Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι αναφερονται μονο στο H1

 

Περασα το λογισμικο και οταν ανοιξα τη συσκευη δεν μπορουσα να κανω κληση γιατι μου ελεγε οτι το τηλεφωνο ηταν σε airplane mode παω στις ρυθμισεις να απενεργοποιησω το airplane mode μου γραφει enabling wireless connections αλλα μενει εκει..Τι κανω? Η καρτα μου ειναι vodafone.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

@ΑthensFan πατα το κουμπι που κλεινει το κινητο συνεχομενα και επελεξε το airplaine mode

 

@karagalikos με wind γενικα δεν ξερω γιατι αλλα πολλοι λενε οτι δεν λειτουργει

Edited by Theoulis
Link to comment
Share on other sites

αμα θελετε να γυρισετε σε Limo ανοιγετε το odin βαζετε το κινητο σε downloading mode και στο odin εκει που λεει pda βαζετε ενα απο τα παρακατω

 

Limo overclocked at 800Mhz

https://www.sugarsync.com/pf/D410713_7558374_30552

Limo 720 Mhz

https://www.sugarsync.com/pf/D410713_7558374_22553

 

δεν μου ειπατε, το βιντεο καλο?

Link to comment
Share on other sites

sory Theoulis δηλαδη αμα του περασω adroid και μετα θελω να το βγαλω δεν μπορω να του βαλω το original λογισμηκο?

 

το limo είναι το original λειτουργικό

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι το limo ειναι original λογισμικο αλλα θελω να του ξαναπερασω το τελευτεο λογισμικο που εβγαλε η samsung θα μπορεσω να το ξαναβαλω?
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε τελικα απο airplane mode η συσκευη και μου εβγαλε No service και απο κατω vodafone Gr.. Οταν παω να κανω κληση μου λεει no network selected παω network settings να επιλεξω Network κανει search αλλα δε βρισκει καποιο..Οταν καποιος με καλει το κινητο δειχνει οτι ειναι ανοικτο αλλα η συσκευη δε χτυπαει..Πατησα enable 2g networks only μηπως αλλαξει τιποτα αλλα παλι τα ιδια..H συσκευη λοιπον ουτε δεχεται ουτε κανει κλησεις και χωρις μαλιστα να δειχνει κλειστο σε αυτον που με καλει..H sim ειναι 3G δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο..Καμια ιδεα?

 

Eπισης γινεται να κανουμε dual-boot?

Edited by AthensFan
Link to comment
Share on other sites

αμα θελετε να γυρισετε σε Limo ανοιγετε το odin βαζετε το κινητο σε downloading mode και στο odin εκει που λεει pda βαζετε ενα απο τα παρακατω

 

Limo overclocked at 800Mhz

https://www.sugarsync.com/pf/D410713_7558374_30552

Limo 720 Mhz

https://www.sugarsync.com/pf/D410713_7558374_22553

 

δεν μου ειπατε, το βιντεο καλο?

 

Πολυ καλη δουλεια! Ευχαριστουμε πολυ!

Link to comment
Share on other sites

και εγω που εχω Q δεν μου λειτουργει..δεν μου βρισκει κανενα δικτυο εσας βρισκει τιποτα??

 

σου ειπα οτι η wind που εχει και τν Q δεν λειτουργει

 

οσο για τον athensfan

και γω 3G καρτα εχω αλλα μια χαρα δουλευει...ξαναβαλε το android απο τν αρχη

Link to comment
Share on other sites

σου ειπα οτι η wind που εχει και τν Q δεν λειτουργει

 

οσο για τον athensfan

και γω 3G καρτα εχω αλλα μια χαρα δουλευει...ξαναβαλε το android απο τν αρχη

 

Το ξαναβαλα και παλι τιποτα.Δοκιμασα να βαλω παλι limo στα 800 mhz και μετα παλι android παλι δεν εγινε τιποτα

εβαλα μετα limo στα 720 mhz και μετα παλι android ουτε ετσι εγινε κατι..Επισης με καμια απο τις 2 εκδοσεις limo το pc studio 1.5 δεν κανει συγχρονισμο επαφων! Ειμαι ετοιμος να το βαψω μπλε...

Oσο περναω android την καρτα sim την εχω μεσα στο κινητο δε νομιζω να φταιει αυτο απλα θα ξαναδοκιμασω και χωρις την sim

Υπαρχει περιπτωση να χρειαζεται hard reset πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα κατάφερα.. ολε... Για downloading mode πρεπέι να πατήσεις τα κουμπιά ενώ είναι κλειστό το κινητό (το έψαχνα 17 λεπτά).

 

 

Μόλις τρέχει το android Μου βγάζει αυτό το αλερτ μήνυμα.

System UIDS Inconsistend

UIDS on the system are inconsistent, you need to wipe your data partition or your device will be unstable.

 

και απο κάτω έχει ενα κουμπί που λέει I'm Feeling Lucky

 

τι είναι αυτό το μήνυμα;

 

Και εμένα είναι πάντα σε airplane mode...

Edited by jbei
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γινεται να κανω εγκασταση android χωρις καρτα μνημης? αν ναι πως? και αν οχι , τι καρτουλα χρειαζεται?

 

οχι δεν γινεται, και χρειαζεσαι καρτα micro sd και card reader

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εδω μεσα !!!

Ευχαριστω αυτον που εριξε το Angry Birds για το κινητο μας!!

Θα πρεπει να του χρεωσω και μια μπαταρια λεμε τρελο καψιμο!!!!:w00t:

 

Να ρωτησω υπαρχει κανενας οδηγος για το πως φλασαρω το κινητο μου με το odin για να ανεβασω και εγω στα 800???

 

Φυσικα αναμενουμε το Android να λειτουργησει και την καμερουλα μας και τοτε βουρ στο...πατσα!!!!!!!!

 

Ευχαριστω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Theoulis στο freelimo στις οδηγιες γραφει να κανουμε το τμημα and σε ext3 εσυ ειπες ext2 υπαρχει περιπτωση αυτο να μου διμιουργουσε το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γινεται, και χρειαζεσαι καρτα micro sd και card reader

 

ευχαριστω :) Α να ρωτησω και κατι ακομα, πως μπορω να κανω backup στα τηλεφωνα γιατι αν κατσω να τα γραψω ενα ενα σωθηκαμε :p

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω :) Α να ρωτησω και κατι ακομα, πως μπορω να κανω backup στα τηλεφωνα γιατι αν κατσω να τα γραψω ενα ενα σωθηκαμε :p

 

με το samsung new pc studio κανεις extract τις επαφες σου σε vcard (εχει επιλογη θα το δεις, απο widgets πας και θα το βρεις) και στο android τα βαζεις στν καρτα μνημης πας στις επαφες και πατας Import all vcard files from sdcard

 

@athensfan

 

αυτο που εχει στο freelimo ειναι για παλαιοτερη εκδοση, απο τν 0.5 και μετα ειναι σε ext 2

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι ευκολο να ποσταρει καποιος link για το samsung new pc studio γιατι στο γοογλε βρισκω μονο απλο pc studio εκτος και ειναι το ιδιο!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...