Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δεν είναι νεότερη και δεν κάνει για τη συσκευή επίσημα. Είναι η ίδια με αυτή που φοράς αλλά η East European έκδοση. Αυτό σημαίνει και το 479 στο 1.48.479.1 Δεν είναι καινούργια έκδοση, απλά διαφορετικό το vendor ID.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και στο καταστημα της Βουλής [ΠΛΑΙΣΙΟ] το έχει...

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση , θα παω από κει να του ρίξω μια ματιά.

Σίμος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση , θα παω από κει να του ρίξω μια ματιά.

 

Πες μας μετα και τις εντυπωσεις σου...Και ιδιαιτερα το πως σου φάνηκε το μεγεθος του...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειχα το hd και πηρα το λεοντα....λοιπον ειναι πιο μεγαλοσ αλλα πραγματικα ειναι τοσο λεπτο που το βαζω στο παντελονι με τη θηκη και δεν με εμποδιζει....απο μπαταρια μια χαρα....αναλογως βεβαια τη χρηση...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειδα βιντεος στο youtube σχετικα με το gps και ενθουσιαστηκα ειναι free ο προσανατολισμος και καποιο voice nagigation? ι απλα θα εχεις μονο google maps αν εχεις wi-fi?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχεις χρεώσεις με τα προγράμματα φωνητικής πλοήγησης που κυκλοφορούν αλλά δεν είναι free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατα την πλοηγηση στο ιντερνετ με internet explorer συνανταω βιντεακια απο youtube και πατωντασ επανω μου ανοιγει απευθειασ το προγγραμμα youtube και τα παιζει....με τον opera ομωσ μου λεει να βαλω τον flash player ...βεβαια παλι δεν τα παιζε...θελω λοιπον πατωντας επανω στα video να ανοιγει το προγραμμα και να τα παιζει ....ξερετε πωσ γινεται?????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό το τηλέφωνο τα λέει πολύ. Προερχόμενος από OMNIA και έχοντας δουλέψει λίγο το OMNIA 2, θεωρώ ότι το HD2 είναι αρκετά μπροστά.

Ακόμη και στο θέμα της AMOLED οθόνης του OMNIA2 εγώ προσωπικά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά (υπάρχει βέβαια). Το μέγεθος στο HD2 εμένα με κέρδισε.

 

Ερώτηση: Υπάρχουν κάπου "επιλογές μυνημάτων¨? Θέλω να ενεργοποιήσω την ιδοποίηση παράδοσης.

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Υπάρχουν κάπου "επιλογές μυνημάτων¨? Θέλω να ενεργοποιήσω την ιδοποίηση παράδοσης.

 

πήγαινε στα μηνύματα, πάτα το όλα τα μηνύματα και μετά μενού/ ρυθμίσεις/ επιλογες

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Εριξα μια ματια στα manual της πρωτης σελιδας και ειμαι υπερ του να το παρω τελικα και μετα ...να σας ζαλισω με ερωτησεις....

 

Μια ερωτηση...Θηκες για το HTC που να κουμπωνουν στην ζωνη του παντελοβιου υπαρχουν ?

 

Ξεχασα....Καλημερα !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω το κινητο αλλα δεν ξερω αν το bluetooth του συνεργαστει με το ενσωματωμενο bluetooth της οθονης Kenwood 2 din που εχω στο αμαξι...Οπως καταλαβαινω δυσκολο να εχει αλλος εδω αυτο τον συνδιασμο δοκιμασμενο αλλα για μενα ειναι πολυ σημαντικος.

 

Θα παρακαλουσα αν καποιος που μενει Αττικη Βορεια προαστεια και εχει το κινητο και εχει φυσικα την καλωσυνη να μου στειλει ενα pm να πηγαινα κατω απο το σπιτι του να το δοκιμαζαμε. Τρια λεπτα υποθεση ειναι.

 

Κριμα να δωσω τοσα λεφτα και να μην δουλευει.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα και συγνωμη αν σας ζαλιζω...

 

 

Εγώ το έβαλα με Kenwood 7200 και δουλεύει καλά μέχρι στιγμής...απλά δεν έχεις πρόσβαση σε καταλόγους του κινητού αλλά δεν ξέρω μήπως φταίει και το ότι το Kenwood είναι 2 ετών...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα ξαναηρθα στην htc παρέα μετά από ένα χρόνο συμβίωσης με Μήλο ..αν κ είχα ορκιστεί να μην ξαναπαρω htc νομίζω πως το συγκεκριμένο είναι το πραγματικό βήμα μπροστά στην τεχνολογια κ όχι τα φύκια που μας πουλούσε η εν λόγω εταιρεία.έχω ένσταση με το πόσο εκτεθειμένη είναι η κάμερα αλλά μέχρι εκεί..επίσης θα κάνω άμεσα μια σύγκριση με το 3gs που έχω κ να δούμε τελικά ποιος ο νικητής... lol...
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έβαλα με Kenwood 7200 και δουλεύει καλά μέχρι στιγμής...απλά δεν έχεις πρόσβαση σε καταλόγους του κινητού αλλά δεν ξέρω μήπως φταίει και το ότι το Kenwood είναι 2 ετών...

 

Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι να βγαζει στην οθονη με ελληνικα το ονομα του καλουντος.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι να βγαζει στην οθονη με ελληνικα το ονομα του καλουντος.

 

Σε εμένα τουλάχιστον και στο Kenwood που έχω, εμφανίζει μόνο το νούμερο που σε καλεί και όχι ονόματα...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Εριξα μια ματια στα manual της πρωτης σελιδας και ειμαι υπερ του να το παρω τελικα και μετα ...να σας ζαλισω με ερωτησεις....

 

Μια ερωτηση...Θηκες για το HTC που να κουμπωνουν στην ζωνη του παντελοβιου υπαρχουν ?

 

Ξεχασα....Καλημερα !!!!

 

Στο netimes.com θα βρεις πολλές λύσεις και σε πολύ καλές τιμές ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα τουλάχιστον και στο Kenwood που έχω, εμφανίζει μόνο το νούμερο που σε καλεί και όχι ονόματα...

 

Αυτο μονο με το htc ή και με αλλα κινητα ? Στην 8022ΒΤ που εχω με Iphone και με Nokia παλαιοτερα βγαζει και το ονομα.

 

Στο netimes.com θα βρεις πολλές λύσεις και σε πολύ καλές τιμές ;)

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μονο με το htc ή και με αλλα κινητα ? Στην 8022ΒΤ που εχω με Iphone και με Nokia παλαιοτερα βγαζει και το ονομα.

 

Με όλα τα κινητά..γι αυτό και σου είπα και ποιο Kenwood έχω...;)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Με όλα τα κινητά..γι αυτό και σου είπα και ποιο Kenwood έχω...;)

 

 

Ευχαριστω.Καταλαβα οτι ειναι θεμα μοντελλου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη απάντηση σας παρακαλώ γιατι το έχω τρείς μέρες απο πλάισιο αλλά λόγω ίωσης τωρα ασχολούμε και γμτ είμαι στο γραφειο..

Δεν υπάρχει δυνατότατα copy paste?

Θέλω να επικολλήσω τμήμα ενός εισαγόμενου sms σε sms προς αποστολή. Δεν?????

Το ίδιο και για να στείλω με sms στοιχεία κάποιας επαφής. Τον αριθμό κινητού μονό πχ. Στο HD έκανα copy paste τον αριθμό κινητού πχ μιας επαφής ανοιγοντας την, σε ένα sms. Μου είναι και τα δυο σημαντικά στην δουλεια, περισσότερο από την αντιγραφή- επικόλληση σε word που θυμάμαι ότι ειχα διαβάζει ότι παίζει . Ωραία η οθόνη μα αν είναι να έχω wm για να βλέπω video…

Επίσης που είναι κρυμμένα τα προγράμματα?? Ούτε στην έναρξη υπάρχουν ούτε στο touchflo. Δεν έχω χρόνο να ψάξω ουτε να δω παραπάνω για την ώρα, συγγνώμη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη απάντηση σας παρακαλώ γιατι το έχω τρείς μέρες απο πλάισιο αλλά λόγω ίωσης τωρα ασχολούμε και γμτ είμαι στο γραφειο..

Δεν υπάρχει δυνατότατα copy paste?

Θέλω να επικολλήσω τμήμα ενός εισαγόμενου sms σε sms προς αποστολή. Δεν?????

Το ίδιο και για να στείλω με sms στοιχεία κάποιας επαφής. Τον αριθμό κινητού μονό πχ. Στο HD έκανα copy paste τον αριθμό κινητού πχ μιας επαφής ανοιγοντας την, σε ένα sms. Μου είναι και τα δυο σημαντικά στην δουλεια, περισσότερο από την αντιγραφή- επικόλληση σε word που θυμάμαι ότι ειχα διαβάζει ότι παίζει . Ωραία η οθόνη μα αν είναι να έχω wm για να βλέπω video…

Επίσης που είναι κρυμμένα τα προγράμματα?? Ούτε στην έναρξη υπάρχουν ούτε στο touchflo. Δεν έχω χρόνο να ψάξω ουτε να δω παραπάνω για την ώρα, συγγνώμη

 

Γινεται μη σε προβληματιζει. (το δοκιμασα και το λεω)

 

Αν εννοεις τα προγραμματα σαν ταμπ του μανιλα, αυτο παει πια. Μεσω σταρτ θα τα βρισκεις ολα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει και στη home screen 9 θέσεις για να βάλεις ότι θες. Πρόγραμμα ή επαφή ή bookmark

 

Τις οποίες μάλιστα μπορείς πολύ εύκολα με ένα cab να τις κάνεις 20.

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις πόσα αμπερώρια βγάζει;

 

500mA

 

 

 

Παιδιά sorry έκανα λάθος πριν....είπα το μοντέλο του κουμπάρου μου....εγώ έχω το 8022ΒΤ.....

 

Εγώ το έβαλα με Kenwood 7200 και δουλεύει καλά μέχρι στιγμής...απλά δεν έχεις πρόσβαση σε καταλόγους του κινητού αλλά δεν ξέρω μήπως φταίει και το ότι το Kenwood είναι 2 ετών...

 

Εγώ με το δικό μου 8022BΤ βγάζει μια χαρά, απλά επειδή τα ονόματα είναι στα ελληνικά δεν ξέρει να τα φτιάξει αλφαβητικά και είναι μπλεγμένα.....

 

Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι να βγαζει στην οθονη με ελληνικα το ονομα του καλουντος.

 

Το βγάζει....

 

Σε εμένα τουλάχιστον και στο Kenwood που έχω, εμφανίζει μόνο το νούμερο που σε καλεί και όχι ονόματα...

 

Ίσως παίζει ρόλο το μοντέλο....αν και νομίζω έχω δει και 7200 (σε 5022 και 8022 σίγουρα βγάζει) που δουλεύει κανονικά...ψάξε λίγο το site της Kenwood για updates και τέτοια...

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...