Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δεν υπάρχει καπιος τροπος να μπορουμε να στελνουμε τις fotos και τα videos με Bluetooth μεσα απ το προγραμμα προβολης που εχει το PDA και οχι απ το file explorer ???γιατι ειναι πολυ δυσκολο να βρεις μια foto οταν εχεισ πολλες χορις να βλεπεις μικρογραφιεσ (μονο απ το ονομα του αρχειου δηλαδη) please αν μπορει καπιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα
Link to comment
Share on other sites

θέλω στο κινητό να περάσω

το 2.10.50.19_2. θα είναι συμβατό

με την ρομ της άρτεμις v10?. την

περνάω κανονικά με το πρόγραμμα

SSPL_RUU.exe ? η διαδικασία είναι

να συνδέσω το κινητό με το active sync

και τρέχοντας το πρόγραμμα SSPL_RUU.exe

επιλέγω το συγκεκριμένο ράδιο και το περνάω ?

 

αυτη ειναι η διαδικασια αλλα ας το επιβεβαιωσει καποιος πιο παλιος.οσο για το ραδιο αυτο το ειχα με την αρτεμις 9 οποτε δεν νομιζω να εχεις προβλημα.ειμαι σχετικα νεος ομως στο φλασαρισμα οποτε αν καποιος ειδικος ειναι ον λαιν ας δωσει τα φωτα του στον φιλο μας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπάρχει καπιος τροπος να μπορουμε να στελνουμε τις fotos και τα videos με Bluetooth μεσα απ το προγραμμα προβολης που εχει το PDA και οχι απ το file explorer ???γιατι ειναι πολυ δυσκολο να βρεις μια foto οταν εχεισ πολλες χορις να βλεπεις μικρογραφιεσ (μονο απ το ονομα του αρχειου δηλαδη) please αν μπορει καπιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα

 

Για φωτογραφιες νομιζω πως το Resco Photo Manager ειναι τελειο!:)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Το wifi μου κανει κατι στραβες τωρα τελευταια ...

Οταν παταω λαθος κωδικο για καποιο δικτυο , προσπαθει να συνδεθει και κολλαει ...

μου βγαζει οτι εχω πατησει λαθος κλειδι αλλα συνεχιζει την προσπαθεια να συνδεθει ..

Εκει μπλοκαρει το Wifi .. προσπαθω να το κλεισω και απ το task manager αλλα κολλαει και εκει ...

Τι φταιει ? το radio ?

υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα για να διαχειριζομαι τις συνδεσεις μου μεσω wifi ??

Eχω RΟΜ 1.66 ELL

και Radio 2.06.51.07

ROM: Omega v22.5 ELL

Radio: 2.15.50.14

Link to comment
Share on other sites

Το wifi μου κανει κατι στραβες τωρα τελευταια ...

Οταν παταω λαθος κωδικο για καποιο δικτυο , προσπαθει να συνδεθει και κολλαει ...

μου βγαζει οτι εχω πατησει λαθος κλειδι αλλα συνεχιζει την προσπαθεια να συνδεθει ..

Εκει μπλοκαρει το Wifi .. προσπαθω να το κλεισω και απ το task manager αλλα κολλαει και εκει ...

Τι φταιει ? το radio ?

υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα για να διαχειριζομαι τις συνδεσεις μου μεσω wifi ??

Eχω RΟΜ 1.66 ELL

και Radio 2.06.51.07

 

Κι εγώ έχω την ίδια ROM και το ίδιο Radio.

Δεν έχω προβλήματα με το WiFi, μόνο που αργεί λιγάκι να συνδεθεί. Ο ήχος όμως της συνομιλίας είναι κάτω του μέσου όρου. Η ομιλία ακούγεται λες και έχει κύμα ή κάνει φυσήματα σε σταθερούς παλμούς. Σ' εσένα τι λέει ο ήχος συνομιλίας από ποιότητα;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω την ίδια ROM και το ίδιο Radio.

Η ομιλία ακούγεται λες και έχει κύμα ή κάνει φυσήματα σε σταθερούς παλμούς. Σ' εσένα τι λέει ο ήχος συνομιλίας από ποιότητα;

 

Και εμενα τα ιδια ... αλλα μερικες φορες φτιαχνει ... γιαυτο σίγουρα φταιει το radio ..

ROM: Omega v22.5 ELL

Radio: 2.15.50.14

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δουλεύουν την 1.77

Γιαννη, η 1.77 θα μας δοθει σε επισημη Ελληνικη ? (αν γνωριζεις φυσικα)

επισης, η 1.77 ειναι 6.5 η 6.5.Χ ?

 

και για την 1.72 που λενε, τελικα δεν θα μας δοθει ?

η 1.72 ειναι 6.5 η 6.5.Χ ?

 

thanks :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Στο Start menu δεν υπάρχει το ActiveSync;

 

(Το path που αναφέρεται στο συγκεκριμένο link είναι για παλαιότερες συσκευές)

Δεν υπαρχει ActiveSync στο Start menu. Γενικως πως μπορουμε να δουμε το μαμα μενου των windows?

Το ξερω οτι ειναι για παλιοτερες συσκευες.

Απο Ρυθμισεις/microsoft direct push προσπαθω αλλα ακομα δεν εχω καταφερει να μην ανοιγει το ActiveSync.

Επισης εχω το ιδιο προβλημα με τον ηχο

Ο ήχος όμως της συνομιλίας είναι κάτω του μέσου όρου. Η ομιλία ακούγεται λες και έχει κύμα ή κάνει φυσήματα σε σταθερούς παλμούς. Σ' εσένα τι λέει ο ήχος συνομιλίας από ποιότητα;

Tι μπορουμε να κανουμε για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος.

 

Έχω ψάξει και εδώ και στο xda αλλά δε βρίσκω κάτι...

 

Γιατί δε μου βγάζει ποτέ ηχητική ειδοποίηση για καινούργιο email?

 

Έχω ρυθμίσει ήχους για όλα τα γεγονότα κανονικά, όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν τέλεια, αλλά για email απλά ΔΕ ΒΓΑΖΕΙ ΗΧΟ !

 

Έχω την 1.66 official ελληνική

Link to comment
Share on other sites

πανε στις ρυθμισεις.δεξια κατω μενου-περισσοτερα-ηχοι και ειδοποιησεις..Πατα και πανε εκει που λεει διμιουργια μηνυματος καιτο επομενο νομιζω και επελεξε να εχεις ειδοποιηση για τα email σου..

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

πέρασα το αρχείο με τις ελληνικές

πόλεις στο manila και όταν κάνω

ενημέρωση στη θέση μου βγάζει

πόλη άσχετη ( είμαι κατερίνη και

αυτό βγάζει καλλικράτεια). είναι

νωρίς ακόμα να πάμε εκεί :lol:

πως μπορεί να λυθεί το συγκεκριμένο

πρόβλημα ?( οι υπόλοιπες πόλεις

ενημερώνονται κανονικα)

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

πανε στις ρυθμισεις.δεξια κατω μενου-περισσοτερα-ηχοι και ειδοποιησεις..Πατα και πανε εκει που λεει διμιουργια μηνυματος καιτο επομενο νομιζω και επελεξε να εχεις ειδοποιηση για τα email σου..

 

Φίλε μου τα έχω κάνει αυτά.

 

Απ' ότι διάβασα πριν λίγο στο xda, είναι πρόβλημα γενικά με το HD2.

 

Αν ενεργοποιηθούν οι led ειδοποιήσεις για sms, αναπάντητες κλπ, δεν έχει μετά ειδοποίηση για email.

 

Κρίμα που μια τέτοια συσκευή, έχει τέτοιου είδους προβλήματα...

 

Υπάρχει αυτή η εφαρμογή: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=647875

 

αλλά δε ξέρω αν λύνει περισσότερα προβλήματα από όσα δημιουργεί...

 

την εχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πέρασα το αρχείο με τις ελληνικές

πόλεις στο manila και όταν κάνω

ενημέρωση στη θέση μου βγάζει

πόλη άσχετη ( είμαι κατερίνη και

αυτό βγάζει καλλικράτεια). είναι

νωρίς ακόμα να πάμε εκεί :lol:

πως μπορεί να λυθεί το συγκεκριμένο

πρόβλημα ?( οι υπόλοιπες πόλεις

ενημερώνονται κανονικα)

 

Δε νομίζω ότι επηρεάζει το weathercitiesgr το My Location μιας και το εν λόγω αρχείο χρησιμοποιείται απλά για να προσθέσεις extra ελληνικές πόλεις στον καιρό, ενώ το My Location βρίσκει μόνο του την τοποθεσία.

 

Γιαννη, η 1.77 θα μας δοθει σε επισημη Ελληνικη ? (αν γνωριζεις φυσικα)

επισης, η 1.77 ειναι 6.5 η 6.5.Χ ?

 

και για την 1.72 που λενε, τελικα δεν θα μας δοθει ?

η 1.72 ειναι 6.5 η 6.5.Χ ?

 

thanks :)

 

Όταν βγει η final WWE 1.7X θα βγει και η αντίστοιχη ελληνική όπως πάντα. Όλες (μέχρι τώρα τουλάχιστον) είναι WM6.5.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1) δοκιμασα την τελευταια εκδοση του resco backup. ο λογος που το δοκιμασα ειναι οτι με ενοχλουσε που και το spb backup αλλα και το sprite backup, για να κανουν ενα απλο backup του pim και email κανουν απο μονα τους soft reset (το spb κανει μετα το backup και το sprite πριν το backup).

το resco backup εχει αρκετα καλο και ευχρηστο μενου και επιλογες και κανει backup χωρις να κανει soft reset. επισης μου αρεσε που εχει incremental backup. το incremental backup για οποιον δεν γνωριζει κανει update πανω στο προηγουμενο backup που εχεις κρατησει βαζωντας μονο τις τελευταιες αλλαγες σε σχεση με το προηγουμενο backup.

 

με έπεισες και δοκίμασα το resco, φοβερές δυνατότητες (λείπουν από spb και sprite). μου άρεσε που μπορούσες να κάνεις διαφορετικό πρόγραμμα για μηνύματα/επαφές, διαφορετικό για full backup, ΑΛΛΑ

 

δεν κατάφερε ποτέ να κάνει restore. 4 εγκαταστάσεις (σε "παρθένα" stock-rom) και όλο κολλούσε. δεν μπορούσε να σταματήσει όλα τα services, δεν μπορούσε ούτε επανεκίνηση να κάνει στο hd2. κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα έχω κάνει αυτά.

 

Απ' ότι διάβασα πριν λίγο στο xda, είναι πρόβλημα γενικά με το HD2.

 

Αν ενεργοποιηθούν οι led ειδοποιήσεις για sms, αναπάντητες κλπ, δεν έχει μετά ειδοποίηση για email.

 

Κρίμα που μια τέτοια συσκευή, έχει τέτοιου είδους προβλήματα...

 

Υπάρχει αυτή η εφαρμογή: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=647875

 

αλλά δε ξέρω αν λύνει περισσότερα προβλήματα από όσα δημιουργεί...

 

την εχει δοκιμάσει κανείς?

 

Εχω ειδοποιηση με ολες του cooked rom που εχω περασει απο την ημερα που το αγορασα.

Την official δεν την αφησα καθολου στην συσκευη αλλα δεν ξερω πως γινεται να μην εχει ηχο για τα εισερχομενα mail.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικως πως μπορουμε να δουμε το μαμα μενου των windows?

 

Υπάρχει η σχετική επιλογή στο BSB Tweaks.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με ποιο πρόγραμμα μπορώ να

αλλάξω το ράδιο στο τηλέφωνο.

έχω την άρτεμις v.10 και θέλω

να περάσω το ράδιο 2.10.50.19_2.

δοκίμασα να το περάσω μέσω activesync

με το πρόγραμμα SSPL_RUU.exe αλλά

το ράδιο μου δεν άλλαξε.παρέμεινε το

ράδιο 2.06.51.07. μάλλον κάτι δεν έχω

κάνει σωστά. και αλλάζοντας το ράδιο σε

μία ρομ σβήνονται όλα τα προγράμματα

και οι επαφές που έχει το κινητό ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα :)

 

οσοι θελουν να λυθουν οποια προβληματακια με το θεμα sms-mms στην energy ας εγκαταστησουν αυτο στην μνημη της συσκευης τους και μετα επανεκκινηση :)

 

leo_NRGZ28_HTC_Messaging_Client__All_Sense_2.5_ROMs_.cab

 

καθε μερα που περναει,μου αρεσει και πιο πολυ αυτη η ρομ!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

με ποιο πρόγραμμα μπορώ να

αλλάξω το ράδιο στο τηλέφωνο.

έχω την άρτεμις v.10 και θέλω

να περάσω το ράδιο 2.10.50.19_2.

δοκίμασα να το περάσω μέσω activesync

με το πρόγραμμα SSPL_RUU.exe αλλά

το ράδιο μου δεν άλλαξε.παρέμεινε το

ράδιο 2.06.51.07. μάλλον κάτι δεν έχω

κάνει σωστά. και αλλάζοντας το ράδιο σε

μία ρομ σβήνονται όλα τα προγράμματα

και οι επαφές που έχει το κινητό ?

 

Προσπάθησε να ξαναδιαβάσεις το 1ο post, εκεί υπάρχουν όλες οι λεπτομέρειες για αυτά που θέλεις να κάνεις, αν τα αγγλικά σου είναι καλά στο xda υπάρχουν ακόμη περισσότερες λεπτομέρειες.

Για να αλλάξεις radio χρειάζεται να έχεις κάνει τη διαδικασία hspl στη συσκευή σου, αλλάζοντας radio δε χάνεται τίποτα από τη συσκευή σου (προγράμματα, δεδομένα κτλ);)

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις , συνονοματε? αν δεν κανω λαθος?

Τωρα αυτο με την βιντεοκληση με πικρανε λιγο , αλλα λιγο ομως μπροστα στις δυνατοτητες που εχει η συσκευη.

Οσο για την επανακληση , που? πως? ποιες ρυθμισεις απο που?

Και παλι χιλια ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paideia pos mporo na balo arxeia sta windows???Moy leei oti den exo ta dikeomata....

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..

Μια εβδομαδα τωρα η οθονη του hd2 μου τρεμοπαιζει μονη της..αυτο το jeenzer που κανει χωρις καν να πατας πανω της...εχω δει καποια σχετικα βιντεο στο youtube

αλλα δεν ξερω αν ειναι θεμα hardware η κατι αλλο..

Εκανα χθες hard reset και παλι τα ιδια..

:S

Να και μια παρομοια κατασταση αλλου χρηστη..

 

και στο sense μου το κανει.

Ευχαριστω πολυ!

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να ξαναδιαβάσεις το 1ο post, εκεί υπάρχουν όλες οι λεπτομέρειες για αυτά που θέλεις να κάνεις, αν τα αγγλικά σου είναι καλά στο xda υπάρχουν ακόμη περισσότερες λεπτομέρειες.

Για να αλλάξεις radio χρειάζεται να έχεις κάνει τη διαδικασία hspl στη συσκευή σου, αλλάζοντας radio δε χάνεται τίποτα από τη συσκευή σου (προγράμματα, δεδομένα κτλ);)

 

 

Ευχαριστώ κι εγώ (αν και το μήνυμα απευθύνονταν σε άλλο, αφορά και εμένα). :)

Υπάρχουν όντως οδηγίες στο πρώτο μήνυμα αλλά δεν ξέρω καν τι είναι το HSPL. Αλήθεια τι είναι αυτό το πράγμα; :O

Θα καθόμουν στ' αβγά μου και δε θα ασχολούμουν καθόλου με τέτοιου είδους αλλαγές (για την ώρα τουλάχιστον), το μόνο που με αναγκάζει για αλλαγή radio είναι η κακή ποιότητα του ήχου της συνομιλίας.

 

Ευχάριστο το ότι δεν χάνεται το στήσιμο με την αλλαγή radio. Εγώ όμως που δεν έχω κάνει HSPL ακόμα, όταν το κάνω θα χαθεί το στήσιμο της συσκευής;

 

Επειδή φοβάμαι μην βάλω κανένα λάθος HSPL μπορεί κάποιος να μου πει ποιο είναι για την περίπτωσή μου; Όπως φαίνεται και στην υπογραφή μου έχω την επίσημη τελευταία ελληνική ROM: 1.66.482.1 (76641) ELL και RADIO: 2.06.51.07

Επίσης, αφού κάνω το απαραίτητο HSPL, ποιο RADIO θα συστήνατε για τη ελληνική 1.66 ROM που έχω; (αυτή θα προτιμούσα να μην την αλλάξω).

Edited by leftezi

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..

Μια εβδομαδα τωρα η οθονη του hd2 μου τρεμοπαιζει μονη της..αυτο το jeenzer που κανει χωρις καν να πατας πανω της...εχω δει καποια σχετικα βιντεο στο youtube

αλλα δεν ξερω αν ειναι θεμα hardware η κατι αλλο..

Εκανα χθες hard reset και παλι τα ιδια..

:S

Να και μια παρομοια κατασταση αλλου χρηστη..

 

και στο sense μου το κανει.

Ευχαριστω πολυ!

 

Πας βουρ για αντιπροσωπεια και service! Μη το σκεφτεσαι καν... δε θα εχεις κανενα προβλημα. Δυο φορες παλιοτερα που χρειαστηκα service ηταν αψογοι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...