Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι μπας και βγάλω καμιά άκρη...

 

Σας έχει τύχει να σας πάρουν τηλέφωνο και εσείς να μην ακούτε τίποτα παρα μόνο κάτι ήχους σαν φαξ κάτι σαν μόντεμ ??? και στην συνέχεια να σας ξαναπαίρνουν και να ακούτε μια χαρά... ??

 

Δεν ξέρω εάν βοηθάει αλλά έχω Vodafone...

 

Φιλε μου εχει συμβει κ εμενα,κ με vodafone κ με cosmote,δεν ειναι τιποτα...ουτε κ εχω καταλαβει κ γιατι το κανει οποτε το κανει.Κ οχι μονο με κινητο windows,αλλα κ με αλλα.

Everything is touchable...
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω ν αλλαξω την καρτα μου των δυο γιγα και να βαλω μια 8αρα .

ολα αυτα που εχω μεσα πως μπορω να τα περασω στην νεα καρτα και να

δουλευει κανονικα οπως πριν το κινητο μου ;

 

O πιο εύκολος τρόπος ειναι να αντιγραψεις όλα τα αρχεία στο Pc και μετά να κάνεις format την νέα (καλύτερα να το κάνεις από την συσκευή το format και όχι από το pc) και μετά να μεταφέρεις όλα τα αρχεία στην νέα από το pc.

Θα σου δουλέψει κανονικά και δεν θα χάσεις τίποτα :)

 

Μερικά προγράμματα πλοήγησης (π.χ. tomtom, garmin) και όσα προγράμματα εγκαθίστανται σύμφωνα με το s/n της κάθε κάρτας, θα χρειαστούν πάλι από την αρχή τη διαδικασία εγκατάστασης και δε τρέξουν με ένα απλό copy/paste;)

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Χθες το βραδυ συνδεθηκα με wi-fi στο internet εκανα ληψη στο quick GPS και ενημερωση του καιρου εκλεισα το wi-fi και μετα απο λιγη ωρα πηγα να φτιαξω το ξυπνητηρι και ειδα ότι το ρολοϊ πηγαινε 1 ωρα πισω ενω πριν ηταν κανονικα. (Με την αλλαγη της ωρας την Κυριακη δεν το εκανε αυτοματα αλλα εγω χειροκινητα). Κοιταω στις ρυθμισεις της ωρας ειναι τσεκαρισμενο ''η θεση μου'' και παω μενου-ρυθμισεις τοπικης ωρας και μου γραφει πολη ''GMT +2 Μινσκ''.

Μηπως φταιει αυτο για την αλλαγη της ωρας αυτοματα και την μια ωρα πισω που πηγε?

Οταν ειναι τσεκαρισμενη η Αθηνα αντι ''η θεση μου'' στην πολη γραφει ''Αθηνα''.

Τι να βαλω απο τα δυο, ή μηπως φταιει κατι άλλο γι' αυτα που εγιναν?

 

Τώρα μολις εβγαλα την μπαταρια για να δω το S/N και το ξανανοιξα και η ωρα ηταν 12:12 η ημερομινια ομως σωστη. Γιατί γινεται αυτό?

Edited by jimP
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα τα τελευταια νεα με την επιδοτηση μου που αυξηθηκε....βαζω αλλα 100 ευρω και ερχομαι στην παρεα σας,αντι να πηγαινα λιγο παρα κατω στο omnia II:)!!!

 

απλα θα σας ζαλισω γιατι μου εχουνε φυγει τα μυαλα και τα μαλλια με αυτα που διαβαζω εδω μεσα....ειπαμε εχουμε πειραξει κινητα εχουμε πειραξει gps εχουμε σπασει psp εχουμε παιδευτει με προγραμματα στο pc αλλα εδω γινεται χαμος!!!!:ninja::ninja::ninja:

 

τα λεμε οταν θα το εχω στα χερια μου...:D:D:D

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εβαλα και εγω την μιρι 11! Ωραιοτατη.

Λοιπον εχουμε κανενα οδηγο που να βοηθαει στην εγκατασταση και στησιμο του wktask σε 6.5.3?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα τα τελευταια νεα με την επιδοτηση μου που αυξηθηκε....βαζω αλλα 100 ευρω και ερχομαι στην παρεα σας,αντι να πηγαινα λιγο παρα κατω στο omnia II:)!!!

 

απλα θα σας ζαλισω γιατι μου εχουνε φυγει τα μυαλα και τα μαλλια με αυτα που διαβαζω εδω μεσα....ειπαμε εχουμε πειραξει κινητα εχουμε πειραξει gps εχουμε σπασει psp εχουμε παιδευτει με προγραμματα στο pc αλλα εδω γινεται χαμος!!!!:ninja::ninja::ninja:

 

τα λεμε οταν θα το εχω στα χερια μου...:D:D:D

 

Αυτη είναι η ομορφιά της συσκευής

Με το κάλο να την πάρεις :)

 

 

Καλησπερα παιδια,

Εβαλα και εγω την μιρι 11! Ωραιοτατη.

Λοιπον εχουμε κανενα οδηγο που να βοηθαει στην εγκατασταση και στησιμο του wktask σε 6.5.3?

 

Βαγγελη

Απο το πρωτο Post

WkTask Manager τροποποιημένος ειδικά για το HD2 και τα WM6.5.X

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=599969

 

Όμως σου προτείνω τον ArkSwitch πολυ πιο καλος, ελαφρυς και γρηγορος

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Στο HD 1 είχα χρησιμοποιήσει ένα πρόγραμμα για να κάνω format την SD card, στο οποίο μπορούσα να ορίσω εκτός από το FAT και το μέγεθος των clusters.

Ήταν free εφαρμογή την οποία (νομίζω) ότι την είχα βρει μέσω xda (αυτοί μάλιστα πρότειναν να κάνεις format με 64Κ clusters αν δεν κάνω λάθος).

Μήπως έχει κανείς ιδέα ποιο ήταν το ριμάδι το πρόγραμμα; Ψάχνω στα τυφλά με αποτέλεσμα να μην βρίσκω τίποτα… :O

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

@ Γιάννη

sorry κατα λαθος εκανα διπλο post.

Πως κάνουμε delete το post, υπάρχει τρόπος?

 

Εβαλα wktask. Δε μπορω να τον αλλαξω.

Υπαρχει τροπος να κλεινουθν τα προγραμματα με το κατω Χ ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα wktask. Δε μπορω να τον αλλαξω.

Υπαρχει τροπος να κλεινουθν τα προγραμματα με το κατω Χ ?

 

 

Βαγγέλη υπάρχει:

AMeBa

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583002

Κάνεις εγκατάσταση και τα 3 cab στην μνήμη της συσκευής.

Το εικονίδιο το πετάει στο start menu.

Εγω στις ρυθμισεις εβαλα:

Start button το start menu και Start hold button - None

Close button - Close App και Close hold button - Minimize App.

Θέλει και το Start button ρύθμιση αλλιώς κολλάει

Save - Soft reset και είναι οκ

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Χθες το βραδυ συνδεθηκα με wi-fi στο internet εκανα ληψη στο quick GPS και ενημερωση του καιρου εκλεισα το wi-fi και μετα απο λιγη ωρα πηγα να φτιαξω το ξυπνητηρι και ειδα ότι το ρολοϊ πηγαινε 1 ωρα πισω ενω πριν ηταν κανονικα. (Με την αλλαγη της ωρας την Κυριακη δεν το εκανε αυτοματα αλλα εγω χειροκινητα). Κοιταω στις ρυθμισεις της ωρας ειναι τσεκαρισμενο ''η θεση μου'' και παω μενου-ρυθμισεις τοπικης ωρας και μου γραφει πολη ''GMT +2 Μινσκ''.

Μηπως φταιει αυτο για την αλλαγη της ωρας αυτοματα και την μια ωρα πισω που πηγε?

Οταν ειναι τσεκαρισμενη η Αθηνα αντι ''η θεση μου'' στην πολη γραφει ''Αθηνα''.

Τι να βαλω απο τα δυο, ή μηπως φταιει κατι άλλο γι' αυτα που εγιναν?

 

Τώρα μολις εβγαλα την μπαταρια για να δω το S/N και το ξανανοιξα και η ωρα ηταν 12:12 η ημερομηνια ομως σωστη. Γιατί γινεται αυτό, μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Χθες το βραδυ συνδεθηκα με wi-fi στο internet εκανα ληψη στο quick GPS και ενημερωση του καιρου εκλεισα το wi-fi και μετα απο λιγη ωρα πηγα να φτιαξω το ξυπνητηρι και ειδα ότι το ρολοϊ πηγαινε 1 ωρα πισω ενω πριν ηταν κανονικα. (Με την αλλαγη της ωρας την Κυριακη δεν το εκανε αυτοματα αλλα εγω χειροκινητα). Κοιταω στις ρυθμισεις της ωρας ειναι τσεκαρισμενο ''η θεση μου'' και παω μενου-ρυθμισεις τοπικης ωρας και μου γραφει πολη ''GMT +2 Μινσκ''.

Μηπως φταιει αυτο για την αλλαγη της ωρας αυτοματα και την μια ωρα πισω που πηγε?

Οταν ειναι τσεκαρισμενη η Αθηνα αντι ''η θεση μου'' στην πολη γραφει ''Αθηνα''.

Τι να βαλω απο τα δυο, ή μηπως φταιει κατι άλλο γι' αυτα που εγιναν?

 

Τώρα μολις εβγαλα την μπαταρια για να δω το S/N και το ξανανοιξα και η ωρα ηταν 12:12 η ημερομηνια ομως σωστη. Γιατί γινεται αυτό, μπορει καποιος να βοηθησει?

 

 

Αν έχεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης πήγαινε και ψάξε τις ρυθμίσεις του για την ώρα...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης πήγαινε και ψάξε τις ρυθμίσεις του για την ώρα...

 

ΣΩΣΤΟΣ!!!!!!! Τουλαχιστον απο την πρωτη παρέμβαση στο Destinator που δεν ειχε τσεκαρισμενη την αυτοματη ληψη θερινης ωρας και αλλη ωρα αντι για Ελλαδα. Και μετα και απο ενα Soft reset ολα ΟΚ δειχνει την ωρα κανονικα.

Σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..σήμερα παρέλαβα το κινητο και αφού έπαιξα λίγο μαζί του, του έκανα το official update...όλα βαίνουν καλώς με μεγάλη εξαίρεση το ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο Internet μέσω Wi-fi τουλάχιστον..τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι μπας και βγάλω καμιά άκρη...

 

Σας έχει τύχει να σας πάρουν τηλέφωνο και εσείς να μην ακούτε τίποτα παρα μόνο κάτι ήχους σαν φαξ κάτι σαν μόντεμ ??? και στην συνέχεια να σας ξαναπαίρνουν και να ακούτε μια χαρά... ??

 

Δεν ξέρω εάν βοηθάει αλλά έχω Vodafone...

 

πηρα το hd2 με επιδοτηση vodafone και το εχω παρατηρησει πολλες φορες αυτο.

πριν με cosmote δεν ειχα τετοιο προβλημα. αλλα δεν ειχα το hd2. πολλες φορες ακουγεται σαν κυλαει νερο μεσα σε σωληνα.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Γιάννη. Ένα ακόμα πες μου. Τα εικονίδια στα settings του μανιλα πως τα άλλαξες?

 

Δεν θυμάμαι την url απο το xda.

Κατέβασε το αρχείο Settings tab Color icons for manila 2.5.19222911.00.rar

Τα περιεχόμενα του φακέλου modi manila βαλτα στον φάκελο windows της συσκευής. Μετά τρέξε το cab αρχείο, soft reset και έτοιμος.

 

http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.f796892246.jpg

 

Edit: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625292

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε να προτεινετε καμια καλη βαση αυτοκινητου αλλα οχι βεντουζα.στους αγωγους να μπαινει.ειτε απο εδω η εξωτερικο;θα σας ημουν υποχρεος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εχετε να προτεινετε καμια καλη βαση αυτοκινητου αλλα οχι βεντουζα.στους αγωγους να μπαινει.ειτε απο εδω η εξωτερικο;θα σας ημουν υποχρεος

 

http://shop.ebay.co.uk/i.html?LH_PrefLoc=2&_nkw=htc%20hd2%20car%20vent%20mount&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε να προτεινετε καμια καλη βαση αυτοκινητου αλλα οχι βεντουζα.στους αγωγους να μπαινει.ειτε απο εδω η εξωτερικο;θα σας ημουν υποχρεος

 

Εγώ πήρα μία του MediaMarkt γύρω στα 7 ευρώ, η οποία έχει: κλιπ για αεραγωγούς, βεντούζα και αυτοκόλλητη βάση. Το μέρος που δένει το κινητό μπορεί να αποσυνδεθεί με μια κίνηση και να μπει σε όποια βολεύει τον καθένα. Έχω βάλει τη μία στον αεραγωγό (την οποία και χρησιμοποιώ) και την αυτοκόλλητη στο ποδήλατο! :lol:

 

Η βεντούζα... στο συρτάρι! :p

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα μία του MediaMarkt γύρω στα 7 ευρώ, η οποία έχει: κλιπ για αεραγωγούς, βεντούζα και αυτοκόλλητη βάση. Το μέρος που δένει το κινητό μπορεί να αποσυνδεθεί με μια κίνηση και να μπει σε όποια βολεύει τον καθένα. Έχω βάλει τη μία στον αεραγωγό (την οποία και χρησιμοποιώ) και την αυτοκόλλητη στο ποδήλατο! :lol:

 

Η βεντούζα... στο συρτάρι! :p

 

Βεντουζα γιατι οχι?? Εγω χρησιμοποιω αυτη,αψογη http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160387728884&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Link to comment
Share on other sites

Βεντουζα γιατι οχι?? Εγω χρησιμοποιω αυτη,αψογη http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160387728884&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Δεν μ' αρέσει! Λερώνει το τζάμι, δεν είναι και τόσο βολικό στο βάλε βγάλε! Άσε που σπάνε αυτοκίνητα μόνο και μόνο αν δουν σημάδι βεντούζας! Ενώ στον αεραγωγό, αυτό που έχω ούτε καν φαίνεται! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι την url απο το xda.

Κατέβασε το αρχείο Settings tab Color icons for manila 2.5.19222911.00.rar

Τα περιεχόμενα του φακέλου modi manila βαλτα στον φάκελο windows της συσκευής. Μετά τρέξε το cab αρχείο, soft reset και έτοιμος.

 

http://www.freeimagehosting.net/uploads/th.f796892246.jpg

 

Edit: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625292

 

Σ' ευχαριστώ Γιάννη. Το cab δε χρειάστηκε να το τρέξω. Κατευθείαν αντιγραφή στο φάκελο windows.

Με μία μικρή αλλαγή με τα νέα εικονίδια του Dinik Anastasia.

Όποιος θέλει επισυνάπτω τα νέα εικονίδια.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα σε όλους, πρόσφατα κάτοχος του HD2, μετά από τρία χρόνια με το Kaiser και μπορώ να πω ότι είμαι εντυπωσιασμένος από το Leo. Πλέον δυστυχώς όσο δεμένος και ας ήμουνα με το Kaiser, δε μπορώ ουτέ καν να το δουλέψω έχοντας συνηθήσει το Leo.

 

Προς το παρόν αν και αρκετά έμπειρος με την αλλαγή rom(συνεχίζω ακόμα και τώρα να του βάζω νέες rom) είπα να ακολουθήσω τη συμβουλή όλων των παιδιών που λένε να το δω λίγο με τη stock rom πριν προχωρήσω σε custom και προς το παρόν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με 1.66 μαζί με τα διάφορα προγραμματάκια του πρώτου post.

 

Έχω 2 ερωτήσεις που δεν είμαι σίγουρος αν έχουν απαντηθεί και έχουν να κάνουν περισσότερο με ένα πρόγραμμα που έχω πάντα στο kaiser, το kaiser notification. Οι 2 λειτουργίες που με ενδιαφέρουν να έχω και στο Leo είναι η δυνατότητα ειδοποίησης όταν έχουμε αναπάντητες κλήσεις ή μηνύματα με κάποιον ήχο (είναι γκριζαρισμένη η επιλογή για Επανάληψη της ειδοποίησης) όπως επίσης και η απενεργοποίηση της λειτουργίας του τηλεφώνου καθημερινά σε χρονικές περιόδους που του ορίζουμε, π.χ από το βράδυ έως το πρωί.

Ελπίζω ότι δεν μου έχουν ξεφύγει απαντήσεις στα ερωτήματα αυτά αν και διαβάζω το thread από την αρχή του σχεδόν οπότε λόγω κακής μνήμης μπορεί απλά να μην τις θυμάμαι.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλα τα παιδιά που έχουν συνεισφέρει σε ένα πραγματικά πολύ βοηθητικό thread. Συγγνώμη για το μήκος του post.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερώτησεις παιδιά :$ :

 

πρώτον, πως την ώρα που είμαι στo πληκτρολόγιο μπορώ να βάλω το numeric keypad? :$

 

δευτερον, πώς μπορώ να βρώ δωρεάν το resco explorer..?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου θυμισει καποιος,οταν εχω εισερχομενη,πως μπορω να απενεργοποιησω αυτο που σερνεις προς τα κατω,π.χ. για ανοιχτη ακροαση.Καπου το διαβασα αλλα δεν θυμαμαι σε ποια σελιδα

καποιος???:thanks:

 

Μηπως καποιος????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...