Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@marathos

 

Σχετικα με το handcent ειδα οτι υπαρχει μια επιλογη στα notifications settings οπου μπορεις την αναφορα να στην εμφανιζει στην notification bar του κινητου αντι να ψαχνεις μεσα απο τα μηνυματα ενα ενα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι έχετε κάνει update το νεο firmware R2BA020 έχετε δεί κάποια βελτίωση σε ακουστικό , κάμερα (είχαν πει κατι για HD) και μπαταρία η είμαστε στα ίδια πάλι :(

 

Καλημέρα, το update για HD πάντως δε θα είναι τώρα, αλλά στο μεγάλο update για το 2.1.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το update για HD πάντως δε θα είναι τώρα, αλλά στο μεγάλο update για το 2.1.

 

 

Η μπαταρία ΣΙΓΟΥΡΑ έχει βελτιωθεί. Δεν έχω κάνει τηλέφωνα ως τώρα από τις 8 αλλά είναι ακόμα στο 100%. εεεεε πριν θα είχε φάει 2-3%

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρετε οτι η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη μέσα από το SonyEricsson Update Service μόνο!

 

Δεν βγάζει διαθέσιμη αναβάθμιση ούτε από το SonyEricsson PC Companion, ούτε φυσικά Over The Air.

 

Εγώ την έκανα πριν λίγο..... θα σας γράψω εντυπώσεις. Προς το παρόν είναι πολύ νωρίς.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μία βοήθεια πήγα στο Γερμανό για Service το κινητό λόγω χαλασμένης USB και μου ζητάνε 289€!!!

 

Το κινητό είναι εκτός εγγύησης αλλά είναι δυνατόν να ζητάνε τόσο μεγάλο ποσό?

Με λιγότερα το αγόρασα καινούργιο!!

Link to comment
Share on other sites

μολις αγόρασα το x10 mini και εχω μαυρα μεσανυχτα. Συγκεκριμένα δεν εχω καταφέρει να κάνω σύνδεση bluetooth με άλλο τηλ. να μπω και να διαχειριστω αποθηκευμενα αρχεια π.χ. φωτο, μουσική κλπ. και δεν μπορω να στειλω καποιο απο αυτα. εφχαριστω ποθ με ακουσατε, ελπιζω καποιος να με διαφωτισεϊ:))
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από την αναβάθμιση είναι οτι έχει γίνει αισθητά πιο γρήγορο.

 

Η απόκριση είναι πολύ πιο άμεση, θα έλεγα στιγμιαία... ειδικά στα μηνύματα, τον τηλεφωνικό κατάλογο και το Mediascape. Κάποιες αλλαγές και στην απόκριση όταν βλέπεις φωτογραφίες.

 

Γενικότερα η πλοήγηση στα μενού είναι πιο γρήγορη, θα έλεγα σε όλο το λογισμικό.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Mολις αγόρασα το x10 mini και εχω μαυρα μεσανυχτα. Συγκεκριμένα δεν εχω καταφέρει να κάνω σύνδεση bluetooth με άλλο τηλ. να μπω και να διαχειριστω αποθηκευμενα αρχεια π.χ. φωτο, μουσική κλπ. και δεν μπορω να στειλω καποιο απο αυτα. εφχαριστω ποθ με ακουσατε, ελπιζω καποιος να με διαφωτισεϊ:))

 

Κοιτα εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268066

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρα η αναβάθμιση βοήθησε οπότε είμαστε σε καλό δρομο (έχουμε πολλή ακόμα χαχαχα)

Δεν έχουμε όμως HD περιμενουμε το 2,1 εεεε, μαλλον χρειάζεται υποστήριξη λογισμικού για να δουλέψει εντάξει λογικό το βλέπω .

 

Εγω πάντος πριν λιγο που προσπάθησα μεσω SEUS δε μου βγάζει τπτ για αναβάθμιση ,θα ξαναπροσπαθήσω το βράδυ.

 

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; πως ειναι δυνατόν να μου λέει ότι εχω το πιο νέο λογισμικό, αν υποθέσουμε ότι όλοι το έχουμε πάρει την ίδια περίοδο περίπου;;; το έχω κανα μήνα ενάμιση....έκανα την αναβάθμιση μέσω της έρικσον
Link to comment
Share on other sites

Αρα η αναβάθμιση βοήθησε οπότε είμαστε σε καλό δρομο (έχουμε πολλή ακόμα χαχαχα)

Δεν έχουμε όμως HD περιμενουμε το 2,1 εεεε, μαλλον χρειάζεται υποστήριξη λογισμικού για να δουλέψει εντάξει λογικό το βλέπω .

 

Εγω πάντος πριν λιγο που προσπάθησα μεσω SEUS δε μου βγάζει τπτ για αναβάθμιση ,θα ξαναπροσπαθήσω το βράδυ.

 

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά :)

 

Ούτε εμένα μου έβγαλε μέσω SEUS πριν λίγο, τζάμπα αφαίρεσα και ξαναέβαλα τη μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

με κούρασες και δεν νομίζω ότι το φόρουμ έχει ανάγκη από μια φιλονικία που σίγουρα δεν την δημιούργησα εγω.....

 

Συμφωνουμε γενικα αλλα διαφωνουμε στο ποιος το δημιουργησε!

Οπως κ να χει θεωρειται ληξαν το ζητημα...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

+1!!!!!!!!!!!!

 

 

Δεν έβγαλα καμία μπαταρία. Απλά το έκλεισα και αυτό ήταν. Περίμενα βέβαια 10 δευτερολεπτα. Είχα την εκδοση 014 μήπως παίζει αυτό ρόλο?

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνουμε μονο που για μενα αλλαζει το υποκειμενο.

 

Φίλε μου για να τελειώνουμε γιατί κάνει και ζέστη.......Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το handsent γιατί ο φίλος μας ήταν επεξηγηματικός και μπόρεσα να κάνω όλες τις ρυθμίσεις που μου είπε και δεν έχω κανένα πρόβλημα.......Με ρώτησες και απάντησα ότι δεν έχω πρόβλημα κλπ κλπ. Θεώρησες ότι σε ειρωνευόμουν κλπ κλπ.......τι να σου κάνω αν φαντάζεσαι πράγματα και δεν μπορείς να καταλάβεις ότι όταν σου δίνουν μια απάντηση, η απάντηση έχει ως είναι και δεν κρύβει όυτε ειρωνία, ούτε πνέυμα, ουτε τίποτα......Το κατάλαβες τώρα ή πρέπει να πάω και στο Πρόεδρο της Δημοκρατίας να εκδώσει Προεδρικό διάταγμα που να επεξηγεί τα παραπάνω (αυτο ναι είναι ειρωνία)........ποιο λιανά πίστεψέ με δεν μπορώ να το κάνω....αν κατάλαβες κατάλαβες

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να τελειώνουμε γιατί κάνει και ζέστη.......Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το handsent γιατί ο φίλος μας ήταν επεξηγηματικός και μπόρεσα να κάνω όλες τις ρυθμίσεις που μου είπε και δεν έχω κανένα πρόβλημα.......Με ρώτησες και απάντησα ότι δεν έχω πρόβλημα κλπ κλπ. Θεώρησες ότι σε ειρωνευόμουν κλπ κλπ.......τι να σου κάνω αν φαντάζεσαι πράγματα και δεν μπορείς να καταλάβεις ότι όταν σου δίνουν μια απάντηση, η απάντηση έχει ως είναι και δεν κρύβει όυτε ειρωνία, ούτε πνέυμα, ουτε τίποτα......Το κατάλαβες τώρα ή πρέπει να πάω και στο Πρόεδρο της Δημοκρατίας να εκδώσει Προεδρικό διάταγμα που να επεξηγεί τα παραπάνω (αυτο ναι είναι ειρωνία)........ποιο λιανά πίστεψέ με δεν μπορώ να το κάνω....αν κατάλαβες κατάλαβες

 

εχουμε ηδη αποφασισει οτι το ζητημα εχει ληξει!

 

Ενεργοποίησες το imap από τις ρυθμίσεις του λογαριασμού του gmail σου (στο pc εννοώ, Ρυθμίσεις > Προώθηση POP/IMAP)?

Εάν δεν το έχεις κάνει λογικά δεν μπαίνεις με ότι και αν επιλέξεις από το κινητό!

 

Εχω yahoo mail, το ψιλο-εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι τετοιο, το μονο που εμοιαζε με την περιγραφη σου ειναι η καρτελα "POP κ μεταβιβαση" κ εχει μια επιλογη "προωθηση"

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησες το imap από τις ρυθμίσεις του λογαριασμού του gmail σου (στο pc εννοώ, Ρυθμίσεις > Προώθηση POP/IMAP)?

Εάν δεν το έχεις κάνει λογικά δεν μπαίνεις με ότι και αν επιλέξεις από το κινητό!

 

Εχω yahoo mail, το ψιλο-εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι τετοιο, το μονο που εμοιαζε με την περιγραφη σου ειναι η καρτελα "POP κ μεταβιβαση" κ εχει μια επιλογη "προωθηση"

 

Δυστυχώς δεν έχω πλέον yahoo mail για να δω τις ρυθμίσεις αλλά θα ψάξω μήπως και βρω κάτι.

Πάντως αφού έχει τέτοια καρτέλα στις ρυθμίσεις του κάπου θα έχει να ενεργοποιήσεις, έστω και το pop που λέει.

 

Υ.Γ.

:offtopic:

Άδικα χαλάτε τις καρδιές σας παιδιά παρεξήγηση έχει γίνει, πάμε παρακάτω!

Edited by double_k
Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου έβγαλε μέσω SEUS πριν λίγο, τζάμπα αφαίρεσα και ξαναέβαλα τη μπαταρία!

 

+1!!!:( (για να δούμε ΠΟΤΕ)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω πλέον yahoo mail για να δω τις ρυθμίσεις αλλά θα ψάξω μήπως και βρω κάτι.

Πάντως αφού έχει τέτοια καρτέλα στις ρυθμίσεις του κάπου θα έχει να ενεργοποιήσεις, έστω και το pop που λέει.

 

Με το gmail το εκανα για δοκιμη κ δουλεψε...το Yahoo αντιστεκεται κ δεν ξερω πως να το φτιαξω!!!

 

Το εφτιαξα!!!!!!!!!!!

Βρηκα την λυση σε ενα site του yahoo!!

Αν επιτρεπεται να την ποσταρω!!

Ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια... :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν έβγαλα καμία μπαταρία. Απλά το έκλεισα και αυτό ήταν. Περίμενα βέβαια 10 δευτερολεπτα. Είχα την εκδοση 014 μήπως παίζει αυτό ρόλο?

 

Και γω την 14 έχω αλλά δε κάνει τίποτα ίσως γιατι εχω τηλέφωνο με Ελληνική καταγωγή :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και γω την 14 έχω αλλά δε κάνει τίποτα ίσως γιατι εχω τηλέφωνο με Ελληνική καταγωγή :lol::lol::lol:

 

Κι εμένα Ελληνικότατη. Γράφει δίπλα στο σηματάκι, EL,EN! Δεν μπορεί όμως. Επίσης κάποιος στους xda έγραφε από Ελλάδα ότι μέσω OTA αναβαθμίζει τώρα. Τι γίνεται?

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι τις τελευταίες μέρες.

Μετά την αναβάθμιση σε R....020 ο αισθητήρας απόστασης κατά τη διάρκεια της κλήσης δε λειτουργεί. Το αντιλήφθηκα μόνο γιατί 2 φορές που έτυχε να έχω δεύτερη γραμμή, ξαφνικά άκουσα τη φωνή του δεύτερου καλούντα (:lol:) και κάποιες φορές, κλείνοντας το τηλέφωνο είχε πεταχτεί το πληκτρολόγιο.

Το έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος;

Έχει αναβαθμίσει κανείς σε rooted global r.....23 να μας πει τι παίζει εκεί με αυτό;

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι τις τελευταίες μέρες.

Μετά την αναβάθμιση σε R....020 ο αισθητήρας απόστασης κατά τη διάρκεια της κλήσης δε λειτουργεί. Το αντιλήφθηκα μόνο γιατί 2 φορές που έτυχε να έχω δεύτερη γραμμή, ξαφνικά άκουσα τη φωνή του δεύτερου καλούντα (:lol:) και κάποιες φορές, κλείνοντας το τηλέφωνο είχε πεταχτεί το πληκτρολόγιο.

Το έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος;

Έχει αναβαθμίσει κανείς σε rooted global r.....23 να μας πει τι παίζει εκεί με αυτό;

 

Αν δεν ήμουν παντρεμένος θα σου έλεγα να μου τηλ να το παρατηρήσω κι εγώ!!!!!! Τα bugs ειναι καλό να τα βρίσκουμε!!!! χεχεχεχεχεχεχεχεχχεχεχεχεχεχε συγνώμη πλάκα κάνω οκ?

Πάντως δεν μου έχει τύχει ως τώρα να μου τηλ 2 μαζί!

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας. Ειναι να παρω κινητο και ψαχνομαι τις τελευταιες ημερες. Εχω καταληξει σε 2 κινητα και ειμαι μεταξυ του Vivaz και του Xperia X10. Οποιος ξερει μπορει να μου πει ποιο ειναι προτιμοτερο?? Σιγουρα αυτη η απαντηση ειναι δυσκολη και ισως να μην μπορει να απαντηθει απολυτα, γιατι και τα 2 εχουν αλλα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα. Ποια ειναι αυτα λιγο-πολυ??? Δεν θελω καμια αναλυση. Μια απλη αποψη, γιατι εσεις ειστε πολυ πιο ψαγμενοι και ενημερωμενοι απο εμενα.

 

Ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας. Ειναι να παρω κινητο και ψαχνομαι τις τελευταιες ημερες. Εχω καταληξει σε 2 κινητα και ειμαι μεταξυ του Vivaz και του Xperia X10. Οποιος ξερει μπορει να μου πει ποιο ειναι προτιμοτερο?? Σιγουρα αυτη η απαντηση ειναι δυσκολη και ισως να μην μπορει να απαντηθει απολυτα, γιατι και τα 2 εχουν αλλα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα. Ποια ειναι αυτα λιγο-πολυ??? Δεν θελω καμια αναλυση. Μια απλη αποψη, γιατι εσεις ειστε πολυ πιο ψαγμενοι και ενημερωμενοι απο εμενα.

 

Ευχαριστω πολυ!!!

 

 

Πριν πάρω το Χ10 ήμουν και γω στο ίδιο δίλημμα μόλις τα έπιασα όμως στα χέρια μου αποφάσισα με τη μια :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...