Jump to content

[App Store] Εφαρμογές Γραφείου και Παραγωγικότητα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, sorry, αλλά μετά από πολύωρη αναζήτηση και χιλιάδες ποστ που διάβασα, δεν κατάφερα να βγάλω άκρη. Συγχωρέστε μου και το γεγονός ότι την συσκευή την παραλαμβάνω σε λίγες μέρες - οπότε δεν έχω ιδέα για τις λειτουργίες της - και αν έχετε την καλωσύνη, απαντήστε μου σας παρακαλώ:

 

Το iphone κάνει εγγραφή των κλήσεων; Κι αν ναι, γράφει με περιορισμούς και αυτό το απίστευτα ενοχλητικό "μπιπ" που κάνουν οι περισσότερες συσκευές στην αγορά; Αν όχι, υπάρχουν εφαρμογές που να καταγράφουν τις συνομιλίες;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Καλησπέρα :)

 

Το απαγορεύει η Apple γι' αυτό και δεν θα βρεις κάτι στο επίσημο Apple Store

Είσαι νομίζω σε λάθος τομέα , θα έπρεπε να ρωτήσεις στο iPhone FAQ - απορίες "αρχάριων" χρηστών

 

Φιλικά πάντα :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει μηπως καποια εφαρμογη για word excel powerpoint και τα συναφη σε μη jailbroken συσκευη; Και να μποροθν να περαστουν ευκολα απο τον υπολογιστη;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μηπως καποια εφαρμογη για word excel powerpoint και τα συναφη σε μη jailbroken συσκευη; Και να μποροθν να περαστουν ευκολα απο τον υπολογιστη;

 

To quickoffice

http://itunes.apple.com/gr/app/quickoffice-mobile-suite/id353600838?mt=8

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Nα ρωτήσω κάτι όσους το έχετε χρησιμοποιήσει; (επειδή δεν είναι free και δεν θελω να το αγοράσω & να μην με εξυπηρετήσει)

Στα χαρακτηριστικά του (στο ΑppStore) δεν εχει στη λίστα με τις γλώσσες τα Ελληνικά.

Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορούμε να γράψουμε στα Ελληνικά ή απλώς ότι το μενού κλπ δεν είναι στα Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι όσους το έχετε χρησιμοποιήσει; (επειδή δεν είναι free και δεν θελω να το αγοράσω & να μην με εξυπηρετήσει)

Στα χαρακτηριστικά του (στο ΑppStore) δεν εχει στη λίστα με τις γλώσσες τα Ελληνικά.

Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορούμε να γράψουμε στα Ελληνικά ή απλώς ότι το μενού κλπ δεν είναι στα Ελληνικά;

 

Το μενού δεν είναι στα Ελληνικά!

Γράφεις κανονικά!

Σου προτείνω να πάρεις την έκδοση connect στα 7,99 ευρώ.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Το μενού δεν είναι στα Ελληνικά!

Γράφεις κανονικά!

Σου προτείνω να πάρεις την έκδοση connect στα 7,99 ευρώ.

 

Ωραία.

Και για να σιγουρευτώ: Θα μπορώ να γράφω καινούρια word, ecxel κλπ, αλλά θα μπορώ και να επεξεργαστώ παλια;

Και πώς περνιούνται στο Iphone; Μόνο μέσω wifi ή και με usb;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Και για να σιγουρευτώ: Θα μπορώ να γράφω καινούρια word, ecxel κλπ, αλλά θα μπορώ και να επεξεργαστώ παλια;

Και πώς περνιούνται στο Iphone; Μόνο μέσω wifi ή και με usb;

 

Προς το παρόν μεσο wifi.

Εχει δοθεί όμως στην apple η νέα εκδοση για εγκριση που θα επιτρέπει και μεσο usb απο το iTunes.

Ναι ,θα μπορείς να δημιουργήσεις και δικά σου νεα(Word,Excel,Text File) και να επεξεργαστείς άλλα που ήδη έχεις.

 

Yπάρχει πάντα και η λύση του Dropbox(στην έκδοση Connect) που εχει τα αρχεία σου online και τα επεξεργάζεσαι και ενημερώνονται αυτόματα.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Υπάρχει καμία εφαρμογή να γίνεται το κινητο gateway για Ίντερνετ ;

 

Θέλω να μπαίνω ασύρματα Απο άλλο κινητο με το Ίντερνετ του iPhone

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή να γίνεται το κινητο gateway για Ίντερνετ ;

 

Θέλω να μπαίνω ασύρματα Απο άλλο κινητο με το Ίντερνετ του iPhone

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Με JB ναι!

MyWi αν θυμάμαι καλά κ άλλο ένα ακόμα.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Με JB ναι!

MyWi αν θυμάμαι καλά κ άλλο ένα ακόμα.

 

Χωρις jb δεν γίνεται; :(

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Χωρις jb δεν γίνεται; :(

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τουλάχιστον δεν ξέρω εγώ κάποιο τρόπο :(

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρις jb δεν γίνεται; :(

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όχι φίλε, χωρίς JB δεν μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο δυστυχώς. :(

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα παρέλαβα το καινούργιο μου 4G.

Θα ήθελα προς το παρόν να το κρατήσω χωρίς jailbreak.

Όμως στο 3GS είχα το intelliscreen που με βόλευε εξαιρετικά. Ξέρω δεν θα υπάρξει τέτοια εφαρμογή στο appstore.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο που να παίρνει ραντεβού, tasks, γενέθλια κλπ από το google calendar και να τα εμφανίζει κάπως, έστω σαν αριθμό στην επιφάνεια εργασίας, έτσι να σου υπενθυμίζει ότι κάτι τρέχει σήμερα;

Ευχαριστώ για κάθε πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το καινούργιο μου 4G.

Θα ήθελα προς το παρόν να το κρατήσω χωρίς jailbreak.

Όμως στο 3GS είχα το intelliscreen που με βόλευε εξαιρετικά. Ξέρω δεν θα υπάρξει τέτοια εφαρμογή στο appstore.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο που να παίρνει ραντεβού, tasks, γενέθλια κλπ από το google calendar και να τα εμφανίζει κάπως, έστω σαν αριθμό στην επιφάνεια εργασίας, έτσι να σου υπενθυμίζει ότι κάτι τρέχει σήμερα;

Ευχαριστώ για κάθε πρόταση.

 

Αυτό το κάνει η εφαρμογή touchtodo στην τελευταία της έκδοση. Ότι task βάζεις το συγχρονιζει με το google calendar και ότι γεγονός έχεις στο calendar το κατεβάζει σαν task. Μπορείς να τους οριζεις πια task θέλεις να σου δείχνει σαν αριθμό στο εικονίδιο της εφαρμογής.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

 

εχει χρησιμοποιησει κανεις σας την εφαρμογη Quickoffice mobile (που ειναι σε εκπτωση σημερα) για να μεταφερει αρχεια απο το pc μεσω του ιδιου wifi?

ενω μου δινει την διευθυνση το προγραμμα για να πληκτρολογησω στο Pc, οταν το κανω ο web browser του pc δεν βρισκει τιποτα. η διευθυνση ειναι τυπου http://192.168.1.6:4242 . Mηπως πρεπει να αλλαξω τιποτα στο ρουτερ μου?

Ειναι βασικο για να περασω αρχεια απο το pc στο iphone.

 

ΕDIT: Aκυρο το πετυχα. Πολυ ευκολο! ωραιο προγραμματακι, πραγματικα φερνεις το γραφειο σου στο τηλεφωνο. Απίστευτο τι μπορει να κανει μια εφαρμογη για τους ανθρώπους που δουλευουν εν κινησει. Τη συνιστω ανεπιφυλακτα..

Edited by Icarus
"I'm all in favor of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters." (Frank Lloyd Wright)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδιά υπάρχει εφαρμογή για να αυξάνει το μέγεθος της γραμματοσειράς στην αρχική οθόνη του 4 και πως λέγεται? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπορεί κανείς να μου προτείνει κάποια εφαρμογή διαχείρισης κωδικών, που να δουλεύει καλά και με το αντίστοιχο πρόγραμμα για τα windows;

Δεν με πειράζει το κόστος της εφαρμογής, αρκεί να μη χρειαστεί να πληρώσω επιπλέον για το desktop software.

Φυσικά δέχομαι και άλλες προτάσεις που απλά μπορείς να κάνεις backup & restore των ευαίσθητων αυτών στοιχείων.

Τι προτείνετε; Τι χρησιμοποιείτε εσείς;

Edited by mpempoulinos
Ορθογραφικά λάθη
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου προτείνει κάποια εφαρμογή διαχείρισης κωδικών, που να δουλεύει καλά και με το αντίστοιχο πρόγραμμα για τα windows;

Δεν με πειράζει το κόστος της εφαρμογής, αρκεί να μη χρειαστεί να πληρώσω επιπλέον για το desktop software.

Φυσικά δέχομαι και άλλες προτάσεις που απλά μπορείς να κάνεις backup & restore των ευαίσθητων αυτών στοιχείων.

Τι προτείνετε; Τι χρησιμοποιείτε εσείς;

 

1Password! Η καλύτερη στο είδος της. Συνεργάζεται άψογα με safari και chrome στα Mac που έχω δοκιμάσει. Υπάρχει έκδοση και για windows.

Edited by miky7

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

1Password! Η καλύτερη στο είδος της. Συνεργάζεται άψογα με safari και chrome στα Mac που έχω δοκιμάσει. Υπάρχει έκδοση και για windows.

Όταν λες συνεργάζεται με safari και chrome, τί εννοείς? κάνεις backup & restore? Γιατί θέλει επιπρόσθετο desktop πρόγραμμα για τον συγχρονισμό των κωδικών από το ένα στο άλλο. Η windows έκδοση που αναφέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες συνεργάζεται με safari και chrome, τί εννοείς? κάνεις backup & restore? Γιατί θέλει επιπρόσθετο desktop πρόγραμμα για τον συγχρονισμό των κωδικών από το ένα στο άλλο. Η windows έκδοση που αναφέρεις...

 

Έχει addon για τους browsers που ανέφερα. Δηλαδή όταν γράφεις ένα username & password σε ένα site τότε σου πετάει παράθυρο αν θες να το αποθηκεύσεις και με τι επίπεδο ασφαλείας. Αυτή η βάση δεδομένων που δημιουργείτε με κωδικούς και username για κάθε site συγχρονίζει με την εφαρμογή για iphone και ipad. Από το iPhone πας μόνος σου στην εφαρμογή και γράφεις το username/password και το site ή οτιδήποτε άλλο που αφορά π.χ. webbanking/email κλπ.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα του ρίξω μια ματιά. Απ'ότι είδα έχει και trial έκδοση για τον υπολογιστή. Το κόστος με κρατάει λίγο ακόμα, να μην την αγοράσω.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα του ρίξω μια ματιά. Απ'ότι είδα έχει και trial έκδοση για τον υπολογιστή. Το κόστος με κρατάει λίγο ακόμα, να μην την αγοράσω.

 

Αν έχεις Mac τότε είναι σε προσφορά μαζί με άλλες εφαρμογές στο macupdate για 49$ για 2 ακόμη μέρες. Αν δεν έχεις τότε δοκίμασε την πρώτα, αλλά να ξέρεις είναι επένδυση η εφαρμογή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...