενουμαι το ελλινικο σαιτ για Update;
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει καποιος εξωτερικη μπαταρια οπως αυτο http://cgi.ebay.com/New-External-Mobile-Battery-Charger-Power-Bank-2000mah_W0QQitemZ310181551247QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item483842dc8f για να φορτιζει τον λεοντα (ή καποια αλλλη συσκευη σε ωρα αναγκης) ?

αν εχετε προτασεις ......

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα Update που δινει htc επισιμο σαιτ κανουν για ελλινικη συσκευη η θα περιμενουμαι το ελλινικο σαιτ για Update;

 

 

κάνουν μια χαρά

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά!

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως βάζω δικό μου ήχο στα sms; Επίσης οι εντυπώσεις σας για την μπαταρία ποιες είναι; Εμένα με όχι υπερβολική χρήση χρειάζεται κάθε μέρα φόρτιση! Το μόνο μείον μέχρι στιγμής... Αν το ξεκλειδώσω για να δω την ώρα π.χ. 3 φορές σταδιακά σε διάστημα 10 λεπτών χάνει κάθε φορά 2 με 3 τοις εκατό. Το φωτισμό τον έχω βάλει στο αυτόματο. Καμιά συμβουλή για εξοικονόμηση ενέργειας; Ή μήπως είναι ελλατωματ ελαττωματική ιή η μπαταρία; Μήπως φταίει η πρώτη φόρτιση, γιατί μόλις έγινε πράσινο το λαμπάκι το έβγαλα;

Ευχαριστώ και σόρρυ αν σας κούρασα!

Bill
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...