Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μπορει να μου πει καποιος πως να αλλαξω ηχο κλησης..??

και θελω επισης να ρωτησω για την καρτα μνημης..την εχω μεσα στο κινητο αλλα στο υλικο μου δεν εχει τιποτα εκτος απο τις φωτογραφιες..!! ααα συγγνωμη για το Μ1 (360) μιλαω!!!

Link to comment
Share on other sites

Για τον ήχο κλήσης, πας Ρυθμίσεις -> Προφίλ Τηλεφώνου-> επιλέγεις το προφίλ σου-μάλλον Κανονικό- και πατάς το εικονίδιο με το γαλλικό κλειδί και το κατσαβίδι δεξιά->

Ήχος φωνητικής κλήσης -> επιλέγεις τον ήχο και μετά πατάς το ν πάνω δεξιά.

 

Για την κάρτα μνήμης στο υλικό μου, στην καρτέλα κάρτα μνήμης δεν δείχνει τους φακέλους και τα αρχεία που έχεις στην κάρτα μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου πει καποιος πως να αλλαξω ηχο κλησης..??

και θελω επισης να ρωτησω για την καρτα μνημης..την εχω μεσα στο κινητο αλλα στο υλικο μου δεν εχει τιποτα εκτος απο τις φωτογραφιες..!! ααα συγγνωμη για το Μ1 (360) μιλαω!!!

 

ρυθμισεις - προφιλ τηλεφωνου - κανονικο - κατσαβιδι - ηχος κλησης και επιλεγεις(επελεξε μονο απο τα τραγουδια που εχεις στο τηλεφωνο γιατι αν ειναι απο την καρτα μνημης θα γινει αντιγραφη στο τηλεφωνο...αμα θες απο την καρτα μνημης κανε επανεκινηση...εχεις περασει και τραγουδια??αν ναι στην μουσικη τα βγαζει...να πας στο tab στην καρτα μνημης να δεις τι θα σου βγαζει

 

και εγω μια ερωτηση μιας και ξανανοιξε το θεμα...ξεθαφτηκε εννοω:lol:

πατησα 03 στην κληση και μου ελεγε στην οθονη...αιτηση..τι παει να πει αυτο?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος τροπος να ξεκλειδωσουμε το simlock στο Μ1?

θελω να του βαλω αλλη καρτα sim και συνεχως κανει επανεκινησεις...

 

Περα απο αυτο εριξα μια ματια στο samfirmware για κανενα καινουριο firm και τονιζει και εκει οπως ειναι λογικο πως πρεπει το κινητο να ειναι sim unlocked για να προχωρησεις σε flashing...

 

οποτε πως το ξεκλειδωνουμε τελικα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω τι εγινε...αλλα αλλαξαν τα εικονιδια της κεντρικης οθονης...μετακινηθηκαν μεσα στην τσεπη μου...δεν ξερω τι εγινε...τωρα προσπαθω να τα βαλω στην ιδια θεση αλλα δεν γινεται...πως μπορω να το κανω ξανα οπως πριν...αμα κανω επαναφορα ρυθμισεων τι χανω?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ένα-ένα με το χέρι δεν γίνεται; Αν κάνεις ολική επαναφορά (*2767*3855#) χάνεις τα πάντα. Αν έχεις βάλει το 360, τότε οι επαφές θα επανέλθουν με το πρώτο login.

Για να μην φτάσεις στα άκρα, αν δεν βγάλεις άκρη με την επαναφορά ένα-ένα, τότε δοκίμασε από το μενού ρυθμίσεις -> επαναφορά ρυθμίσεων->ρυθμίσεις τηλεφώνου που ίσως κάνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ένα-ένα με το χέρι δεν γίνεται; Αν κάνεις ολική επαναφορά (*2767*3855#) χάνεις τα πάντα. Αν έχεις βάλει το 360, τότε οι επαφές θα επανέλθουν με το πρώτο login.

Για να μην φτάσεις στα άκρα, αν δεν βγάλεις άκρη με την επαναφορά ένα-ένα, τότε δοκίμασε από το μενού ρυθμίσεις -> επαναφορά ρυθμίσεων->ρυθμίσεις τηλεφώνου που ίσως κάνει κάτι.

 

ευχαριστω για την απαντηση....οκ...οχι δεν εμπαιναν οπως μπηκαν..μαλλον σβηστικε εφαρμογη αλλα οι προεκγατεστημενες δεν απεγκαταστιονται και οι εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει εχουν μεινει ιδιες...μαλλον το εχω σωστο το μενου τωρα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα,υπαρχει τροπος να μεταφερφουν οι επαφες απο το κινητο ή απο το pc studio στην καρτα μου???? δοκιμασα ολα τα πιθανα σεναρια (δλδ,συγχρονισμος απο το pc studio με την καρτα sim) αλλα δεν μου βγαινει,μηπως υπαρχει κατι που μου ξεφυγε?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα,

εχει κανεις βρει καποια εφαρμογη για remote desktop για το limo λειτουργικο;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει.

Δυστυχώς η συσκευή είχε πάρα πολλές δυνατότητες αλλά το λειτουργικό δεν υποστηρίχθηκε αρκετά για να προχωρήσει.

Συγκρίνω τις hardware δυνατότητες της συσκευής ακόμη και με σημερινές και το Η1 είναι ισάξιο και καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά να ρωτήσω κάτι;

Το αγόρασε ένας φίλος και πρόσεξα, πως, το market λειτουργεί, όμως κάποιες εφαρμογές δεν με αφήνει να τις κατεβάσω.

Επίσης, είδα πως πουθενά δεν μου ζήτησε να κάνω log in στο market (όπως έκανα την πρώτη φορά με το δικό μου HTC που έχει επίσης android).

Βασικά κάνω αναζήτηση, βρίσκω το shazam (π.χ.). Μου λέει "ένα αποτέλεσμα βρέθηκε" αλλά σταματάει εκεί.

Δεν μου δείχνει κάπου να το κατεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι;

Το αγόρασε ένας φίλος και πρόσεξα, πως, το market λειτουργεί, όμως κάποιες εφαρμογές δεν με αφήνει να τις κατεβάσω.

Επίσης, είδα πως πουθενά δεν μου ζήτησε να κάνω log in στο market (όπως έκανα την πρώτη φορά με το δικό μου HTC που έχει επίσης android).

Βασικά κάνω αναζήτηση, βρίσκω το shazam (π.χ.). Μου λέει "ένα αποτέλεσμα βρέθηκε" αλλά σταματάει εκεί.

Δεν μου δείχνει κάπου να το κατεβάσω.

 

εχεις βαλει στο Η1 android?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει στο Η1 android?

 

Για να πω την αλήθεια, φαντάστηκα πως είχε android. χεχε.

Είπα στον φίλο μου να το χαρίσει στη γιαγιά του και να πάρει άλλο με αndroid

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια, φαντάστηκα πως είχε android. χεχε.

Είπα στον φίλο μου να το χαρίσει στη γιαγιά του και να πάρει άλλο με αndroid

 

εχει limo...αν και δεν φαινεται για android εμφανισιακα το λειτουργικο;)

παλι καλα το εδωσε...δεν ειναι καλο:mad:

το κινητο εχει δυνατο ηχειο και αλλα καλα αλλα απο λειτουργικο συστημα καθολου καλα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα παιδια θα ηθελα μια καποια βοηθεια αν ειναι δυνατον.εχω το samsung H1 και αφου στους λογαριασμους της vodafone μου ερχοντουσαν αρκετα τρελλα λεφτα να πληρωσω για χρηση internet την οποια δεν ειχα κανει ζητησα απο την εταιρια να μου κλεισουν το internet.ετσι ομως δεν μπορω να μπω ουτε μεσω του wifi.μετα απο επικοινωνια με την εταιρια μου ειπαν πως θα μου στειλουν μεσω sms καποιο update,αλλα δεν εγινε τπτ και με αυτο.υπαρχει καποιος τροπος να το κανω μονη μου?γιατι στην ουσια ετσι εχει αχρηστευθει το κινητο κ ειναι κριμα...το πληρωσα ακριβα για να μην κανει τπτ.θα εκτιμουσα καθε βοηθεια ευχαιστω πολυ και sorry για το μεγαλο μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα μια καποια βοηθεια αν ειναι δυνατον.εχω το samsung H1 και αφου στους λογαριασμους της vodafone μου ερχοντουσαν αρκετα τρελλα λεφτα να πληρωσω για χρηση internet την οποια δεν ειχα κανει ζητησα απο την εταιρια να μου κλεισουν το internet.ετσι ομως δεν μπορω να μπω ουτε μεσω του wifi.μετα απο επικοινωνια με την εταιρια μου ειπαν πως θα μου στειλουν μεσω sms καποιο update,αλλα δεν εγινε τπτ και με αυτο.υπαρχει καποιος τροπος να το κανω μονη μου?γιατι στην ουσια ετσι εχει αχρηστευθει το κινητο κ ειναι κριμα...το πληρωσα ακριβα για να μην κανει τπτ.θα εκτιμουσα καθε βοηθεια ευχαιστω πολυ και sorry για το μεγαλο μηνυμα.

Με αυτόν τον τρόπο:

ΕΡΩΤΗΣΗ:Υπάρχει επιλογή να συνδέετε για ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ μόνο απο wi-fi ? Είδα οτι το Οpera έχει επιλογή για προτίμηση σύνδεσης με wi-fi αλλα όποτε το ανοίγω το κινητό συνδέετε μεσω vodafone ακόμα και αν επιλέξω "Κινητό" κατα την εκκίνηση. (Ίσως επειδή έκανα το λάθος να δημιουργήσω account στο 360).

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:Αν έχεις βάλει προτίμηση σύνδεσης σε wi-fi, συνδεθείς πρώτα σε wi-fi και μετά πας να ανοίξεις την εφαρμογή Ιντερνετ, συνδέεται απευθείας μέσω wi-fi και όχι μέσω δικτύου κινητής.

Σημείωση ότι την διαδικασία με την προτίμηση σύνδεσης πρέπει να την κάνεις ξεχωριστά για όλες τις εφαρμογές που έχουν τέτοια επιλογή. Πχ. Web Player, Java Apps (Opera Mini) κτλ.

 

Αυτό που εσύ θες γίνεται με πλάγιο τρόπο. Πήγαινε ρυθμίσεις ->ρυθμίσεις δικτύου -> συνδέσεις Vodafone και φτιάξε νεό προφίλ με άσχετα στοιχεία. Πχ Ονομα -> κενό

Μετά πήγαινε στο Ιντερνετ και στις ρυθμίσεις Προφίλ Ιντερνετ επέλεξε Συνδέσεις Vodafone και από εκεί την νέα κενή σύνδεση που έφτιαξες. Μετά γυρνώντας τις Προτιμήσεις σύνδεσης σε συνδέσεις Wi-fi, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να συνδεθεί μέσω δικτύου κινητής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μέλη αυτού του φόρουμ,

 

βρέθηκα εδώ ψάχνοντας τρόπο να φτιάξω το κινητό μου που έχει ένα πρόβλημα.. ( SamSung H1 360 Vodafone )

 

πρώτα πρώτα να σας πω πως το είχα πάρει πριν πολύ καιρό και επειδή μου εμφάνισε αυτό το πρόβλημα το άφησα στην άκρη ...

 

Λοιπόν το πρόβλημα που ανέφερα είναι πως κάθε φορά που βάζω την κάρτα Sim μου , και πληκτρολογώ τον κωδικό PIN , κολλάει και κάνει μόνο του επανεκκίνηση .! Το περίεργο είναι πως χωρίς την κάρτα SIm λειτουργεί και ανοίγει κανονικά !

 

θα παρακαλούσα λοιπόν κάποιον που είναι σχετικός με το θέμα εάν μπορεί να με καθοδηγήσει στο πως να το επαναφέρω ...

 

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

*NeverMore*

Edited by MrNeverMore
Link to comment
Share on other sites

.::oops::.

 

:!: Αν υπάρχει κάποιος που έχει SAMSUNG Η1 σε πολύ καλή κατάσταση και κομπλέ με όλα τα παρελκόμενα του και τον ενδιαφέρει να το πουλήσει σε μια λογική τιμή ή να το ανταλλάξει ας μου στείλει pm.:)

:!:Επίσης αν κάποιος έχει κάποιο SAMSUNG Η1 φθηνό, ταλαιπωρημένο, χαλασμένο ή προβληματικό για ανταλλακτικά, ας μου στείλει επίσης pm με περιγραφή του προβλήματος που έχει, μήπως και μπορέσω λύνοντας το να φτιάξω ένα που ήδη έχω και που είναι πλέον εκτός εγγύησης.;)

 

 

http://images.intomobile.com/wp-content/uploads/2010/05/samsung-logo.jpg

 

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSrtz-l7VsZFRbBp-7EudoA7lKE5Bh6BlngQzcvmn40e3YRTf1bMw

 

http://www.techgear.gr/wp-content/uploads/2011/02/limo.jpg

 

 

 

.

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω μια απορία δεν ξέρω αν είναι εφικτό αλλά θα την ψάξω

 

έχω το Samsung Vodafon 360 M1

 

http://sammyhub.com/2009/09/24/limo-release-2-powered-vodafone-360-h1-gets-official/

 

μπορώ να βάλω το adroid?

 

το .GHO αρχειο

 

https://www.sugarsync.com/pf/D410713...zip?ilia=false

 

μπορεί κανείς να με βοηθήσει πως να κατεβάσω αυτό το αρχείο θέλω να εγκαταστήσω το android και δεν μπορώ λόγο έλλειψης του συγκεκριμένου

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω μια απορία δεν ξέρω αν είναι εφικτό αλλά θα την ψάξω

 

έχω το Samsung Vodafon 360 M1

 

http://sammyhub.com/2009/09/24/limo-release-2-powered-vodafone-360-h1-gets-official/

 

μπορώ να βάλω το adroid?

 

το .GHO αρχειο

 

https://www.sugarsync.com/pf/D410713...zip?ilia=false

 

μπορεί κανείς να με βοηθήσει πως να κατεβάσω αυτό το αρχείο θέλω να εγκαταστήσω το android και δεν μπορώ λόγο έλλειψης του συγκεκριμένου

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

ξέρει κανεις γιατι δεν διαβάζει το αρχείο tar?

 

πρεπει να βάλω κανενα προγραμματακι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

τα link με το .gho και .tar είναι dead

μπορώ να κατεβάσω τα αρχεία από κάπου αλλού ;

 

Καλησπέρα

στο i8320 περασα android αλα δεν δουλευει σαν τηλεφωνο , δεν βρισκει δυκτια.

Μπορει καποιος να με βοηθήσει πως μπορώ να περάσω παλι το εργοστασιακο προγραμα?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

αμα θελετε να γυρισετε σε Limo ανοιγετε το odin βαζετε το κινητο σε downloading mode και στο odin εκει που λεει pda βαζετε ενα απο τα παρακατω

 

Limo overclocked at 800Mhz

https://www.sugarsync.com/pf/D410713_7558374_30552

 

Limo 720 Mhz

https://www.sugarsync.com/pf/D410713_7558374_22553

 

 

κανε και μια ενημέρωση από το samsung pc studio

Edited by billver
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...