Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα,

Εμενα το κινητο σημερα αποφασισε να διαγραψει μονο του ολα μου τα μηνυματα και ολα μου τα εμαιλ και τους λογαριασμους. Το εχει ξαναπαθει κανεις αυτο? Ξερετε αν μπορω να κανω κατι?

 

Το ειχε παθει κι εγω, και μαλιστα ρωτουσα απελπισμενη εδω στο φορουμ πως μπορω να ανακτησω τα περιβοητα μηνυματα μου (γνωστη η συλλογη που κανω με αυτα). Ειχα χασει ομως και το περιεχομενο της sd. Ειχα χρησιμοποιησει το clear temp, κι ενω δεν εκανα τιποτα το διαφορετικο απο τις προηγουμενες φορες, χαθηκαν ολα! Σα να εκανε απο μονο του hard reset, αλλα οχι μονο στη συσκευη αλλα και στην sd. Μοναδικη σου ελπιδα αν χαθηκαν και τα backup, γιατι εμενα κι εκεινα ειχαν χαθει αφου τα ειχα στην sd, το recuva ή κατι αντιστοιχο. Θελει υπομονη, πολλα σκαναρισματα, αλλα θεαματικα αποτελεσματα μην περιμενεις ειδικα για .pib αρχεια σαν αυτα που κυριως ζητας.

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Το ειχε παθει κι εγω, και μαλιστα ρωτουσα απελπισμενη εδω στο φορουμ πως μπορω να ανακτησω τα περιβοητα μηνυματα μου (γνωστη η συλλογη που κανω με αυτα). Ειχα χασει ομως και το περιεχομενο της sd. Ειχα χρησιμοποιησει το clear temp, κι ενω δεν εκανα τιποτα το διαφορετικο απο τις προηγουμενες φορες, χαθηκαν ολα! Σα να εκανε απο μονο του hard reset, αλλα οχι μονο στη συσκευη αλλα και στην sd. Μοναδικη σου ελπιδα αν χαθηκαν και τα backup, γιατι εμενα κι εκεινα ειχαν χαθει αφου τα ειχα στην sd, το recuva ή κατι αντιστοιχο. Θελει υπομονη, πολλα σκαναρισματα, αλλα θεαματικα αποτελεσματα μην περιμενεις ειδικα για .pib αρχεια σαν αυτα που κυριως ζητας.

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

 

βρέθηκε ο ένοχος !!! αρα δεν γέρασα και θυμάμαι καλά :D

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

βρέθηκε ο ένοχος !!! αρα δεν γέρασα και θυμάμαι καλά :D

 

Ναι το ομολογω! Δηλωνω ενοχη! Χαχα μια χαρα θυμασαι και μαλιστα ειχες κι εσυ προσπαθησει να με βοηθησεις προτεινοντας μου προγραμματα αποκαταστασης! (γιατι κι εγω δε γερασα, θυμαμαι τζετ) :p

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λοιπον ευτυχως εχω εγγυηση μεχρι φεβρουαριο 2011, το μονο προβλημα ειναι οτι του εχω περασει hspl, αν μπορει καποιος να μου δωσει λινκ για να το βγαλω ειχα προσπαθησει παλιοτερα με τον τροπο που δινει ο ζαχαρακης αλλα θυμαμε δεν γινοτανε, ευχαριστω!

 

Αν έχεις εγγύηση μέχρι το Φεβρουάριο του 2011 είσαι εκτός εγγύησης πια.

 

Επανέφερε την εργοστασιακή rom με τη μέθοδο της κάρτας μνήμης. Θα βρεις το σχετικό link παραπομπής στο πρώτο post. Είναι το post του zaharaki και είναι αναλυτικότατο. Δουλεύει σίγουρα και δοκιμασμένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το να ανεβαζει θερμοκρασια σε σημειο να επανεκκινει, δε το βρισκω φυσιολογικο. Και επισης δε νομιζω να σχετιζεται καν η χρηση των browsers. Μηπως να το πηγαινες καμια βολτα κατα ace?

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

Καλησπέρα κι απο εμένα...!!!!

Το λιονταρακι μου ανοιγοκλεινει..!!! Εδώ και κανα δυο εβδομάδες, ανεβάζει θερμοκρασία και ανοιγοκλείνει..!!!

Νομιζα οτι εφαιγε κατι. του έκανα φορματ αλλα τίποτα..!!!!

Χθές του έκανα αναβάθμιση τις ρομ (Έβαλα την τελευταία επίσιμη)...αλλα πάλι τα ίδια..!!!!

Τέλος, έβαλα παγο στην περιοχή του επεξεργαστή που ειχε τρελή θερμοκρασία και είδα το λιονταρακι μου να συνέρχεται λιγακι..!!

Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει???

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα...!!!!

Το λιονταρακι μου ανοιγοκλεινει..!!! Εδώ και κανα δυο εβδομάδες, ανεβάζει θερμοκρασία και ανοιγοκλείνει..!!!

Νομιζα οτι εφαιγε κατι. του έκανα φορματ αλλα τίποτα..!!!!

Χθές του έκανα αναβάθμιση τις ρομ (Έβαλα την τελευταία επίσιμη)...αλλα πάλι τα ίδια..!!!!

Τέλος, έβαλα παγο στην περιοχή του επεξεργαστή που ειχε τρελή θερμοκρασία και είδα το λιονταρακι μου να συνέρχεται λιγακι..!!

Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει???

 

Υπάρχει σχετικό θέμα και στους XDA και γενικά από όσο έχω καταλάβει υπάρχουν αρκετοί που παραπονιούνται για δυσλειτουργίες από ανεβασμένη θερμοκρασία. Δείχνει πάντως να είναι ένα γενικευμένο πρόβλημα με αρκετές συσκευές αλλά σε καμία περίπτωση με όλες.:worry:

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρο προβλημα, δεν μπορω να επαναφερω το stock spl στην συσκευη για να το στειλω στην ACE, εχω ωμεγα v28 ελληνικη hspl 2.08, ακολουθω τις οδηγιες του Ζαχαρακη απο το πρωτο ποστ αλλα το τηλεφωνο δεν αλλαζει, μεχρι φορματ την καρτα μνημης εκανα στον υπολογιστη εκανα αλλα τιποτα, μπαινει στην οθονη με τα 4 χρωματα του bootloader και δεν κανει τιποτα αλλο. Επειδη εχει σοβαρο προβλημα πρεπει να παει επιγωντος service ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα...!!!!

Το λιονταρακι μου ανοιγοκλεινει..!!! Εδώ και κανα δυο εβδομάδες, ανεβάζει θερμοκρασία και ανοιγοκλείνει..!!!

Νομιζα οτι εφαιγε κατι. του έκανα φορματ αλλα τίποτα..!!!!

Χθές του έκανα αναβάθμιση τις ρομ (Έβαλα την τελευταία επίσιμη)...αλλα πάλι τα ίδια..!!!!

Τέλος, έβαλα παγο στην περιοχή του επεξεργαστή που ειχε τρελή θερμοκρασία και είδα το λιονταρακι μου να συνέρχεται λιγακι..!!

Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει???

 

Δηλαδή ανεβάζει θερμοκρασία ενώ είναι στην αναμονή ή όταν τρέχει κάποιο πρόγραμμα;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ανεβάζει θερμοκρασία ενώ είναι στην αναμονή ή όταν τρέχει κάποιο πρόγραμμα;

 

Οχι στην αναμονη. η θα μιλαω η θα τρεχει καποια εφαρμογη. Δεξ το κανει παντα... οταν κλεισει την πρωτη φορα, μετα θα κανει αρκετες επανεκινησεις για να ανοιξει παλι οπως πρεπει....

Edited by dpetropoulos

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

Οχι στην αναμονη. η θα μιλαω η θα τρεχει καποια εφαρμογη. Δεξ το κανει παντα... οταν κλεισει την πρωτη φορα, μετα θα κανει αρκετες επανεκινησεις για να ανοιξει παλι οπως πρεπει....

 

Έχω αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα όταν τρέχει πρόγραμμα πλοήγησης.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι στην αναμονη. η θα μιλαω η θα τρεχει καποια εφαρμογη. Δεξ το κανει παντα... οταν κλεισει την πρωτη φορα, μετα θα κανει αρκετες επανεκινησεις για να ανοιξει παλι οπως πρεπει....

 

Με προγραμμα πλοηγησης κι αφου το χτυπουσε ο ηλιος Ιουλιο μηνα μου εκανε αυτο το πραγμα. Περσι.. Αν ομως το κανει συνεχως, ή τελος παντων συχνα, δεν ειναι φυσιολογικο. Αυτο ξεκινησε ξαφνικα; Η αφοτου εκανες κανενα φλασαρισμα; Μηπως εκανες καμια εγκαρασταση κανενος αρχειου; Δηλαδη εννοω τρεχει κατι στο παρασκηνιο μηπως; Γιατι να υπερθερμαινεται τοσο ενω μιλας....

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εβγαλα το HSPL του περασα την 3.14, στην οθονη με τα 4 χρωματα του bootloader μου γραφει τα εξης.

PB81100 HX-BC

SPL-3.03.0000 XE

MicroP(LED) 0x05

MicroP(TOUCH) 0x30

Ειναι ενταξει για να το στειλω αντιπροσωπια???

Link to comment
Share on other sites

Έχω αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα όταν τρέχει πρόγραμμα πλοήγησης.
ειδικα το καλοκαιρι νικο παιρνει φωτια σε πλοηγηση αν ειναι στη βαση η συσκευη.

εγω μια φορα το επαθα και απο τοτε σε μερες με πολυ θερμοκρασια,οταν εχω βαλει πλοηγηση βαζω το κινητο στο καθισμα του συνοδηγου και δουλευει μια χαρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειδικα το καλοκαιρι νικο παιρνει φωτια σε πλοηγηση αν ειναι στη βαση η συσκευη.

εγω μια φορα το επαθα και απο τοτε σε μερες με πολυ θερμοκρασια,οταν εχω βαλει πλοηγηση βαζω το κινητο στο καθισμα του συνοδηγου και δουλευει μια χαρα.

 

Τα συζητούσαμε και πέρυσι με τις ζέστες αυτά. Και ΄γω το καλοκαίρι το βάζω στο κάθισμα γιατί στο παρμπρίζ ψήνεται. Υπάρχουν και οι λύσεις των βάσεων στον αεραγωγό του αυτοκινήτου.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

ειδικα το καλοκαιρι νικο παιρνει φωτια σε πλοηγηση αν ειναι στη βαση η συσκευη.

εγω μια φορα το επαθα και απο τοτε σε μερες με πολυ θερμοκρασια,οταν εχω βαλει πλοηγηση βαζω το κινητο στο καθισμα του συνοδηγου και δουλευει μια χαρα.

 

Μπορεις να αγορασεις μια universal θηκη και να την προσαρμοσεις στους αεραγωγους. Εγω πλεον αυτο κανω και δεν εχω αντιμετωπισει θεμα ξανα.

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να αγορασεις μια universal θηκη και να την προσαρμοσεις στους αεραγωγους. Εγω πλεον αυτο κανω και δεν εχω αντιμετωπισει θεμα ξανα.

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

 

Τα συζητούσαμε και πέρυσι με τις ζέστες αυτά. Και ΄γω το καλοκαίρι το βάζω στο κάθισμα γιατί στο παρμπρίζ ψήνεται. Υπάρχουν και οι λύσεις των βάσεων στον αεραγωγό του αυτοκινήτου.

μπορειτε να μου προτεινετε μια καλη βαση που να παιρνει ολες τις συσκευες και να μπαινει στον αεραγωγο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου προτεινετε μια καλη βαση που να παιρνει ολες τις συσκευες και να μπαινει στον αεραγωγο?

 

http://cgi.ebay.com/All-in-One-PDA-phone-holder-Universal-Air-Vent-Mount-/320674626265?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aa9b27ad9

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!

μηπως μπορει να μου πει καποιος τις ρυθμισεις του yahoo mail,γιατι στο κινητο δεν συνδεεται παρ ολο που εχω κανει την κλασσικη διαδικασια.

εννοω τι γραφουμε για διακομιστη εισερχομενης και εξερχομενης αλληλογραφιας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!

μηπως μπορει να μου πει καποιος τις ρυθμισεις του yahoo mail,γιατι στο κινητο δεν συνδεεται παρ ολο που εχω κανει την κλασσικη διαδικασια.

εννοω τι γραφουμε για διακομιστη εισερχομενης και εξερχομενης αλληλογραφιας

 

Τιποτα το συγκεκριμενο δεν απαιτουνταν μεχρι προτεινος. Πλεον εχω κ εγω θεμα αφοτου περασα elegancia, αλλα εχω θεμα κ στο ipod οποτε εικαζω οτι κατι εγινε στο server του yahoo. Παρολα αυτα δες αυτο μηπως στο φτιαξει και ψαξε την επιλογη imap:

 

http://mobile.yahoo.com/mail

 

 

Ποσο συχνη ως βλαβη ειναι το καψιμο του led? μερες τωρα δεν αναβει καν, αλλαξα rom και παλι τα ιδια. Πλεον ειναι εκτος εγγυησης και δε σκοπευω για το λογο αυτο να το δωσω στην ace. Ενδεχεται το προβλημα να πηγαζει απο καμια πλακετα ή δεν ξερω τι, και να μου βγαλει κι αλλα οσονουπω;

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα το συγκεκριμενο δεν απαιτουνταν μεχρι προτεινος. Πλεον εχω κ εγω θεμα αφοτου περασα elegancia, αλλα εχω θεμα κ στο ipod οποτε εικαζω οτι κατι εγινε στο server του yahoo. Παρολα αυτα δες αυτο μηπως στο φτιαξει και ψαξε την επιλογη imap:

 

http://mobile.yahoo.com/mail

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

ειρηνη μπηκα στη yahoo που μου εδωσες και λεει οτι δεν δειχνει τα μηνυματα γιατι ο browser ειναι αργος και πρεπει να κανω update σε νεωτερη εκδοση αλλα δεν εχει παραπομπη για opera,μονο για internet explorer και firefox..

δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει...αυτο δουλευε παντα οπως ειπες χωρις δυσκολια.

(αυτα που βαζεις στην υπογραφη σου ειναι πολυ ωραια0

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειρηνη μπηκα στη yahoo που μου εδωσες και λεει οτι δεν δειχνει τα μηνυματα γιατι ο browser ειναι αργος και πρεπει να κανω update σε νεωτερη εκδοση αλλα δεν εχει παραπομπη για opera,μονο για internet explorer και firefox..

δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει...αυτο δουλευε παντα οπως ειπες χωρις δυσκολια.

(αυτα που βαζεις στην υπογραφη σου ειναι πολυ ωραια0

 

Και σ εμενα το ιδιο ελεγε που το δοκιμασα πριν λιγο, αλλα τωρα εστρωσε με τον ορθοδοξο τροπο. Δοκιμασε παλι με τον ορθοδοξο.

 

Παρεμπιπτοντως, στην υπογραφη μου βαζω, ο,τι νιωθω ή ο,τι μου βγαζουν προς τα εξω, ατομα που με πλαισιωνουν, ή με πλαισιωναν στο παρελθον. Ευκολα κανεις λοιπον καταλαβαινει τη διαθεση μου απο την υπογραφη.. Αλλα χαιρομαι που σου αρεσουν. Σημαινει μαλλον οτι με καταλαβαινεις ευκολα σχετικα :)

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Και σ εμενα το ιδιο ελεγε που το δοκιμασα πριν λιγο, αλλα τωρα εστρωσε με τον ορθοδοξο τροπο. Δοκιμασε παλι με τον ορθοδοξο.

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

εμενα δεν μου κανει τη χαρη ουτε τωρα με τον κλασσικο τροπο.

αν δεν σου κανει κοπο πηγαινε στο tab των mails και πατα επεξεργασια λογαριασμου/χειροκινητη ρυθμιση και πες μου τι γραφει στον διακομιστη εισερχομενης και εξερχομενης αλληλογραφιας,γιατι βρηκα στο google κατι ρυθμισεις και τις εβαλα,αλλα δεν θυμαμαι τι ειχε πριν!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου κανει τη χαρη ουτε τωρα με τον κλασσικο τροπο.

αν δεν σου κανει κοπο πηγαινε στο tab των mails και πατα επεξεργασια λογαριασμου/χειροκινητη ρυθμιση και πες μου τι γραφει στον διακομιστη εισερχομενης και εξερχομενης αλληλογραφιας,γιατι βρηκα στο google κατι ρυθμισεις και τις εβαλα,αλλα δεν θυμαμαι τι ειχε πριν!

 

Ισως να spammaρω το thread. Εχεις πμ με ο,τι ζητησες

 

 

Greetings from my iPhone 4G via Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποσο συχνη ως βλαβη ειναι το καψιμο του led? μερες τωρα δεν αναβει καν, αλλαξα rom και παλι τα ιδια. Πλεον ειναι εκτος εγγυησης και δε σκοπευω για το λογο αυτο να το δωσω στην ace. Ενδεχεται το προβλημα να πηγαζει απο καμια πλακετα ή δεν ξερω τι, και να μου βγαλει κι αλλα οσονουπω;

 

Δεν είναι από τις διαδεδομένες βλάβες. Αμφιβάλω για το αν είναι πρόβλημα της πλακέτας, αλλιώς θα είχες ούτως ή άλλως παρένθετα προβλήματα. Official ROM έβαλες; Δεν είναι κακό πάντως να επικοινωνήσεις με την ACE Hellas για να πάρεις μια τιμή.

 

Μαλλον εβγαλα το HSPL του περασα την 3.14, στην οθονη με τα 4 χρωματα του bootloader μου γραφει τα εξης.

PB81100 HX-BC

SPL-3.03.0000 XE

MicroP(LED) 0x05

MicroP(TOUCH) 0x30

Ειναι ενταξει για να το στειλω αντιπροσωπια???

 

Ναι, είναι εντάξει.

 

Καλησπέρα κι απο εμένα...!!!!

Το λιονταρακι μου ανοιγοκλεινει..!!! Εδώ και κανα δυο εβδομάδες, ανεβάζει θερμοκρασία και ανοιγοκλείνει..!!!

Νομιζα οτι εφαιγε κατι. του έκανα φορματ αλλα τίποτα..!!!!

Χθές του έκανα αναβάθμιση τις ρομ (Έβαλα την τελευταία επίσιμη)...αλλα πάλι τα ίδια..!!!!

Τέλος, έβαλα παγο στην περιοχή του επεξεργαστή που ειχε τρελή θερμοκρασία και είδα το λιονταρακι μου να συνέρχεται λιγακι..!!

Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει???

 

Επίσκεψη στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...