Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για προσπάθησε στο turboimagehost..

 

Καλή δουλειά έκαναν μέχρι στιγμής λοιπόν..Τουλάχιστον,ακόμη και μικρά bugs να έχει θα βγαίνουν αναβαθμίσεις κάθε 1,5 μήνα περίπου..Όχι σαν την Samsung με το HD...:down:

μα γιατι το λες αυτο....... και η samsung βγαζει καθε 1,5 μηνα αλλα για διαφορετικη χωρα καθε φορα ..... :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχει τραβηξει κανεις βιντεο υπο συνθηκες χαμηλου φωτισμου? το θεμα με ενδιαφερει αμεσα.
1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μας πει κανείς με βεβαιότητα εάν έχει gps ενσωματωμένο και όχι μόνο a-gps διότι το a-gps δουλέβει μόνο με σύνδεση ιντερνέτ???
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι εύκολο άλλα έχει κανείς την καλοσύνη να βάλει κανα βιντεάκι να δούμε τι γίνεται και σε αυτόν τον τομέα? Είναι το μόνο που δεν έχουμε δει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μας πει κανείς με βεβαιότητα εάν έχει gps ενσωματωμένο και όχι μόνο a-gps διότι το a-gps δουλέβει μόνο με σύνδεση ιντερνέτ???

Εννοείται πως έχει ενσωματωμένο δέκτη GPS(hardwarewise όμως δεν ξέρουμε λεπτομέρειες-υποψιάζομαι πως δεν είναι και το δυνατότερο σημείο του......;)-όπως πχ.του Ι8910 HD που είναι πολύ καλό,ίσως το καλύτερο στα S60V5),a-GPS φυσικά και έχει αφού είναι λειτουργία και όχι ο δέκτης.

Link to comment
Share on other sites

με το ndrive σημερα,κλειδωσε δορυφορους σε 2 λεπτα..Αν συνυπολογισουμε την συννεφια που ειχε σημερα,ειναι αρκετα καλος χρονος νομιζω...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν τελικά θα διατίθεται με 1000 μπαταρία ή με 1350 που λέει ο φίλος στο 107?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έγραψα αυτό :)

 

Δεν ξέρουμε ακόμη!Πάντως,υπάρχει έτοιμη η μπαταρία των 1350 mAh και δεν ξέρουν ακόμη αν τη συμπεριλάβουν στο βασικό πακέτο ή αν θα την πουλάν σαν έξτρα..

 

Πάντως,δεν τα πάει χειρότερα στον τομέα αυτονομία απ'ότι οι ανταγωνιστές του..Προσωπικά,απ'το Omnia HD δεν κατάφερα να πάρω πάνω από 1,5 μέρα αυτονομία(με το σύνηθες να είναι 1 μέρα με εντατική χρήση)..Και σκέψου ότι το Satio έχει και μικρότερης χωρητικότητα μπαταρία..Άρα,αν τα πάει ελαφρώς καλύτερα στον τομέα αυτό,μάλλον είναι κολακευτικό για το Satio και απογοητευτικό για το Omnia HD.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η Ericsson πάντα είχε ένα "ταλέντο" (και για να μιλαμε πιο σωστά το know how) στην διαχείριση της ενέργειας των συσκεύων της. Οπότε δεν μου κάνει εντύπωση το να τα πάει καλά το Satio παρόλο που έχει μικρή μπαταρία.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για μενα αυτο που πρεπει να κανει η SE αυτη την στιγμη ειναι κρατησει στο βασικο πακετο την 1000αρα αφου παει καλα και να μην βαλει την μεγαλυτερη στο μελλον για να μην "ριξει" και αυτους που το χουν παρει ηδη.

Ταυτοχρονα ομως να κυκλοφορσει και την μεγαλυτερη για οσους δεν τους φτανει η ηδη υπαρχουσα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλος Kotsianis7 απο εσενα το ειδα! ευχαριστω! Αυτες τις μερες θα παρω το satio και απλα ηθελα να μαθω μηπος υπαρχει καποιο νεο για τη μπαταρια του. Εχω τωρα εδω και δυο χρονια το κ810i και ειμαι ευχαριστημενος με την μπαταρια του. Η se ειναι καλη στον τομεα αυτο (αποψη μου).

καλος σας βρηκα και σας ευχαριστω γιατι ειμαι νεο μελος.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάμα χρήσης και ολοκληρωμένων κύκλων φορτίσεων έχω να πω το εξής: το φόρτισα παρασκευή πρωί, απόγευμα το δούλεψα αρκετά με συχνά τηλεφωνήματα και ανοιχτό το gps για κανένα μισάωρο, έβγαλα 61 φωτογραφίες με διπλό xenon flash στην κάθεμία για να μην έχουν κόκκινα μάτια, και η μπαταρία τελείωσε κυριακή ξημερώματα. Τουλάχιστον για μένα δεν υπάρχει πια θέμα μπαταρίας!!

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όσο πάει και βελτιώνεται...

Ενώ τις 2 πρώτες φορές κράτησε μια μέρα , σήμερα η δεύτερη μέρα αφού το φόρτισα έχει φτάσει, μέχρι το μισό....

Πιστεύω με το στρώσιμο που θα συνεχίσω να του κάνω να πάει και καλύτερα......

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξερω οτι ειμαι λιγακι εκτος θεματος αλλα ειναι το πρωτο μου symbian το satio και νομιζω οτι μπορω να κανω πολλα ενω δεν τα ξερω

μπορει καποιος να να μου πει...τι να κανω?π.χ. σπασμενες εφαρμογες gps και γενικα θεματα symbian......

πηγα και σε αλλα forum αλλα μιλανε για nokia...εχω μπερδρευτει....:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μιλας πολυ γενικα. Δεν γινεται καποιος να καθησει να σου τα εξηγησει ολα απο την αρχη.

Για αρχη διβασε αν δεν το χεις ηδη κανει το FAQ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724

Καποιες αποριες θα σου λυθουν. Απο κει και περα οτι θες εδω ειμαστε.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξερω οτι ειμαι λιγακι εκτος θεματος αλλα ειναι το πρωτο μου symbian το satio και νομιζω οτι μπορω να κανω πολλα ενω δεν τα ξερω

μπορει καποιος να να μου πει...τι να κανω?π.χ. σπασμενες εφαρμογες gps και γενικα θεματα symbian......

πηγα και σε αλλα forum αλλα μιλανε για nokia...εχω μπερδρευτει....:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Το να σου πει κάποιος τί να κάνεις με το Satio είναι εξαιρετικά δύσκολο μιας και ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες.

 

Από τη στιγμή που είναι το πρώτο σου symbian το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πρέπει να ρίξεις πολύ διάβασμα! Μη σε απασχολεί που τα περισσότερα είναι γραμμένα για ΝΟΚΙΑ. Το λειτουργικό είναι το ίδιο και αυτό έχει σημασία.

 

Οδηγός για όλους μας θα πρέπει να είναι το post του mirrorofsorrow. Ρίξε μια ματιά στα link που δίνει και σίγουρα θα λυθούν πολλές απορίες σου. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι νεος στο forum αν και σας παρακολουθω εδω και αρκετο καιρο και με βοηθησατε αρκετα οστε να καταληξω στην αγορα του satio...Ειναι πραγματικα ενα πολυ καλο και ομορφο κινητο τηλεφωνο αλλα αρκετα δισκολο μιας και βρισκετε στην κατοχη μου εδω και 5 μερες και ειναι το πρωτο μου touch καθος και το πρωτο μου symbian.Γι αυτο λοιπον ειπα να κατσω να ασχοληθω αρκετα μεχρι να τ μαθω και μετα να μεταβω στις πολυπλοκες εφαρμογες του.Μια βασηκη ερωτηση που εχω λοιπον ειναι αν υπαρχει καοιος αλλος τροπος εχτος απο μαρκαρισμα ενα ενα στα τραγουδια απο την μουσικη να περασω εναν ολοκληρο φακελο μεσα στην playlist...
Link to comment
Share on other sites

απο σημερα και εγω ειμαι κατοχος του satio.

καμερα και βιντεο πολυ καλα, πολυ καλο το ξενον φλασ, οθονη καλη οχι σαν του

ι8910 που ειναι πιο φωτεινη πιο καθαρη και πιο μεγαλη.

με τον καιρο θα το δουλεψω και θα δω πιο λεπτομερειακα το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα και εγω ειμαι κατοχος του satio.

καμερα και βιντεο πολυ καλα, πολυ καλο το ξενον φλασ, οθονη καλη οχι σαν του

ι8910 που ειναι πιο φωτεινη πιο καθαρη και πιο μεγαλη.

με τον καιρο θα το δουλεψω και θα δω πιο λεπτομερειακα το τηλεφωνο.

 

Το βίντεο από εστίαση πως είναι? Επίσης το βράδυ τραβάει καλά?

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο από εστίαση πως είναι? Επίσης το βράδυ τραβάει καλά?

η εστιαση ειναι καλη, το βιντεο υπολειπεται σε ποιοτητα απο του ι8910 παντως.

το βραδυ εχει δυνατο φως για το βιντεο παντως.

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα και εγω ειμαι κατοχος του satio.

καμερα και βιντεο πολυ καλα, πολυ καλο το ξενον φλασ, οθονη καλη οχι σαν του

ι8910 που ειναι πιο φωτεινη πιο καθαρη και πιο μεγαλη.

με τον καιρο θα το δουλεψω και θα δω πιο λεπτομερειακα το τηλεφωνο.

 

Ανέβασες τη φωτεινότητα? Γιατί default έχει μόνο 50%. Πηγαινέ την κοντά στο 80% και δες φωτεινότητα και χρώμα!!!

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασες τη φωτεινότητα? Γιατί default έχει μόνο 50%. Πηγαινέ την κοντά στο 80% και δες φωτεινότητα και χρώμα!!!

την εχω ανεβασει λιγο ,θα την παω στο 80%.

το βιντεο παντως που τραβαει το ι8910 ειναι πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

την εχω ανεβασει λιγο ,θα την παω στο 80%.

το βιντεο παντως που τραβαει το ι8910 ειναι πολυ καλο.

 

Το i8910 δεν είναι που έχει πρόβλημα με την εστίαση του βίντεο ή εγώ το μπερδεύω με το άλλο samsung?

Link to comment
Share on other sites

Το i8910 δεν είναι που έχει πρόβλημα με την εστίαση του βίντεο ή εγώ το μπερδεύω με το άλλο samsung?

 

κατι με τον ηχο λενε αλλα δεν το εχω καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος του Omnia HD είναι σε φορμά .AMR και μονοφωνικός..Ό,τι χειρότερο κοινώς..Ποιότητα χειρότερη κι απ'τους ασυρμάτους των ταξί και της αστυνομίας...

 

Καλά είστε με το Satio,μην το πείτε ούτε του παπά...Καθαρός ήχος,νορμάλ ανάλυση και καλό frame rate..;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...