Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά απο πολλές μέρες αποχής επανέρχομαι στο φόρουμ και διαβάζω αρκετα ευχάριστα νέα... :-)

Αναρωτιέμαι όμως.... τι μπορεί να κάνει ο χρήστης Λίνουξ με τις αναβαθμίσεις μέσω seus και με rooting?

Εκτός απο το να τρέξει virtual box και τα συναφή...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη αν το έχετε ξαναρωτήσει... υπάρχει κάτι ώστε να ανάβει αυτόματα το φλας όταν τραβάς φωτό βράδυ ???

 

Δυστυχως δεν υπαρχει κατι τετοιο. Η λυση που σου προτεινω, αν και πιο κουραστικη, ειναι να πεταξεις σε μια οθονη αναμονης το widgetακι του LED light και να το πατας πριν μπεις στην καμερα. Δεν εχω βρει κατι πιο ευκολο.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

.... Με βλεπω να ξεκινω να το ξαναχτιζω απο την αρχη...

 

Κι εγώ έτσι σε βλέπω. :lol:

Τι τα θες όλα αυτά τα WiFi προγράμματα? Ερευνάς για σήμα από άλλους πλανήτες? :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια καποιος!!θελω να παρω το εργαλειο αλλα πως θα ξερω αν το παραγγειλω απο ηλεκτρ,καταστημα αν ειναι παραεισαγωγης η κανονικο?το βρηκα στα 420 περιπου την ιδια ωρα που ο γερμανος το πουλαει 560.στην ιστοσελιδα λεει 2 χρονια εγγυηση.αλλα ψιλοφοβαμαι!

 

Kανεις παρακαλω?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Kανεις παρακαλω?:worry:

 

Δε νομίζω να είναι παραεισαγωγής... Αλλά δεν θα αναλάβω την ευθύνη να σ'το πω με βεβαιότητα. Νομίζω το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι απλά να ρωτήσεις... Βοηθάει κι αν λέει "εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας". Αλλά μη μείνεις μόνο σε αυτό. Χτύπα τους ένα τηλεφωνάκι καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Kανεις παρακαλω?:worry:

Μη μπλεξεις με τα online καταστηματα γιατι μια στο εκατομμυριο να χρειαστεις service θα μπλεξεις με εγγυησεις. Σου μιλαω εκ πειρας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς, που χρησιμοποιεί το Navigon, πως βάζουμε δικά μας POI, (π.χ. τα POI του Bloka.gr κτλ)? ]
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υπαρχει κατι τετοιο. Η λυση που σου προτεινω, αν και πιο κουραστικη, ειναι να πεταξεις σε μια οθονη αναμονης το widgetακι του LED light και να το πατας πριν μπεις στην καμερα. Δεν εχω βρει κατι πιο ευκολο.

 

Σωστός !! Δεν το είχα σκεφτεί :-)

 

Είχα και κάτι widgetάκια με καιρό και τέτοια και η μπαταρία περίπου 2 το μεσημέρι πάπαλα... το έκανα restore για να το ξαναχτίσω χθες το βράδυ και σήμερα 4.30 απόγευμα ούτε 80% δεν έχει πάει...

Αρα widgets τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!

Ειμαι κατοχος του Xperia X10 λιγες ημερες κ παρατηρησα το θεμα με τα μηνυματα (70 χαρακτηρες), μετα απο ψαξιμο στο foroum ειδα οτι υπαρχει λυση, ομως για να περασω το Handcent SMS 3.1.1 (κ γενικα για τα προγραμματα του ιδιου site) πρεπει το κινητο να ειναι root ή γινεται κ "μαμα"?

 

Ευχαριστω κ sorry για το offtopic!!

 

Το ανακαλυψα μεσα στο market ομως αφου επελεξα το handcent ως default μου ανοιγει στις ειδοποιησεις κ το παλιο εικονιδιο στις ειδοποιησεις οπου για να φυγει πρεπει να κανω εκκαθαριση στα μηνυματα απο το μενου του κινητου.

Μπορω να δουλευω μονο με το handcent?

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Σωστός !! Δεν το είχα σκεφτεί :-)

 

Είχα και κάτι widgetάκια με καιρό και τέτοια και η μπαταρία περίπου 2 το μεσημέρι πάπαλα... το έκανα restore για να το ξαναχτίσω χθες το βράδυ και σήμερα 4.30 απόγευμα ούτε 80% δεν έχει πάει...

Αρα widgets τέλος...

 

Γενικα δεν ειναι ολα τα widget ενεργοβορα. Απο την χρηση του τηλεφωνου εδω κι εναν μηνα και κατι, αυτα που μου ρουφαγαν την μπαταρια ηταν αυτα με τον καιρο, λογω οτι προσπαθουσαν να κανουν update καθε τρεις και λιγο, και της μπαταριας. Το LED light δεν μου εχει δειξει τετοια σημαδια.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!

Ειμαι κατοχος του Xperia X10 λιγες ημερες κ παρατηρησα το θεμα με τα μηνυματα (70 χαρακτηρες), μετα απο ψαξιμο στο foroum ειδα οτι υπαρχει λυση, ομως για να περασω το Handcent SMS 3.1.1 (κ γενικα για τα προγραμματα του ιδιου site) πρεπει το κινητο να ειναι root ή γινεται κ "μαμα"?

 

Ευχαριστω κ sorry για το offtopic!!

 

Το ανακαλυψα μεσα στο market ομως αφου επελεξα το handcent ως default μου ανοιγει στις ειδοποιησεις κ το παλιο εικονιδιο στις ειδοποιησεις οπου για να φυγει πρεπει να κανω εκκαθαριση στα μηνυματα απο το μενου του κινητου.

Μπορω να δουλευω μονο με το handcent?

 

Καλορίζικο!

 

Μπες στο πρόγραμμα μηνυμάτων του κινητού (αυτό που είχε από τη μαμά) και απενεργοποίησε τις "Ειδοποιήσεις" που λέει στο τέλος.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!!!

Το ημερολογιο ανοιγει μονο οταν εχεις λογαριασμο στο gmail?

Μηπως υπαρχει κανενα αλλο app για γενεθλια κ γιορτες (καλυτερο...)

Επισης υπαρχει Yahoo!Mail for Android? Καπου το πηρε το ματι μου αλλα δεν το βρηκα στο market...Το ψαχνω γιατι δεν μπορω να περασω τις ρυθμισεις για το εικονιδιο e-mail του κινητου!!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Guys αν θελετε να σκοτωσετε την ωρα σας --> A world of photo ...(Βραβευτηκε ως το καλυτερο social networking app) χτες βραδυ σκαλωσα με αυτο μεχρι τις 4 το πρωι :P http://www.appbrain.com/app/com.elsdoerfer.photoworld.android

 

Concept : Spin the bottle , ή μαλλον καλυτερα spin the phone καισου βρισκει οπουδηποτε στον κοσμο καποιον στην κατευθυνση που σου τυχε. Του σκαει ειδοποιηση οτι εσυ θελεις photo του και αν δεχτει τραβαει επι τοπου , σου ρχεται και τη βαθμολογεις-σχολιαζεις, μετα ειναι η σειρα σου να στειλεις σε καποιον δικια σου (34.000 members ειναι αυτα...) και μπορεις ανετα να engage into small talk με τον/την οποιοδηποτε/οποιαδήποτε... :D

Το προγραμματακι αυτο πονταρει στην περιεργια και το αγνωστο και ειναι οντως Intriguing (plus σου δειχνει στο google maps που ακριβως μενει ο αλλος (το τι πισινες εχουν εκει στο LA δεν λεγεται) - εμενα με βρισκει τουλαχιστον , με ακριβεια λιγων μετρων)...

 

Τιπ: επιλεξτε 2Mpixel αναλυση για σιγουρο upload...

Edited by Papeipa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!

Ειμαι κατοχος του Xperia X10 λιγες ημερες κ παρατηρησα το θεμα με τα μηνυματα (70 χαρακτηρες), μετα απο ψαξιμο στο foroum ειδα οτι υπαρχει λυση, ομως για να περασω το Handcent SMS 3.1.1 (κ γενικα για τα προγραμματα του ιδιου site) πρεπει το κινητο να ειναι root ή γινεται κ "μαμα"?

 

Ευχαριστω κ sorry για το offtopic!!

 

Το ανακαλυψα μεσα στο market ομως αφου επελεξα το handcent ως default μου ανοιγει στις ειδοποιησεις κ το παλιο εικονιδιο στις ειδοποιησεις οπου για να φυγει πρεπει να κανω εκκαθαριση στα μηνυματα απο το μενου του κινητου.

Μπορω να δουλευω μονο με το handcent?

 

Πως το ορίζουμε ως default????

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!!!

Το ημερολογιο ανοιγει μονο οταν εχεις λογαριασμο στο gmail?

Μηπως υπαρχει κανενα αλλο app για γενεθλια κ γιορτες (καλυτερο...)

Επισης υπαρχει Yahoo!Mail for Android? Καπου το πηρε το ματι μου αλλα δεν το βρηκα στο market...Το ψαχνω γιατι δεν μπορω να περασω τις ρυθμισεις για το εικονιδιο e-mail του κινητου!!!

 

Ναι δυστυχώς, κι εγώ είχα χαλαστεί με αυτό στην αρχή αλλά μετά δημιούργησα ένα λογαριασμό στο gmail μόνο για το κινητό (επαφές και ημερολόγιο) και τώρα είμαι υπερευχαριστημένος!

Δοκίμασε το EboBirthday για να περάσεις γενέθλια κτλ στις επαφές σου (πολύ εύκολο θα δεις) και το EboBirthday Contact Sync για να κάνεις συγχρονισμό μετά τα γενέθλια με τις επαφές στο λογαριασμό του gmail.

Από το gmail μετά (google calendar) μπορείς να εισάγεις και άλλα ημερολόγια (Day of the year, phaseσ of the moon κτλ) και με το συγχρονισμό που θα κάνεις με το κινητό να εμφανίζονται όλα μαζί σε κάποιο widget που θα βάλεις στην οθόνη (CalWidget, Agend Widget κτλ).

Στην εφαρμογή Mail που έχει το κινητό μπορείς να εισάγεις και yahooMail, αλλά και άλλους λογαριασμούς.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς, κι εγώ είχα χαλαστεί με αυτό στην αρχή αλλά μετά δημιούργησα ένα λογαριασμό στο gmail μόνο για το κινητό (επαφές και ημερολόγιο) και τώρα είμαι υπερευχαριστημένος!

Δοκίμασε το EboBirthday για να περάσεις γενέθλια κτλ στις επαφές σου (πολύ εύκολο θα δεις) και το EboBirthday Contact Sync για να κάνεις συγχρονισμό μετά τα γενέθλια με τις επαφές στο λογαριασμό του gmail.

Από το gmail μετά (google calendar) μπορείς να εισάγεις και άλλα ημερολόγια (Day of the year, phaseσ of the moon κτλ) και με το συγχρονισμό που θα κάνεις με το κινητό να εμφανίζονται όλα μαζί σε κάποιο widget που θα βάλεις στην οθόνη (CalWidget, Agend Widget κτλ).

Στην εφαρμογή Mail που έχει το κινητό μπορείς να εισάγεις και yahooMail, αλλά και άλλους λογαριασμούς.

 

Και στο κρίσιμο ερώτημα του pop ή imal τι επιλέγουμε????όταν φτιάχνουμε το λογαριασμό mail μας;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα σύνδεσε το τηλέφωνο με το PC

Μετά βεβαιώσου ότι έχεις τικάρει τον εντοπισμό σφαλμάτων στο τηλέφωνο

Ρυθμίσεις/Εφαρμογές/Ανάπτυξη/Εντοπισμός Σφαλμάτων

Στη συνέχεια ξανατρέξε το <step3.cmd> και αφού ανοίξει το παράθυρο κάνε επανεκκίνηση στο τηλέφωνο

Αφού εκκινήσει πλήρως, πάτα enter στο παράθυρο του <step3.cmd>

Λογικά θα σου γράψει πολλά failed to μπλα μπλα μην δίνεις σημασία, θα ολοκληρώσει πάντως αυτά που άφησες στην μέση κατά την προηγούμενή σου προσπάθεια.

Τώρα πρέπει να είσαι ΟΚ

Δοκίμασε ξανά το Titanium backup θα δείς ότι δουλεύει κανονικά, ίσως χρειαστεί να ξανατικάρεις τον εντοπισμό σφαλμάτων.

φιλε μου πετυχε.ευχαριστω πολυ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως το ορίζουμε ως default????

 

Πας από "Ρυθμίσεις" > "Εφαρμογές" > "Διαχείριση Εφαρμογών" > "Μηνύματα"

και πατάς "Εκκαθάριση προεπιλογών"

Αυτό φυσικά ισχύει εάν κάποια στιγμή είχες θέσει τα "Μηνύματα" ως προεπιλογή.

Αναλόγως εάν είχες θέσει κάτι άλλο.

Την επόμενη φορά που θα ξαναχρησιμοποιήσεις κάποια εφαρμογή για μηνύματα θα σου βγάλει το παράθυρο για να επιλέξεις το default.

 

Και στο κρίσιμο ερώτημα του pop ή imal τι επιλέγουμε????όταν φτιάχνουμε το λογαριασμό mail μας;

 

Πάντα imap επέλεγα από τότε που είχα το W960i και χρησιμοποιούσα την υπηρεσία για να λαμβάνω νέα μηνύματα ή να ελέγχω τους λογαριασμούς μου, είναι καλύτερο.

 

Βασικά οι διαφορές είναι:

 

POP3 vs. IMAP: Technology

 

* POP3 always downloads all new emails locally to your computer.

* IMAP downloads message summaries and doesn't download the entire message until you explicitly select it.

 

POP3 vs. IMAP: Email Inbox Display

 

* POP3 downloads all emails into 1 mail folder called "Inbox".

* IMAP preserves your folder structure in a main folder called "imap.hyperoffice.com".

 

POP3 vs. IMAP: Multi-Computer Access

 

* POP3 is useful if you only access your email from one computer, since the email is typically downloaded locally (this is the default and can be changed).

* IMAP allows email to be manipulated from a desktop computer at home, a workstation at the office, and a notebook computer while traveling, without the need to transfer messages or files back and forth between these computers.

 

POP3 vs. IMAP: Email Storage

 

* With POP3, your emails can be automatically erased from the server after they are downloaded freeing up space in your account.

* IMAP keeps all emails on the server until you erase them.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Και στο κρίσιμο ερώτημα του pop ή imal τι επιλέγουμε????όταν φτιάχνουμε το λογαριασμό mail μας;

 

Ειναι ο βασικος λογος που ψαχνω app για yahoo!!!

''Δεν ηταν δυνατο το ανοιγμα συνδεσης με τον διακομιστη....''

 

Επισης σε οτι αφορα το ημερολογιο εχω gmail, απλα μου γραφει καθε τοσο κ λιγακι οτι δεν ειμαι συνδεδεμενος κ εννοειται δεν ανοιγει....!!

Να πω κ την αληθεια...εχω στειλει γενεθλια απο το παλιο κινητο (lg crystal) στο sony αλλα ματαια..., αυτα χαθηκαν εεε?

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο βασικος λογος που ψαχνω app για yahoo!!!

 

Επισης σε οτι αφορα το ημερολογιο εχω gmail, απλα μου γραφει καθε τοσο κ λιγακι οτι δεν ειμαι συνδεδεμενος κ εννοειται δεν ανοιγει....!!

Να πω κ την αληθεια...εχω στειλει γενεθλια απο το παλιο κινητο (lg crystal) στο sony αλλα ματαια..., αυτα χαθηκαν εεε?

 

Όλα τα mail υποστιρίζουν πλέον και τα δύο πρότυπα.

 

Μα δεν χρειάζεται να είσαι συνδεδεμένος για να ανοίξει το ημερολόγιο.

Αρκεί να έχεις δηλώσει κάποιο λογαριασμό και να έχεις κάνει μία φορά συγχρονισμό.

Εκτός και αν εννοείς κάτι άλλο...

 

Αν στα πέρασε σίγουρα τότε δεν βλέπω γιατί να τα έχασες.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ που με βοηθας τοσο, αλλα δυστυχως για σενα εχω κι αλλες αποριες... :)

 

ΟΚ τοτε...αφου δεν χρειαζεται να ειμαι online βολευομαι με το default, ομως πρεπει να ξε-κλικαρω απο τα ημερολογια μου το gmail? Ξαφνικα εμφανιστηκε κ ενα ακομα ημερολογιο Greek Holidays(!!!) τι ειναι παλι αυτο...??

Τα εστειλα ολα τα συμβαντα με bluetooth αλλα δεν ξερω που τα εχωσε αρα δεν μπορω να τα "τραβηξω"...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ που με βοηθας τοσο, αλλα δυστυχως για σενα εχω κι αλλες αποριες... :)

 

ΟΚ τοτε...αφου δεν χρειαζεται να ειμαι online βολευομαι με το default, ομως πρεπει να ξε-κλικαρω απο τα ημερολογια μου το gmail? Ξαφνικα εμφανιστηκε κ ενα ακομα ημερολογιο Greek Holidays(!!!) τι ειναι παλι αυτο...??

Τα εστειλα ολα τα συμβαντα με bluetooth αλλα δεν ξερω που τα εχωσε αρα δεν μπορω να τα "τραβηξω"...

 

Εάν έχεις βάλει το EboBirthday που σου είπα τότε το ανοίγεις και βλέπεις εάν υπάρχουν επαφές που να έχουν και στοιχεία γενεθλίων. (Από αυτό θα καταλάβεις σίγουρα εάν τα συμβάντα που πέρασες από το άλλο κινητό σου έβαλαν και τα δεδομένα των γενεθλίων).

Μακάρι να γινόταν να μπορούσαμε να το δούμε γενικά από τις επαφές, εάν κάποια έχει και ημερομηνία γενεθλίων συγχρονισμένη μαζί, αλλά ακόμη δεν υποστηρίζεται, ίσως σε επερχόμενη αναβάθμιση.

 

Το Greek Holidays είναι οι μέρες αργίας τις Ελλάδας.

Από το "Add" ή "Προσθήκη" (εάν έχεις την σελίδα σε Ελληνικά) μπορείς να εισάγεις και άλλα ημερολόγια, μέχρι και αγώνων κτλ.

 

Να ξετικάρεις το gmail?!

Εάν κατάλαβα καλά εννοείς τον λογαριασμό μαιλ σου (****@gmail.com) που φαίνεται κάτω από την λεζάντα "Τα ημερολόγια μου" ή "My Calendars" στο Google Calendar?

Αν ναι όχι δεν χρειάζεται, απλά σου λέει αν θες να βάλει στο ημερολόγιο - σελίδα και δεδομένα από άλλο λογαριασμό σου ή μόνο από αυτόν, στον οποίο λογικά έχεις και τις επαφές σου και άρα και τις ημερομηνίες γενεθλίων τους.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις βάλει το EboBirthday που σου είπα τότε το ανοίγεις και βλέπεις εάν υπάρχουν επαφές που να έχουν και στοιχεία γενεθλίων. (Από αυτό θα καταλάβεις σίγουρα εάν τα συμβάντα που πέρασες από το άλλο κινητό σου έβαλαν και τα δεδομένα των γενεθλίων).

Μακάρι να γινόταν να μπορούσαμε να το δούμε γενικά από τις επαφές, εάν κάποια έχει και ημερομηνία γενεθλίων συγχρονισμένη μαζί, αλλά ακόμη δεν υποστηρίζεται, ίσως σε επερχόμενη αναβάθμιση.

 

Το Greek Holidays είναι οι μέρες αργίας τις Ελλάδας.

Από το "Add" ή "Προσθήκη" (εάν έχεις την σελίδα σε Ελληνικά) μπορείς να εισάγεις και άλλα ημερολόγια, μέχρι και αγώνων κτλ.

 

Να ξετικάρεις το gmail?!

Εάν κατάλαβα καλά εννοείς τον λογαριασμό μαιλ σου (****@gmail.com) που φαίνεται κάτω από την λεζάντα "Τα ημερολόγια μου" ή "My Calendars" στο Google Calendar?

Αν ναι όχι δεν χρειάζεται, απλά σου λέει αν θες να βάλει στο ημερολόγιο - σελίδα και δεδομένα από άλλο λογαριασμό σου ή μόνο από αυτόν, στον οποίο λογικά έχεις και τις επαφές σου και άρα και τις ημερομηνίες γενεθλίων τους.

 

Ναι αυτο εννοω αλλα τωρα εκατσα κ περασα στο gmail ολα τα γενεθλια κ ψαχνω τροπο να τα φορτωσω μεσα στο τηλ. Μπορω να το κανω αυτο...??

 

Εβαλα κ το EboBirthday κ τελειωσε το ζητημα...!!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω αλλα τωρα εκατσα κ περασα στο gmail ολα τα γενεθλια κ ψαχνω τροπο να τα φορτωσω μεσα στο τηλ. Μπορω να το κανω αυτο...??

 

Μια χαρά!

 

Φυσικά, πας: "Ρυθμίσεις" > "Συγχρονισμός δεδομένων" > "Google sync"

Εκεί εάν και εφόσον το mail το οποίο είχες δηλώσει για να μπεις και στο market είναι το ίδιο με αυτό που έχεις βάλει τις επαφές τότε απλά κάνεις συγχρονισμό!

Μετά με κάποιο ωραίο widget όποτε πλησιάζουν γενέθλια τα βλέπεις και στην οθόνη ή και μέσα από το Ebobirthday ρυθμίζεις πόσες μέρες πριν θες ειδοποίηση κτλ.

 

Ακόμη συγχρονισμό κάνεις μετά, για νέες επαφές στις οποίες περνάς θα περάσεις γενέθλια μέσω του Ebobirthday, και με το Ebobirthday Contact Sync, περνάνε στο gmail και έπειτα πάλι με ένα συγχρονισμό όπως πιο πάνω περνάνε και στο widget που χρησιμοποιείς, εάν χρησιμοποιήσεις, στην οθόνη αλλά φυσικά και στο Ημερολόγιο του κινητού.

 

Καλό βράδυ, αύριο πάλι...

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω καταφέρει να κάνω σωστό συγχρονισμό με καμία υπηρεσία. Η σβήνω τα δικά μου ή σβήνω της υπηρεσίας. Πάντως σωστά δεν έχω κάνει τίποτα.:wacko:
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...