Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το tweak είναι για να μην αλλάζει η ώρα απο το Destinator.

 

 

Το ξερω γιατι ειναι.Είναι υπεύθυνο για το άνοιγμα του Active Sync σε πολλές συσκευές την ώρα που ένα πρόγραμμα πλοήγησης λαμβάνει δεδομένα από δορυφόρους κλειδώνοντας η θέση μας.

Απλα με αυτο θα του ανοιγει το activesync μονο οταν το συνδεει στο pc του,και μολις το αποσυνδεει θα κλεινει το activesync.

Edited by jonk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ποιές άλλες επιπτώσεις πιθανόν να έχουμε όταν το απενεργοποιούμε;

(πάντα είχα αυτή την απορία)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ύστερα από τις δικές σας εμπειρίες όσο αφορά τις topix 1.x.x με αναγκάσατε :D και έβαλα την τελευταία διαθέσιμη και ομολογώ πως εντυπωσιάστηκα στο πόσο ανάλαφρη είναι για το σύστημα και ως τώρα δείχνει να δουλεύει super extra large !!:grin:

Link to comment
Share on other sites

Ποιές άλλες επιπτώσεις πιθανόν να έχουμε όταν το απενεργοποιούμε;

(πάντα είχα αυτή την απορία)

 

Kαι στο HD που ειχα,και στο 2,δεν ειχα παρατηρησει καποια δυσλειτουργια,απενεργοποιοντας το.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με το Copilot τι παίζει, μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε χωρίς να πληρώσουμε ; Εάν όχι πως το απεγκαθιστούμε πλήρως από τη συσκευή ;
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Κι ενα τελευταιο πριν φυγω απο το γραφειο.

Ο νεος opera δειχνει αρκετα καλος.

Πλεον μπορω να πω οτι σερφαρω το ιδιο γρηγορα και ανετα όσο και στο iphone 3Gs.

Και οποιος εχει αντιρηση μπορει να δοκιμασει διπλα στο Ζαχαρακη γιατι εγω ειμαι μακρια.

 

αξιζει δηλαδη να τον κατεβασω?ποια εκδοση λες?την 10.3?και τον αφηνω οπως ειναι η να τον πειραξω οπως λεει ο δημητρης στο πρωτο post?η κραταει τις ρυθμισεις αυτοματα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε zaharakis με την παραπανω ρομ το ραδιο κ το audio notes με τις δικες σου ρυθμισεις απο παλιο σου ποστ μεσα στη καρτα,ηχογραφει πολυ σιγα τη φωνη του αλλου.υπερβολικα θα ελεγα.δεν εχω κανενα λογο να μην σε πιστεψω κ γιαυτο απο χθες σπαω το κεφαλι μου γιατι..:(:wacko::(

 

 

αν διαβαζατε εστω και λιγο...εστω και λιγο...

 

το λεω καθαρα,δεν μπορω να κανω κατι αλλο..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κρυπτογραφεί ή να κρύβει με κωδικό, ένα αρχείο word ή excel για να μην είναι αναγνώσιμο από οποιονδήποτε ? Έχει μεγάλη σημασία στη δουλειά μου.

__________________________________________

ΧΡΗΣΤΟΣ ;)

Link to comment
Share on other sites

Για το activesync το μονο που μου ερχεται τωρα ειναι:

Με το sktools ψαξε βρες το notifications queue,και επελεξε το repllog.exe που λεει AppRunAfterTimeChange,και απενεργοποιησετο.

 

Αν δεις και σου ξαναεμφανιζεται το activesync,κανε και αυτο:

 

Ανοιξε το ActiveSync στο HD2 (δεν εισαι συνδεδεμενος στο PC) και απο το μενου επιλεξε Add Server Source. Αφου απενεργοποιησεις την αυτοματη ρυθμιση πατα Next και σε κάθε πεδιο που βλεπεις συμπληρωσε fake. Δεν πρεπει να ειναι επιλεγμενη καποια ενεργεια συγρονισμου. Αφου τελειωσεις πατα Finish. Πηγαινε Menu / Shedule κι επιλεξε και στα δυο πεδια ο συγρονισμος να γινεται χειροκινητα.

 

Οσο για τα διπλα εικονιδια κανε εγκατασταση αυτο

 

 

Κάνω search αλλα δεν βρισκει πουθενα τετοιο regisrty!!Δεν βρισκει τιποτα!!!

 

Οσο για τα εικονιδια...το περναω το cab αλλα δεν κανει τιποτα!!!παλι εκει ειναι τα εικονιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνω search αλλα δεν βρισκει πουθενα τετοιο regisrty!!Δεν βρισκει τιποτα!!!

 

Ποιος μίλησε για registry;

 

Οσο για τα εικονιδια...το περναω το cab αλλα δεν κανει τιποτα!!!παλι εκει ειναι τα εικονιδια!!!

 

Επανεκκίνηση έκανες;

 

Ποιές άλλες επιπτώσεις πιθανόν να έχουμε όταν το απενεργοποιούμε;

(πάντα είχα αυτή την απορία)

 

Καμία επίπτωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το SKTools εχει μεσα τοοοσα πραγματα....που να κανω search???Εκανα restart και παλι τα ιδια!!Για το avtivesync εκανα το παραπανω με τα schedule και παλι τα ιδια!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα πας στα Notifications και εκεί κάνοντας scroll down θα βρεις το συγκεκριμένο repplog.exe και θα το κάνεις disable. Τίποτα παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το SKTools εχει μεσα τοοοσα πραγματα....που να κανω search???Εκανα restart και παλι τα ιδια!!Για το avtivesync εκανα το παραπανω με τα schedule και παλι τα ιδια!!

 

Aν το ψαξεις λιγο θα το βρεις.

Aνοιγουμε το SK Tools και απο το μενου κατω αριστερα επιλεγουμε View All για να δουμε την επιλογη Notifications Queue.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στα Notifications και εκεί κάνοντας scroll down θα βρεις το συγκεκριμένο repplog.exe και θα το κάνεις disable. Τίποτα παραπάνω.

 

Ευχαριστώ.Μολις το βρηκα!!!!Να ειστε καλα!!!

 

Εφτιαξα και τα εικονιδια...Ειχε στο SKtools μια εφαρμογή που εψαχνε για duplicate files and icons και τα εσβησα απο εκει!!!!Ευχαριστω για ολα!!

 

Να σας ρωτήσω εσας το ledακι που αναβει οταν φορτωνει η μπαταρια, αναβοσβηνει και καλα για να δείχνει οτι εχετε σημα, οπως παλια στα κινητα?

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις προβλημα με το να ξαναστησεις απο την αρχη βουρ.κατι μπορει να γινει.κ πες μας.

 

Εκανα τελικα, και οντως εστρωσε, ισως υπηρχαν υπολειμματα δεξερω κιολας αν στεκει, παντως εστρωσε

"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να σας ρωτήσω εσας το ledακι που αναβει οταν φορτωνει η μπαταρια, αναβοσβηνει και καλα για να δείχνει οτι εχετε σημα, οπως παλια στα κινητα?

 

Όχι. Το ledάκι αναβοσβήνει μόνο όταν υπάρχει κάποια ειδοποίηση (αναπάντητη κλήση, sms, mms κτλ)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τελικα, και οντως εστρωσε, ισως υπηρχαν υπολειμματα δεξερω κιολας αν στεκει, παντως εστρωσε

 

ωραιος.κ εμενα ετσι εστρωνε μεχρι να βαλω την 1.66:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ενδιαφέρεται κανείς να το πουλήσει ας μου στείλει pm.Ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθηστε λιγο...

Στην προβολη μυνηματων εχω επιλεγξει συμβατικη λειτουργια και δεν καταφερα να κανω ομαδικη διαγραφη ανα κατηγορια , εισερχομενα , απεστελαμενα κλπ. Παω και τα επιλεγω και μετα παταω επανω δεξια ΟΚ αλλα δεν τα σβηνει...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εστρωσε! Μολις εβγαλε παλι οτι ειμαι Buenos Aires καμια βοηθεια??? οταν το ειδα παλι μου ρθε να το πεταξω απο το μπαλκονι!!! 1.5 ωρα εφαγα να το στησω με το hard reset.

Το θεμα ειναι δε μπορω να εντοπισω πως προερχεται αυτο??? Με το Sync δεν ειναι!! μηπως το google map ρε παιδια,??? γιατι οταν θα το ανοιξω εκει με βγαζει!!!! Υπαρχει καμια ρυθμιση του location, regional settings ?? κατι καποια ιδεα???

"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εστρωσε! Μολις εβγαλε παλι οτι ειμαι Buenos Aires καμια βοηθεια??? οταν το ειδα παλι μου ρθε να το πεταξω απο το μπαλκονι!!! 1.5 ωρα εφαγα να το στησω με το hard reset.

Το θεμα ειναι δε μπορω να εντοπισω πως προερχεται αυτο??? Με το Sync δεν ειναι!! μηπως το google map ρε παιδια,??? γιατι οταν θα το ανοιξω εκει με βγαζει!!!! Υπαρχει καμια ρυθμιση του location, regional settings ?? κατι καποια ιδεα???

 

κανε κατι τελευταιο.δεν ξερω αν πιασει ομως.βγες στο μπαλκονι κ πετα το κατω στο δρομο..........εεεε βγες εξω ανοιξε το google maps πηγαινε κ κανε enable to gps του κ περιμενε μεχρι να lockαρει δορυφορο.μετα μπες κ κανε ανανεωση στο καιρο κ πες μας

Link to comment
Share on other sites

1.Οταν ανοιγω το comm manager και μετα παταω (Χ) για close, δεν κλεινει, αλλα κανει minimize και το βλεπω στο WSTask ανοιχτο!κατι για αυτο ωστε να κλεινει???

 

2.Όσο για το LED μπορουμε να το κανουμε να αναβοσβήνει ωστε να μας δειχνει οτι εχει σήμα με καποιο cab ή πειραγμα στο registry???

 

3. Όταν πηγαίνω στο SKTools->Registry μου βγαζει στο εικονιδιο registry ενα θαυμαστικο και μου γραφει "invalid Registry Entries", αυτο γίνεται επειδη εχω πειράξει τα registry για καποιες βελτιώσεις όπως λεει εδω.... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=575604 ή εχω κανει καμια χαζομαρα?

Edited by fallen_angel58
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εστρωσε! Μολις εβγαλε παλι οτι ειμαι Buenos Aires καμια βοηθεια??? οταν το ειδα παλι μου ρθε να το πεταξω απο το μπαλκονι!!! 1.5 ωρα εφαγα να το στησω με το hard reset.

Το θεμα ειναι δε μπορω να εντοπισω πως προερχεται αυτο??? Με το Sync δεν ειναι!! μηπως το google map ρε παιδια,??? γιατι οταν θα το ανοιξω εκει με βγαζει!!!! Υπαρχει καμια ρυθμιση του location, regional settings ?? κατι καποια ιδεα???

 

Εξυπακούεται ότι θα πρέπει να βάλεις στα regional settings Ελλάδα! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τα regional settings εκει τα εχω, αλλα για επιβεβαιωση ας μου καποιος που ειναι το regional settings. Οταν βγω στο μπαλκονι και λοκαρι και κανω ανανεωση θα βγαλει "πειραια πχ που βρισκομαι" μπαινω μεσα στο σπιτι, και στο ρολοι απο τις ρυθμισεις λεει: τοπος κατοικιας και εχει ζωνη ωρας μινσκ! το αλλαζω! βγαινω στο home ξαναπαω ρολοι και αφυπνησεις και λεει παλι μινσκ! το αλλαζω και παλι τα ιδια!!

Τωρα, πριν λοκαρι το gps στο google earth ηταν απο μονο του στο buenos aires οπου και ο καιρος ελεγε το ιδιο, αυτονοητο, το ρολοι ελεγε στο τοπο προσωρινης διαμονης μπουενος επισης!!! Μα δε θα πρεπε το google map και χωρις σημα gps απο το δικτυο κινητης να βλεπει κατα προσεγγιση τουλαχιστον οτι ειμαι πειραια και να μη βγαζει μπουενος, ετσι γινοταν στο Iphone με το location service!!! Εδω τι γινεται!!! γιατι με φρικαρει ετσι , και ειναι προφανες οτι η αιτια ειναι το google map!! μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση τοποθεσιας?? αλλα και ο τοπος κατοικιας παει συνεχεια στο +2 μινσκ ?????

"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Σήμερα βρήκα χρόνο και έκανα update τη ROM απο 1.48 σε 1.66 και όλα πήγαν κατ'ευχήν.

 

Το HD2 είναι απίστευτα γρήγορο ! Μιλάμε για τρελές ταχύτητες. Γενικά θα το κρατήσω όσο πιό lite γίνεται, δεν θέλω να κάνει ΠΑΡΑ πολλά πράγματα. Έτσι κι αλλιώς έχει παπάδες μέσα! (+του οτι είμαι και αρχάριος...οπότε σιγά σιγά..!)

 

Έκανα και sync μέσω Windows Mobile Center σε Windows 7 Ultimate 64bit και όλα ΟΚ !

 

Τώρα μένει (και θέλω τη βοήθειά σας σε αυτό) :

 

  1. Να βάλω το Nodata (αλήθεια πώς εγκαθίσταται? απλά τρέχω το .cab?)
  2. Να βάλω έναν καλό TaskManager
  3. Το πρόβλημα με τις εφαρμογές που μένουν ανοιχτές πώς το λύνω? (μέχρι τώρα γίνονται απλά Minimize)
  4. Να βάλω Ελληνικό πληκτρολόγιο (ποιό λέτε απο το 1ο post?)

 

 

...και γενικά να ψάξω να ψάξω και να ξαναματαψάξω! :lol:

 

μπλέξιμο κύριοι..!! Μετά απο Sony Ericsson K800i είναι μεγάλο μπλέξιμο! Πιστέψτε με ! :lol::lol::p

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...