Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σ εμενα η ωρα αλλαξε κανονικα αυτοματα,αλλα το μεσημερι αλλαξε ξανα και πηγε δυο ωρες μπροστα!την διορθωσα,αλλα τωρα μολις ειδα οτι παλι πηγε μια ωρα μπροστα!

τι ειναι αυτο παλι?

 

Μία από τα ίδια.

Ίσως αύριο στρώσει! :what:

 

παρόμοια παλαβά μου έκανε και σε εμένα - λοιπόν, μπορεί να είναι η λύση: απενεργοποίσε το htc sense

άλλαξε την ώρα manually

κάνε softreset

επανεργοποίησε το htc sense

... πρέπει να είναι ΟΚ τώρα. Το έκανα και για την ώρα είμαι ΟΚ.

Για να δούμε...

 

Από πού απενεργοποιείται το HTC Sense? Δεν έτυχε να το χρειαστώ ως τώρα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια.

Ίσως αύριο στρώσει! :what:

 

 

 

Από πού απενεργοποιείται το HTC Sense? Δεν έτυχε να το χρειαστώ ως τώρα.

 

...settings / home

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να χρησιμοποίησες κανένα destinator ενδιάμεσα.
destinator εχω πολυ καιρο να χρησιμοποιησω.

η πλακα ειναι οτι αρχικα αλλαξε κανονικα,και μετα αλλαξε παλι αλλες δυο φορες.τωρα ειναι ενταξει για την ωρα ,αλλα το παρακολουθω μεχρι να σταθεροποιηθει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρόμοια παλαβά μου έκανε και σε εμένα - λοιπόν, μπορεί να είναι η λύση: απενεργοποίσε το htc sense

άλλαξε την ώρα manually

κάνε softreset

επανεργοποίησε το htc sense

... πρέπει να είναι ΟΚ τώρα. Το έκανα και για την ώρα είμαι ΟΚ.

Για να δούμε...

 

λοιπον εκανα ολα τα βηματα δεν ειδα φως και μετα τα ξανα εκανα αλλα εβαλα μια ωρα μπροστα ωστε να ειναι λαθος η ωρα κ μετα το συνδεσα με το PC και απλα εκανα ενα απλο sync και εφτιαξε απο μονο του !!! ολε ολε !!! ευχαριστω !!!

Edited by ssfrix
Link to comment
Share on other sites

σ εμενα η ωρα αλλαξε κανονικα αυτοματα,αλλα το μεσημερι αλλαξε ξανα και πηγε δυο ωρες μπροστα!την διορθωσα,αλλα τωρα μολις ειδα οτι παλι πηγε μια ωρα μπροστα!

τι ειναι αυτο παλι?

 

Νομίζω ότι το πρόβλημα παρουσιάστηκε σήμερα που επανήλθαμε από τη θερινή ώρα σε όσους είχαμε επιλέξει στις Υπηρεσίες GSM/UMTS / Συγχρονισμό ώρας, την "Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι".

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει στην κάρτα μνήμης το LEOIMG.nbh της official rom;

 

Ναι…Το κατέβασα από το link που έγραφε στο tutorial…άλλαξα το όνομα σε LEOIMG.nbh…και το αντέγραψα χύμα στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και απογοητέυομαι με το Leo μου... :( Κουράστηκα πιο πολύ.... Πολλά αδικαιολόγητα κολλήματα...

 

Δοκίμασα πριν λίγο καιρό την 3.14, την επίσημη, και υπήρχε αυτό το σπαστικό πρόβλημα στα μηνύματα...

 

Μετα δοκίμασα άλλες cooked roms, μία κολλάει στα μηνύματα, μία στις επαφές, τώρα πριν λίγο στο messenger...:mad:

 

Έλεος... Όταν έδινα 700€ να το αγοράσω την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του, περίμενα ότι θα αντέξει στα χέρια μου 1,5 - 2 χρόνια... Και κυρίως να μην παρουσιάζει τέτοια αδικαιολόγητα κολλήματα...:wacko:

 

Τελικά, αρχίζω και πιστέυω ότι android και iphone, είναι μονόδρομος αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...:X

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι…Το κατέβασα από το link που έγραφε στο tutorial…άλλαξα το όνομα σε LEOIMG.nbh…και το αντέγραψα χύμα στην κάρτα.

 

Δοκίμασε να φορμάρεις την κάρτα σε FAT32 και ξαναδοκίμασε. Τι μάρκα είναι η κάρτα σου;

 

Έχω αρχίσει και απογοητέυομαι με το Leo μου... :( Κουράστηκα πιο πολύ.... Πολλά αδικαιολόγητα κολλήματα...

 

Δεν είναι γενικότερο το πρόβλημα που αναφέρεις. Έχεις δοκιμάσει κάποια omega;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και απογοητέυομαι με το Leo μου... :( Κουράστηκα πιο πολύ.... Πολλά αδικαιολόγητα κολλήματα...

 

Δοκίμασα πριν λίγο καιρό την 3.14, την επίσημη, και υπήρχε αυτό το σπαστικό πρόβλημα στα μηνύματα...

 

Μετα δοκίμασα άλλες cooked roms, μία κολλάει στα μηνύματα, μία στις επαφές, τώρα πριν λίγο στο messenger...:mad:

 

Έλεος... Όταν έδινα 700€ να το αγοράσω την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του, περίμενα ότι θα αντέξει στα χέρια μου 1,5 - 2 χρόνια... Και κυρίως να μην παρουσιάζει τέτοια αδικαιολόγητα κολλήματα...:wacko:

 

Τελικά, αρχίζω και πιστέυω ότι android και iphone, είναι μονόδρομος αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...:X

αν δεν κανω λαθος εσεις αλλαξει μητρικη και μαλιστα οχι στο service...αν βαζεςισ επισημη και εχεισ κολληματα τοτε ειναι θεμα hardware και οχι λογισμικου...οποτε ψαξε κατι τετοιο..

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι γενικότερο το πρόβλημα που αναφέρεις. Έχεις δοκιμάσει κάποια omega;

Ναι... Omega έχω τώρα... Και σήμερα πάγωσε το τηλέφωνο δύο φορές...Μία το πρωί στα μηνύματα, και μία το βράδυ όταν ήμουν στο msn...:(

αν δεν κανω λαθος εσεις αλλαξει μητρικη και μαλιστα οχι στο service...αν βαζεςισ επισημη και εχεισ κολληματα τοτε ειναι θεμα hardware και οχι λογισμικου...οποτε ψαξε κατι τετοιο..

Κάτι τέτοιο υποψιάζομαι... :cry: Όποτε βρω χρόνο θα περάσω την επίσημη να δω...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Omega έχω τώρα... Και σήμερα πάγωσε το τηλέφωνο δύο φορές...Μία το πρωί στα μηνύματα, και μία το βράδυ όταν ήμουν στο msn...:(

 

Κάτι τέτοιο υποψιάζομαι... :cry: Όποτε βρω χρόνο θα περάσω την επίσημη να δω...

 

έχεις ενεργοποιημένη την cht lockscreen;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι τέτοιο υποψιάζομαι... :cry: Όποτε βρω χρόνο θα περάσω την επίσημη να δω...

 

Αν έχεις αλλάξει όντως μητρική, βάλε την 3.14 ή την 1.66 ακόμα καλύτερα που είναι δοκιμασμένη και παρατήρησε εκεί την συμπεριφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορω να επαναφερω τα εικονιδια στο cookies hom tab οπως ηταν? εννοω να εχουν την ιδια σειρα κτλ.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

menu/cookies home tab editor/menu και κανεις export ta settings στον φακελο που εσυ θελεις

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και απογοητέυομαι με το Leo μου... :( Κουράστηκα πιο πολύ.... Πολλά αδικαιολόγητα κολλήματα...

 

Δοκίμασα πριν λίγο καιρό την 3.14, την επίσημη, και υπήρχε αυτό το σπαστικό πρόβλημα στα μηνύματα...

 

Μετα δοκίμασα άλλες cooked roms, μία κολλάει στα μηνύματα, μία στις επαφές, τώρα πριν λίγο στο messenger...:mad:

 

Έ...:X

αν εχεις χρονο δοκιμασε και την ρομ που φοραω εγω.προβλημα με μηνυματα δεν υπαρχει ποτε,δεν κολλαει καθολου ειναι πολυ σταθερη και πολυ γρηγορη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχεις ενεργοποιημένη την cht lockscreen;

Όχι... Ποτέ δεν την έχω χρησιμοποιήσει...

Αν έχεις αλλάξει όντως μητρική, βάλε την 3.14 ή την 1.66 ακόμα καλύτερα που είναι δοκιμασμένη και παρατήρησε εκεί την συμπεριφορά.

Μόλις πέρασα την 1.66... Δεν έβαλα την 3.14, γιατί έχει το πρόβλημα με τα μηνύματα (η ελληνική τουλάχιστον), κι επειδή στέλνω πολλά μηνύματα, θα ήταν σπαστικό...

Δεν θα περάσω απολύτως τίποτα για καμιά εβδομάδα, να δω πως θα πάει... Μόνο ένα restore θα κάνω με το pimbackup...;)

αν εχεις χρονο δοκιμασε και την ρομ που φοραω εγω.προβλημα με μηνυματα δεν υπαρχει ποτε,δεν κολλαει καθολου ειναι πολυ σταθερη και πολυ γρηγορη

Σε ευχαριστώ πολύ... Αν βρω χρόνο θα δοκιμάσω κι αυτή..;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να φορμάρεις την κάρτα σε FAT32 και ξαναδοκίμασε. Τι μάρκα είναι η κάρτα σου;

 

 

 

Δεν είναι γενικότερο το πρόβλημα που αναφέρεις. Έχεις δοκιμάσει κάποια omega;

 

Τα κατάφερα!!! Τελικά έπρεπε να κάνω format της κάρτας από το κινητό …εγώ το έκανα από το PC…όταν προσπάθησα από το κινητό έγινε η επαναφορά κανονικά. Ευχαριστώ για την βοήθεια αγορίνα!!!!!

Edited by denksero
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οσοι χρησιμοποιουν το parlingo τους συνδεεται στο fecebook;;; εμενα οχι εδω κ 3 μερες ενω δουλευε κονικα!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να φτιάξω δικό μου θέμα για τη taskabar του κινητού μας!

Αλλά έχω ένα προβληματάκι μιας και είμαι καινούργιος σε αυτό το τομέα και χρειάζομαι τα φώτα σας για τους γνώστες!

Σε κάθε αρχείο εικόνας μου βγάζει 3 διαφορετικά μεγέθη! πιό απ'όλα πρέπει να επιλέξω? :confused::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πως να τα αναζητήσω στο ebay? Υπάρχουν ξεχωρστά? Έχεις κάποιο λινκ?

 

Πρόσφατα άλλαξα οθόνη και digitizer μέσω παραγγελίας απο ebay. η καινούρια οθόνη λειτουργεί κανονικά το μόνο πρόβλημα έιναι ότι δεν λειτουργεί ο αισθητήρας φωτός. Σε e-mail Που έστειλα στον προμηθευτή μου απάντησε ότι ο αισθητήρας δεν έιναι εξάρτημα της οθόνης. ισχύει αυτό?

 

Ισχύει.... ο αισθητήρας είναι ανεξάρτητος απο την οθόνη.

Πολύ πιθανό να σου ξέφυγαν τα δυο μικρά γυάλινα πλαστικά που καλύπτουν τις τρύπες κάτω απο το κομμάτι του digitizer. Είναι πολύ μικρά αμα πέσουν κάτω δεν τα βρίσκεις με τίποτα....

 

Δύο φορές έχω αλλάξει οθόνη. Την πρώτη φορά μου είχε πέσει το ένα και έκανα δύο ώρες να το βρώ. Την δεύτερη το είχα μάθει το μάθημά μου και ήμουν πολύ προσεχτικός....

 

 

Κανείς σχετικά με το που μπορώ να βρώ ανταλλακτικό για τα γυάλινα που καλύπτουν τις τρύπες όπως αναφέρει ο φίλος?? Ευχαριστώ!!

(για το light sensor)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσπαθώ να φτιάξω δικό μου θέμα για τη taskabar του κινητού μας!

Αλλά έχω ένα προβληματάκι μιας και είμαι καινούργιος σε αυτό το τομέα και χρειάζομαι τα φώτα σας για τους γνώστες!

Σε κάθε αρχείο εικόνας μου βγάζει 3 διαφορετικά μεγέθη! πιό απ'όλα πρέπει να επιλέξω? :confused::ninja:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=503647

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

απο οταν αλλαξε η ωρα δεν κραταει μια συγκεκριμένη ωρα το κινητό..την αλλαξα στην σωστη και καθε λιγο αλλαζει μονο του και παει μια ωρα μπροστα!

 

Απο που πρεπει να κανω μια ρυθμιση για να μην ξαναλλαξει?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

απο οταν αλλαξε η ωρα δεν κραταει μια συγκεκριμένη ωρα το κινητό..την αλλαξα στην σωστη και καθε λιγο αλλαζει μονο του και παει μια ωρα μπροστα!

 

Απο που πρεπει να κανω μια ρυθμιση για να μην ξαναλλαξει?

 

Ευχαριστώ!

 

Εάν έχεις εγκαταστήσει Destinator, άλλαξε την ώρα και εκεί...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

απο οταν αλλαξε η ωρα δεν κραταει μια συγκεκριμένη ωρα το κινητό..την αλλαξα στην σωστη και καθε λιγο αλλαζει μονο του και παει μια ωρα μπροστα!

 

Απο που πρεπει να κανω μια ρυθμιση για να μην ξαναλλαξει?

 

Ευχαριστώ!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3371157#post3371157

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...