Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, αν πάρω τo HD2 από έξω (αμερική ή λονδίνο) κ βάλω ελληνική SIM (Cosmote) θα λειτουργεί κανονικά;

συγνώμη αν έχει γραφτεί κάπου αλλά δεν το βρήκα :lol:

Link to comment
Share on other sites

.

παιδιά καλησπέρα.

πήρα το κινητό χτες απο το πλαίσιο και έχω το εξής θέμα με το bluetooth.

Ενώ λαμβάνει κανονικά δεν μπορώ να στείλω αρχεία αλλά και δεν το βρίσκουν οι άλλες συκευές ούτε και το hands free...

τι παίζει;;;

.

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν πάρω τo HD2 από έξω (αμερική ή λονδίνο) κ βάλω ελληνική SIM (Cosmote) θα λειτουργεί κανονικά;

συγνώμη αν έχει γραφτεί κάπου αλλά δεν το βρήκα :lol:

Ναι φιλε κανονικα

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά, αν πάρω τo HD2 από έξω (αμερική ή λονδίνο) κ βάλω ελληνική SIM (Cosmote) θα λειτουργεί κανονικά;

συγνώμη αν έχει γραφτεί κάπου αλλά δεν το βρήκα :lol:

 

Αν το πάρεις από Αμερική και είναι T-Mobile branded ενδεχομένως να είναι sim locked και να χρειαστεί να δώσεις ένα μικρό χρηματικό ποσό για το ξεκλείδωμα.

 

.

παιδιά καλησπέρα.

πήρα το κινητό χτες απο το πλαίσιο και έχω το εξής θέμα με το bluetooth.

Ενώ λαμβάνει κανονικά δεν μπορώ να στείλω αρχεία αλλά και δεν το βρίσκουν οι άλλες συκευές ούτε και το hands free...

τι παίζει;;;

.

 

Αφού λαμβάνει κανονικά πως δεν το βρίσκουν οι άλλες συσκευές; Για να στείλεις χρησιμοποίησε το resco explorer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βγήκε το Co0kie's Home Tab v1.7.1

το δοκίμασε κανένας ? λύνει τα

προβλήματα που είχε η προηγούμενη

έκδοση ? ( να είναι ο καιρός σχεδόν

έξω από την οθόνη και τα γράμματα \

κάτω από τον καιρό να είναι εκτός

αρχικής οθόνης)

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από Αμερική και είναι T-Mobile branded ενδεχομένως να είναι sim locked και να χρειαστεί να δώσεις ένα μικρό χρηματικό ποσό για το ξεκλείδωμα.

 

 

 

Αφού λαμβάνει κανονικά πως δεν το βρίσκουν οι άλλες συσκευές; Για να στείλεις χρησιμοποίησε το resco explorer.

 

.δεν βρισκει συσκευες ηθελα να γραψω...

δλδ για να στειλω φωτο η ηχους θελει εξτρα προγραμμα? δεν το υποστηριζει απο μονο του??

.

Edited by fantasio
''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εβαλα το igo8 αλλα με το που παω να ψαξω για μια διευθυνση μου βγαζει συμβολα αντι για Ελληνικα και γραφει μονο του... (εχω αγγλικη συσκευη, δεν ξερω αν εχει σημασια...?) Τι μπορω να κανω? Υπαρχει λυση?
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,χρειαζομαι μια αμεση απαντηση,εαν γνωριζει καποιος.Θελω να μου πειτε το καλυτερο ραδιο απο τα ακολουθα 2.06.50.23 2.07.50.27 2.08.50.xx,και απο αποψη μπαταριας αλλα και σταθεροτητας.Έυχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα,χρειαζομαι μια αμεση απαντηση,εαν γνωριζει καποιος.Θελω να μου πειτε το καλυτερο ραδιο απο τα ακολουθα 2.06.50.23 2.07.50.27 2.08.50.xx,και απο αποψη μπαταριας αλλα και σταθεροτητας.Έυχαριστω!

 

Εξαρτάται ποια rom έχεις στη συσκευή σου. Ποια έχεις;

 

Παιδια, εβαλα το igo8 αλλα με το που παω να ψαξω για μια διευθυνση μου βγαζει συμβολα αντι για Ελληνικα και γραφει μονο του... (εχω αγγλικη συσκευη, δεν ξερω αν εχει σημασια...?) Τι μπορω να κανω? Υπαρχει λυση?

 

Πρόσθεσε στο sys.txt

 

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω για την απαντηση.λες δεν θα εχω προβλημα με το 2,10?σε ρωταω γιατι δεν το εχει στα προτεινομενα ο σεφ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν γνωρίζω τη συγκεκριμένη rom αλλά όπου δουλεύει το 2.08 δείχνει να δουλεύει και το 2.10. Δεν το έχει στα προτεινόμενα μάλλον επειδή είναι πολύ πρόσφατο και δεν το έχει τεστάρει ακόμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

.δεν βρισκει συσκευες ηθελα να γραψω...

δλδ για να στειλω φωτο η ηχους θελει εξτρα προγραμμα? δεν το υποστηριζει απο μονο του??

.

 

.

για το bluetooth τελικά ξέρει κανείς κάτι;;;

.

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να στείλεις αρχεία ο πιο εύκολος τρόπος είναι μέσω του resco explorer. Όλοι αυτόν χρησιμοποιούμε μιας και είναι μακράν ανώτερος του default file manager.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,εχει 3 μερες που αγορασα και γω το hd2 και εχω ενα προβληματακι..ενω στελνω αρχεια μεσω bluetooth δε μπορω να δεχθω,δεν εινε ''ορατη'' η συσκευη απο κανενα αλλο τηλ ή PC..ΑΚΟΜΑ δε ''βλεπει'' ουτε το ακουστικο bluetooth ου μεχρι τωρα δουλευα αψογα με το Nokia N95 που ειχα...καθε βοηθεια ευπροσδεκτη...
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τη συγκεκριμένη rom αλλά όπου δουλεύει το 2.08 δείχνει να δουλεύει και το 2.10. Δεν το έχει στα προτεινόμενα μάλλον επειδή είναι πολύ πρόσφατο και δεν το έχει τεστάρει ακόμα.

 

Στην Topix 1.5.3. (2.10 based) το νέο radio 2.10.50.08 φλασάρεται κανονικά, περισσότερα για αυτονομία, σήμα κτλ το πρωί!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην Topix 1.5.3. (2.10 based) το νέο radio 2.10.50.08 φλασάρεται κανονικά, περισσότερα για αυτονομία, σήμα κτλ το πρωί!

 

Επίσης, παρόλο που είναι ported από 1.74 rom, δηλαδή εκτός T-Mobile, ενεργοποιεί κανονικά την extended ram.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,εχει 3 μερες που αγορασα και γω το hd2 και εχω ενα προβληματακι..ενω στελνω αρχεια μεσω bluetooth δε μπορω να δεχθω,δεν εινε ''ορατη'' η συσκευη απο κανενα αλλο τηλ ή PC..ΑΚΟΜΑ δε ''βλεπει'' ουτε το ακουστικο bluetooth ου μεχρι τωρα δουλευα αψογα με το Nokia N95 που ειχα...καθε βοηθεια ευπροσδεκτη...

 

Επειδή είχα κι εγώ ένα ακουστικό (BH207) που δούλευε καλά με το Nokia 5800, για να το αναγνωρίσει χρειάστηκε να κρατήσω πατημένο το κουμπί του bt (του ακουστικού) γύρω στα 10 δευτερόλεπτα. Μόνο τότε το είδε. :rolleyes:

 

Όσο για να είναι ορατή η συσκευή, πήγαινε: Ρυθμίσεις (σύρε το δάχτυλο από αριστερά προς τα δεξιά στην αρχική οθόνη) > Μενού (κάτω στον πάτο δεξιά) > Περισσότερα > Bluetooth > Ρυθμίσεις (τα γρανάζια πάνω αριστερά) > Μη ανιχνεύσιμη > Πάτα το και βάλε το σε "Πάντα ορατή" ή τι άλλο θέλεις.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα κι εγώ ένα ακουστικό (BH207) που δούλευε καλά με το Nokia 5800, για να το αναγνωρίσει χρειάστηκε να κρατήσω πατημένο το κουμπί του bt (του ακουστικού) γύρω στα 10 δευτερόλεπτα. Μόνο τότε το είδε. :rolleyes:

 

Όσο για να είναι ορατή η συσκευή, πήγαινε: Ρυθμίσεις (σύρε το δάχτυλο από αριστερά προς τα δεξιά στην αρχική οθόνη) > Μενού (κάτω στον πάτο δεξιά) > Περισσότερα > Bluetooth > Ρυθμίσεις (τα γρανάζια πάνω αριστερά) > Μη ανιχνεύσιμη > Πάτα το και βάλε το σε "Πάντα ορατή" ή τι άλλο θέλεις.

Xιλια thanks φιλε μου, με βοηθησαν πολυ τα οσα εγραψες, σ ευχαριστω για το χρονο σου....αααα.. μηπως ξερεις κανα προγραμ που να εμφανιζει σε full screen την εικονα αυτου που σε καλει ??

Link to comment
Share on other sites

Για ψάξε για ένα που λέγεται "PhonEx". Νομίζω ότι έχει αυτή τη δυνατότητα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μηπως ξερεις κανα προγραμ που να εμφανιζει σε full screen την εικονα αυτου που σε καλει ??

 

Θα συνιστούσα να μην μπλέξεις με τέτοια προγράμματα. Λόγω HTC Sense, περισσότερα προβλήματα δημιουργούν παρά λύνουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται ποια rom έχεις στη συσκευή σου. Ποια έχεις;

 

 

 

Πρόσθεσε στο sys.txt

 

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

 

Στην αρχή που πέρασα το igo8 και πήγα να το τρέξω μου έβγαλε ένα μήνυμα που έλεγε "Failled to load database, please insert original sd card". Σύμφωνα με τις οδηγίες του zaharakis, έσβησα το sys.txt και έπαιξε κανονικά.

 

Οπότε τώρα, παίζει χωρίς αυτό το αρχείο... Λές να το ξαναβάλω και να δοκιμάσω όπως μου λές ?

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια καλά παιχνίδια "για την παρέα"? Δηλαδή, να μπορούν να παιχτούν από 2-4 παίκτες.... Πχ. όπως το UNO... ;)

 

Scrabble WVGA v1.5.9

Backgammon for Pocket PC v1.6.0

Monopoly Here And Now World Edition v1.0

Astraware Bookworm Deluxe v2.0

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...