Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θενξ και παλι! αφοτου περασα android εβγαλα την καρτουλα για να περασω μουσικη και τωρα δεν ανοιγει καν! το android τρεχει απο την memmory card? δεν γινεται να τρεξει απο την μνημη της συσκευης?

 

γιατι εβγαλες τν καρτα? μπορεις και χωρις να τν βγαλεις...

και καποιο αλλο παλλικαρι ειχε προβλημα οταν εβαλε μουσικη, δν ξερω γτ...

 

μπορει να τρεξει απο τν συσκευη αλλα στν παρουσα φαση ειναι μεγαλη η πιθανοτητα μονιμης βλαβης στν εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατι εβγαλες τν καρτα? μπορεις και χωρις να τν βγαλεις...

και καποιο αλλο παλλικαρι ειχε προβλημα οταν εβαλε μουσικη, δν ξερω γτ...

 

μπορει να τρεξει απο τν συσκευη αλλα στν παρουσα φαση ειναι μεγαλη η πιθανοτητα μονιμης βλαβης στν εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου..

 

θεωρησα οτι απο την ωρα που εγκατασταθηκε μπορουσα να αφαιρεσω την σδ αλλα μαλλον εκανα λαθος :p

πως περανω δεδομενα στο κιν τωρα? μονο με bluetooth?

 

αν θελω να ξαναγυρισω σε λιμο χρησιμοποιω το λινκ που παρεθεσε καποιος πιο πριν (800 mhz)με τον ιδιο τροπο που εβαλα android η ακολουθω διαφορετικη διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

θεωρησα οτι απο την ωρα που εγκατασταθηκε μπορουσα να αφαιρεσω την σδ αλλα μαλλον εκανα λαθος :p

πως περανω δεδομενα στο κιν τωρα? μονο με bluetooth?

 

αν θελω να ξαναγυρισω σε λιμο χρησιμοποιω το λινκ που παρεθεσε καποιος πιο πριν (800 mhz)με τον ιδιο τροπο που εβαλα android η ακολουθω διαφορετικη διαδικασια?

 

αμα διαβασεις πιο πριν γραφω πως να γυρισεις σε λιμο,

 

αμα θες να μεταφερεις αρχεια στο κινητο κατεβασε το pda net απο το μαρκετ και κατεβασε το και στο pc (για να μπει το driver tou usb τοu android) και μετα απλα συνδεεις το κινητο και πατας mass storage on και μεταφερεις αρχεια

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Μ1 και από την αρχή δούλεψε με What's Up. Τώρα έβαλα τις WIND την SIM και δεν δουλεύει...

 

Τι γίνετε: (επειδή έχω σετάρει κωδικό κλειδώματος συσκευής) 1. μου ζητάει αυτόν τον κωδικό 2.μου ζητάει το PIN τις κάρτας SIM(WIND). Σε αυτό το σημείο ότι και αν βάλω, είτε σωστό είτε λάθος, μου λέει λάθος κωδικός, αλλά η κάρτα SIM δεν μπλοκάρει! (έχω τον PUK οπότε άμα δεν θυμόμουν καλά να είμαι καλυμμένος).

 

Μήπως ξέρει κάποιος από τους προχωρημένους τι να κάνω για να δέχεται WIND?

Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Μ1 και από την αρχή δούλεψε με What's Up. Τώρα έβαλα τις WIND την SIM και δεν δουλεύει...

 

Τι γίνετε: (επειδή έχω σετάρει κωδικό κλειδώματος συσκευής) 1. μου ζητάει αυτόν τον κωδικό 2.μου ζητάει το PIN τις κάρτας SIM(WIND). Σε αυτό το σημείο ότι και αν βάλω, είτε σωστό είτε λάθος, μου λέει λάθος κωδικός, αλλά η κάρτα SIM δεν μπλοκάρει! (έχω τον PUK οπότε άμα δεν θυμόμουν καλά να είμαι καλυμμένος).

 

Μήπως ξέρει κάποιος από τους προχωρημένους τι να κάνω για να δέχεται WIND?

 

 

Απενεργοποιησε sim & pin lock με την προηγουμενη καρτα σου μεσα και δε νομιζω να εχεις καποιο προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μν κανουν?

 

γιατι εχει καποιες συσκευες εκει...για ακουστικα κανουν παντου...εγω για hands free ειχα την απορια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον....εχω στο Η1 κι το εχω κανει 2 αναβαθμισεις στην vodafone γιατι δν εστελνε μηνυματα η καθηστερουσα να τα λαβω..αφου εκανα την τελευταια αναβαθμιση(πριν απο 5 μηνες) κατευθειαν μετα απο μια εβδομαδα οταν πηγαινα στα μηνυματα(ολα τα μηνυματα)μου εβγαζε μονο αυτα που ηταν(ανωνυμος αποστολεας)και οχι των επαφων μου..στα εισερχομενα και στα σταλμενα μου εβγαιναν ολα κανονικα...α αυτο το προβλημα το ειχα και πριν την αναβαθμιση..τωρα εκτος απο αυτο καπου καπου μου βγαζει οτι δν εχω καμια φωτογραφια και βιντεο στο κινητο αλλα ουτε και στν καρτα μνημης..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????? HELP
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε sim & pin lock με την προηγουμενη καρτα σου μεσα και δε νομιζω να εχεις καποιο προβλημα!

 

Και πως ακριβώς θα το κάνω αυτό? δεν μπορεσα να βρω στο νετ κάτι, αμα ξέρεις πες μου!

EDIT: Α, τα βρήκα στις ρυθμίσεις... Μου ζητάει Κωδικό Πόσβασης SIM, το PIN είναι αυτό?

Edited by dreamerxristos
Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

Και πως ακριβώς θα το κάνω αυτό? δεν μπορεσα να βρω στο νετ κάτι, αμα ξέρεις πες μου!

EDIT: Α, τα βρήκα στις ρυθμίσεις... Μου ζητάει Κωδικό Πόσβασης SIM, το PIN είναι αυτό?

 

Oχι τον οριζεις εσυ και αν δεν τον εχεις αλλαξει απο οτι θυμαμαι πρεπει να ειναι οχτω μηδενικα (00000000_

Link to comment
Share on other sites

Oχι τον οριζεις εσυ και αν δεν τον εχεις αλλαξει απο οτι θυμαμαι πρεπει να ειναι οχτω μηδενικα (00000000_

ποοοο......καθώς πήγα να δοκιμάσω 00000000 θυμήθηκα οτι μπορεί να τον έχω αλλάξει και μετα από αρκετές προσπάθειες τον βρήκα!!! είδες τη κάνει η συνομιλία? ποοοοο thx είσαι θεός!!! :happy:

Samsung Galaxy 3, Nokia 6220 Classic, Samsung 360 M1, Nokia 6263, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson T316, Ericsson T28, Ericsson GH388
Link to comment
Share on other sites

ποοοο......καθώς πήγα να δοκιμάσω 00000000 θυμήθηκα οτι μπορεί να τον έχω αλλάξει και μετα από αρκετές προσπάθειες τον βρήκα!!! είδες τη κάνει η συνομιλία? ποοοοο thx είσαι θεός!!! :happy:

 

Για αυτο ειναι τα φορουμ! Τιποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα.Εχω περαση την τελευτεα εκδοση για το limo αλλα τρωει κατι κολιματα και οταν παω στο pc studio για να κανω παλι update μου γραφει οτι εχεις ειδη την ποιο προσφατη εκδοση και δεν μου εμφανιζει την επιλογη update.υπαρχει κανενας τροπος να ανανεωσω το firmware?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πρόβλημα και με εμένα. το κινητό τείνει να τα φτύσει :P

τεράστια προβλήματα στην απόκριση της οθόνης, η αφή του πολλές φορές δεν νιώθει, πατάω στη μέση και ανοίγει το dropdown από πάνω μόνο του, δεν πιάνει το πλήκτρο επιστροφής πάνω αριστερά τις περισσότερες φορές κτλ κτλ κτλ!

για να ξεκολλήσει το κλειδώνει ώστε να σβήσει η οθόνη,το αφήνω λίγα δευτερόλεπτα και μετά τρέχω για να προλάβω να κάνω αυτό που θέλω :P

υπάρχει περίπτωση να το σώσω το κινητάκι με κάποιον τρόπο; μήπως με επανεγκατάσταση firmware? και αν ναι, που το βρίσκω για να το περάσω; το pc studio δε βγάζει διαθέσιμη επιλογή.

 

αν το πάω για σέρβις (έχει ένα χρόνο εγγύηση ακόμη) υπάρχει περίπτωση να μου το φτιάξουν και να μου το καλύψει η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα ετσι εκανε και μου αλλαξαν μια φορα πλακετα μετα το ξαναεκανε και μου αλλαξαν καλυματα δωρεαν αφου ειναι μεσα στην εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασει αρκετα touch παιχνιδια το κινητο της κοπελας μου(m1),αλλα σε ολα βγαινει το virtual keyboard...τι μπορω να κανω για να το κανω να μην εμφανιζεται?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα,πως απενεργοποιουμε το 3G+ και γενικα το internet απο τη συσκευη???

ας βοηθησει καποιος γιατι ετσι και ξαναπαρω αυτους τους αναθεματισμενους στη βοδαφον θα γινει μακελιο,μονιμως τους ζηταω να διακοψουν το ιντερνετ στην καρτα μου και μετα απο καποιο διαστημα το επαναφερουν.αν γινεται να δουλευω μονο wi-fi

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα,πως απενεργοποιουμε το 3G+ και γενικα το internet απο τη συσκευη???

ας βοηθησει καποιος γιατι ετσι και ξαναπαρω αυτους τους αναθεματισμενους στη βοδαφον θα γινει μακελιο,μονιμως τους ζηταω να διακοψουν το ιντερνετ στην καρτα μου και μετα απο καποιο διαστημα το επαναφερουν.αν γινεται να δουλευω μονο wi-fi

 

δεν νομιζω να απενεργοποιειται...βαλε λαθος προφιλ στο ιντερνετ ωστε να μην μπορει να μπει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με τον τρόπο που αναφέρω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3164199#post3164199

 

Υπάρχει επιλογή να συνδέετε για ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ μόνο απο wi-fi ? Είδα οτι το Οpera έχει επιλογή για προτίμηση σύνδεσης με wi-fi αλλα όποτε το ανοίγω το κινητό συνδέετε μεσω vodafone ακόμα και αν επιλέξω "Κινητό" κατα την εκκίνηση. (Ίσως επειδή έκανα το λάθος να δημιουργήσω account στο 360).

 

γ) Αν έχεις βάλει προτίμηση σύνδεσης σε wi-fi, συνδεθείς πρώτα σε wi-fi και μετά πας να ανοίξεις την εφαρμογή Ιντερνετ, συνδέεται απευθείας μέσω wi-fi και όχι μέσω δικτύου κινητής.

Σημείωση ότι την διαδικασία με την προτίμηση σύνδεσης πρέπει να την κάνεις ξεχωριστά για όλες τις εφαρμογές που έχουν τέτοια επιλογή. Πχ. Web Player, Java Apps (Opera Mini) κτλ.

 

Αυτό που εσύ θες γίνεται με πλάγιο τρόπο. Πήγαινε ρυθμίσεις ->ρυθμίσεις δικτύου -> συνδέσεις Vodafone και φτιάξε νεό προφίλ με άσχετα στοιχεία. Πχ Ονομα -> κενό

Μετά πήγαινε στο Ιντερνετ και στις ρυθμίσεις Προφίλ Ιντερνετ επέλεξε Συνδέσεις Vodafone και από εκεί την νέα κενή σύνδεση που έφτιαξες. Μετά γυρνώντας τις Προτιμήσεις σύνδεσης σε συνδέσεις Wi-fi, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να συνδεθεί μέσω δικτύου κινητής.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

εδω και ένα χρόνο έχω το samsung h1 360. Πριν από 2 βδομάδες μου έκλεισε από μπαταρία αλλά δεν μπόρεσα να το ξανανοίξω καθώς ενώ μου δείχνει ότι φορτίζει και όλα καλά δεν μπορεί να φορτώσει το λογισμικό και την κάρτα... Σταματάει στο αρχικό λογότυπο με το 360! Ξέρει κανείς τίποτα καμιά πληροφορία για το πως μπορώ να το φτιάξω? Please μια βοήθεια δεδομένου ότι έχω σημαντικά αρχεία και τηλέφωνα για την δουλεία μου...

Ευχαριστώ εκ των προταίρων..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...