Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό αναβάθμιση μέσω OTA έχει όπως το 5800 και το n97?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Να ρωτήσω κάτι... Όταν πάμε στα εισερχόμενα (στα μηνύματα), κάτω από τη λέξη "εισερχόμενα" πάνω αριστερά, υπάρχουν 3 εικονίδια, σωστά; Εκεί πατώντας τα δεν πρέπει να αλλάζει κάτι;

Έχω την εντύπωση ότι δεν μου δουλεύει η συγκεκριμένη σειρά της οθόνης...

 

Όχι δεν διορθώνεται. Και ισχύει γενικότερα, όπως π.χ και με το bluetooth αλλά και με άλλα.

Φαίνεται αυτή η σειρά να μην ανταποκρίνεται στο πάτημα!:(

Τελικά, αυτό το πρόβλημα οφειλόταν σε θέμα.

Μου ήρθε μια ιδέα και τσέκαρα ένα ένα τα θέματα και είδα ότι σε 4-5 δημιουργούνταν αυτό το πρόβλημα.

Οπότε όλα ο.κ τώρα!

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με το κινητο..σημερα που προσπαθησα να συνδεθω μεσω gps μολις εβρισκε δορυφορους μου εβγαζε το μυνημα "επιλεξτε μεθοδο εντοπισμου gps" ενω ειμαι σιγουρος οτι εχω επιλεξει στις ρυθμισεις εντοπισμου θεσεως,"εσωτερικο gps"..τι μπορει να φταιει?εκανα και hard reset αλλα με τιποτα δεν κραταει την συγκεκριμενη ρυθμιση...:mad:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τελευταία μου δημιουργεί όλη την προβλήματα....

Το συνδέω με το usb για να μεταφέρω αρχεία και όλη την ώρα μου βγάζει την κλεψυδρα και δεν μπορώ να μεταφέρω ούτε ένα άρχειο....Τι μπορώ να κάνω;

Ενώ φαίνεται τόσο καλό κινητό, δυσλειτουργεί καθε τρεις και λιγο...

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια ειστε ευχαριστημενοι με αυτο το κινητο?σκεφτομουν να το παρω αλλα απο αυτα που διαβαζω εδω..δεν ξερω πια!!εσεις που το εχετε καιρο ποια ειναι η γνωμη σας γι αυτη τη συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά είμαι!

Το μόνο του ελλάτωμα για εμένα είναι ότι δεν γράφει δυνατά τον ήχο στο βίντεο.

Αλήθεια... τώρα μου ήρθε φλασιά... φωνητική κλήση έχει;

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια ειστε ευχαριστημενοι με αυτο το κινητο?σκεφτομουν να το παρω αλλα απο αυτα που διαβαζω εδω..δεν ξερω πια!!εσεις που το εχετε καιρο ποια ειναι η γνωμη σας γι αυτη τη συσκευη?

 

Ανάλογα γιατί χρήση το θέλεις και εγώ ευχαριστημένος είμαι με το τηλέφωνο δεν μου έχει κάνει κάποιο σοβαρό πρόβλημα το μονό που με χαλάει είναι ότι δεν παίζει live tv

εδώ διαβάζουμε τα άσχημα τα περίεργα και απορίες για το τηλέφωνο με στόχο να τα διορθώσουμε, ο κάθε ένας μπορεί να έχει διαφορετική γνώμη για τη συσκευή.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το μονό που με χαλάει είναι ότι δεν παίζει live tv

Tι εννοεις δεν παιζει το live tv, δηλαδη τι ακριβως κανεις και δεν παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια... τώρα μου ήρθε φλασιά... φωνητική κλήση έχει;

 

Δυστυχώς όχι.....

Φτύνεις αίμα μέχρι να πάρεις ένα τηλέφωνο :(

 

Να πω την αλήθεια όμως σαν συμπεριφορά συσκευής μέχρι τώρα δεν έχει κανένα κόλλημα. Ισως το μοναδικό τηλέφωνο της SE από τα 7-8 που είχα έως τώρα και δεν έχει παρουσιάσει κάποια π@π@ρι@.

 

Το μόνο κόλλημα και ίσως πρέπει να το προσέξετε είναι όταν δοκιμάσετε να εγκαταστήσετε και πάλι τις ρυθμίσεις δικτύων (mms, gprs, internet) πάνω απο τις παλιές, τότε προκύπτουν πολλά προβλήματα στο επικοινωνιακό κομμάτι και τα μενού. Εμένα οι ρυθμίσεις ήταν προεγκατεστημένες και το δίκτυο cosmote.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις δεν παιζει το live tv, δηλαδη τι ακριβως κανεις και δεν παιζει?

Μπενω σε σελλιδες στο ιντερνετ που μπορεις να δεις ζωντανα παιχνιδια ποδοσφαιρου και δεν παιζει, ουτε απο το μενου της vodafone που εχει live tv δεν μπορω να δω....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια ειστε ευχαριστημενοι με αυτο το κινητο?σκεφτομουν να το παρω αλλα απο αυτα που διαβαζω εδω..δεν ξερω πια!!εσεις που το εχετε καιρο ποια ειναι η γνωμη σας γι αυτη τη συσκευη?

 

Εγώ προσωπικά δεν είμαι ευχαριστημένος απο την εγγραφή βίντεο γιατι είναι επιεικώς φρικτή σε σχέση με το c 905,ο δε ήχος σχεδόν ανύπαρκτος.Το έχω ενα μήνα,του έκανα αναβάθμιση την δεύτερη μέρα και μέχρι σήμερα δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα.¨Οσο για το GPS του πέρασα και τα τρία γνωστά δηλαδή GARMIN,N DRIVE SYGIC.Το SYGIC είναι το καλύτερο με διαφορά όσον αφορά την ακρίβεια θέσης, υψομέτρου,χιλιομέτρων.Γενικά όμως θέλει κάποια εξοικείωση στην λειτουργία του σε σχέση με τα άλλα SE.:Oσο για την μπαταρία εμένα μου κρατάει περίπου δύο μέρες με νορμάλ χρήση.Με GPS μπορεί να τελειώσει και σε ένα πρωινό.

Link to comment
Share on other sites

Μπενω σε σελλιδες στο ιντερνετ που μπορεις να δεις ζωντανα παιχνιδια ποδοσφαιρου και δεν παιζει, ουτε απο το μενου της vodafone που εχει live tv δεν μπορω να δω....

Κανενας browser σε κανενας κινητο δεν μπορει να παιξει αυτα τα βιντεο γιατι δεν εχουν flash10. Εκτος απο τον brother Skyfire που εχω εγω στο 5800 και παιζει σχεδον ολα τα βιντεο (για αγωνες που λες ισως να μην παιζει justin και ustream αλλα παιζει ολα τα αλλα και ειδικα flash βιντεο οπως στο facebook). Δοκιμασε να βαλεις τον Skyfire και πες μας αν παιζει και στο satio.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήσπέρα.Μήπως έχει κανείς ιδέα,πώς να περάσω τον τηλεφωνικό κατάλογο απο απλο SE(C902)ώστε να μου εμφανιστούν όπως τα είχα(σπίτι,κινητό,e-mail σε κάθε επαφή κ.τ.λ)?Η αλήθεια πάντως είναι οτι όταν πηγαίνεις σε Satio,ενώ είχες πριν A200 platform τηλέφωνο,σου κακοφαίνονται πολλά,όπως ο τρόπος προβολήε των αρχείων στο μενού της(διαχείρησης αρχείων-oranizer)...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήσπέρα.Μήπως έχει κανείς ιδέα,πώς να περάσω τον τηλεφωνικό κατάλογο απο απλο SE(C902)ώστε να μου εμφανιστούν όπως τα είχα(σπίτι,κινητό,e-mail σε κάθε επαφή κ.τ.λ)?

Eγω τα ειχα μεταφερει ολα μεσω bluetooth και ολα ηταν οκ ακομα και οι φωτο επαφης.

Link to comment
Share on other sites

Κ' εγώ αυτο έκανα μέχρι τώρα,αλλά στο satio που όλα έρχονται σα μήνυμα,μου περνάει μόνο τη πρώτη επαφή...αν ξέρει κανείς,ας βοηθήσει!!!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

αλλά στο satio που όλα έρχονται σα μήνυμα,μου περνάει μόνο τη πρώτη επαφή...

Και στο satio και στα αλλα symbian 5 ετσι γινεται δυστυχως, αν εχεις υπομονη καντο ετσι και γω στο 5800 ετσι το εκανα, μια-μια την επαφη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βαλεις τον Skyfire και πες μας αν παιζει

Αυτον εχω και δεν τα παιζει

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ok οπως ειπα δεν τα παιζει ολα, εγω ειχα δει αλλα μονο μεσω freedocast, justin και ustream δεν παιζει. το καλο για μενα ειναι οτι το satio μπορει να παρει τον skyfire γιατι μπορει να παιξει ολα απο το live24!:D
Link to comment
Share on other sites

το καλο για μενα ειναι οτι το satio μπορει να παρει τον skyfire γιατι μπορει να παιξει ολα απο το live24!:D

 

O Skyfire ειναι καλύτερος πιστεύω από τον μαμά

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ ΠΟΘ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΤΙΟ APPS ΟΠΩΣ ΤΟΥ IPHONE ΠΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΝΑΒΕΙΣ ΑΝΑΠΤΙΡΑ ΠΙΝΕΙΣ ΜΠΙΡΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

Υπενθύμιση από την Ο.Δ.: Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Κεφαλαία
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟ PC SUITE ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΚΩΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΟ BACK UP ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΙΝ. ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ?Β Ο Η Θ Ε Ι Α.
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι και στον gd4ever και στον SERS1612 σχετικά με τα κεφαλαία. Αφενός απαγορεύονται από τους Ο.Π.Χ. αφετέρου είναι σαν να φωνάζετε. Για κάτι τέτοιο δεν υπάρχει λόγος. :)

 

Προκειμένου να μην γίνονται παρεμβάσεις στη ροή των topic προτιμούνται οι έμμεσες υπόδειξεις τροποποιώντας τα post που ξεφεύγουν λίγο. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι η υπόδειξη αναφέρεται σε κάποιον συγκεκριμένα οπότε φροντίζουμε όλοι να εναρμονιζόμαστε.

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είμαι απλά εξοργισμένος με τη μαμά μπαταρία που είχα και στο κ800 του satio.

Καλά οι άνθρωποι είναι χαζοί?Μου έχουν την ίδια μπαταρία σε ένα high end κινητό που είχαν και σε παλίότερα μοντέλα?Δε κρατάει ούτε 2 μέρες και μάλιστα με κανονική χρήση...

Είδα στο ebay αυτές

http://cgi.ebay.com/Momax-X-Level-Battery-for-Sony-Ericsson-Satio-BST-33_W0QQitemZ270528313251QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3efcbe77a3

ή http://cgi.ebay.com/1000mAh-HIGH-CAPACITY-BATTERY-FOR-SONY-ERICSSON-SATIO_W0QQitemZ140383913679QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item20af8886cf

ή http://cgi.ebay.com/3-7V-1000mAh-Battery-For-Sony-Ericsson-Satio-Idou-U1_W0QQitemZ160406768008QQcmdZViewItemQQptZAU_MobilePhoneAccessories?hash=item2558fd0988

με 1000 mha αντί για τη μαμά μπαταρία πόσο περισσότερο λέτε να κρατήσει η διάρκεια μέχρι την επόμενη φόρτιση και εάν όπως πολύ σωστά είπαν μερικοί moderators είναι αξιόπιστες ή θα δημιουργήσουν πρόβλημα στο κινητό?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

με 1000 mha αντί για τη μαμά μπαταρία πόσο περισσότερο λέτε να κρατήσει η διάρκεια μέχρι την επόμενη φόρτιση και εάν όπως πολύ σωστά είπαν μερικοί moderators είναι αξιόπιστες ή θα δημιουργήσουν πρόβλημα στο κινητό?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

1000 mha ειναι και η μαμα μπαταρια

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όντως...εκτός αν σ' εσένα είχαν ανοίξει το κουτί και είχαν βάλει άλλη...Είναι η BST-33,απλά η συγκεκριμένη είναι 1000 mah...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...