Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οταν απαντω σε μια εισερχομενη κληση απο το bluetooth το τηλεφωνο ξεκλειδωνει και πατιουνται τα πληκτρα . Τι πρεπει να κανω για να μην ξεκλειδωνει η συσκευη ;
Link to comment
Share on other sites

οπως σε ολα τα wm ;)

 

start/settings/all settings/system/screen/screen alingment

 

Παρακαλώ πολύ μπορείς κανείς να με βοηθήσει πώς γίνετε touch καλιμπράρισμα σε Ελληνικό μενού γιατί το παραπάνω που βρήκα είναι για Αγγλικό μενού.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

- V14 ROM with Radio 2.06.50.04 and only 576Mb of RAM, if your radio has no need to separate Up.

μια βοήθεια, έχω βάλει την ρομ Artemis_v29b_ELL_202_23518 που έχει αυτό το radio που λέει πάνω και θέλω να περάσω την V18 αλλά δεν καταλαβαίνω τη λέει για το radio ,τη πρεπει να κανω? .ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 1. Ένας γνωστός μου που έχει ένα κατάστημα με είδη κινητής τηλεφωνίας μου είπε πως γίνεται να στείλω την συσκευή στην ace hellas και να μου περάσει το radio που θα ζητήσω. Ισχύει αυτό? Υπάρχει αυτή η δυνατότητα?

2. Στο site της htc.com η διαθεσιμότητα της νέας μπαταρίας για την συσκευή μας είναι μέχρι της αρχές του απριλίου. Γίνεται να την προμυθευθούμε από κάπου αλλού πιο σύντομα? (Εννοείται πως εννοώ την αυθεντική μπαταρία)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει το κουμπί της αυξομείωσης του ήχου σε κουμπί για την κάμερα;;;;

Δηλ. να πατάμε αυτό το κουμπί για να τραβήξουμε φωτο και όχι να προσπαθούμε να πατήσουμε το κουμπί που μας δίνει πάνω στην οθόνη...

Και κάτι άλλο πήγα στο registry και άλλαξα τα νούμερα που έδινε για να ενεργοποίησουμε τις κρυμμένες δυνατότητες της κάμερας αλλά όταν πάω να χρησιμοποιήσω κάποια από αυτές μου εμφανίζει στην οθόνη το μήνυμα ότι δεν μπορεί να την σώσει πουθενά....χρειάζεται να κάνω και κάτι άλλο;:confused:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

64. Disable Unwanted Folders From Showing in HTC Album

Don't you find it annoying that HTC Album Shows lots of images you don't need to see when you select Albums like GPS poi icons? Now you can tell HTC Album to ignore certain folders.

Go to HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/HTC/HTCAlbum/Ignored and add a NEW STRING VALUE

Eg if there is iGO8 in the root of the Storage Card you would create a NEW STRING VALUE with Value name iGO8 and Value Data \Storage Card\iGO8

This will include all subfolders inside the iGO8 folder. Save and reset.

 

*Από το *Leo Hints & Tips* που βρίσκεται στο πρώτο post.

 

καλησπέρα παιδιά

 

όταν λες add a New String Value πως ακριβώς το κάνουμε αυτό??

χρησιμοποιώ το PHM RegEdit..

και επίσης πάνω στο notification area μου βγάζει αρκετές φορές τον αριθμό 1..

μήπως γνωρίζει κανεί τι σημαίνει???Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την topix 1.1.7 με 2.07 radio. Οταν κανω το παρακατω - Αλλαγή του interface του HTC Sense σε ελληνικό (για αγγλικές συσκευές):

HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang

Αλλάζουμε την τιμή από 409 σε 408 - δεν λειτουργει ο ηχος στα sms. Αναβοσβηνει μονο το λαμπακι. Τι μπορω να κάνω:

Link to comment
Share on other sites

Oχι γιατι 20 τα θεωρω υπερβολικα... Θα το αφησω ετσι, κι αν τυχον θελησω να τα αλλαξω θα δοκιμασω και αυτο των 20...

Παντως, στην 1.48 δουλευε κανονικα το cab, αν θυμαμαι καλα... Οποτε λογικα αλλαξανε και την εκδοση του manila στην 1.66...:shifty:

 

Εμενα ποτε δεν μου δουλεψε σωστα το 16 cab ουτε στην 1.48, ουτε στην 1.66. Εκτος απο τα διπλα shortcuts, τα εικονιδια στη τεταρτη σειρα δεν εσβηναν, ουτε αλλαζαν.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την topix 1.1.7 με 2.07 radio. Οταν κανω το παρακατω - Αλλαγή του interface του HTC Sense σε ελληνικό (για αγγλικές συσκευές):

HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang

Αλλάζουμε την τιμή από 409 σε 408 - δεν λειτουργει ο ηχος στα sms. Αναβοσβηνει μονο το λαμπακι. Τι μπορω να κάνω:

 

 

(Notification σε Ελληνικό manilla) Στην πρώτη σελίδα.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

(Notification σε Ελληνικό manilla) Στην πρώτη σελίδα.

 

Ευχαριστω δεν το ειχα δει καθολου αυτο. Βασικα αυτο που με ενδιαφέρει ειναι να γινει ελληνικη μονο η μπαρα στον καταλογο τον ονομάτων. Εβαλα και αυτο RandomAccess αλλα μονο του αλλαζει μονο η μπαρα στο outlook!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ποτε δεν μου δουλεψε σωστα το 16 cab ουτε στην 1.48, ουτε στην 1.66. Εκτος απο τα διπλα shortcuts, τα εικονιδια στη τεταρτη σειρα δεν εσβηναν, ουτε αλλαζαν.

 

Βάλτε αυτό εδώ max manila 2.7 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=551489 και θα έχετε όχι μόνο 12-16-20 tabs με το πάτημα ενός κουμπιού αλλά και πολλά πολλά ακόμα χωρίς κανένα από τα προβλήματα που έχουν τα cabs που κυκλοφορούν. Απλά προσέξτε τι έκδοση manila έχετε και βάλτε την αντίστοιχη version.

 

Me to max manila to κινητό μου είναι έτσι όπως στο capture που έκανα οπότε δεν είναι μόνο για τα 12-16-20 tabs όπως καταλαβαίνετε ;)

Edited by mobile-gr
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας τροπος να παιξει .mkv το λεο?

 

ναι αμα το μετατρέψεις σε WMV !!!!!

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ξερετε πωσ μπορω να αλαξω το menu button δεξια ωστε να τρεχει καπιο δικο μου προγραμμα? με το αριστερο τα καταφερα απο το registry, αλλα με το δεξι δεν τα καταφερνω! μπορει να βοηθησει καποιος? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους...

Ειμαι νεος στο forum και του συγκεκριμενου κιν.

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει δει καποιος στην οθονη του...κυριως οταν ειναι σε λεφκο φοντο και λαντσκειπ..αλλα ακομη και σε κατασταση off κατι γραμμες..

γραμμες που ειναι ομοιομορφα σχηματισμενες σε ολη την οθονη αλλα και με λεφκο φοντο και λαντσκειπ μικρες κατα μηκος της οθονης.

Δεν βλεπω κατι οταν ειμαι σε χρωματα κλπ..μονο αν κοιταξω επιμονα για να τις δω!

Σας ευχαριστω πολυ!

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για το matrix της capacitive οθόνης αφής.

 

Με δυο λόγια αυτό που βλέπεις είναι φυσιολογικό. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω ένα πρόβλημα. Όταν μου έρχεται ένα μύνημα, το κινητό ούτε ανάβει, ούτε δονείται, ούτε με ειδοποιεί με κάποιον τρόπο. Ξέρει κανείς πιο είναι το πρόβλημα?

 

Δεν ξέρει κανένας?

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλησπέρα. 1. Ένας γνωστός μου που έχει ένα κατάστημα με είδη κινητής τηλεφωνίας μου είπε πως γίνεται να στείλω την συσκευή στην ace hellas και να μου περάσει το radio που θα ζητήσω. Ισχύει αυτό? Υπάρχει αυτή η δυνατότητα?

2. Στο site της htc.com η διαθεσιμότητα της νέας μπαταρίας για την συσκευή μας είναι μέχρι της αρχές του απριλίου. Γίνεται να την προμυθευθούμε από κάπου αλλού πιο σύντομα? (Εννοείται πως εννοώ την αυθεντική μπαταρία)

99.99% πιστευω πως οχι,η ace δεν βαζει αλλα radio πλην του επισημου που συνοδευει την ρομ(την επισημη)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρει κανένας?

 

Start / Settings / Menu / All Settings / Sounds & Notifications / Notifications

 

Event: "Message: New Message" (ή "Μηνύματα: Δημιουργία μηνύματος" εάν έχεις ελληνικό μενού) και εκεί τα ενεργοποιείς όλα.

 

99.99% πιστευω πως οχι,η ace δεν βαζει αλλα radio πλην του επισημου που συνοδευει την ρομ(την επισημη)

 

100%

 

Καλησπερα! ξερετε πωσ μπορω να αλαξω το menu button δεξια ωστε να τρεχει καπιο δικο μου προγραμμα? με το αριστερο τα καταφερα απο το registry, αλλα με το δεξι δεν τα καταφερνω! μπορει να βοηθησει καποιος? ευχαριστω

 

Αυτό μην το πειράξεις (το δεξί soft key). Είναι απαραίτητο να υπάρχει εκεί για τη σωστή λειτουργία του HTC Sense.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε αυτό εδώ max manila 2.7 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=551489 και θα έχετε όχι μόνο 12-16-20 tabs με το πάτημα ενός κουμπιού αλλά και πολλά πολλά ακόμα χωρίς κανένα από τα προβλήματα που έχουν τα cabs που κυκλοφορούν. Απλά προσέξτε τι έκδοση manila έχετε και βάλτε την αντίστοιχη version.

 

Me to max manila to κινητό μου είναι έτσι όπως στο capture που έκανα οπότε δεν είναι μόνο για τα 12-16-20 tabs όπως καταλαβαίνετε ;)

Aαααχ ναι!!!!:D Το ειχα βαλει στο xperia αυτο και ειναι τελειο!!! Σε ευχαριστω πολυ... Θα το δοκιμασω κι ελπιζω να δουλεψει!!:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω δεν το ειχα δει καθολου αυτο. Βασικα αυτο που με ενδιαφέρει ειναι να γινει ελληνικη μονο η μπαρα στον καταλογο τον ονομάτων. Εβαλα και αυτο RandomAccess αλλα μονο του αλλαζει μονο η μπαρα στο outlook!

 

Ναι, για να έχεις ελληνική την μπάρα του People πρέπει να αλλάξεις το interface του manila σε ελληνικό.

 

όταν λες add a New String Value πως ακριβώς το κάνουμε αυτό??

χρησιμοποιώ το PHM RegEdit..

 

Θα επιλέξεις στο συγκεκριμένο path να δημιουργήσεις αυτό το νέο String value. Δεν μπορώ να σου πω με ακρίβεια γιατί εγώ χρησιμοποιώ τον registry editor του Resco.

 

και επίσης πάνω στο notification area μου βγάζει αρκετές φορές τον αριθμό 1..

μήπως γνωρίζει κανεί τι σημαίνει???Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Μην σε απασχολεί. Το βγάζει αυτό όταν έχεις Cosmote, μη σε απασχολεί δεν υπάρχει πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Start / Settings / Menu / All Settings / Sounds & Notifications / Notifications

 

Event: "Message: New Message" (ή "Μηνύματα: Δημιουργία μηνύματος" εάν έχεις ελληνικό μενού) και εκεί τα ενεργοποιείς όλα.

 

 

το έχω κάνει αυτό. κάτι άλλο είναι

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν το έχεις κάνει σίγουρα σωστά εκεί... όντως είναι κάτι άλλο και αυτό δεν είναι καλό. Ίσως να μην το γλυτώσεις το hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει κάποιο codec για να βλέπουμε υπότιτλους στον core player (μορφής sub ή srt)?

Επίσης για gps απ' ότι κατάλαβα χρησιμοποιείτε το igo..

Ποιά έκδοση είναι καλή για να περάσω?

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει κάποιο codec για να βλέπουμε υπότιτλους στον core player (μορφής sub ή srt)?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

 

Επίσης για gps απ' ότι κατάλαβα χρησιμοποιείτε το igo..

Ποιά έκδοση είναι καλή για να περάσω?

 

iGO v8.3.4

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...