Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πλεον μονο το pimbackup χρησημοποιω... Το laggy Mobile Device Center της Microsoft, που βγαζει συνεχεια σφαλματα και κανει sync οποτε του καπνισει δεν το χρησημοποιω καθολου!

Απλά να αναφέρω ότι δεν έχω τα προβλήματα που περιγράφεις... Το HD2 μου συγχρονίζει καθημερινά με το PC μου (Windows 7 Ultimate x64, Windows Mobile Device Center) χωρίς κανένα πρόβλημα εδώ και 5+ μήνες. ;)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφέρω ότι δεν έχω τα προβλήματα που περιγράφεις... Το HD2 μου συγχρονίζει καθημερινά με το PC μου (Windows 7 Ultimate x64, Windows Mobile Device Center) χωρίς κανένα πρόβλημα εδώ και 5+ μήνες. ;)[/QUO

 

εγω ακριβως το αντιθετο! με Windows 7 Ultimate x64 και Windows Mobile Device Center δεν υπαρχει μερα που να συγχρονισει με την πρωτη!τοσα χρονια με τα xp και το active sync ολα ηταν μια χαρα!εδω και τρεις μηνες με τα w7 μου βγαινει η ψυχη να συγχρονισω το leo!μονο οταν εχω κανει task 29 καιπαω να φλασαρω,τοτε μονο το βλεπει αμεσως! μαλλον επειδη δεν παρεμβαινει αυτο το Windows Mobile Device Center.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφέρω ότι δεν έχω τα προβλήματα που περιγράφεις... Το HD2 μου συγχρονίζει καθημερινά με το PC μου (Windows 7 Ultimate x64, Windows Mobile Device Center) χωρίς κανένα πρόβλημα εδώ και 5+ μήνες. ;)[/QUO

 

εγω ακριβως το αντιθετο! με Windows 7 Ultimate x64 και Windows Mobile Device Center δεν υπαρχει μερα που να συγχρονισει με την πρωτη!τοσα χρονια με τα xp και το active sync ολα ηταν μια χαρα!εδω και τρεις μηνες με τα w7 μου βγαινει η ψυχη να συγχρονισω το leo!μονο οταν εχω κανει task 29 καιπαω να φλασαρω,τοτε μονο το βλεπει αμεσως! μαλλον επειδη δεν παρεμβαινει αυτο το Windows Mobile Device Center.

Να κάνω μια μικρή αλλά σημαντική επισήμανση!

 

Για όσους από εσάς κάνετε φλασάρισμα μέσω του υπολογιστή σας και ΔΕΝ κάνετε restart και στον υπολογιστή μετά (ειδικά με win7), το Windows Mobile Device Center ΔΕΝ θα συγχρονίσει! Την έχω πατήσει μέχρι να το ανακαλύψω μιας και το pc μου δεν σβήνει ποτέ! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγοντας σήμερα την εφαρμογή bing maps, ζητήθηκε να εγκαταστήσω update όπως και πράγματι έκανα. Αρχικά, αντίκρυσα ένα βελτιωμένο περιβάλλον αλλά γρήγορα απογοητεύτηκα διαπιστώνοντας ότι η επιλογή ''bird's eye view'' δεν υπήρχε στις ρυθμίσεις απεικόνισης των χαρτών. Για να είμαι ειλικρινής, θα πω ότι το ''bird's eye view'' ήταν ο μόνος λόγος για τον οποίον χρησιμοποιούσα τη συγκεκριμένη εφαρμογή πέραν του Google maps.

Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει αν πράγματι είναι έτσι ή κάνω λάθος και εξακολουθεί να υπάρχει η προαναφερόμενη δυνατότητα και στην αναβαθμισμένη έκδοση ;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια μικρή αλλά σημαντική επισήμανση!

 

Για όσους από εσάς κάνετε φλασάρισμα μέσω του υπολογιστή σας και ΔΕΝ κάνετε restart και στον υπολογιστή μετά (ειδικά με win7), το Windows Mobile Device Center ΔΕΝ θα συγχρονίσει! Την έχω πατήσει μέχρι να το ανακαλύψω μιας και το pc μου δεν σβήνει ποτέ! :)

 

λες?θα το δοκιμασω πατριωτη

Link to comment
Share on other sites

Test των καλύτερων CPU πανω σε Android:

OMAP (Motorola) vs Snapdragon (HTC) vs Hummingbird (Samsung)

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/previously-we-wrote-about-technological.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Test των καλύτερων CPU πανω σε Android:

OMAP (Motorola) vs Snapdragon (HTC) vs Hummingbird (Samsung)

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/previously-we-wrote-about-technological.html

 

Ε, ειναι γνωστη η ανωτεροτητα του Hummingbird.

Απο τα τρια βεβαια, θα διαλεγα με κλειστα τα ματια το droid X (ολα τα σοβαρα κινητα, μονο για τους αμερικανους)...

End off topic...

Link to comment
Share on other sites

εγω ακριβως το αντιθετο! με Windows 7 Ultimate x64 και Windows Mobile Device Center δεν υπαρχει μερα που να συγχρονισει με την πρωτη!τοσα χρονια με τα xp και το active sync ολα ηταν μια χαρα!εδω και τρεις μηνες με τα w7 μου βγαινει η ψυχη να συγχρονισω το leo!μονο οταν εχω κανει task 29 καιπαω να φλασαρω,τοτε μονο το βλεπει αμεσως! μαλλον επειδη δεν παρεμβαινει αυτο το Windows Mobile Device Center.

 

+1 Εδώ ΚΑΙ όταν τα 7αρια "δουν" το LEO... τότε μου σβήνουν όλες τις επαφές :cry: :cry: :cry:

Από ότι καταλαβαίνω συγχρονίζει τον κενό (από επαφές) p/c μου και μου σβήνει το γεμάτο LEO... :( Το έχω ρυθμίσει να δίνει προτεραιότητα στις διενέξεις στο LEO αλλά τίποτα :X

Καμιά ιδέα για τον ασχετίδη;;;;

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια,

ετοιμαζομαι να παρω το hd2 με την επιδότηση που μου ανοιξε και ψαχνω μια καλη καρτουλα.

Λεω για 8GB....αλλα δεν ξερω τι class να επιλεξω. Εχει μεγαλη διαφορα η 6 απο την 8?

Link to comment
Share on other sites

Aνοιξα νεο θεμα για την εφαρμογη zlauncher. αξιζει να την δοκιμασετε.

εδω ειναι το topic για οποιον ενδιαφερεται :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3252537

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα τον Dinik αν γινεται το καινουριο πληκτρολογιο που ετοιμαζει να υποστηριζει την ελληνικη γλωσσα και μου απαντησε: "someone have to port it in greek after i finish it...i cant do it...my keyboard gonna support wwe roms"

Μπορει κανενας απο εδω να το κανει? :shifty: Ειναι τελειο το ατιμο...:p

http://img801.imageshack.us/img801/6461/screenshot1v.png

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια,

ετοιμαζομαι να παρω το hd2 με την επιδότηση που μου ανοιξε και ψαχνω μια καλη καρτουλα.

Λεω για 8GB....αλλα δεν ξερω τι class να επιλεξω. Εχει μεγαλη διαφορα η 6 απο την 8?

 

Όσο πιο μεγάλο το class τόσο πιο γρήγορη και πιο ακριβή η μνήμη! Άρα επιλέγεις ότι σε συμφέρει! ;);)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια,

ετοιμαζομαι να παρω το hd2 με την επιδότηση που μου ανοιξε και ψαχνω μια καλη καρτουλα.

Λεω για 8GB....αλλα δεν ξερω τι class να επιλεξω. Εχει μεγαλη διαφορα η 6 απο την 8?

 

καλησπερα Φανη :)

 

κοιτα για 8αρα class 6 η 16αρα class 4.

και στις 2 περιπτωσεις μιλαω παντα για Scandisk και για τπ αλλο;)

 

μετα τα γνωστα,

1.φορμαρισμα της καρτας σε fat32 απο το pc και

2.πμ σε μενα για να την γεμισουμε :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημτρη ο λαυρεντης παει διακοπεσ....και δυστυχως η τελευται ρομ δεν ηταν καλη....αντε να δουμε...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Δημτρη ο λαυρεντης παει διακοπεσ....και δυστυχως η τελευται ρομ δεν ηταν καλη....αντε να δουμε...

 

δοκιμασε του ενερτζυ της 10 ιουλιου (με το cookie home tab).θα εχεις δουλεια να περνας την ωρα σου μεχρι νεωτερας :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα Δημητρη,

λογικα μεσα στην εβδομαδα θα το εχω! Περιμενω να δω τι θα γινει με την επιδοτηση μου....

γιατι εδω και 15 μερες εχει μεινει μ αυτο

http://celltotalk.com/nokia-2610-gophone.jpg

Θα κοιταξω και ebay μερια για τις καρτες που λες.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε του ενερτζυ της 10 ιουλιου (με το cookie home tab).θα εχεις δουλεια να περνας την ωρα σου μεχρι νεωτερας :rolleyes:

την εχεις καπου ανεβασμενη Δημητρη ???γιατι εχει βαλει τις νεοτερες και δεν την εχει....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

την εχεις καπου ανεβασμενη Δημητρη ???γιατι εχει βαλει τις νεοτερες και δεν την εχει....

να στην ανεβασω?:)

Kαλησπερα Δημητρη,

λογικα μεσα στην εβδομαδα θα το εχω! Περιμενω να δω τι θα γινει με την επιδοτηση μου....

γιατι εδω και 15 μερες εχει μεινει μ αυτο

 

Θα κοιταξω και ebay μερια για τις καρτες που λες.

Ευχαριστω.

 

Φανη φιλε μου, εγω δουλευω την 16αρα που σου λεω και ακομη δεν εχω κανενα προβλημα,απλα την φορμαρω μια φορα στο 2μηνο ετσι για να παιρνει τα πανω της και να καθαριζει απο τα φλασαρισματα που κανω παντα μεσω καρτας.

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

να στην ανεβασω?:)

αν δεν σε βαζω σε κοπο....οταν βρεις χρονο....σε ευχαριστω πολυ....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρωτησα τον Dinik αν γινεται το καινουριο πληκτρολογιο που ετοιμαζει να υποστηριζει την ελληνικη γλωσσα και μου απαντησε: "someone have to port it in greek after i finish it...i cant do it...my keyboard gonna support wwe roms"

Μπορει κανενας απο εδω να το κανει? :shifty: Ειναι τελειο το ατιμο...:p

 

Κάποιος από τους δημιουργούς των αντίστοιχων αρχείων με τα ελληνικά... θα μπορούσε να βοηθήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα: βρηκα ενα bluetooth hands free σε ενα ντουλαπι και ειπα να αρχισω να το χρησιμοποιω. το θεμα ειναι οτι δεν το βλεπει καθολου. ενω κραταω πατημενω το ακουστικο της κλησης ετσι ωστε να ειναι σε κατασταση για να το δει η συσκευη, δεν το βλεπει καθολου! τι μπορει να φταιει? ενα samsung ειναι.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ολοι γυριζουν στα windows phone? γιατι οχι?!?!

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/why-did-you-turn-your-back-on-windows.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφέρω ότι δεν έχω τα προβλήματα που περιγράφεις... Το HD2 μου συγχρονίζει καθημερινά με το PC μου (Windows 7 Ultimate x64, Windows Mobile Device Center) χωρίς κανένα πρόβλημα εδώ και 5+ μήνες. ;)[/QUO

 

εγω ακριβως το αντιθετο! με Windows 7 Ultimate x64 και Windows Mobile Device Center δεν υπαρχει μερα που να συγχρονισει με την πρωτη!τοσα χρονια με τα xp και το active sync ολα ηταν μια χαρα!εδω και τρεις μηνες με τα w7 μου βγαινει η ψυχη να συγχρονισω το leo!μονο οταν εχω κανει task 29 καιπαω να φλασαρω,τοτε μονο το βλεπει αμεσως! μαλλον επειδη δεν παρεμβαινει αυτο το Windows Mobile Device Center.

 

συμφωνω!:blink: με w7 home premium μου βγαινει η ψυχη να συγχρονισω το λεο. αντιθετως στα xp μου αμεσως συγχρονιζει :wacko:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...