Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σ εμενα ειναι ξετσεκαρισμενα ολα στον συγχρονισμο ωρας και ακομα συνεχιζει να μου αλλαζει την ωρα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω το προβλημα με την ωρα. Νομιζω πως η ωρα αλλαζει οταν ενεργοποιειται το Active Sync (και ενεργοποιειται απο μονο του και μου εχει σπασει τα νευρα). Εχει παρατηρησει αλλος κατι παρομοιο;

Το εγραψα και στο Thread της Omega.

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο > Μενού > Επιλογές > Μενού > Επιλογή δικτύου > Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. Ξετικάρουμε την επιλογή ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''.
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο > Μενού > Επιλογές > Μενού > Επιλογή δικτύου > Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. Ξετικάρουμε την επιλογή ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''.

 

:up::clap: Τελικά δούλεψε, μετά από soft reset η ώρα μένει σωστή... Το πρόβλημα με την αλλαγή ώρας νομίζω ότι είναι από την εκάστοτε υπηρεσία τηλεφωνίας, δεν θα έχει γίνει ενημέρωση της ώρας

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πεί πως δουλεύει αυτό το προγραμματάκι γιατί δεν μπορω να καταλάβω? :blink: :X

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=329160

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο > Μενού > Επιλογές > Μενού > Επιλογή δικτύου > Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. Ξετικάρουμε την επιλογή ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''.
σ ευχαριστω!

αυτο δεν το ειχα κανει! ελπιζω τωρα να σταθεροποιηθει γιατι εχω κουραστει να το βαζω στη σωστη ωρα απο τη μερα που αλλαξε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως καπου αλλου ειναιτο προβλημα και παραμενει!

γιατι δεν ειναι σωστο να απενεργοποιησουμε την αυτοματη αλλαγη ωρας για να μην την αλλαζει μονο του καθε λιγο!

αν ηταν ετσι,δεν θα υπηρχε καθολου η παραμετρος αυτη.

και τοσο καιρο που το ειχαμε ολοι στην αυτοματη αλλαγη ωρας,ποτε δεν αλλαζε στα χαμενα οπως κανει αυτες τις μερες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως καπου αλλου ειναιτο προβλημα και παραμενει!

γιατι δεν ειναι σωστο να απενεργοποιησουμε την αυτοματη αλλαγη ωρας για να μην την αλλαζει μονο του καθε λιγο!

αν ηταν ετσι,δεν θα υπηρχε καθολου η παραμετρος αυτη.

και τοσο καιρο που το ειχαμε ολοι στην αυτοματη αλλαγη ωρας,ποτε δεν αλλαζε στα χαμενα οπως κανει αυτες τις μερες

 

Μήπως είναι θέμα ρυθμίσεων της εταιρείας - παρόχου ? (COSMOTE-WIND-VODAFONE)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι θέμα ρυθμίσεων της εταιρείας - παρόχου ? (COSMOTE-WIND-VODAFONE)

ειναι δυσλειτουργια του build των windows πιστευω,γιατι δεν ειναι δυνατον να συμβαινει απο τους παροχους.εγω cosmote ειμαι.οταν αλλαξε περισυ η ωρα δεν το ειχα,το πηρα 13 νοεμβρη,αλλα τον απριλη που αλλαξε για θερινη ,αλλαξε κανονικα.

ο ενερτζης λεει οτι το 21916 Build ειναι το πιο σταθερο και απροβληματιστο,αλλα εγω δεν το αντεχω γιατι ειναι ολα παλια και μετρια απο ταχυτητα,φωτογραφιες κλπ.με αυτο που εχω βαλει ειναι σφαιρα η συσκευη μου σε ολα και πολυ σταθερη,το μονο προβλημα ηταν η ωρα,αν φταιει το build γιατι ειναι δικη μου εικασια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα καλό κι ένα κακό νέο... :lol::p

 

Πρώτα το καλό... Με την επίσημη, δεν έχει ξανα κολλήσει το κινητό στα μηνύματα... Στέλνω μια χαρά πλέον... Το αφήνω λίγο ακόμα για περισσότερη δοκιμή...

 

Το άλλο κουλό τώρα που μου κάνει.... Μου στέλνει μήνυμα μία επαφή... Αν πάω στην καρτέλα μηνυμάτων στο slider, και πατήσω το μήνυμα να ανοίξει, ή πατήσω απάντηση, θα μου βγάλει να απαντήσω με mms!!:blink:

Ενώ, άμα πατήσω "περισσότερα", ανοίξουν όλες οι συνομιλίες, και ανοίξω από εκεί τη συνομιλία, στέλνει κανονικά sms...:confused:

 

Κουλό?:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το κινητό να διαβάζει αρχεία PDF;

 

ναι :):):)

και ολα τα αρχεια office... word, excell, power point κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

απο οταν αλλαξε η ωρα δεν κραταει μια συγκεκριμένη ωρα το κινητό..την αλλαξα στην σωστη και καθε λιγο αλλαζει μονο του και παει μια ωρα μπροστα!

 

Απο που πρεπει να κανω μια ρυθμιση για να μην ξαναλλαξει?

 

Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα και από εμένα

Το περίμενα ότι θα έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα!!!!!!!

Έκανα και τα δύο γιατί με το πρώτο μόνο το πρόβλημα συνεχιζόταν!

1)Ρυθμίσεις > Υπηρεσίες δεδομένων > Συγχρονισμός ώρας > όλα ξετσεκαρισμένα.

2)Τηλέφωνο > Μενού > Επιλογές > Μενού > Επιλογή δικτύου > Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. Ξετικάρουμε την επιλογή ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''.

Το πείρα απόφαση η συσκευή είναι για πέταμα ! Δεν είναι δυνατόν 750 ευρώ συσκευή (άσχετα που πλήρωσα 100 ευρώ γιατί είχα επιδότηση) να έχει τόσα προβλήματα!

Ε Λ Ε Ο Σ :angry::down:

Link to comment
Share on other sites

ναι :):):)

και ολα τα αρχεια office... word, excell, power point κλπ

 

Πολύ ωραία!

Σε παρακαλώ ρε φίλε μπορείς με λίγα λόγια να μου πεις πως να το κάνω;

 

Κατέβασα το αρχείο στον υπολογιστή σύνδεσα το κινητό με τον υπολογιστή ως σκληρό δίσκο και το έβαλα μέσα αλλά δεν το βλέπω καθόλου από το κινητό.

 

Πρέπει να το βάλω σε συγκεκριμένο φάκελο, πρέπει να έχω κάποιο πρόγραμμα στο κινητό για να το διαβάζει τι γίνεται ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα

Το περίμενα ότι θα έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα!!!!!!!

Έκανα και τα δύο γιατί με το πρώτο μόνο το πρόβλημα συνεχιζόταν!

1)Ρυθμίσεις > Υπηρεσίες δεδομένων > Συγχρονισμός ώρας > όλα ξετσεκαρισμένα.

2)Τηλέφωνο > Μενού > Επιλογές > Μενού > Επιλογή δικτύου > Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. Ξετικάρουμε την επιλογή ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''.

Το πείρα απόφαση η συσκευή είναι για πέταμα ! Δεν είναι δυνατόν 750 ευρώ συσκευή (άσχετα που πλήρωσα 100 ευρώ γιατί είχα επιδότηση) να έχει τόσα προβλήματα!

Ε Λ Ε Ο Σ :angry::down:

 

 

Περισπουδαστα επιχειρηματα και ανυπερβλητα τα προβληματα που παραθετεις , και αποφανθηκες οτι ειναι για πεταμα.

Πρεπει να σου πηρε πολλες ωρες να τα κανεις ολα αυτα ε ?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα

Το περίμενα ότι θα έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα!!!!!!!

Έκανα και τα δύο γιατί με το πρώτο μόνο το πρόβλημα συνεχιζόταν!

1)Ρυθμίσεις > Υπηρεσίες δεδομένων > Συγχρονισμός ώρας > όλα ξετσεκαρισμένα.

2)Τηλέφωνο > Μενού > Επιλογές > Μενού > Επιλογή δικτύου > Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. Ξετικάρουμε την επιλογή ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''.

Το πείρα απόφαση η συσκευή είναι για πέταμα ! Δεν είναι δυνατόν 750 ευρώ συσκευή (άσχετα που πλήρωσα 100 ευρώ γιατί είχα επιδότηση) να έχει τόσα προβλήματα!

Ε Λ Ε Ο Σ :angry::down:

 

Με τον δεύτερο τρόπο το πρόβλημα λύθηκε και για εμένα. Είχα σκεφτεί και εγώ την πιθανότητα να είναι θέμα παρόχου (COSMOTE). Θα το ξαναδοκιμάσουμε σελίγες μέρες πάλι και βλέπουμε. μένα άλλαζε η ώρα όμως (1 ώρα μπροστά) κάθε φορά που συνδεόμουν με wi fi και έκανα ενημέρωση του καιρού. Αρα μάλλον δεν φταίει ο πάροχος.

 

ΚΑΙ ΕΓΩ τις πρώτες μέρες που το είχα αγοράσει, είχα καταλήξει ότι είναι γιά πέταμα, μιάς και μιά συσκευή 700 ευρώ δεν μπορούσε να μου φτιάξει ESPRESSO, αλλά μετά στην πορεία αποδέχτηκα αυτό το μικρό Bug και έμαθα να πορεύομαι με την συγκεκριμμένη έλλειψη! ! ! ! ! ! lol

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω Ωμεγα 17 με CHT 2.0 και δεν ειδα κανενα προβλημα και εχω και την ωρα να γυρναει αυτοματα . Πηγε προχθες μια ωρα πισω και δεν εχει αλλαξει καθολου.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία!

Σε παρακαλώ ρε φίλε μπορείς με λίγα λόγια να μου πεις πως να το κάνω;

 

Κατέβασα το αρχείο στον υπολογιστή σύνδεσα το κινητό με τον υπολογιστή ως σκληρό δίσκο και το έβαλα μέσα αλλά δεν το βλέπω καθόλου από το κινητό.

 

Πρέπει να το βάλω σε συγκεκριμένο φάκελο, πρέπει να έχω κάποιο πρόγραμμα στο κινητό για να το διαβάζει τι γίνεται ακριβώς.

 

το εβαλες μεσα στην sd card και δεν το βρισκεις; περιεργο....

 

τωρα απο κει και περα πρεπει να εχεις καποιο pdf reader, που νομιζω οτι εχει απο μονο του μεσα ακομα και με την oem rom.

________________

για το προβλημα με την ωρα το ειχα στο HD1 με συγκεκριμενη ρομ που φορουσα. Οτι κι αν δοκιμασα δεν δουλευε, συγκεκριμενα μου αλλαζε συνεχεια τη ζωνη ωρας. Αλλαξα ρομ και ολα ηταν οκ.

Οποτε ισως ειναι καποιο bug της ρομ που εχετε.

 

ΥΓ.

χτες βραδυ που εψαχνα το κινητο με την ρομ που εχω βρηκα μια επιλογη στα settings>set carrier time και μολις το πατησα μου χαλασε την ωρα και την τοποθεσια. Μετα βεβαια εφτιαξα παλι ωρα και τοποθεσια και δνε ξαναχαλασε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας.

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής: αγόρασα το htc hd2 (απο το αεροδρόμιο του Dubai) με Middle East αγγλική rom. Η ερώτηση μου ειναι αν μπορώ να αλλάξω rom και να βάλω π.χ. είτε ελληνική ή europe αγγλική. Γίνεται; Αν ναι...ποια απο τις δυο παραπάνω rom μου προτείνετε;;;

 

Αν κάτι παρόμοιο έχει ξανασυζητηθεί, ζητάω εκ των προτέρων συγγνώμη, αλλά οι σελίδες του συγκεκριμένου thread είναι πάρα πολλές και δεν πρόλαβα να τις διαβάσω όλες (δεν προλαβαίνω άλλωστε).

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πάνος

No man's land
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Πανο και καλως ηρθες.

Ριξε μια ματια στην πρωτη σελιδα εχει πολλους οδηγους.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257071

 

Για oem rom δεν ξερω αν μπορεις να βαλεις, αλλα μπορεις οποιαδηποτε αλλη που θα ειναι και σιγουρα πιο καλη. Κοιτα προς omega και energy μερια.

Link to comment
Share on other sites

Περισπουδαστα επιχειρηματα και ανυπερβλητα τα προβληματα που παραθετεις , και αποφανθηκες οτι ειναι για πεταμα.

Πρεπει να σου πηρε πολλες ωρες να τα κανεις ολα αυτα ε ?:rolleyes:

 

Όχι ώρες αλλά μήνες μου έχει κοστίσει κάνε ένα search και θα καταλάβεις την αγανάκτηση μου για τα περισπούδαστα επιχειρήματα και ανυπέρβλητα προβλήματα που παραθέτω , και αποφάνθηκα ότι είναι για πέταμα!

Στην htc μόνο το όνομα μου δεν ανάφεραν στο τέλος της ανακοίνωσης ….. και στην τελική δεν έχω χρόνο για χάσιμο!

Εντελώς φιλικά της htc είσαι και παρεξηγήθηκες ……. γιατί εγώ την γνώμη μου είπα

 

ΚΑΙ ΕΓΩ τις πρώτες μέρες που το είχα αγοράσει, είχα καταλήξει ότι είναι γιά πέταμα, μιάς και μιά συσκευή 700 ευρώ δεν μπορούσε να μου φτιάξει ESPRESSO, αλλά μετά στην πορεία αποδέχτηκα αυτό το μικρό Bug και έμαθα να πορεύομαι με την συγκεκριμμένη έλλειψη! ! ! ! ! ! lol

 

Δεν λες πάλι καλά!

Αν μπορούσε να κάνει ESPRESSO τα νεύρα σου θα είχαν γίνει κρόσσια και θα το είχες σπάσει πρώτος - πρώτος!

Εντελώς φιλικά ξανά:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ώρες αλλά μήνες μου έχει κοστίσει κάνε ένα search και θα καταλάβεις την αγανάκτηση μου για τα περισπούδαστα επιχειρήματα και ανυπέρβλητα προβλήματα που παραθέτω , και αποφάνθηκα ότι είναι για πέταμα!

Στην htc μόνο το όνομα μου δεν ανάφεραν στο τέλος της ανακοίνωσης ….. και στην τελική δεν έχω χρόνο για χάσιμο!

Εντελώς φιλικά της htc είσαι και παρεξηγήθηκες ……. γιατί εγώ την γνώμη μου είπα

 

 

 

Δεν λες πάλι καλά!

Αν μπορούσε να κάνει ESPRESSO τα νεύρα σου θα είχαν γίνει κρόσσια και θα το είχες σπάσει πρώτος - πρώτος!

Εντελώς φιλικά ξανά:)

 

Buy and Sell - Mobiles

Link to comment
Share on other sites

Αν πάντως το πετάξεις , πες μου που να έρθω να το μαζέψω:lol::lol:

Γιατί με τα χάλια των WP7 θα στοιχειώσει στα χέρια μου νομίζω!

Και εγώ με τις ρυθμίσεις ΟΚ με την ώρα(για την ώρα!)

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα

Το περίμενα ότι θα έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα!!!!!!!

Έκανα και τα δύο γιατί με το πρώτο μόνο το πρόβλημα συνεχιζόταν!

1)Ρυθμίσεις > Υπηρεσίες δεδομένων > Συγχρονισμός ώρας > όλα ξετσεκαρισμένα.

2)Τηλέφωνο > Μενού > Επιλογές > Μενού > Επιλογή δικτύου > Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. Ξετικάρουμε την επιλογή ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''.[...]:

 

Τελικά με το πρώτο (που είχα συστήσει εγώ) η χαρά κράτησε μόνο κάνα δίωρο. Η λύση είναι ο δεύτερος τρόπος που σύστησε ο φίλος elti. :respect:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...