Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν φοράς Omega είναι φυσιολογικό :)

Μπορεις να το αλλαξεις και να βαλεις ομως οποιο ονομα θελεις εσυ.

 

Μμμ σιγουρα ειναι αυτο ? Αυτο δυστηχως δεν το προσεξα οταν ειχα την μαμα ρομ.:(

Καλα δεν πειραζει ελεγα μηπως ημουν τοσο τυχερος.:lol:

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί να μου προτείνει κάποιος μια εξελληνισμένη εφαρμογή για sms για να αντικαταστήσω αυτή του manila;(Έχω το CHT 1.8.5 και την γνήσια ρομ). Ο λόγος είναι ότι αφενός μπουκώνει συνέχεια μετά τα 25, αφετέρου η γραμματοσειρά ακόμη κ στο μέγιστο είναι μικρή για μένα αλλα το κυριότερο όταν μου έρχεται sms από επαφή με πάνω από δύο αριθμούς κλήσης , δεν δείχνει από ποιο συγκεκριμένο αριθμό της επαφής ηρθε το sms. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

1.το task29 μπορουμε να το κανουμε και μετα απο ενα hr σε official rom , θα υπαρξει πρόβλημα ; ή είναι εκτός από επικινδυνο και αχρηστο παντελως ;

 

 

2.μπορώ σε μια official να αλλάξω μετά απο hspl μόνο radio για να βελτιώσω την λήψη κτλ ή δεν παίζει ...

 

 

3.όλα τα hspl (2,3 , ...δεν ξερω ποιό 'άλλο) κανουν την ίδια δουλειά ; δηλαδή αμα βάλω το 3 πχ που θα είναι android friendly θα έχει και την χρήση του 1 ως προς τα φλασαρισματα cooked wm roms ;

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

...έτοιμες προς εγκατάσταση, όχι εγκατεστημένες. Αυτό ήταν το προηγούμενο point μου.

 

Πράγματι για τις ήδη εγκατεστημένες ρώτησα αλλά δεν πειράζει με βοηθήσατε αρκετά :)

Θα ψάξω μια-μια τις εφαρμογές για d/l στο pc και από εδώ και πέρα πριν το install...save :O Ευχαριστώ!

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

1.το task29 μπορουμε να το κανουμε και μετα απο ενα hr σε official rom , θα υπαρξει πρόβλημα ; ή είναι εκτός από επικινδυνο και αχρηστο παντελως ;

 

 

2.μπορώ σε μια official να αλλάξω μετά απο hspl μόνο radio για να βελτιώσω την λήψη κτλ ή δεν παίζει ...

 

 

3.όλα τα hspl (2,3 , ...δεν ξερω ποιό 'άλλο) κανουν την ίδια δουλειά ; δηλαδή αμα βάλω το 3 πχ που θα είναι android friendly θα έχει και την χρήση του 1 ως προς τα φλασαρισματα cooked wm roms ;

 

1. task29 κανουμε οταν μας παρουσιαστουν προβληματα σε καποια ROM η οταν φλασσαρουμε συχνα και θελουμε σιγουρα η συσκευη μας να ειναι καθαρη!

 

2. μετά απο hspl μπορεις να αλλαξεις και μονο radio, δεν ειναι απαραιτητο να αλλαξεις ROM

 

3. hspl 2,3 δεν εχουν και καμια ουσιαστικη διαφορα, αλλα σου προτεινω να βαλεις hspl 1.66 και οχι μεγαλυτερο! μεσα απο το hspl 2 η 3

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια.Πέρασα ενα theme και μετα δεν ξεκινάει το htc sense ακομα και με απεγκατασταση και soft reset τίποτα.Υπάρχει κάποια λύση εκτός του hard?:cry:
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να επιλέξω πολαπλά αρχεία τα οποία είναι στη σειρά, με σκοπό να τα διαγράψω.

Πως γίνεται αυτό;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Με άλλο file explorer,όπως resco explorer αλλά δεν είναι free

 

Γινετε και με τον explorer του κινητου

Βρες που ειναι τα αρχεια και πατα να βγει το πληκτρολογιο, πηγαινε με τα βελακια προς τα κατω και βρες το πρωτο απο τα αρχεια που θες να διαγραψεις (να ειναι η γκριζα γραμμη πανω στο αρχειο) και πατα πανω σε αυτο και κατεβασε το δαχτυλο σου προς τα κατω και θα δεις οτι επιλεγονται ενα-ενα οσο κατεβαινεις. Μετα πατας μενου επεξεργασια και διαγραφη.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γινετε και με τον explorer του κινητου

Βρες που ειναι τα αρχεια και πατα να βγει το πληκτρολογιο, πηγαινε με τα βελακια προς τα κατω και βρες το πρωτο απο τα αρχεια που θες να διαγραψεις (να ειναι η γκριζα γραμμη πανω στο αρχειο) και πατα πανω σε αυτο και κατεβασε το δαχτυλο σου προς τα κατω και θα δεις οτι επιλεγονται ενα-ενα οσο κατεβαινεις. Μετα πατας μενου επεξεργασια και διαγραφη.

 

Αυτό είχα και εγώ υπόψη, όμως όταν τα αρχεία είναι πολλά και υπάρχει κύληση στην οθόνη, όταν κατεβάζω το δάκτυλο αντί να επιλέγει τα αρχεία κυλά η οθόνη.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια.Πέρασα ενα theme και μετα δεν ξεκινάει το htc sense ακομα και με απεγκατασταση και soft reset τίποτα.Υπάρχει κάποια λύση εκτός του hard?:cry:

 

Μαλλον οχι!

Αν και δεν μας ειπες ποια ρομ εχεις και πιο θεμα εβαλες :)

Παντα να κάνετε backup πριν απο τετοιες αλλαγες.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό είχα και εγώ υπόψη, όμως όταν τα αρχεία είναι πολλά και υπάρχει κύληση στην οθόνη, όταν κατεβάζω το δάκτυλο αντί να επιλέγει τα αρχεία κυλά η οθόνη.

 

Γιαυτό το resco explorer είναι η καλύτερη δυνατή λύση για file explorer σε αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα και εγω αυτο με την κυλιση ομως βρηκα και σε αυτο ληση !

Οταν εχει πολλα αρχεια λοιπον παταμε επιλογη ολων και μετα παταμε ενα ενα αυτα που θελουμε να βγαλουμε. Δεν ειναι και πολυ πρακτικο εαν υπαρχουν παρα πολλα αρχεια αλλα αυτο βρηκα.

 

Οσων αφορα το ρεσκο ειναι καλο μονο εαν θελεις να διαγραψεις αρχεια. Αποκοπη και αντιγραφη δεν βρηκα

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό το resco explorer είναι η καλύτερη δυνατή λύση για file explorer σε αυτές τις συσκευές.

Ευχαριστώ για την απάντηση.:rolleyes:

Ναι το ειδα και εγω αυτο με την κυλιση ομως βρηκα και σε αυτο ληση !

Οταν εχει πολλα αρχεια λοιπον παταμε επιλογη ολων και μετα παταμε ενα ενα αυτα που θελουμε να βγαλουμε. Δεν ειναι και πολυ πρακτικο εαν υπαρχουν παρα πολλα αρχεια αλλα αυτο βρηκα.

 

Ευχαριστώ, πολύ καλό, δεν το είχα σκεφτεί:!::!:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αποκοπη και αντιγραφη δεν βρηκα

 

Φυσικά και έχει. Με παρατεταμένο πάτημα πάνω στο/α αρχείο/α που θέλεις να κάνεις αποκοπή θα εμφανιστεί το pop-up menu όπου υπάρχουν όλες οι δυνατές επιλογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οσων αφορα το ρεσκο ειναι καλο μονο εαν θελεις να διαγραψεις αρχεια. Αποκοπη και αντιγραφη δεν βρηκα

Πατάς παρατεταμένα πάνω στο αρχείο που θες και από το αναδυόμενο μενού,επιλέγεις copy to,move to και μετά την θέση που θες να το στείλεις ή τα απλά copy,cut και μετά πας στη θέση που θες για επικόλληση

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει. Με παρατεταμένο πάτημα πάνω στο/α αρχείο/α που θέλεις να κάνεις αποκοπή θα εμφανιστεί το pop-up menu όπου υπάρχουν όλες οι δυνατές επιλογές.

 

Α δεν το ειχα ψαξει το pop-up. Γιατι αμα διαλεξεις αυτα που θες και μετα πατησεις μενου και file δεν εχει , ενω στο pop-up->file εχει cut ,paste ,copy

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή και σύντομη ερώτηση για κάτι κουλό που μου παρουσιάστηκε ΧΩΡΙΣ να πειράξω τίποτα, εντελώς ξαφνικά;

 

Όπως ξέρετε όλοι, το τηλέφωνο μόλις σβήσει η οθόνη του (σε αναμονή) κλειδώνει. Επίσης κλειδώνει μόλις πατήσεις το σχετικό κουμπί (κάτω δεξιά). Έτσι έκανε κι εμένα μέχρι σήμερα το πρωί.

Σήμερα το συνέδεσα στο pc για sync, μετά τελείωσε η μπαταρία, έσβησε (δεν το πρόλαβα), το έβαλα στην πρίζα, το άνοιξα και από τότε άλλαξε συμπεριφορά, δεν κλειδώνει από μόνο του, δεν κλειδώνει εάν πατήσω μία φορά το κουμπί, κλειδώνει μόνο εάν πατήσω παρατεταμένα το κουμπί και επιλέξω κλείδωμα τηλεφώνου.

 

Έκανα soft reset και δεν διορθώθηκε.

 

Κάποια ιδέα;

 

Ευχαριστώ.

 

Έλυσα το πρόβλημα με hard reset. Στο xda-developers μου πρότειναν ένα πρόγραμμα για το οποίο έπρεπε να πληρώσω. Pocketshield λέει. Δεν μπορώ να την καταλάβω αυτή τη λογική, για να επαναφέρω μια στάνταρ λειτουργία του τηλεφώνου, να προτείνουν πρόγραμμα τρίτου κατασκευαστή για το οποίο μάλιστα να πρέπει να πληρώσω!

Τέλος πάντων... :down:

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στο κινητό την καινούργια κάρτα sim, (λόγω φορητότητας δικτύου).

Μέσα στην κάρτα sim της καινούργιας εταιρίας κινητών, υπήρχαν επαφές με Ελληνικούς και Λατινικούς χαρακτήρες. Στο κινητό μου, τις επαφές με με Ελληνικούς χαρακτήρες, τις πέρασε με ακαταλαβίστικα σχήματα (γράμματα-τετραγωνάκια) πχ αντί "τηλεφωνητή" μου εμφανίζει "τη_ε_ _ νητη" Έκανα εξεργασία στην επαφή γράφοντας την σωστή λέξη αλλά αποθηκεύτηκε πάλι με γράμματα και τετράγωνα. Στο παλιό μου κινητό δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

Τις επαφές με του λατινικούς χαρακτήρες τους πέρασε κανονικά.

Το κινητό το έχω αγοράσει από μαγαζί "πλαι_ιο"

Για πιο λόγω γίνεται αυτό?:O

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να συνδεσω το κιν μου με τον υπολογιστη με το μπουτουθ!!! τι μπορει να φτεει??? φοραω ομεγα 12 οταν παω να το κανω παιρ με τον υπολογιστη κανει ενημερωση διαθεσιμων υπηρεσιων κ μενει κολημενο εκει μετα απο ωρα λεει απετυχε!! Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει καταφέρει κανείς να βρει τρόπο να ελέγξει το αυτοκίνητακι στο need for speed shift?για κάποιο λόγο στο συγκεκριμένο παιχνίδι δεν μου δουλεύει το accelerometer.Κρίμα γιατί είναι το καλύτερο παιχνίδι που έχω δει στα windows mobile...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω μιαερωτησουλα πωσ μπορω να εχω διαφανη την πανω και κατω μπαρα οπωσ την φωτογραφια?http://i869.photobucket.com/albums/ab252/num5kull/Screen06.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα παιδια εχω μιαερωτησουλα πωσ μπορω να εχω διαφανη την πανω και κατω μπαρα οπωσ την φωτογραφια?

 

Αν έχεις στη συσκευή σου το cookies home tab, μπορείς να το κανείς μέσω του cht editor.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει καταφέρει κανείς να βρει τρόπο να ελέγξει το αυτοκίνητακι στο need for speed shift?για κάποιο λόγο στο συγκεκριμένο παιχνίδι δεν μου δουλεύει το accelerometer.Κρίμα γιατί είναι το καλύτερο παιχνίδι που έχω δει στα windows mobile...

 

Κανε αυτα :

- Need for Speed Undercover

-- Open any Registry Editor and go to: HKEY_CURRENT_USER\\Software\HTC\HTCSENSOR\GSensor\ WhiteList

-- Create new Value. Call it: "Undercvr" and set "s3eMainWndClass" as String

-- Install Chainfirs GL driver

 

Ειναι για το undercover αλλα μπορει να κανουν και για το Shift.

Μονο εκει που λεει Undercvr βαλε Shift

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έλυσα το πρόβλημα με hard reset. Στο xda-developers μου πρότειναν ένα πρόγραμμα για το οποίο έπρεπε να πληρώσω. Pocketshield λέει. Δεν μπορώ να την καταλάβω αυτή τη λογική, για να επαναφέρω μια στάνταρ λειτουργία του τηλεφώνου, να προτείνουν πρόγραμμα τρίτου κατασκευαστή για το οποίο μάλιστα να πρέπει να πληρώσω!

Τέλος πάντων... :down:

 

Ποιος στο πρότεινε αυτό; Μήπως έπεσες πάνω στη διαφήμιση που υπάρχει ανάμεσα στα post;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...