Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά. Το έχω εδώ και λίγες μέρες το κινητό και είμαι ευχαριστημένος. Έχει δυστυχώς ακόμη κάτι προβληματάκια που πιθανότατα σύντομα με τα updates θα λυθούν. Υπάρχει ήδη ένα update για το κινητό. Η μπαταρία την πρώτη μέρα άντεξε χωρίς υπερβολή 7 ώρες, τώρα περίπου μια μέρα άλλα είναι νωρίς ακόμα για να βγάλουμε συμπεράσματα. Το ακουστικό έχει λίγο πρόβλημα άλλα ελπίζουμε πως δεν φταίει το hardware. H οθόνη του είναι πολύ καλή και δεν φαίνεται καθόλου η έλλειψη του multi touch. H camera του χωρίς καλό φωτισμό είναι μέτρια (το flash δεν βοηθά και πολύ). Επειδή έχω και το HD2 μπορώ να πω ότι στο χέρι είναι πολύ καλύτερη η αίσθηση του X10. Ότι πρόγραμμα του έβαλα δεν είχε κανένα πρόβλημα και ήταν πολύ γρήγορο. Το gps κλειδώνει πιο γρήγορα από το HD2 και από το Χ1 (κλείδωνε και στο δρόμο με ταχύτητες μεγάλες κάτι που δυσκολεύονταν αρκετά τα άλλα 2). Έβαλα κάποια βιντεάκια τα έπαιζε πολύ ομαλά. Όποια απορία αν μπορώ να σας βοηθήσω. Edited by Mask-1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα.Το δικο μου,παρουσιασε προβλημα με το wi fi.Δεν αναγνωριζει το δικτυο μου,το περασα χειροκινητα αλλα και παλι μου λεει οτι ειναι εκτος εμβελειας.Με το satio δεν εχω κανενα προβλημα στο ιδιο δικτυο.Ετσι, δεν μπορεσα να κανω κατι αλλο χωρις internet.Αυτα για την ωρα...
Link to comment
Share on other sites

.

καλημέρα παιδιά.

 

Να ρωτήσω λίγα πραγματάκια γιατί δεν το πολυκατέχω το άθλημα.

 

1) Υπάρχει η δυνατότητα real time ενημέρωσης για τους λογαριασμούς mail (π.χ. gmail, yahoo, hotmail, otenet);;;

 

2) Τα συννημένα (office κτλ) ανοίγουν κανονικά;;;;

 

3) Υποστηρίζει messenger;;;

 

4) Αντιστοιχίζει διαφορετική εικόνα ή ήχο κλήσης με κάθε επαφή;;;

 

Αυτά για την ώρα. Αν θυμηθώ κάτι άλλο ξαναρωτάω :p

 

Ευχαριστώ.-

.

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε γατόνι, είπες την καλύτερη κουβέντα. Προσκυνάμε τους εβραίους της apple τόσα χρόνια. Ρε σεις, από ότι πρόσεξα σε όλο το topic, έχουν δηλώσει πως το έχουν αγοράσει το χ10 γύρω στα 10 άτομα, αλλά μόνο ένας βγήκε και είπε κανα δυο πράγματα. Πολύ παπατζήδες πρέπει να' ναι οι άλλοι. Λοιπόν καλά παιδιά, τι θα γίνει, θα μας πείτε κατιτίς; Αναπαραγωγή βίντεο, κάμερα, εφαρμογές ανδροειδούς, gps, εντυπώσεις; Τίποτα από όλα αυτά; Μάλλον κι εσείς περιμένετε στις 20 Απριλίου για να το πάρετε...

 

 

Η αναπαραγωγη βιντεο ειναι top! Eβαλα ταινιες σε mp4 μορφη στην αναλυση της οθονης και ειναι απολαυστικες! η καμερα σε συνθηκες μετριου φωτισμου οντος ειναι μετρια.Σε φως ημερας και σε φωτεινα δωματια ειναι παρα πολυ καλες.Οι εφαρμογες τρεχουν τελεια και τα 3d παιχνιδια ειναι απολαυση(Εκτος απο καποια που δεν τρεχουν καθολου λογο ασυμβατοτητας του 1.6) Το gps ειναι κορυφη.Κλειδωνει σε χρονο dt και κανει την δουλεια του οπως ενα gps αυτονομο.Ειναι αξιοπιστο για πλοηγηση.Οι εντυπωσεις μου ειναι θετικες και ειμαι ευχαριστημενος με την αγορα μου.Εχει ωραιο ντιζαιν και τραβαει τα βλεματα οταν το αφηνω σε τραπεζι:lol:

Στα κατα βαζω μονο τον ηχο του ακουστικου(που για μενα ειναι αποδεκτος) αλλα πιστευω να φτιαξει με το update.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

 

η ερωτηση μου για σημερα ειναι η εξης...

 

σε τι χρωμα το εχετε αγορασει και γιατι και οσοι θα το παρουμε .. σε τι χρωμα θα το παρουμε κ γιατι ..?

 

για να δουμε ποιο θα υπερισχυσει.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

 

η ερωτηση μου για σημερα ειναι η εξης...

 

σε τι χρωμα το εχετε αγορασει και γιατι και οσοι θα το παρουμε .. σε τι χρωμα θα το παρουμε κ γιατι ..?

 

για να δουμε ποιο θα υπερισχυσει.....

 

 

θα υπερισχυσει το ασπρο!!(αυτο εχω και εγω:D)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιος γνωριζει τι παιζει με τις εγγυησεις απο τις αντιπροσωπειες ?

οσοι το εχουν ηδη μηπως να μας ενημερωσουν?

ποια ειναι τα εξουσιοδοτημενα καταστηματα για το service στην αττικη ξερει καποιος?

αξιζει να περιμενω μηπως να το παρω απο τις αλυσιδες ( λογικα αυτες ειναι επισημοι αντιπροσωποι..) καταστηματων.? αν υπαρχει καποιος ας βοηθησει γιατι εχουμε μεινει κ χωρις κινητο..

 

ουφ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!Θέλω κ εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω μερικά πράγματα αυτούς που το έχουν..

1)Η οθόνη πως ανταποκρίνεται στο άγγιγμα?

2)Τελικά έχει ράδιο?

3)Το Τimescape είναι χρήσιμο?

4)Τι περιέχει μέσα το κουτί?

5)Υπάρχουν lag?Αν ναι πόσο συχνά είναι?

 

Αυτά..Περιμένω-Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

1) πολυ καλα και αμεσα με κανα δυο εξεραισεις στα πλαισια του αποδεκτου/κατανοητου.

2) οχι

3) εξαρταται απ'το χρηστη. οχι ιδιαιτερα νομιζω

4) αυτο που πηρα εγω πιθανον να ηταν παραεισαγωγη: περα απ'τα γνωστα,δερματινη θηκη και 2 screen protectors

5) οχι. σπανια εως καθολου

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!!Γενικότερα είσαι ευχαριστημένος?Αξίζει να το πάρει κανείς κ γιατί?Εμένα μου άρεσε κ το htc desire αλλά το xperia είναι εντυπωσιακό:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι ο πλεον καταλληλος να απαντησει σ'αυτο γιατι

α) το εχω ερωτευτει τρελλα το κινητο (το λευκο), και

β) δεν εχω χρησιμοποιησει καποιο αλλο android κινητο αρα δε μπορω να συγκρινω

Link to comment
Share on other sites

Η αναπαραγωγη βιντεο ειναι top! Eβαλα ταινιες σε mp4 μορφη στην αναλυση της οθονης και ειναι απολαυστικες! η καμερα σε συνθηκες μετριου φωτισμου οντος ειναι μετρια.Σε φως ημερας και σε φωτεινα δωματια ειναι παρα πολυ καλες.Οι εφαρμογες τρεχουν τελεια και τα 3d παιχνιδια ειναι απολαυση(Εκτος απο καποια που δεν τρεχουν καθολου λογο ασυμβατοτητας του 1.6) Το gps ειναι κορυφη.Κλειδωνει σε χρονο dt και κανει την δουλεια του οπως ενα gps αυτονομο.Ειναι αξιοπιστο για πλοηγηση.Οι εντυπωσεις μου ειναι θετικες και ειμαι ευχαριστημενος με την αγορα μου.Εχει ωραιο ντιζαιν και τραβαει τα βλεματα οταν το αφηνω σε τραπεζι:lol:

Στα κατα βαζω μονο τον ηχο του ακουστικου(που για μενα ειναι αποδεκτος) αλλα πιστευω να φτιαξει με το update.

 

Εχει δικούς του χάρτες μέσα το κινητό, ή έχεις βάλει κάποιο δικό σου? Οταν λες είναι αξιόπιστο στην πλοήγηση εννοείς χωρίς ίντερνετ? Και αν μπορείς να μας πεις πόση ώρα περίπου κανει να κλειδώσει χωρίς σύνδεση.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το gps χωρίς ιντερνετ δεν κάνει περισσότερο από 3-4 δευτερόλεπτα να κλειδώσει. Έχει το wisepilot προεγκατεστημένο άλλα μπορεί να εγκατασταθεί το MOTOnav της Motorola που υποστηρίζει την ανάλυση του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανει κανενας αγορα απο expansys? Η εκδοση που στελνουν εχει ελληνικο menu? Με την εγγυηση ειναι ολα ΟΚ η θα τρεχουμε και δεν θα φτανουμε?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει ελληνικο μενου και η εγγυηση ειναι πανευρωπαικη....

 

 

εγω θα ηθελα να κανω αλλη ερωτηση....

 

πως γινεται να εγκαταστησω μια εφαρμογη που εχω στον υπολογιστη μου στο κινητο>>>??

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για android η εφαρμογη? Θα το καταλαβεις απ'το αν τελεινει σε " .apk". Συνδεεις το κινητο με το καλωδιο στον υπολογιστη και περνας στην καρτα μνημης την εφαρμογη. Μετα με εναν file manager οπως το astro που μπορεις να κατεβασεις απ'το market βρισκεις την εφαρμογη στην καρτα και πατας open installation manager η κατι τετοιο,δε θυμαμαι,και τελος install. Δεν ειναι δυσκολο,θα το βρεις.
Link to comment
Share on other sites

Να κατεβασεις το Asphalt5 ειναι τρομερο παιχνιδι,μονο για τα γραφικα αξιζει..

Αν εχεις καμια εφαρμογη για αναφορες παραδοσης μνμτων πες μου..

Μηπως να ανοιγαμε ενα θεμα για εφαρμογες κλπ?

Link to comment
Share on other sites

τελειο το asphalt5 αν και εχω πορωθει με το raging thunder 2!!!! φοβερα racing και τα 2!!!

 

ξερετε αν υπαρχει κανεα spot the difference για android??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

 

αν ειναι ευκολο οι κατοχοι του κινητου ας μας ενημερωσουν αμεσα για το θεμα της μπαταρια γιατι καλα ολα τα χαρακτηριστικα αλλα αν δεν εχεις ενεργεια τι να τα κανεις...

κ

κατι δευτερο... ρε παιδια ποιο χρωμα ειναι καλυτερο τι λετε.. για αναλυστε καμια αποψη..

 

υστερ. ξερουμε απο ποιες αλυσιδες καταστηματων ερχεται ελλαδα κ ποτε ???

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το έχει δοκιμάσει κανείς απο τα παιδία που έχουν το τηλέφωνο ως modem συνδέοντάς το με Laptop?

Συγνώμη που επαναλαμβάνω την ίδια ερώτηση, αλλά για εμένα είναι σημαντική η πληροφορία αυτή,

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

 

αν ειναι ευκολο οι κατοχοι του κινητου ας μας ενημερωσουν αμεσα για το θεμα της μπαταρια γιατι καλα ολα τα χαρακτηριστικα αλλα αν δεν εχεις ενεργεια τι να τα κανεις...

κ

κατι δευτερο... ρε παιδια ποιο χρωμα ειναι καλυτερο τι λετε.. για αναλυστε καμια αποψη..

 

υστερ. ξερουμε απο ποιες αλυσιδες καταστηματων ερχεται ελλαδα κ ποτε ???

 

ευχαριστω!

 

 

Για το θέμα της μπαταρίας έχουν ειπωθεί αρκετά πράγματα, διάβασε παραπίσω.

Όπως επίσης και για το πανέμορφο λευκο που είναι καταπληκτικό όπως συχνά ειπώθηκε σε αυτό το thread.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...