Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά θα είναι ακριβό κινητό. Το μόνο που ίσως μας σώσει είναι η παρουσία του android όπου επειδή είναι δωρεάν ίσως κρατήσει την τιμή σε λογικά επίπεδα. Ιδωμεν.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υποτίθεται από Φεβρουάριο

 

δεν αργει.. ελπιζω να ειναι και η τιμη του λογικη για να χτυπησει τον ανταγωνισμο..

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson XPERIA X10 preview: Getting closer

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_x10-review-423.php

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson XPERIA X10 preview: Getting closer

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_x10-review-423.php

Πολυ ωραιο!!:happy:

Μου αρεσει παρα πολυ... Ισως το επομενο κινητο μου...:p

 

Να ρωτησω κατι... Το τηλεφωνο θα ειναι στην κατηγορια android ... Δηλαδη, τι εφαρμογες θα δεχεται?? Πχ, εφαρμογες ppc θα τις δεχεται?? Θα ειναι ευκολο να βρουμε εφαρμογες για το κινητο...?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο!!:happy:

Μου αρεσει παρα πολυ... Ισως το επομενο κινητο μου...:p

 

Να ρωτησω κατι... Το τηλεφωνο θα ειναι στην κατηγορια android ... Δηλαδη, τι εφαρμογες θα δεχεται?? Πχ, εφαρμογες ppc θα τις δεχεται?? Θα ειναι ευκολο να βρουμε εφαρμογες για το κινητο...?

 

Εφαρμογές θα βρίσκεις στο Android Μarket κυρίως.

 

http://www.android.com/market/

Link to comment
Share on other sites

Tutorial: Messaging on X10

 

 

Tutorial: How to make phone calls on the X10

 

 

Tutorial: Timescape

 

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο!!:happy:

Μου αρεσει παρα πολυ... Ισως το επομενο κινητο μου...:p

 

Να ρωτησω κατι... Το τηλεφωνο θα ειναι στην κατηγορια android ... Δηλαδη, τι εφαρμογες θα δεχεται?? Πχ, εφαρμογες ppc θα τις δεχεται?? Θα ειναι ευκολο να βρουμε εφαρμογες για το κινητο...?

περιμενε ...μη βιαζεσαι

 

- αργει

- λιγο μεγαλο

- βαρυ

- ακριβο

- no touchzoom

- no divx!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθός του και το βάρος δεν έχουν μεγάλη διαφορά από τα έξυπνα κινητά που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή. Τιμή δεν ξέρουμε ακόμα, μόνο υποθέτουμε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

περιμενε ...μη βιαζεσαι

 

- αργει

- λιγο μεγαλο

- βαρυ

- ακριβο

- no touchzoom

- no divx!

 

-αργεί: Για λόγους που αναφέρθηκαν πιο πίσω.

-λίγο μεγάλο: υποκειμενικό. Αν κάποιος θέλει τεράστια οθόνη θα το πάρει.

-βαρύ: ισχύουν τα ίδια με την οθόνη. Υποκειμενικό επίσης.

-ακριβό: Ότι η τιμή του θα κυμαίνεται περίπου 600 ευρώ είναι βέβαιο, αν και πάλι δεν κυκλοφόρησε για να σχολιάζουμε την τιμή.

-no touchzoom: Είναι ίσως ένα από τα λίγα μειονεκτήματα που έχει.

-no divx: υπάρχουν εφαρμογές γι'αυτό. Αν δεν παρακολουθείς βίντεο βέβαια( και υπάρχουν αρκετοί τέτοιοι χρήστες) δεν είναι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

-αργεί: Για λόγους που αναφέρθηκαν πιο πίσω.

-λίγο μεγάλο: υποκειμενικό. Αν κάποιος θέλει τεράστια οθόνη θα το πάρει.

-βαρύ: ισχύουν τα ίδια με την οθόνη. Υποκειμενικό επίσης.

-ακριβό: Ότι η τιμή του θα κυμαίνεται περίπου 600 ευρώ είναι βέβαιο, αν και πάλι δεν κυκλοφόρησε για να σχολιάζουμε την τιμή.

-no touchzoom: Είναι ίσως ένα από τα λίγα μειονεκτήματα που έχει.

-no divx: υπάρχουν εφαρμογές γι'αυτό. Αν δεν παρακολουθείς βίντεο βέβαια( και υπάρχουν αρκετοί τέτοιοι χρήστες) δεν είναι απαραίτητο.

επιμενω στα μειον που ανεφερα αλλα παντως ειναι μια αξιολογη προσπαθεια της SE

και θα τραβηξει το ενδιαφερον

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σωστά όλα αυτά που γράφεις, αλλά εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με τίποτα από αυτά... Σίγουρα θα ήταν καλύτερο, αν δεν υπήρχαν τα "no divx", "no touchzoom", αλλά ΟΚ...Μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτά...:p

Το μόνο που σκέφτομαι είναι αυτό που έγραψα και πιο πάνω... Το θέμα με τις εφαρμογές και γενικότερα, την υποστήριξη που θα έχει το τηλέφωνο...

Στο X1 όποτε περνάω καινούρια Rom, περνάω ένα σωρό εφαρμογές μετά...

Στο Χ10 θα υπάρχουν εφαρμογές? Θα μπορώ να περάσω, πχ. λογισμικό πλοήγησης? Ή θα έχω απλά ένα κινητό με GPS που δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω...

Γιατί η αλήθεια είναι ότι έχω καλομάθει με το Χ1...Μπορώ να του περάσω ότι θέλω, με αποκορύφωμα τις Custom Rom που αλλάζουν όλο το λογισμικό του τηλεφώνου...

Εντάξει, custom Rom στο Χ10 δεν θέλω... Αλλά, όλα τα άλλα...:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα υπάρχει αρκετή υποστήριξη. Ναι μεν το OS είναι σχετικά καινούριο ωστόσο το έχουν υιοθετήσει αρκετές εταιρείες. Λογικά εφαρμογές που θα τρέχουν σε ένα ΝΟΚΙΑ Αndroid θα τρέχουν και σε ενα SE.

 

Από την άλλη όταν κάτι είναι καινούριο προσελκύει το ενδιαφέρον αρκετών ανθρώπων με αποτέλεσμα να δημιουργείται μια δυναμική.

Υπομονή λοιπόν και θα δούμε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα υπάρχει αρκετή υποστήριξη. Ναι μεν το OS είναι σχετικά καινούριο ωστόσο το έχουν υιοθετήσει αρκετές εταιρείες. Λογικά εφαρμογές που θα τρέχουν σε ένα ΝΟΚΙΑ Αndroid θα τρέχουν και σε ενα SE.

 

Από την άλλη όταν κάτι είναι καινούριο προσελκύει το ενδιαφέρον αρκετών ανθρώπων με αποτέλεσμα να δημιουργείται μια δυναμική.

Υπομονή λοιπόν και θα δούμε. :)

 

NOKIA Android? που πως? ποτε? αυτοι εχουν maemo και symbian

δεν ξεκολλανε ευκολα..α φτιαξανε και netbook !

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Οχι ΝΟΚΙΑ Android! Τυχαίο παράδειγμα ήταν (και μάλλον ατυχές καθώς φάνηκε!!!). Αντί για ΝΟΚΙΑ βάλε Motorola για να είμαστε και τυπικά σωστοί! Απλά ήθελα να τονίσω ότι από τη στιγμή που είναι το ίδιο λειτουργικό όποια εταιρεία κι αν το υιοθετήσει οι εφαρμογές θα τρέχουν.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οχι ΝΟΚΙΑ Android! Τυχαίο παράδειγμα ήταν (και μάλλον ατυχές καθώς φάνηκε!!!). Αντί για ΝΟΚΙΑ βάλε Motorola για να είμαστε και τυπικά σωστοί! Απλά ήθελα να τονίσω ότι από τη στιγμή που είναι το ίδιο λειτουργικό όποια εταιρεία κι αν το υιοθετήσει οι εφαρμογές θα τρέχουν.

 

Σωστος! :) εχεις δικιο ετσι ειναι απλα σαν νεοτερο το android εχει ακομα

προβλημα ποιοτητας-ποσοτητας εφαρμογων

 

απο την αλλη ειναι ελαφριες σε απαιτησεις και μικρες σε μεγεθος

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Προσθέστε και τις Samsung και LG στο παιχνίδι του Android ;)

 

Αν και ούτως ή άλλως οι developers της SE άρχισαν να ασχολούνται με την ανάπτυξη εφαρμογών, ώστε ένα βασικό πακέτο να υπάρχει με την κυκλοφορία του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σωστος! :) εχεις δικιο ετσι ειναι απλα σαν νεοτερο το android εχει ακομα

προβλημα ποιοτητας-ποσοτητας εφαρμογων

 

απο την αλλη ειναι ελαφριες σε απαιτησεις και μικρες σε μεγεθος

Τελικά η δυναμική που έχει το Android είναι ουκ ολίγη! Ήδη μετράμε περιπου 20.000 εφαρμογές (σχετικό άρθρο) κι από ότι φαίνεται προβλέπεται κατά μέτωπο σύγκρουση με το iPhone.

 

Αρκετές εφαρμογές υπάρχουν εδώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το Android και οι εφαρμογές του μια χαρά είναι. Αυτό που παραμένει απογοήτευση είναι το ίδιο το κινητό. Αυτή είναι η γνώμη μου από την πρώτη μέρα και το έγραψα κιόλας, κι ας διαφώνησαν κάποιοι. Φαίνεται και από την ανταπόκριση των μελών του forum. Πολύ λίγοι ασχολούνται με το συγκεκριμένο θέμα. Είναι ένα παραλίγο πολύ καλό κινητό με εκνευριστικές ελείψεις όμως.
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι οπως και πολλοι αλλοι δεν νιωθω απογοητευση,ισα ισα περιμενω πως και πως να ερθει στην ελλαδα..................παρεπιπτοντως περασε και τα τεστ του fcc αρα αυτο θα πει οτι θα μας ερθει αρκτετα συντομα..............
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβαζα για 15 Φλεβάρη επίσημη κυκλοφορία ενώ κάπου αλλού έλεγαν ακόμα και για αρχές Γενάρη (αυτό δεν παίζει με τίποτα!!!)

 

Αν εσύ λες για μέσα Μάρτη καήκαμε!

 

EDIT: Τα βρήκα! link1 link2

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δε λέω ντε και καλά μέσα Μάρτη..Λέω και τέλη..Για να μην πούμε και αρχές Α_ _ _ _η...Πάντως,δε διατρέχει κίνδυνο,καθώς θα είναι αξιόλογη πρόταση ούτως ή άλλως!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...