Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτα διαβαζω ο καιμένος και σε λιγες μέρες θα έρθει και το δικό μου..... εχει δεθεί κόμπος το στομάχι μου.... με τόσα χρήματα είναι ξεφτύλα τέτοια προβλήματα και ειδικά για το βάρος και το κύρος της HTC κρίμα....

αντε να δούμε τι θα δούμε και εγώ απο την 2η παρτίδα..

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

δοξα το θεο το δικο μου που αγορασα απο handtec δεν παρουσιαζει κανενα απο τα προβληματα που αναφερετε και ειδικα με την καμερα.Εκατσα και εβγαλα αρκετες φωτο κοντα σε λευκο τοιχο και ευτυχως τα βλεπω ολα κατασπρα.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν συμβαίνει σε ΟΛΑ τα κινητά... Ευτυχώς γιατι θα το αγοράσω αρχές Ιανουαρίου.. που θα έχει (καλώς εχόντων των πραγμάτων) εξαλειφθεί το πρόβλημα αυτό..

 

Να ρωτήσω??? Η Wind πότε θα το φέρει το HD2 ??? Υπάρχουν πληροφορίες απο κανέναν εκ των έσω ??? ;)

 

Ευχαριστώ !

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα το Σάββατο από expansys.

 

σήμερα μίλησα μαζί τους και μου είπαν ότι την τετάρτη θα έχουν τα νέα τεμάχια και μέχρι την παρασκευή θα το έχω.

 

μπορεί να λείπω εκτός Ελλάδας για δουλειά και να γυρίσω την παρασκευή.

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ το θέλω τώρα. :D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι αν σου στείλουν ένα από τις παρτίδες που έχουν τώρα θα έχει και αυτό το ίδιο πρόβλημα.... Αν όντως είναι πρόβλημα στο φακό της φωτογραφικής που παίζει κάτι τέτοιο μια και το έχουν όλοι, τότε πρέπει να αντικατασταθεί παντού ο φακός......και δεν ξέρω αν ήδη μπορεί να έχουν βγει από την γραμμή παραγωγής σωστά μοντέλα.

Αν από την άλλη είναι software το θέμα και είναι μπούρδες αυτά περί φακού τότε επίσης το να το γυρίσεις κάπου (πλην της htc) δεν θα κάνει κάτι.

Νομίζω ότι πρώτα πρέπει να παραδεχτούν (η htc πάντα) και σε σένα το πρόβλημα, να το αναγνωρίσουν και μετά να τους το στείλεις ώστε να σου στείλουν πίσω ένα καινούργιο......

Για την expancys το πιο εύκολο είναι να στο αντικαταστήσει....αν όμως εσύ δεν κάνεις πάλι τη δουλειά σου....??? :O

 

Διαβάστε τι απάντησαν πάλι σε κάποιον εδώ παρακάτω.

τελικά πρέπει να είναι Hardware το πρόβλημα και άντε τώρα να μαζεύουν κινητά πίσω αυτοί.

 

 

Hi Mike,

Thats not a software problem, our apologies. I can now confirm we have established this being a hardware fault.

 

Unfortunately at this stage it is too early to determine exactly where the fault lays but it most certainly is not a software related issue.

 

If you can ask Clove to swap it, please do so, if not we will come and collect it for repair.

You can arrange this by calling 08458900079.

 

Best Regards

Mike

 

HTC Support

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν συμβαίνει σε ΟΛΑ τα κινητά... Ευτυχώς γιατι θα το αγοράσω αρχές Ιανουαρίου.. που θα έχει (καλώς εχόντων των πραγμάτων) εξαλειφθεί το πρόβλημα αυτό..

 

Να ρωτήσω??? Η Wind πότε θα το φέρει το HD2 ??? Υπάρχουν πληροφορίες απο κανέναν εκ των έσω ??? ;)

 

Ευχαριστώ !

 

είναι όλα χύμα στο κύμα . αυτή την ώρα μάλλον κανείς δεν ξέρει τι παίζει.

Όσο για την WIND που ρωτάς στις απαντήσεις μου στα e-mail σχετικά που τους έστειλα μου γράφουν ότι δεν μπορούν να μου δώσουν απάντηση αλλά από την στιγμή που θα κυκλοφορεί αποκλειστικά από Vodafone μην περιμένεις τίποτα άσε που κάνει για κανα δυο χρόνια 700 ευρώ στην Ελλάδα όπως και όλα τα HTC εδώ. ¨Άρα άμα το γουστάρεις όπως και εμείς πάρτο από τώρα.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα απαντηση. ειναι softwate οχι hardware το προβλημα.:rolleyes:

περιμενουμε καποιο update συντομα λογικα...:)

αν δεν με δουλευουν...:mad:

οριστε η απαντηση απο την HTC...

 

Dear Mr. Christopher, Thank you for your reply, Kindly be informed that we are aware of the issue but it’s not a common fault with this device. It has been determined that this is not a hardware fault but a software issue and it is currently under investigation. Please note that you can contact us via support line. For further details, please go to http://www.htc.com/support/care_hotline. htm, you'll find a toll free number that you can dial only from a landline. Best Regards, HTC Team http://www.htc.com

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το εχω πλεον το κινητο αλλα αυτο πιστευω. :)

 

δεν μας εχει συνηθησει σε κατασκευαστικα λαθη η HTC.

καποιο απο τα πολλα bug θα ειναι...

 

υπομονη και πιστευω θα το φτιαξουν! ;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μολις πηρα απαντηση. ειναι softwate οχι hardware το προβλημα.:rolleyes:

 

Αυτό σηκώνει μεγάλη κουβέντα. Όπως και να έχει, ελπίζω να βρεθεί λύση με κάποιο software update κάτι που είναι εφικτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σηκώνει μεγάλη κουβέντα. Όπως και να έχει, ελπίζω να βρεθεί λύση με κάποιο software update κάτι που είναι εφικτό.

 

και αλλη απαντηση...

Dear Mr. Christopher, Thank you for your reply, Regarding your request, kindly be informed that the HTC engineers will work to solve the issue as soon as possible, I would recommend that you wait until the issue is solved instead of sending it back. Please note that you can contact us via support line. For further details, please go to http://www.htc.com/support/care_hotline. htm, you'll find a toll free number that you can dial only from a landline. Best Regards, HTC Team http://www.htc.com

Link to comment
Share on other sites

εχει δει παρει κανεις απο handtec γιατι το εχει αμεσα διαθεσιμο στα 584 (με μεταφορικα) αλλα εχει επιλογη για προπαραγγελια στα 558 (με μεταφορικα) απλα παραλαμβανεις μετα απο 3 Δεκεμβριου νομιζω οτι μια χαρα ειναι 30 ευρω για 10 μερες αργοτερα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω τις μπαρες αυτες πανω κατω και τα εικονιδια του τασκμπαρ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα...

 

νομιζω δεν δουλευει καλα το proximity sensor...

 

οταν ειμαι σε κληση...δεν σβηνει η οθονη ή δεν αναβει οταν το πλησιαζω στο αυτι ή οταν το απομακρυνω απο το αυτι αντιστοιχα...

 

εχει αντιμετοπισει κανεις το ιδιο?? ξερει κανεις πως νατο διορθωσω....

 

thx

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα...

 

νομιζω δεν δουλευει καλα το proximity sensor...

 

οταν ειμαι σε κληση...δεν σβηνει η οθονη ή δεν αναβει οταν το πλησιαζω στο αυτι ή οταν το απομακρυνω απο το αυτι αντιστοιχα...

 

εχει αντιμετοπισει κανεις το ιδιο?? ξερει κανεις πως νατο διορθωσω....

 

thx

Επειδή η οθόνη είναι τεράστια και συνήθως βάζουμε το κέντρο του κινητού στο αυτί... δεν πιάνει ο sensor γιατί είναι πιο αριστερά! :)

Δοκίμασε να το μετακινήσεις λίγο και θα δεις ότι δουλεύει!!!

 

Ειδικά αν έχεις πεταχτά αυτιά δεν δουλεύει με τίποτα!!! :lol::lol::p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

απο θηκες εχουμε κατι εκτος απο την original?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουμε νέα για το θέμα με την φωτογραφική! Είναι software και θα έχουμε σύντομα διόρθωση!

 

I've just called HTC customer support and they told me that today they got an email from HTC Technical services saying that HTC has recognized the problem as widespread and next week they will release on their website a hotfix for the Camera-related pink-ish or red-ish issue

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η οθόνη είναι τεράστια και συνήθως βάζουμε το κέντρο του κινητού στο αυτί... δεν πιάνει ο sensor γιατί είναι πιο αριστερά! :)

Δοκίμασε να το μετακινήσεις λίγο και θα δεις ότι δουλεύει!!!

 

Ειδικά αν έχεις πεταχτά αυτιά δεν δουλεύει με τίποτα!!! :lol::lol::p

 

...δεν δουλευει με τπτ... :wacko:

 

οταν παταω κληση σβηνει η οθονη...μετα το απομακρινω κ δεν αναβει...αφου το αφηνω κ στο τραπεζι...και παλι τπτ...

 

Ας πουμε οτι αναβω την οθονη χειροκινητα...μετα το πλισιαζω παλι στο κεφαλι...αλλα τπτ....

 

κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

...δεν δουλευει με τπτ... :wacko:

 

οταν παταω κληση σβηνει η οθονη...μετα το απομακρινω κ δεν αναβει...αφου το αφηνω κ στο τραπεζι...και παλι τπτ...

 

Ας πουμε οτι αναβω την οθονη χειροκινητα...μετα το πλισιαζω παλι στο κεφαλι...αλλα τπτ....

 

κανεις καμια ιδεα?

Έχεις screen protector?

 

Αυτή είναι η πιο λογική εξήγηση που έχω διαβάσει μέχρι στιγμής για το θέμα της κηλίδας στις photos και κατά τη γνώμη μου εξηγεί και κάποια αντιφατικά μηνύματα από χρήστες.

Επίσης κάνει πιο σαφές για ποιό λόγο δε θα προσφέρει τίποτα σε κάποιον να περιμένει κάποιους μήνες να αγοράσει τη συσκευή ή να ζητήσει αντικατάσταση.

Αν ισχύει αυτό περί θερμότητας, οι λύσεις είναι

1) Επανασχεδιασμός όλης της mb (πράγμα που δεν πρόκειται να γίνει)

2) Software upgrade που θα κάνει photoshop στο image (αυτή θα είναι και η επίσημη λύση της htc)

Link to comment
Share on other sites

εχει δει παρει κανεις απο handtec γιατι το εχει αμεσα διαθεσιμο στα 584 (με μεταφορικα) αλλα εχει επιλογη για προπαραγγελια στα 558 (με μεταφορικα) απλα παραλαμβανεις μετα απο 3 Δεκεμβριου νομιζω οτι μια χαρα ειναι 30 ευρω για 10 μερες αργοτερα!!!

 

οντως ετσι ειναι εμενα το εστειλαν αμεσως και το ειχα την αλλη μερα αν και ηταν για φιλο.

αν ομως θελεις να το πληρωσεις περιπου 550Ε με τα μεταφορικα τοτε και εγω νομιζω οτι για πλεον μια εβδομαδα κερδιζεις την καρτα μνημης στην διαφορα χρηματων ,αρα αξιζει. ;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Oh yes! :p

 

...λες αυτο να παιζει?

 

Ναι, αυτό παίζει.

Δοκίμασε να το επανατοποθετήσεις. Αν δε δουλέψει, τότε άλλαξε screen protector.

Το brando που έχω εγώ δουλεύει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό παίζει.

Δοκίμασε να το επανατοποθετήσεις. Αν δε δουλέψει, τότε άλλαξε screen protector.

Το brando που έχω εγώ δουλεύει πολύ καλά.

 

Thx kplr!! Τελικα αυτο εφταιγε!!! Το εβγαλα και δουλευε αψογα!

 

Να σου πω...το brando απο που το παρηγγειλες?

 

EDIT:

 

κανενα screen protector που να μην προκαλει τετοιου ειδους προβληματα απο ebay εχει να προτεινει κανεις? Thx εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...