Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως δεν έχω καταφέρει να κάνω σωστό συγχρονισμό με καμία υπηρεσία. Η σβήνω τα δικά μου ή σβήνω της υπηρεσίας. Πάντως σωστά δεν έχω κάνει τίποτα.:wacko:

 

Πρέπει να προσέξεις τις επιλογές στις ρυθμίσεις του συγχρονισμού για το τι θες να γίνει σε περίπτωση διαφορών μεταξύ κινητού και σέρβερ.

Αυτό φυσικά είναι ανάλογο με το που θες να κάνεις αλλαγές και που όχι.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πας από "Ρυθμίσεις" > "Εφαρμογές" > "Διαχείριση Εφαρμογών" > "Μηνύματα"

και πατάς "Εκκαθάριση προεπιλογών"

Αυτό φυσικά ισχύει εάν κάποια στιγμή είχες θέσει τα "Μηνύματα" ως προεπιλογή.

Αναλόγως εάν είχες θέσει κάτι άλλο.

Την επόμενη φορά που θα ξαναχρησιμοποιήσεις κάποια εφαρμογή για μηνύματα θα σου βγάλει το παράθυρο για να επιλέξεις το default.

 

 

 

Έκανα αυτό που λες αλλά η "εκκαθάριση προεπιλογών" δεν μου δίνει να το πατήσω.....κάποια άλλη εναλλακτική?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτό που λες αλλά η "εκκαθάριση προεπιλογών" δεν μου δίνει να το πατήσω.....κάποια άλλη εναλλακτική?

 

Δεν σου το δίνει γιατί δεν έχει επιλεγεί σαν προεπιλογή, άρα ή είχες επιλέξει κάτι άλλο και άρα πας σε αυτό το άλλο και κάνεις εκκαθάριση προεπιλογής ή, όπως κι εγώ, δεν έκανες ποτέ επιλογή κάποιας από τις εφαρμογές μηνυμάτων σαν default (Εάν από το pop up παράθυρο δεν τικάρεις το τετραγωνάκι που έχει κάτω).

Τώρα για να ξαναβγεί το παράθυρο αυτό πήγαινε σε μία οποιαδήποτε επαφή σου και πάτα να στείλεις μήνυμα σε αυτή, λογικά (εάν δεν είχες καθορίσει ποτέ προεπιλογή) θα σου εμφανίσει το pop up παράθυρο και θα κάνεις την επιλογή σου.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου το δίνει γιατί δεν έχει επιλεγεί σαν προεπιλογή, άρα ή είχες επιλέξει κάτι άλλο και άρα πας σε αυτό το άλλο και κάνεις εκκαθάριση προεπιλογής ή, όπως κι εγώ, δεν έκανες ποτέ επιλογή κάποιας από τις εφαρμογές μηνυμάτων σαν default (Εάν από το pop up παράθυρο δεν τικάρεις το τετραγωνάκι που έχει κάτω).

Τώρα για να ξαναβγεί το παράθυρο αυτό πήγαινε σε μία οποιαδήποτε επαφή σου και πάτα να στείλεις μήνυμα σε αυτή, λογικά (εάν δεν είχες καθορίσει ποτέ προεπιλογή) θα σου εμφανίσει το pop up παράθυρο και θα κάνεις την επιλογή σου.

 

Κατι ακόμα....αναφορά μηνυματων πως βλέπουμε...γιατί μου λέει ότι απλώς στάλθηκε...δεν λέει πότε παραλήφθηκε.....τεσπα αν δεν ληθεί το θέμα θα χρησιμοποιώ τα greeklish που έχουν 160 χαρακτήρες, μέχρι να το διορθώσουν

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το update παιδιά γνωρίζει κανείς; Σε πολλές χώρες έχει βγει επίσημα!
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακόμα....αναφορά μηνυματων πως βλέπουμε...γιατί μου λέει ότι απλώς στάλθηκε...δεν λέει πότε παραλήφθηκε.....τεσπα αν δεν ληθεί το θέμα θα χρησιμοποιώ τα greeklish που έχουν 160 χαρακτήρες, μέχρι να το διορθώσουν

 

Σε ποια εφαρμογή?

Ρύθμισε το από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής μηνυμάτων που χρησιμοποιείς.

 

Το Handcent SMS 3.1.1 υποστηρίζει μια χαρά αποστολή Ελληνικών 160 χαρακτήρες / μήνυμα. Ακόμη και μικρά εάν γράψεις τα μετατρέπει σε κεφαλαία και το στέλνει.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακόμα....αναφορά μηνυματων πως βλέπουμε...γιατί μου λέει ότι απλώς στάλθηκε...δεν λέει πότε παραλήφθηκε.....

 

Πατα παρατεταμενα πανω στο μηνυμα που σε ενδιαφερει και στο popup που θα βγει πατα "Προβολη αναφορας".

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εφαρμογή?

Ρύθμισε το από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής μηνυμάτων που χρησιμοποιείς.

 

Το Handcent SMS 3.1.1 υποστηρίζει μια χαρά αποστολή Ελληνικών 160 χαρακτήρες / μήνυμα. Ακόμη και μικρά εάν γράψεις τα μετατρέπει σε κεφαλαία και το στέλνει.

 

Γεια χαρα!

υπαρχει καμια ρυθμιση για να παραμενουν μικρα και να μην τα μετετρεπει σε κεφαλαια;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

υπαρχει καμια ρυθμιση για να παραμενουν μικρα και να μην τα μετετρεπει σε κεφαλαια;

 

Δεν έχω βρει κάτι.

Πιθανολογώ πως το έκαναν για να κρατήσουν την μετατροπή των Ελληνικών χαρακτήρων σε Λατινικά και να μας δώσουν έτσι το 160/1.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει κάτι.

Πιθανολογώ πως το έκαναν για να κρατήσουν την μετατροπή των Ελληνικών χαρακτήρων σε Λατινικά και να μας δώσουν έτσι το 160/1.

 

Για το handset sms λεω πως βλέπουμε την αναφορά ότι εστάλει

Link to comment
Share on other sites

Για το handset sms λεω πως βλέπουμε την αναφορά ότι εστάλει

 

Πατα παρατεταμενα πανω στο μηνυμα που σε ενδιαφερει και στο popup που θα βγει πατα "Προβολη αναφορας".

 

Ρωτάς πάλι για κάτι το οποίο σου απάντησε το μέλος renesis_87 στην προηγούμενη σελίδα!

 

Αλλά και για να γίνουμε ακόμη πιο κατανοητοί... πατάς παρατεταμένα στο μπαλονάκι που περιβάλει το μήνυμα που έστειλες, από την εφαρμογή HandSend SMS, και στο pop up παράθυρο που εμφανίζεται επιλέγεις "View report".

Φυσικά εάν θες απλά να δεις εάν πήγε το καταλαβαίνεις από το πράσινο τικ που έχει δίπλα από το μπαλόνι.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

το είδα ευχαριστώ

 

Αλλά και πάλι δεν βγάζω άκρη!!!!!όταν μου έρχεται ένα μήνυμα μου έρχεται εις διπλούν, να το διαβάσω είτε από το Ηandcent έιτε από τα μηνύματα....δεν ξέρω τι κάνω λάθος και όταν κάνω κλικ στο μπαλονάκι μου βγάζει view message details και μου έχει μόνο τι ώρα στάλθηκε....αναφορά δεν μου έρχεται!!!!!! τι κάνω λάθος?

Edited by marathos
Link to comment
Share on other sites

το είδα ευχαριστώ

 

Αλλά και πάλι δεν βγάζω άκρη!!!!!όταν μου έρχεται ένα μήνυμα μου έρχεται εις διπλούν, να το διαβάσω είτε από το Ηandcent έιτε από τα μηνύματα....δεν ξέρω τι κάνω λάθος και όταν κάνω κλικ στο μπαλονάκι μου βγάζει view message details και μου έχει μόνο τι ώρα στάλθηκε....αναφορά δεν μου έρχεται!!!!!! τι κάνω λάθος?

 

Στο HandSend SMS μόλις μπεις, πήγαινε: Settings (με το αριστερό πλήκτρο) > Recieve message settings και επέλεξε τα Delivery reports στα SMS και MMS.

 

Ομοίως στα Μηνύματα > Ρυθμίσεις > και επιλέγεις το Αναφορές παράδοσης στα SMS & MMS

 

Το ότι σου έρχεται διπλό οφείλεται στις επιλογές "Ειδοποιήσεις" στα Μηνύματα που αφορούν την ειδοποίηση στην μπάρα

και στα "Notification Settings" > "Notifications", για το παράθυρο που εμφανίζεται κατά την λήψη ή "Enable popup" για την ειδοποίηση στην μπάρα.

Πειραματίσου λίγο με αυτές τις ρυθμίσεις και θα το πετύχεις να τα ρυθμίσεις όπως τα θες.

 

Φυσικά εάν έχεις και το SMS Popup στο κινητό έχουμε και εκεί τέτοιες ρυθμίσεις!

 

Και πιστεύω τώρα θα σαι οκ.

Edited by double_k
Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

To Handcent ειναι τελειο!!! Πολυ εξυπηρετικο κ γενικα ευκολο, μου κανει εντυπωση που ακομα παιδευεσαι marathos!! Εμενα αμεσως μολις το περασα εμφανιστηκε ενα παραθυρο που με ρωταγε αν θελω να χρησιμοποιω "τα μηνυματα" ή το "Handcent".
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω εχω κολλησει με το email!!

Δεν λειτουργει παναθεμα το......!!!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω εχω κολλησει με το email!!

Δεν λειτουργει παναθεμα το......!!!!

 

Για πες λεπτομέρειες μήπως και...

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

To Handcent ειναι τελειο!!! Πολυ εξυπηρετικο κ γενικα ευκολο, μου κανει εντυπωση που ακομα παιδευεσαι marathos!! Εμενα αμεσως μολις το περασα εμφανιστηκε ενα παραθυρο που με ρωταγε αν θελω να χρησιμοποιω "τα μηνυματα" ή το "Handcent".

 

Με την αναλυτική βοήθεια του φίλου μας δεν έχω πλεόν κανένα πρόβλημα...και τον ευχαριστώ δημοσίως

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έκανα update μέσω SEUS στην R2BA020. Όλα καλά. Πήρα και backup με το πρόγραμμα που ενσωματώνει. Περισσότερα αύριο αφού το δουλέψω λίγο.
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Με την αναλυτική βοήθεια του φίλου μας δεν έχω πλεόν κανένα πρόβλημα...και τον ευχαριστώ δημοσίως

 

Αν εχεις καταλαβει κ εγω μολις χθες το περασα!!!

Αν παλι σ αρεσει να ειρωνευσαι, κανε το αλλα πιο κομψα!!

Σου ειπα οτι εμενα με "ρωτησε" αμεσως μολις χρησιμοποιησα για πρωτη φορα την εφαρμογη, τι πιστευεις οτι ξερω παραπανω απο σενα κ στο κρυβω...??:mad:

 

Για πες λεπτομέρειες μήπως και...

 

Οταν περναω την διευθυνση του mail κ τους κωδικους μου ζηταει να διαλεξω pop3 ή imap, οποιο ομως κ να διαλεξω η καταληξη ειναι ιδια. Δεν συνδεεται...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις καταλαβει κ εγω μολις χθες το περασα!!!

Αν παλι σ αρεσει να ειρωνευσαι, κανε το αλλα πιο κομψα!!

Σου ειπα οτι εμενα με "ρωτησε" αμεσως μολις χρησιμοποιησα για πρωτη φορα την εφαρμογη, τι πιστευεις οτι ξερω παραπανω απο σενα κ στο κρυβω...??:mad:

 

Πιθανολογώ ότι εννοούσε εμένα, για τις οδηγίες ως προς τις ρυθμίσεις της εφαρμογής που μάλλον του δούλεψαν, με ρώτησε παραπάνω αν δεις.

Απλή παρεξήγηση υπάρχει εδώ.

 

Οταν περναω την διευθυνση του mail κ τους κωδικους μου ζηταει να διαλεξω pop3 ή imap, οποιο ομως κ να διαλεξω η καταληξη ειναι ιδια. Δεν συνδεεται...

 

Ενεργοποίησες το imap από τις ρυθμίσεις του λογαριασμού του gmail σου (στο pc εννοώ, Ρυθμίσεις > Προώθηση POP/IMAP)?

Εάν δεν το έχεις κάνει λογικά δεν μπαίνεις με ότι και αν επιλέξεις από το κινητό!

Edited by double_k
Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχουν συσκευές x10 "παραεισαγωγής" όπως τα nokia;

 

Βέβαια και κυρίως διατίθενται μέσω ηλεκτρονικών καταστημάτων που τα εισάγουν από άλλες Ευρωπαϊκές χώρες. Για να είσαι σίγουρος οτι είναι η έκδοση για την Ελλάδα θα κοιτάξεις αν στο λευκό αυτοκόλλητο που υπάρχει στο πλαϊνό μέρος της συσκευασίας στο πάνω μέρος, αναφέρει κάτω από τον τύπο του κινητού και τα υποστηριζόμενα δίκτυα "BG,EL,RO". Αν ναι τότε είναι η επισημη έκδοση για Ελλάδα, Βουλγαρία και Ρουμανία. Αν αναγράφει οτιδήποτε άλλο είναι πιθανότατα παραεισαγωγή.;)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει update το νεο firmware R2BA020 έχετε δεί κάποια βελτίωση σε ακουστικό , κάμερα (είχαν πει κατι για HD) και μπαταρία η είμαστε στα ίδια πάλι :(
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει update το νεο firmware R2BA020 έχετε δεί κάποια βελτίωση σε ακουστικό , κάμερα (είχαν πει κατι για HD) και μπαταρία η είμαστε στα ίδια πάλι :(

 

Είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να δοκιμάσω κάμερες κλπ. Το ακουστικό στα ίδια. Η μπαταρία πριν με έβγαζε 2 μέρες με μέτρια χρήση σε όλα, εεεεε τώρα όλοι λένε ότι είναι καλύτερα, θα το δω γιατί τώρα ξεκινάει η πρώτη μέρα από την καινούρια φόρτιση!

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις καταλαβει κ εγω μολις χθες το περασα!!!

Αν παλι σ αρεσει να ειρωνευσαι, κανε το αλλα πιο κομψα!!

Σου ειπα οτι εμενα με "ρωτησε" αμεσως μολις χρησιμοποιησα για πρωτη φορα την εφαρμογη, τι πιστευεις οτι ξερω παραπανω απο σενα κ στο κρυβω...??:mad:

 

Κάποιοι έχουν την μύγα και μυγιάζονται!!!!!!!!! αν φίλε μου έχεις νεύρα να δεις ποιοι είναι αυτοί που σου τα δημιουργούν και δες πως θα τα αντιμετωπίσεις.........μην ψάχνεις να βρεις φαντάσματα εκει που δεν υπάρχουν....και κυρίως να μη ξεσπάς σε άλλους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...