Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλως σας βρισκω!Η παρεα σας ειναι πολυ καλη και ακρως κατατοπιστικη σχετικα με το HD2!Απεκτησα ενα leo εδω και 10 μερες και εχω να πω οτι το κινητο πραγματικα δεν παιζεται!Το προηγουμενο κινητο μου ηταν iphone και πιστευα οτι δυσκολα θα το αλλαζα....Τελικα με to leo τιποτα δεν ηταν δυσκολο!!!!Θελω να σας κανω μια ερωτηση:τα κουμπια του ψιλοκουνιουνται ή το δικο μου εχει προβλημα???Επισης το κουμπι power μηπως πατιεται λιγο πιο βαθια απο τα υπολοιπα??Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Εάν θα διαβάσεις στο πρώτο post, για να έχεις ελληνική την μπάρα των επαφών του HTC Sense πρέπει να έχεις κάνει ελληνικό το manila αλλά και να έχεις εγκαταστήσει το σχετικό αρχειάκι. Τα έχεις κάνει και τα δύο και δεν σου δουλεύει;

 

athanaso77, σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Βασικά μόλις γυρίσω το manila σε ελληνικά (από το registry εννοώ), τότε η μπάρα των επαφών του manila γίνεται ελληνικά, ακόμα και δίχως το access... To θέμα είναι ότι έτσι γίνονται όλα τα μενού του manila πάλι Ελληνικά. Αναρωτιόμουν αν είναι δυνατόν να έχεις αγγλικό Manila με ελληνική μπάρα στις επαφές του Manila?

 

Επίσης να ενημερώσω όσους έχουν την Ελληνική rom ότι με την νέα έκδοση 1.48.482.4 λύνεται το θέμα με τα κενά σε μεγάλα sms.

Link to comment
Share on other sites

Back up προηγούμενης ROM να υποθέσω ότι δεν βάζω στην επόμενη... έτσι; :O

Αν προχωρήσω σε καινούρια ROM το Ndrive (πρόγραμμα πλοήγησης, δώρο της Vodafone) το χάνω; Θα βλέπει το HD2 μου σαν καινούρια συσκευή μετά την καινούρια ROM;

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα την εξής ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΡΑ:

Στο "περισσότερες πληροφορίες" όλων των επαφών, στο tab "σημειώσεις" οι ελληνικού χαρακτήρες έχουν αντικατασταθεί με διάφορα σηματάκια.

σημειώνω πως οι επαφές μπήκαν στο κινητό μεσω as.

Στο παλιό μου cruise αλλά και στο omnia2 δεν είχα τέτοιο προβλημα

Μήπως έχει κάποιος καμία λύση?

 

Σε μένα δεν ισχύει αυτό. Τα Ελληνικά βγαίνουν μια χαρά. Αυτό που με ενοχλεί είναι οτι τώρα πρέπει να προβούμε σε περισσότερες κινήσεις για να δούμε τις σημειώσεις κάποιας επαφής σε σχέση με παλαιότερα WM.

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να βοηθησει και εμενα σχετικα με τα κουμπια?????pleaseeeeeeeeeeeeeeeee.............................
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν ισχύει αυτό. Τα Ελληνικά βγαίνουν μια χαρά. Αυτό που με ενοχλεί είναι οτι τώρα πρέπει να προβούμε σε περισσότερες κινήσεις για να δούμε τις σημειώσεις κάποιας επαφής σε σχέση με παλαιότερα WM.

 

ΟΠΑ!!!

Στις σημειώσεις των επαφών βλέπεις κανονικά ελληνικά??????? :blink:

τότε τι στην ευχή έχει πάθει το δικό μου? η πλάκα είναι ότι τις αντίστοιχες επαφές του outlook τις βλέπω κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Back up προηγούμενης ROM να υποθέσω ότι δεν βάζω στην επόμενη... έτσι; :O

Αν προχωρήσω σε καινούρια ROM το Ndrive (πρόγραμμα πλοήγησης, δώρο της Vodafone) το χάνω; Θα βλέπει το HD2 μου σαν καινούρια συσκευή μετά την καινούρια ROM;

 

Τιποτα δε χάνεις απλά αντέγραψε τα αρχεία που έχει η κάρτα σου στο PC σου και όταν τελειώσεις με τη rom τα ξαναπερνάς πίσω.

 

 

Το πρόβλημα με την πόλη στο καιρό το έχει κανας άλλος? Εμένα μου βγάζει για πόλη την Αρτέμιδα (δηλ Λούτσα) και ούτε έχω πάει καθόλου από εκεί, του έχω περάσει και Αθήνα αλλά αυτό εκεί μου σπάει τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρόσεξα την εξής ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΡΑ:

Στο "περισσότερες πληροφορίες" όλων των επαφών, στο tab "σημειώσεις" οι ελληνικού χαρακτήρες έχουν αντικατασταθεί με διάφορα σηματάκια.

σημειώνω πως οι επαφές μπήκαν στο κινητό μεσω as.

Στο παλιό μου cruise αλλά και στο omnia2 δεν είχα τέτοιο προβλημα

Μήπως έχει κάποιος καμία λύση?

 

Έχεις αλλάξει τα regional settings σε greek;

 

Το πρόβλημα με την πόλη στο καιρό το έχει κανας άλλος? Εμένα μου βγάζει για πόλη την Αρτέμιδα (δηλ Λούτσα) και ούτε έχω πάει καθόλου από εκεί, του έχω περάσει και Αθήνα αλλά αυτό εκεί μου σπάει τα νεύρα.

 

Αυτό μάλλον θα σου το βγάζει λόγω του My Location. Αγνόησε το επιλέγοντας την πόλη της επιλογής σου.

 

Θελω να σας κανω μια ερωτηση:τα κουμπια του ψιλοκουνιουνται ή το δικο μου εχει προβλημα???Επισης το κουμπι power μηπως πατιεται λιγο πιο βαθια απο τα υπολοιπα??Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!:D

 

Μην αγχώνεσαι, έτσι είναι σε όλους. Τα κουμπιά αποδοχής και απόρριψης κλήσης πατιούνται ελαφρώς βαθύτερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οταν βλεπω video στο youtube η μνημη στον αποθηκευτικο χωρο μειωνεται..πωσ μπορουμε να αλλαξουμε την θεση οπου αποθηκευονται τα δεδομενα και να τα βαλουμε στη storage card????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

το θέμα του ημερολογίου έχει αρχίσει και γίνεται πολύ σπαστικό:mad:

σήμερα με πήρανε τηλέφωνο για να με ξυπνήσουνε να πάω στη δουλειά.

όταν είδα το τηλέφωνο ήταν μια μέρα πίσω και 2 ώρες μπροστά:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ athanasos77!και ειλικρινα φοβηθηκα οτι ηταν ελαττωμα!ευχαριστω και παλι!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σήμερα με πήρανε τηλέφωνο για να με ξυπνήσουνε να πάω στη δουλειά.

 

Βάλε ένα third-party ξυπνητήρι για να ξυπνάς στην ώρα σου. Χρόνια τώρα συνιστώ το pTravelAlarm.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα third-party ξυπνητήρι για να ξυπνάς στην ώρα σου. Χρόνια τώρα συνιστώ το pTravelAlarm.

 

με το μονο ξυπνητηρι που ξυπναω...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα third-party ξυπνητήρι για να ξυπνάς στην ώρα σου. Χρόνια τώρα συνιστώ το pTravelAlarm.

 

Και το Galarm είναι πολύ καλό και στο είχαν προτείνει και πιο πάνω...με το μαμα ξυπνητήρι...απλα δεν πάς πουθενά στην ώρα σου!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ athanasos77!και ειλικρινα φοβηθηκα οτι ηταν ελαττωμα!ευχαριστω και παλι!

 

σήμερα το πρωί επισκέφτηκα την ace στην αγια παρασκευή για αυτό ακριβώς το λόγο.

το πήρε η κοπέλα στην υποδοχή και επέστρεψε με 2 συσκευές.

η μια ήταν του προισταμενου άγγλου(απ ότι μου είπε)και μου έδειξε οτι και αυτή ήταν έτσι με τα κουμπάκια.

τελικα δεν είναι πρόβλημα συσκευής όπως νόμιζα και εγώ:happy:

οποτε μη τρελαίνεσαι μια χαρά είναι το τηλέφωνο σου:)

 

Βάλε ένα third-party ξυπνητήρι για να ξυπνάς στην ώρα σου. Χρόνια τώρα συνιστώ το pTravelAlarm.

 

αυτό έχω εδώ και χροοοοονια

αλλα λόγο του ότι αλλάζει ημερομηνία και ώρα χτυπάει στη λάθος ώρα:wacko:

 

edit:

sorry για τα 2 post

πάτησα πολλαπλή αλλα δεν ξέρω τι έγινε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από Πλαίσιο αγορασμένο, greek/ΕΛΛΑΔΑ.

Καμιά αλλη ιδέα?

 

Hard reset.

 

Και το Galarm είναι πολύ καλό και στο είχαν προτείνει και πιο πάνω...με το μαμα ξυπνητήρι...απλα δεν πάς πουθενά στην ώρα σου!

 

Ποια έκδοση έχεις; Εάν δεν το έχεις πληρώσει δεν έχεις πρόβλημα με την full έκδοση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ KOSTASKELLAS

 

:)

 

αυτό που παρατήρησα μόλις τώρα είναι ότι αλλάζει ώρα και ημερα όταν κάνει σύνδεση στο internet

έχω βάλει το cab disable current location αλλα δυστυχώς τιποτα.

ενώ ορίζω εγώ μια πολη αυτό ξαναγυρνάει ''στη θέση μου'' με αποτέλεσμα να αλλάζει η ώρα και η μέρα:wacko::(

καμια ιδεα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hints AND Tips

Απενεργοποίηση Ανεπιθύμητων Εικόνων στο Αλμπουμ

 

Με το κόλπο αυτό δεν φαίνονται στο άλμπουμ οι φωτογραφίες από φακέλους που βρίσκονται στο storage card , ή και αλλού. Το πρόβλημα προέκειψε όταν περνούσα εικόνες στις επαφες και εμφανιζε τους φακέλους με τις εικόνες από το iGo , destinator , Ndrive κτλ.

 

Διαδικασία με έναν Registry Editor , πχ PHM Registry Editor

πάμε

 

HKEY_LOCAL_MACHINE

HTC

HTCAlbum

Ignored

 

και κάνουμε NEW STRING VALUE

 

παράδειγμα

έχουμε το iGO8 στο root του Storage Card

 

τότε κάνουμε

 

NEW STRING VALUE

με

Value name iGO8

και

Value Data \Storage Card\iGO8

 

έτσι θα πάρει και όλα τα subfolders μεσα στον iGO8 φάκελο

 

σώζουμε και σοφτ ρεσετ ΕΤΟΙΜΟΙ !!!

Link to comment
Share on other sites

:)

 

αυτό που παρατήρησα μόλις τώρα είναι ότι αλλάζει ώρα και ημερα όταν κάνει σύνδεση στο internet

έχω βάλει το cab disable current location αλλα δυστυχώς τιποτα.

ενώ ορίζω εγώ μια πολη αυτό ξαναγυρνάει ''στη θέση μου'' με αποτέλεσμα να αλλάζει η ώρα και η μέρα:wacko::(

καμια ιδεα???

 

Aπό ότι βλέπω και μένα μου αλλάζει την πόλη και πάει στο my Location από μόνο του αλλά δεν αλλάζει ούτε η ώρα ούτε η μέρα.

Αφου ούτως η άλλως τα δεδομένα της ημερομηνίας αλλά και της ώρας είναι ίδια οποιαδήποτε ελληνική πόλη και αν δείχνει.

Οπότε κάτι άλλο συμβαίνει στην συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπα, τιποτα προς το παρον. Τεστ ROM με 7αρια αργει ακομα... :worry:

 

Είναι νωρίς ακόμα για να συζητάμε κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...