Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν στα εισερχομενα μυνηματα σου εχεις καποιο mms που σου εχουν στειλει, καντο μια διαγραφη και ξαναδοκιμασε να ανοιξεις το destinator.

θα παιξει κανονικα !!!!

Καταρχήν ευχαριστώ.

 

Στο post με αριθμό "12085" λέει το παρακάτω.Ισχύει? Ή απλά κάνω αυτό που μου είπες?

"Σβήσε το αρχείο SMSModule.dll από τον φάκελλο του Destinator και θα λυθεί το πρόβλημα."

 

Αν τελικά απλά σβήνω το mms και διορθώνεται, γιατί με την αποστολή ενός mms μπλοκάρει ολόκληρο το πρόγραμμα?

 

Ευχαριστώ και πάλι,

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ.

 

Στο post με αριθμό "12085" λέει το παρακάτω.Ισχύει? Ή απλά κάνω αυτό που μου είπες?

"Σβήσε το αρχείο SMSModule.dll από τον φάκελλο του Destinator και θα λυθεί το πρόβλημα."

 

Αν τελικά απλά σβήνω το mms και διορθώνεται, γιατί με την αποστολή ενός mms μπλοκάρει ολόκληρο το πρόγραμμα?

 

Ευχαριστώ και πάλι,

ισχυει φιλε μου αυτο. σβησε το αρχειο αυτο και δεν θα σου κανει ξανα αυτο με τα mms. απλα δεν θυμομουν ακριβως ολοκληρο το ονομα του αρχειου γιατι δεν εχω το hd2 μαζι μου.

η λυση που σου εδωσα δουλευει αλλα πρεπει καθε φορα που σου ερχεται ενα mms να το σβηνεις γιατι θα σου κολλαει παντα το destinator.

 

με την λυση της διαγραφης του αρχειου SMSModule.dll το destinator θα λειτουργει κανονικοτατα ειτε εχεις ειτε δεν εχεις mms στα εισερχομενα :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ισχυει φιλε μου αυτο. σβησε το αρχειο αυτο και δεν θα σου κανει ξανα αυτο με τα mms. απλα δεν θυμομουν ακριβως ολοκληρο το ονομα του αρχειου γιατι δεν εχω το hd2 μαζι μου.

η λυση που σου εδωσα δουλευει αλλα πρεπει καθε φορα που σου ερχεται ενα mms να το σβηνεις γιατι θα σου κολλαει παντα το destinator.

 

με την λυση της διαγραφης του αρχειου SMSModule.dll το destinator θα λειτουργει κανονικοτατα ειτε εχεις ειτε δεν εχεις mms στα εισερχομενα :).

Ευχαριστώ και πάλι

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Θέλω να αποθηκεύσω τα γενέθλια ενός φίλου μου πχ.20 Μαρτίου και αντιμετωπίζω το εξής θέμα:

Ημερολόγιο -> δημιουργία συνάντησης -> 20 Μαρτίου->γενέθλια φίλου μου. Πατάω <ολοήμερο> , <επανάληψη> κάθε 20 Μαρτίου, <ειδοποίηση μια μέρα πριν> και πατάω <τέλος>.

1). Αντί να βρίσκεται η δημιουργία συνάντησης στις 20 Μαρτίου, την βρίσκω 20 Σεπτεμβρίου:confused:!!!!

2). Πατάω επεξεργασία στην συνάντηση και με ρωτάει επεξεργασία όλων των εμφανίσεων της περιοδικής συνάντησης ή μόνο αυτή:- όταν πατήσω <όλοι> μου βγαίνει επανάληψη κάθε 20 Μαρτίου. Όταν πατήσω <μία> μου βγαίνει επανάληψη κάθε 20 Σεπτεμβρίου.

Γιατί παιδιά τι κάνω λάθος:O? Στο εγχειρίδιο χρήσης δεν μπόρεσα να βρω βοήθεια.

 

Έχει αναφερθεί πιο πριν παρόμοια κατάσταση καθώς και ότι αντιμετωπίστηκε με σχετικό update της HTC:

 

http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=0&dl_id=1016

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν θελετε πειτε μου μερικες πληροφοριες για τις καρτες... τι κλασης να διαλεξω. Μαλλον τελικα λεω αν καταληξω σε 8αρα ή 16αρα αναλογα το κοστος και την ποιοτητα που μαλλον πρεπει αν μαθω να ξεχωριζω.

 

Προτίμησε μία επώνυμη κάρτα και όχι no name κινέζικες, είναι φυσικά πιο ακριβές αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις.

 

Επίσης όσο μεγαλύτερο είναι το class τόσο πιο μεγάλες είναι οι ταχύτητες ανάγνωσης/εγγραφής της κάρτας. Υπάρχει class 2, 4, 6, 10. Όσο μεγαλύτερο... τόσο ακριβότερη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τελευταίο ράδιο, 2.12.50.02.2, αλλά παρατηρώ συνεχώς προβλήματα στη σύνδεσή μου (κόβεται η γραμμή συχνά ή πολύ κακής ποιότητας ήχος στη σύνδεση) και παράξενα χαμηλό σήμα wifi.

Αυτά με την v.13 omega.

Έκανα αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι. Ποιό θεωρείτε το καλύτερο δοκιμασμένο ράδιο;

 

Εγώ με "μαμά" ROM μου έκατσε καλύτερα η 2.10.50.28_2 . Είχα δοκιμάσει και τις 2.12 αλλά έτρωγε περίεργα κολλήματα το κινητό και εκτός αυτού μερικές φορές όταν απαντούσα σε μια κλήση δεν άκουγα τον συνομιλητή μου....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το έχουμε πει και στο παρελθόν... Και τα δύο αυτά radio είναι εξίσου καλά. Τώρα το πιο θα προτιμήσει κάποιος εξαρτάται κυρίως από την κάλυψη του παρόχου στην περιοχή που βρίσκεται ο καθένας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκα ακρη με τις χρεωσεις της vodafon και τον υπερογκο λογαριασμο εχω απεριοριστο internet αλλα απ΄οτι με ενημερωσαν στην πραγματικοτητα ειναι για κατεβασμα μεχρι 3giga το μηνα τα εχω ξεπερασει 2 μηνες, ειναι απαραδεκτη η υπαληλος που μου εκανε την συνδεση διοτι δεν με ενημερωσε!
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πιο πριν παρόμοια κατάσταση καθώς και ότι αντιμετωπίστηκε με σχετικό update της HTC:

 

http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=0&dl_id=1016

 

αυτη την αναβαθμιση πρεπει να την βαλουμε κ οσοι εχουμε κουκετ ρομ>???????

Link to comment
Share on other sites

αυτη την αναβαθμιση πρεπει να την βαλουμε κ οσοι εχουμε κουκετ ρομ>???????

 

Όχι δεν χρειάζεται :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εψαχνα καιρο για μια εφαρμογη που να κανει backup της επαφες απο το tab με τα προσωπα και τωρα που την βρηκα ειπα να την μοιραστω μαζι σας εαν δεν την ξερετε.

Back FavPeople Up

 

Τα προγραματα που κανω backup δεν μου εχουν βγαλει ποτε τα προσωπα εαν δεν κανω restore και βασεις δεδομενος και διαφορα αλλα και δεν θελω γιατι μου χαλανε την ρομ.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εψαχνα καιρο για μια εφαρμογη που να κανει backup της επαφες απο το tab με τα προσωπα και τωρα που την βρηκα ειπα να την μοιραστω μαζι σας εαν δεν την ξερετε.

Back FavPeople Up

 

Τα προγραματα που κανω backup δεν μου εχουν βγαλει ποτε τα προσωπα εαν δεν κανω restore και βασεις δεδομενος και διαφορα αλλα και δεν θελω γιατι μου χαλανε την ρομ.

 

Εγω με το pim backup δεν ειχα ποτε προβλημα με τα προσωπα στο restore.. Μου τα εμφανιζε παντα κανονικα.... σε ολες τις Omega που εχω βαλει...

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

ερωτησουλα!!! υπαρχει κανενας browser σαν τον skyfire? δεν θελω τον skyfire γιατι νομιζω εχει προβλημα με τον ηχο.
Link to comment
Share on other sites

ερωτησουλα!!! υπαρχει κανενας browser σαν τον skyfire? δεν θελω τον skyfire γιατι νομιζω εχει προβλημα με τον ηχο.

ουτως η αλλως ο skyfire σταματησε αν λειτουργει για windows mobile. η εταιρεια δεν υποστηριζει πλεον τα windows mobile οπως ανακοινωσε.

δοκιμασε opera 10 και τον uzard internet browser.

στο xda θα τον βρεις :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ουτως η αλλως ο skyfire σταματησε αν λειτουργει για windows mobile. η εταιρεια δεν υποστηριζει πλεον τα windows mobile οπως ανακοινωσε.

δοκιμασε opera 10 και τον uzard internet browser.

στο xda θα τον βρεις :).

 

σε ευχαριστω πολυ:)

ο uzard internet browser ειναι σαν τον skyfire?.

ρωταω γιατι απο οτι θυμαμαι(εποχες οταν ειχα το mio a501)

οτι ηταν ο μονος που ας πουμε οταν εμπαινες σε site σαν το youtube στα εβγαζε σαν να εμπαινες απο το pc kai οχι σαν να εμπαινες απο κινητο.

εναν τετοιο browser θελω.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ:)

ο uzard internet browser ειναι σαν τον skyfire?.

ρωταω γιατι απο οτι θυμαμαι(εποχες οταν ειχα το mio a501)

οτι ηταν ο μονος που ας πουμε οταν εμπαινες σε site σαν το youtube στα εβγαζε σαν να εμπαινες απο το pc kai οχι σαν να εμπαινες απο κινητο.

εναν τετοιο browser θελω.

 

Δεν ξέρω ποιά rom έχεις, αλλά αυτή που έχω στην υπογραφή μου, υποστηρίζει αυτό που ψάχνεις χωρίς μάλιστα να χρειάζεται να εγκαταστήσεις άλλο πρόγραμμα, μέσω του internet explorer.

 

Edit: εννοώ ότι σε όποιο site έχει link του youtube το δείχνει κανονικά μέσα από τη σελίδα. Αν απλώς θες να βλέπεις τη σελίδα όπως στο pc σου, τότε έχει επιλογή στο κάτω μέρος της σελίδας mobile ή desktop και πατάς το desktop. Αλλά δε βλέπω το λόγω να το κάνεις αυτό, αφού κατά τη γνώμη μου η εφαρμογή του m.youtube είναι πολυ καλή. Γούστα είναι αυτά.

Edited by anastassis

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιά rom έχεις, αλλά αυτή που έχω στην υπογραφή μου, υποστηρίζει αυτό που ψάχνεις χωρίς μάλιστα να χρειάζεται να εγκαταστήσεις άλλο πρόγραμμα, μέσω του internet explorer.

 

Edit: εννοώ ότι σε όποιο site έχει link του youtube το δείχνει κανονικά μέσα από τη σελίδα.

 

ναι οντως τωρα παρατηρησα οτι μπορει να το κανει ο internet explorer ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω στα χερια μου ενα HD2 απο ενα φιλο το οποιο ξαφνικα και χωρις να πεσει η κατι αλλο δεν βρισκει σημα. δωκιμασα με αλλες sim αλλα παλι τα ιδια. εκανα hard reset,task29 αλλαγη rom αλλα αυτο επιμενει. σας εχει τυχει κατι παρομοιο,παρακαλω βοηθηστε αν γνωριζετε κατι
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω στα χερια μου ενα HD2 απο ενα φιλο το οποιο ξαφνικα και χωρις να πεσει η κατι αλλο δεν βρισκει σημα. δωκιμασα με αλλες sim αλλα παλι τα ιδια. εκανα hard reset,task29 αλλαγη rom αλλα αυτο επιμενει. σας εχει τυχει κατι παρομοιο,παρακαλω βοηθηστε αν γνωριζετε κατι
καλημερα

καλα,εκανες task29 και αλλαγη rom επειδη δεν ειχε σημα?ποιο radio εχει τωρα το τηλεφωνο?αυτο ευθυνεται για το σημα,οχι η ρομ.ελεγξε το radio και βαλε το band στο gsm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω στα χερια μου ενα HD2 απο ενα φιλο το οποιο ξαφνικα και χωρις να πεσει η κατι αλλο δεν βρισκει σημα. δωκιμασα με αλλες sim αλλα παλι τα ιδια. εκανα hard reset,task29 αλλαγη rom αλλα αυτο επιμενει. σας εχει τυχει κατι παρομοιο,παρακαλω βοηθηστε αν γνωριζετε κατι

αν εχεις cosmote υπαρχει λυση !!!!

εχει βγαλει ανακοινωση απο το πρωι η cosmote.

τζαμπα το hard reset !!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283074

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις εαν μπορω να βγαλω τα πλαισια απο τα quicklinks ?

Κανα λινκ αμα υπαρχει θα ημουν υποχρεος !

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στις ρυθμισεις του Cookies home editor..

 

:lol: Δεν το ειχα προσεξει :O

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εχω windows 7 και προσπαθω να συγχρονισω το λεοντα...εχω βαλει mobile center και ενω λεει συνδεση και ροσπαθει να την κανει το τελος βγαζει error...τι πρεπει να κανω???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

εχω windows 7 και προσπαθω να συγχρονισω το λεοντα...εχω βαλει mobile center και ενω λεει συνδεση και ροσπαθει να την κανει το τελος βγαζει error...τι πρεπει να κανω???

κανε restart στον υπολογιστη,ανοιξε πρωτα το wm center μετα συνδεσε με το usb το κινητο.καμμια σχεση με τα xp! εγω με τα w7 μερικες φορες πινω και καφε μεχρι να τα καταφερει να συγχρονιστει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...