Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.

παιδιά να το ξαναρωτήσω γιατί δεν το έχω βρεί μέχρι τώρα

(sorry κιόλας γιατί είναι η πρώτη μου επαφή με WM) :cry:

 

δεν μπορώ να βρώ την αποστολή με bluetooth (και δεν θέλω να το κάνω με εξτρά πρόγραμμα).

 

τραβάω κάποια φωτογραφία δλδ και ενώ θέλω να την στείλω σε άλλο τηλ δεν μου εμφανίζει την επιλογή της αποστολής με bt παρά μόνο αλληλογραφία, μηνύματα, facebook...

 

που στο καλό είναι κρυμμένη η επιλογή και δεν την βρίσκω;;;;;

:blink:

.

 

Θα ανοιξεις την ΟΕΜ εφαρμογη pictures and videos θα βρεις την φωτογραφια και θα κανεις δεξι κλικ πανω της. Η πρωτη επιλογη ειναι για αποστολη με BT.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

.

παιδιά να το ξαναρωτήσω γιατί δεν το έχω βρεί μέχρι τώρα

(sorry κιόλας γιατί είναι η πρώτη μου επαφή με WM) :cry:

 

δεν μπορώ να βρώ την αποστολή με bluetooth (και δεν θέλω να το κάνω με εξτρά πρόγραμμα).

 

τραβάω κάποια φωτογραφία δλδ και ενώ θέλω να την στείλω σε άλλο τηλ δεν μου εμφανίζει την επιλογή της αποστολής με bt παρά μόνο αλληλογραφία, μηνύματα, facebook...

 

που στο καλό είναι κρυμμένη η επιλογή και δεν την βρίσκω;;;;;

:blink:

.

 

Από τον file explorer πατάς παρατεταμένα στο αρχείο που επιθυμείς. Εμφανίζεται μενού στο οποίο η πρώτη επιλογή είναι ''Αποστολή μέσω Bluetooth''.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανενας καποιο link με το remake cab?γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα να το κατεβασω...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Από τον file explorer πατάς παρατεταμένα στο αρχείο που επιθυμείς. Εμφανίζεται μενού στο οποίο η πρώτη επιλογή είναι ''Αποστολή μέσω Bluetooth''.

 

να'σαι καλά φίλε elti...

Σ' ευχαριστώ

 

υγ... ευχαριστώ και τον te_salat για την άμεση απάντησή του...

 

:respect:

.

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερεις κανενας καποιο link με το remake cab?γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα να το κατεβασω...

 

Αυτό που σου έδωσα δύο σελίδες πίσω το είδες;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3154392#post3154392

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά Ioathe και σε ευχαριστώ και εσένα για τη βοήθεια! Δεν υπάρχει πρόβλημα με το folder μιας και μπήκα μέσα στο sys.txt και άλλαξα το Path ! Όλα δουλεύουν μιά χαρά!!!

 

Θα ρωτήσω όμως κάτι για άλλη μια φορά (μιας κ δεν κατάφερα να ψάξω τα προηγούμενα Posts). Landscape πώς το βάζουμε να παίζει? Γίνεται και Multitouch ???

 

Thanks!

 

Για το igo8 διάβασε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

είναι λίγες σχετικά σελίδες και θα λύσεις όλες σου τις απορίες.

 

Επίσης θα βρεις και εδώ πολλά για το igo8

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewforum.php?f=51

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

 

Κάνω copy/paste όλα αυτά που έχεις γραμμένα στο sys.txt ή πρέπει να πάρω κάποιο κομμάτι απο αυτά που γράφεις και να τα βάλω μέσα στο sys.txt που έχω τώρα??...

:blink:

 

ΟΚ! ioathe τώρα είδα το μήνυμά σου. Θα μπώ εκεί που μου είπες να μην σας κουράζω κιόλας ! Ευχαριστώ !

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου έδωσα δύο σελίδες πίσω το είδες;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3154392#post3154392

εννοειταο γιαννη δεν θα ποσταρα ετσι...δεν βρισκω πουθενα σδ αυτο το site καπου ενα link να το κατεβασω...ειναι κομματι με τη ρομ?

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Κάνω copy/paste όλα αυτά που έχεις γραμμένα στο sys.txt ή πρέπει να πάρω κάποιο κομμάτι απο αυτά που γράφεις και να τα βάλω μέσα στο sys.txt που έχω τώρα??...

:blink:

 

ΟΚ! ioathe τώρα είδα το μήνυμά σου. Θα μπώ εκεί που μου είπες να μην σας κουράζω κιόλας ! Ευχαριστώ !

 

Σβηνεις τα πάντα από το sys.txt και κάνεις copy-paste τον κώδικα από το post του odytsak.

Διορθωσε μονο το path αν το εχεις αλλαξει.

 

[folders]

app="%SDCARD%/iGO8"

 

εννοειταο γιαννη δεν θα ποσταρα ετσι...δεν βρισκω πουθενα σδ αυτο το site καπου ενα link να το κατεβασω...ειναι κομματι με τη ρομ?

 

http://rapidshare.com/files/371616516/Remake_cab_DsE_0.5.cab

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την όμορφη παρέα σας. Έχω το hd2 10 μέρες τώρα και προσπαθώ να ανακαλύψω τις δυνατότητες της συσκευής. Το forum αυτό είναι πολύτιμη βοήθεια.

Από χθες το βράδυ όταν συνδέομαι με wireless και τρέχω μια εφαρμογή (msn, explorer κλπ) μου εμφανίζει συχνά πυκνά το εξής μήνυμα: "Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα. Προσπαθήστε ξανά". Σαν επιλογή έχει μόνο το κουμπί ματαίωση όπου το επιλέγω αναγκαστικά και συνεχίζω από εκεί που ήμουν, κάτι που έχει αρχίσει να γίνεται αρκετά εκνευριστικό.

Το πρόβλημα εμφανίστηκε χωρίς να έχω κάνει κάποια διαφοροποίηση στις ρυθμίσεις.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανενας καποιο link με το remake cab?γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα να το κατεβασω...

μηπως σε βοηθησει αυτο

http://rapidshare.com/files/371616516/Remake_cab_DsE_0.5.cab

Link to comment
Share on other sites

Κανενας για αυτο ;

 

Γιωργο,αλλοι κανουν αμαν για να εχουν καλη ακουστικοτητα κ ενταση στο ακουστικο τους και εσυ παραπονιεσαι ?:D

 

περαν της πλακας,αν εισαι σε πολυ ησυχο περιβαλλον,θα πρεπει να χαμηλωνεις εως κ τερμα καποιες φορες,την ενταση του ακουστικου σου για να μην βγαινει ανακοινωση τι ακους...

ειναι ενα καλο του λεο,που σε καποιες στιγμες ειναι οντως,λιγο ενοχλητικο:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο,αλλοι κανουν αμαν για να εχουν καλη ακουστικοτητα κ ενταση στο ακουστικο τους και εσυ παραπονιεσαι ?:D

 

περαν της πλακας,αν εισαι σε πολυ ησυχο περιβαλλον,θα πρεπει να χαμηλωνεις εως κ τερμα καποιες φορες,την ενταση του ακουστικου σου για να μην βγαινει ανακοινωση τι ακους...

ειναι ενα καλο του λεο,που σε καποιες στιγμες ειναι οντως,λιγο ενοχλητικο:)

Χμ μαλιστα . Ευτυχως που τις περισσοτερες φορες μιλαω απο hands free αλλιως ολα θα βγαιναν στη φορα . Ευχαριστω Δημητρη να εισαι καλα . Τι βλεπω πηρες iphone ; Γιατι βρε;

Edited by derti21
Λαθος
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

 

Διορθώνει το πρόβλημα που είχε ο παλιός editor όταν κάνεις export για να αποθηκεύσεις τις ρυθμίσεις.

Το δοκίμασα και δουλεύει άψογα!

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Χμ μαλιστα . Ευτυχως που τις περισσοτερες φορες μιλαω απο hands free αλλιως ολα θα βγαιναν στη φορα . Ευχαριστω Δημητρη να εισαι καλα . Τι βλεπω πηρες iphone ; Γιατι βρε;

 

 

που το ειδες αυτο :blink:

 

οχι δεν πηρα..αλλα παντα θα ειμαι ανοιχτος ομως,για καθε νεα δυνατη συσκευη:)

την στιγμη που το desire αποκλειστηκε πανυγηρικα για να το παρω,μενει το νεο μηλο.αν αξιζει γιατι οχι;)

δεν εχω τετοια προβληματα.ασχετα αν καποιοι που δεν με ξερουν, μου τα εχουν χωσει καποιες φορες :p

 

ps

 

αναζητειται το fmradio.cab για το λεο...αν το βρει καποιος,ας δωσει ενα λινκ,γιατι ειμαι δουλεια κ δεν εχω χρονο να ψαξω ως πρεπει...

εχω κρατησει backup με προβλημα σε αυτο και δεν το ειχα παρει χαμπαρι..μην στηνω απο την αρχη μονο για αυτο..

 

ναι...συμβαινουν κ στα καλυτερα τα σπιτια αυτα παιδια :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

οσοι εχουμε τη rom 1,66 wwe,χρειαζεται να κανουμε την αλλαγη στη registry για βελτιωση της καμερας που ειναι στην πρωτη σελιδα του φορουμ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου καποιος παρακαλω τι ακριβως εκανε για να συνδεθει στο ιντερνετ με q card

 

με ολα αυτα που διαβασα στα προηγουμενα ποστ δεν τα καταφερα

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες πήρα επιτέλους το HD2 μου, αλλά πρόσεξα ένα "πρόβλημα"...

 

Η οθόνη μοιάζει να είναι... υπερευαίσθητη στο άγγιγμα, σε σημείο που να "χοροπηδάει" σε διπλανές επιλογές, όταν δεν εφάπτεται ολόκληρο το δάχτυλο μου με την οθόνη...

Επίσης μερικές φορές πατιέται κάτι μόνο του, χωρίς να ακουμπάω καν το κινητό…

Το έχετε συναντήσει ξανά?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες πήρα επιτέλους το HD2 μου, αλλά πρόσεξα ένα "πρόβλημα"...

 

Η οθόνη μοιάζει να είναι... υπερευαίσθητη στο άγγιγμα, σε σημείο που να "χοροπηδάει" σε διπλανές επιλογές, όταν δεν εφάπτεται ολόκληρο το δάχτυλο μου με την οθόνη...

Επίσης μερικές φορές πατιέται κάτι μόνο του, χωρίς να ακουμπάω καν το κινητό…

Το έχετε συναντήσει ξανά?

μαλλον φταιει οτι δεν εχεις συνηθισει ακομα στο πατημα με δαχτυλο.

απο μονο του μπορει να πατιεται οταν εισαι εξω και εχει πολυ αερα,μου εχει συμβει και εμενα.πιστευω οτι δεν εχει κατι,ειναι απλα θεμα εξοικιωσης!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ioathe και GIOHER σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο.

 

αυτό έκανα από τη πρώτη στιγμή (δεν έχω back up) αλλά σκέφτομαι αν απεγκαταστήσω την 1,7,1 για τον Χ λόγο το HTC sense θα έχει χαθεί τελείως?

 

Και κάτι ακόμη...πως μπορώ να κάνω back up? έχω το PPCPIM back up αυτό μπορεί να κάνει τη δουλειά που θέλουμε?

 

και πάλι ευχαριστώ πολύ

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Αρα με αυτο το κινητο οταν εχει μποφορ,δεν πρεπει να βγαινεις εξω...:lol::lol::p

χαχα! ναι,δεν το ειπα για πλακα,το εχω παρατηρησει οτι με πολυ αερα πατιουνται διαφορα!εγω τον οκτωμβρη που το αγορασα,ειχα προβλημα με τα μηνυματα,δεν ειχα συνηθισει με τα δαχτυλα στην οθονη και εκανα πολυ ωρα να γραψω ενα μηνυμα,αλλα μετα το συνηθισα και μου φαινεται πολυ καλο:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ioathe και GIOHER σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο.

 

αυτό έκανα από τη πρώτη στιγμή (δεν έχω back up) αλλά σκέφτομαι αν απεγκαταστήσω την 1,7,1 για τον Χ λόγο το HTC sense θα έχει χαθεί τελείως?

 

Και κάτι ακόμη...πως μπορώ να κάνω back up? έχω το PPCPIM back up αυτό μπορεί να κάνει τη δουλειά που θέλουμε?

 

και πάλι ευχαριστώ πολύ

 

Σου προτείνω το SPB Backup

δεν ειναι δωρεάν πρόγραμμα αλλά μπορείς να το δοκιμάσεις απο εδώ:

http://www.spbsoftwarehouse.com/products/backup/

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα και εγω το HD2 τι εχετε κανει με την προστασια οθωνης πια προστασια βαλατε.. μπορει κανεις να μου δωσει την σελιδα της ACE Hellas με την τιμη για την προστασια οθωνης? ξερει κανεις αν υπαρχει ετοιμοπαράδοτη?

το κινητο το φωρτιζω δεν το εχω ανοιξει ακομα..

 

σε σχεση με το touch pro 2 παιζει να ειναι πιο βαρη.. και οχι τοσο βολικό στο χερι..

και η θηκη που εχει δωρο ειναι καλυτερη στο τπ2 + οτι εχει screen protection δωρο

τα υπολοιπα μολις το ανοιξω.. αρχιζουν τα θετικα..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...