Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω... σιγουρα δεν θα ειναι απτα μεγαλυτερα fail αυτα με την εννοια μια photo, μια επαφη η κατι μικρου μεγεθους δεδομενα λες παει στο... καλο θα τα αποθηκευσω στην μνημη του τηλ και μετα κανω τη μεταφορα. Αλλα συγκεκριμενα εγω που επαιζα σε μια live συναυλια πριν μια βδομαδα και ξερουμε ποσο καλα εχουν εξελιχθει τα κινητα στο να τραβανε high definition video ε φανταστειτε οτι 1 κομματι 2-3 λεπτων πιανει χωρο που δυστυχως δεν το δεχετε το κινητο στην μνημη που διαθετει. Τεσπα ευχαριστω οσους ασχοληθηκαν με αυτο το θεμα κι ελπιζω να βρεθει συντομα μια λυση εστω και σε αυτες τις ειδικευμενες περιπτωσεις.

 

Nick

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να πω... σιγουρα δεν θα ειναι απτα μεγαλυτερα fail αυτα με την εννοια μια photo, μια επαφη η κατι μικρου μεγεθους δεδομενα λες παει στο... καλο θα τα αποθηκευσω στην μνημη του τηλ και μετα κανω τη μεταφορα. Αλλα συγκεκριμενα εγω που επαιζα σε μια live συναυλια πριν μια βδομαδα και ξερουμε ποσο καλα εχουν εξελιχθει τα κινητα στο να τραβανε high definition video ε φανταστειτε οτι 1 κομματι 2-3 λεπτων πιανει χωρο που δυστυχως δεν το δεχετε το κινητο στην μνημη που διαθετει. Τεσπα ευχαριστω οσους ασχοληθηκαν με αυτο το θεμα κι ελπιζω να βρεθει συντομα μια λυση εστω και σε αυτες τις ειδικευμενες περιπτωσεις.

 

Nick

να σε πω κατι απο καρδιας?αλλαξε κηνιτο πανε προς xperia μερια μπασ και δεις ασπρη μερα!!!!!εγω για εκει παω!!!!! :) :) :) :) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω κι εγω μια απορια που μπορει ηδη να την εχει εκφρασει καποιος απλα δεν εχω την πολυτελεια του χρονου να διαβασω τις προηγουμενες 168 σελιδες :rolleyes:

Απλα θα ηθελα να μαθω στο SE Satio πως οταν λαμβανω δεδεμενα απο bluetooth να αποθηκευονται στην καρτα μνημης και οχι στην μνημη του κινητου.

 

Ευχαριστω,

Νικος

Φυσικα και γινεται...πηγαινε στα μηνυματα >πατα επιλογες (το "κουμπι" κατω αριστερα)

>ρυθμισεις>αλλο>μνημη σε χρηση και επελεξε που θελεις να αποθηκευονται.

ψαξτε το λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και γινεται...πηγαινε στα μηνυματα >πατα επιλογες (το "κουμπι" κατω αριστερα)

>ρυθμισεις>αλλο>μνημη σε χρηση και επελεξε που θελεις να αποθηκευονται.

ψαξτε το λιγο...

αυτο ειναι που λες νομιζω ειναι για γενικα τα μηνθμα που να αποθυκευοντε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καμια ιδεα γιατι ξαφνικα μου εχει μεθωθει ο φωτισμος ;; εχει πεσει στο επιπεδο που ειναι οταν το κλειδωνω ...

δοκιμαζω τωρα να το φορτισω αρκετα και μετα αν δεν πιασει θα δω διαφορα απο τις ρυθμισεις του φωτισμου ... παντως αν εχει κανεις καμια ιδεα την λεει :)

 

edit: με την φορτιση δεν αλλαξε κατι ... μπορει καποιος που δεν εχει πειραξει τον φωτισμο του να μου πει σε ποιο σημειο βρισκεται αρχικα η μπαρα ;;

Edited by ksipos
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και γινεται...πηγαινε στα μηνυματα >πατα επιλογες (το "κουμπι" κατω αριστερα)

>ρυθμισεις>αλλο>μνημη σε χρηση και επελεξε που θελεις να αποθηκευονται.

ψαξτε το λιγο...

 

δυστυχως το δοκιμασα αλλα δεν.. οπως ειπε και καποιος φιλος απο δω θαναι μονο τα μηνυματα αν και στην αρχη μου φανηκε καλη ιδεα γιατι ξερω οτι τα δεδομενα πο δεχεσαι γενικα τα παιρνει σαν μυνηματα το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνοντας τη ρύθμιση να πηγαίνουν τα μηνύματα στην κάρτα μνήμης, είχα μεταφέρει από Satio σε Satio ένα αρχείο βίντεο 130MB. Αυτό το έκανα πριν ένα χρόνο. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι με το τελευταίο firmware και λέτε ότι δεν γίνεται. Το θεωρώ απίθανο να αφαίρεσαν αυτή τη δυνατότητα.

Φυσικά πήγε σε μορφή μηνύματος και όταν το άνοιξα πάτησα "πίσω" και με ρώτησε αν ήθελα να το αποθηκεύσω. Απάντησα "Ναι" και το αποθήκευσα πάλι στην κάρτα μνήμης.

Μόνο που πρέπει να προσέξετε η ελεύθερη μνήμη να είναι τόση ώστε να χωράει 2 φορές το αρχείο που στέλνετε γιατί θα αποθηκευτεί μία ως μήνυμα και μία ως αρχείο (μετά μπορείτε να σβήσετε το μήνυμα).

Edited by spaul
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καμια ιδεα γιατι ξαφνικα μου εχει μεθωθει ο φωτισμος ;; εχει πεσει στο επιπεδο που ειναι οταν το κλειδωνω ...

δοκιμαζω τωρα να το φορτισω αρκετα και μετα αν δεν πιασει θα δω διαφορα απο τις ρυθμισεις του φωτισμου ... παντως αν εχει κανεις καμια ιδεα την λεει :)

 

edit: με την φορτιση δεν αλλαξε κατι ... μπορει καποιος που δεν εχει πειραξει τον φωτισμο του να μου πει σε ποιο σημειο βρισκεται αρχικα η μπαρα ;;

 

Το εχω παθει κ εγω πολλες φορες,δεν ξερω γιατι συμβαινει

Απλα μπες στις ρυθμισεις κ ξαναφτιαχτο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!.ρε παιδια πως λειτουργει το panoman 3.0.793??

το ανοιγω κ οτι κ αν κανω..τιποτα!!

ειτε start πατησω ειτε αν ανοιξω την φωτογραφικη του κινητου..τζιφος!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!.ρε παιδια πως λειτουργει το panoman 3.0.793??

το ανοιγω κ οτι κ αν κανω..τιποτα!!

ειτε start πατησω ειτε αν ανοιξω την φωτογραφικη του κινητου..τζιφος!!

 

Χωρίς να γνωρίζω την συγκεκριμένη εφαρμογή καθαυτή, εικάζω ότι δεν θα καταφέρεις να τη λειτουργήσεις. Έχω παρατηρήσει πως όσες εφαρμογές χρησιμοποιούνε την κάμερα της συσκευής δεν λειτουργούνε σωστά, σε αντίθεση με το vivaz. Υποθέτω πως δεν μελετήσανε καλά εκεί στην SE τη συμβατότητα εφαρμογών με την κάμερα όταν περάσανε το λογισμικό. Για να φανταστείς δηλαδή πόσο θάψανε τη συσκευή αυτή.. Ένα κάρο δυνατότητες, μα καμιά υποστήριξη..

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να πάρουμε τις επαφές από το backup εαν δεν έχουμε το κινητό πλέον ;;;;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να πάρουμε τις επαφές από το backup εαν δεν έχουμε το κινητό πλέον ;;;;
Eγω εκανα με το satio backup μεσω pc companion και μετα εκανα restore στο mini!
Link to comment
Share on other sites

Eγω εκανα με το satio backup μεσω pc companion και μετα εκανα restore στο mini!

 

Πώς ρε μπρο και δεν μπορώ; Έχω φάει ξενέρα,γιατί με βλέπω να χάνω αριθμούς σημαντικούς που δεν είναι να χαθούν!

Το είχα κάνει με το pcsuite ,

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Κάνε backup στη κάρτα μνήμης!Απο το μενού της διαχείρησης αρχείων...Αυτά που αναφέρουν τα παιδιά πιο πάνω ειναι μικροπροβλήματα και παραλείψεις που έχουν γίνει στο software...Το δικό μου στάλθηκε στο service με χαλασμένο touch pad.Αποτυχία μάλλον το μοντέλο.Δν είχε κλείσει ούτε χρόνο,ανώ αυτη τη στιγμή κάνω τη δουλειά μου με ένα k550i τριετίας το οποίο δουλεύει άψογα... :-/

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα σε όλους. δεν θυμάμαι πώς μεγαλώνει η ένταση του ήχου κουδουνίσματος παιδιά. μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Μενου

Ρυθμισεις

Προσωπικα

Προφιλ

Επιλογες(κατω αριστερα)

Διαμορφωση

Ενταση ηχου κλησης.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα , φιλαρακι εχει το satio με μενου της Vodafone , μπορει να το βγαλει ?

Αν κανει update μεσω της εφαρμογης της εταιριας ... θα βγει ??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , φιλαρακι εχει το satio με μενου της Vodafone , μπορει να το βγαλει ?

Αν κανει update μεσω της εφαρμογης της εταιριας ... θα βγει ??

 

Ευχαριστω

μεσω της εφαρμογης που κανεις update δεν γινεται αλλα γινεται να το βγαλεις!!!!σε εχω στειλει σε pm εναν τροπο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:thanks: ;)

μεσω της εφαρμογης που κανεις update δεν γινεται αλλα γινεται να το βγαλεις!!!!σε εχω στειλει σε pm εναν τροπο!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω δύο ερωτήματα. Είδα ότι το Νοκια Ν8 έχει λειτουγικό Symbian 3. Το Satio χρησιμοποιηεί και αυτό Symbian! Αυτό που αναρωτιόμουν ειναι μήπως είναι δυνατόν να περάσουμε τον λειτουργικό του N8 στο Satio? Kαι αν αυτό είναι δυνατόν πώς μπορεί να γίνει? Το έχει ο αδερφός μου και έχω πάθει πλάκα.. Και μόνο αν μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε την δυνατότητα του HD Video θα ήταν σημαντικό!

Άλλη μια ερώτηση είναι πως επειδή έχω πάρει το Satio απο την Αγγλία, δεν έχει Ελληνικά.. μήπως ξέρει κανείς την διαδικασία ώστε να καταφέρω να του περάσω?

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις Ελληνικά, δες εδώ (νομίζω όμως ότι χάνεις την εγγύηση).

Για το πρώτο, το πιο πιθανό είναι να μη γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο σίγουρα δεν γίνεται, σε καμία συσκευή. Για τα ελληνικά, αν κάνεις debrand όντως θα χάσεις την εγγύηση, αλλά αφού το έφερες από Αγγλία δεν νομίζω να σε επηρεάσει...:happy:
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...