Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑιδιά υπάρχει κανά δωρεάν από το market πρόγραμμα gps που να μην απαιτεί σύνδεση στο ίντερνετ όπως το wisepilot? τύπου Garmin δηλαδή

 

Ενδιαφέρομαι κ εγώ...

 

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει κανα προγραμμα που οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη να μην φορτιζει?

 

Οταν το συνδεεις με τον Η/Υ δεν σου βγαζει επιλογη τι θελεις να κανει, να φορτιζει απο τη USB η να δουλευει σαν εξωτερικος δισκος ? Ολα τα HTC ετσι κανουν :blink:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανα προγραμμα που οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη να μην φορτιζει?

 

Έχουμε μπαταρία Λιθίου Πολυμερών, σε συμφέρει να το φορτίζεις όποτε και όσο μπορείς ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το handsend sms πως γινεται να μου ερχεται μονο απο εκει το μηνυμα γιατι τωρα το περνω διπλο
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά υπάρχει κανά δωρεάν από το market πρόγραμμα gps που να μην απαιτεί σύνδεση στο ίντερνετ όπως το wisepilot? τύπου Garmin δηλαδή

 

Ενδιαφέρομαι κ εγώ...

 

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

Τα Ndrive και Navigon. Είναι από τα καλύτερα.

Με το 1ο έχεις 7 δωρεάν μέρες και με το 2ο ένα μήνα.

Όποιο δείτε ότι σας κάνει σκεφτείτε την αγορά του ή πάτε υπόγεια που δεν το συνιστώ μια και δεν θα έχετε άμεσες ενημερώσεις. Η επιλογή δική σας.

 

Παιδια με το handsend sms πως γινεται να μου ερχεται μονο απο εκει το μηνυμα γιατι τωρα το περνω διπλο

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις της βασικής εφαρμογής των μηνυμάτων (Μηνύματα) και βγάλε την επιλογή Ειδοποιήσεις που είναι προς το τέλος.

Edited by double_k
Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια χαρά..

 

Είναι δυνατόν η μπαταρία με την ίδια χρήση να κρατάει άλλες φορές 20 ώρες και άλλες πάνω από 48 με πλήρη φόρτηση? Γιατί τέτοια διαφορά? Και δεν έχω βάλει τρομερές εφαρμογές..

 

Επίσης λέτε όλοι για αναβάθμιση του λογισμικού.. Εγώ έχω την έκδοση R1FA014 ... και μου λέει ότι διαθέτω την τελευταία έκδοση λογισμικού.. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με αυτό ή πως μπορώ να περάσω την τελευταία? (παρένθεση : Αγόρασα την συσκευή μόνο από κατάστημα που βρήκα στο ίντερνετ και είναι εισαγωγή από Γαλλία.. Παίζει αυτό κάποιο ρόλο? )

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

If there is a will There is a way
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω κατεβασει απο το market την εφαρμογη rings extended και δε μπορω

να τη βρω πουθενα μεσα στο τηλ. μπορει να βοηθησει καποιος?????????

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα δεν πρόκειται να το δεις σαν εικονίδιο ανάμεσα στις εφαρμογές σου, ψάξ το στις ρυθμίσεις μου ήχου εκεί λογικά θα βρίσκεται.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια χαρά..

 

Είναι δυνατόν η μπαταρία με την ίδια χρήση να κρατάει άλλες φορές 20 ώρες και άλλες πάνω από 48 με πλήρη φόρτηση? Γιατί τέτοια διαφορά? Και δεν έχω βάλει τρομερές εφαρμογές..

 

Επίσης λέτε όλοι για αναβάθμιση του λογισμικού.. Εγώ έχω την έκδοση R1FA014 ... και μου λέει ότι διαθέτω την τελευταία έκδοση λογισμικού.. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με αυτό ή πως μπορώ να περάσω την τελευταία? (παρένθεση : Αγόρασα την συσκευή μόνο από κατάστημα που βρήκα στο ίντερνετ και είναι εισαγωγή από Γαλλία.. Παίζει αυτό κάποιο ρόλο? )

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Βάλε το Spare parts εάν δεν το έχεις και από:

Battery History > (1o menu) επιλογή, "Μερική χρήση αφύπνισης"

δες εάν κάποια από τις εφαρμογές έχει μεγάλη διάρκεια χρήσης.

Θα το καταλάβεις από το ότι το background θα είναι περισσότερο μπλε ως προς τα δεξιά.

Αν κάποια εφαρμογή κολλάει και σου τρώει μπαταρία, στις περιπτώσεις όπου με λογική χρήση αποφορτίζει εύκολα, θα το δεις σίγουρα εκεί.

 

(Τα ευχαριστώ στην Lillifee, την 1η διδάξασα! :))

 

ρε παιδια εχω κατεβασει απο το market την εφαρμογη rings extended και δε μπορω

να τη βρω πουθενα μεσα στο τηλ. μπορει να βοηθησει καποιος?????????

 

Δεν πρόκειται να την βρεις σαν εικονίδιο.

Γεια δες

ή και εδώ που εξηγεί τι κάνει η εφαρμογή.
Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα στο status bar οτι υπαρχει σημαμτικη αναβαθμιση ενω εχω την 23 και οτι δεν γινεται με ΟΤΑ αλλα μονο με καλωδιο μεσο PC. Θα το δω το βραδυ που θα παω σπιτι. Λετε να βγηκε η android 2.1 η 2.2; Για να δουμε!
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα..Είναι 151 ΜΒ..Δεν είναι το 2.1, αλλά ούτε νέα έκδοση λογισμικού.Η έκδοση Kernel πρέπει να έχει αλλάξει του κινητού. Σε εμένα είναι 2.6.29-rel Mια αλλαγή που είδα είναι ότι πλεον τα μηνύματα στα ελληνικά είναι και με το μαμα πρόγραμμα για μηνύματα 160 χαρακτήρες. Το κινητό έχει αμεσότατη απόκριση, πάει πραγματικά σφάιρα, και ενεργοποιείται στο δευτερόλεπτο.Ο ήχος μου φαίνεται πιο δυνατός του ακουστικού αλλά θα πρέπει να το τσεκάρω σε φασαρία.Το ξυπνητήρι δεν δουλεύει ακομα με κλειστό το κινητό. Σε συνομιλία που έιχα μου έιπαν ότι με ακούν αισθητά καλύτερα από τις άλλες φορές( αλλά ακόμα δεν μπορώ να σας πω για περιβάλλον φασαρίας), αλλά πραγματικά εχω εντυπωσιαστεί από την ταχύτητά του Edited by marathos
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα κανω αναβάθμηση μέσω SEUS ,151mb ,αντε να δουμε τι μας περιμένει :)

 

Σφαίρα λέμε το εργαλείο , επιτέλους υπάρχει και επιλογή εφαρμογής συγχρονισμού μεσω της SE

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα κι εγώ από το τηλέφωνο αλλά δεν γίνεται ΟΤΑ μου λέει...Πρέπει να γίνει μέσω SEUS. Σβήνονται τα πάντα αν κάνεις αναβάθμιση από SEUS ή όχι...???
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα κι εγώ από το τηλέφωνο αλλά δεν γίνεται ΟΤΑ μου λέει...Πρέπει να γίνει μέσω SEUS. Σβήνονται τα πάντα αν κάνεις αναβάθμιση από SEUS ή όχι...???

 

 

Οχι δεν χάνεται τίποτα , υπάρχει όμως μια επιλογή που μπορεί να κάνει εγκατάσταση απο την αρχή ,τότε μονο τα χάνεις όλα , πρόσεξε της επιλογές κατα την εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

μόλις την έκανα και μου έβγαλε ότι αναβαθμίστηκα στην R2BA026...και όντως δε χάθηκε τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

μόλις την έκανα και μου έβγαλε ότι αναβαθμίστηκα στην R2BA026...και όντως δε χάθηκε τίποτα...

 

R2BA026 + 160 ελληνικοί χαρακτήρες σε 1 sms? :happy:

Ζηλεύω ... περιμένω την generic για να αρχίσω το μαγείρεμα κι εγώ!!! :shifty:

 

Το ξυπνητήρι δεν δουλεύει ακομα με κλειστό το κινητό.

Πάάάμε ξανά ... για 1000στη φορά. Και ούτε πρόκειται να το δεις ΠΟΤΕ να δουλεύει με το κινητό κλειστό... ΠΟΤΕ όμως! Όπως επίσης δεν υπάρχει Αϊ-Βασίλης!!! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Edited by SniFiSniF
Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης δεν υπάρχει Αϊ-Βασίλης!!! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Τιιιιι??? Ελπιζω να μην το εννοεις...

 

Το ρημαδι το TrackID το φτιαξανε ή παλι θα κρασαρει ο διαολος?

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τιιιιι??? Ελπιζω να μην το εννοεις...

 

Το ρημαδι το TrackID το φτιαξανε ή παλι θα κρασαρει ο διαολος?

 

:lol: Hehe ... Κατέβασα μόλις την αναβάθμιση από τους xda-developers (καθώς και ένα μικρό fix που έβγαλαν εκ των υστέρων) ... Τα έχω εδώ και κάθονται αλλά δεν ξέρω αν θα το επιχειρήσω ακόμα. Την τελευταία φορά όταν αναβάθμιζα σε 024 μου έβγαλε το γνωστό YTOD (Yello Triangle of Death) και έπρεπε να το πάρω όλο από την αρχή. Αλλά πάλι το sms 160 ελληνικών χαρακτήρων είναι μεγάλο δέλεαρ. :O

Χμμμ... :(

 

p.s. Το track-id έχω δει σε είχε απασχολήσει και σε προηγούμενα ποστ. Τι το θες το ρημάδι? Αφού όπως όλα τα SE featured products είναι FAIL!!! Ήταν αν όχι το πρώτο (ok το πρώτο ήταν το χαζό-Moxier) σίγουρα το 2ο πράγμα που κατάργησα όταν απέκτησα δικαιώματα superuser!!! Βάλε ένα Soundhound ή ένα Shazam να σου κάνουν την ίδια δουλειά και καλύτερα!!!

Edited by SniFiSniF
Link to comment
Share on other sites

Ωραία νέα λοιπόν!

 

Οι 160 χαρακτήρες / sms με γραφή Ελληνικών είναι εφικτή με μικρά γράμματα ή μόνο με κεφαλαία???

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Guys , αυτη η ειδηση ειναι τουλαχιστον ανησυχητικη ... Wallpaper apps κατεβασμενα απο το android market ενδεχεται να υποκλεπτουν τα προσωπικα σας δεδομενα και να τα στελνουν στην Κινα ! .... 80 αpps δεν ειναι και λιγά.... υπαρχει τρόπος να ειμαστε σιγουροι?

http://www.telegraph.co.uk/technology/google/7918536/Google-Android-apps-collecting-personal-data.html

Link to comment
Share on other sites

Guys , αυτη η ειδηση ειναι τουλαχιστον ανησυχητικη ... Wallpaper apps κατεβασμενα απο το android market ενδεχεται να υποκλεπτουν τα προσωπικα σας δεδομενα και να τα στελνουν στην Κινα ! .... 80 αpps δεν ειναι και λιγά.... υπαρχει τρόπος να ειμαστε σιγουροι?

http://www.telegraph.co.uk/technology/google/7918536/Google-Android-apps-collecting-personal-data.html

 

Παίζει και να ισχύει. Το τι βάζει ο καθένας στο Android-market δεν είναι απόλυτα ελεγχόμενο. Γι' αυτό εγώ δεν βάζω ποτέ τέτοιου είδους εφαρμογές για Wallpapers ή/και Ringtones. Τα φτιάχνω/βρίσκω μόνος μου! :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα στο status bar οτι υπαρχει σημαμτικη αναβαθμιση ενω εχω την 23 και οτι δεν γινεται με ΟΤΑ αλλα μονο με καλωδιο μεσο PC. Θα το δω το βραδυ που θα παω σπιτι. Λετε να βγηκε η android 2.1 η 2.2; Για να δουμε!

 

Θα τρελαθώ.....το συνδέω στο sony ericsson PC Companion και στην αναβάθμιση που λέει οτι έχω ήδη την τελευταία έκδοση, ενώ στο κινητό λέει οτι υπάρχει καινούργια έκδοση για να αναβαθμίσω....μήπως δεν κάνω κάτι καλά;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθώ.....το συνδέω στο sony ericsson PC Companion και στην αναβάθμιση που λέει οτι έχω ήδη την τελευταία έκδοση, ενώ στο κινητό λέει οτι υπάρχει καινούργια έκδοση για να αναβαθμίσω....μήπως δεν κάνω κάτι καλά;

 

Δοκιμασε μεσω SEUS. To companion τρωει σκαλωματα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθώ.....το συνδέω στο sony ericsson PC Companion και στην αναβάθμιση που λέει οτι έχω ήδη την τελευταία έκδοση, ενώ στο κινητό λέει οτι υπάρχει καινούργια έκδοση για να αναβαθμίσω....μήπως δεν κάνω κάτι καλά;

 

Καλά το Companion τα ίδια έλεγε και για την προηγούμενη έκδοση.

Το SEUS δοκίμασε, εκεί θα είναι διαθέσιμη.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...