Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μπορώ να προσθέσω νέο τόρεντ μέσω iphone στον απομακρυσμένο υπολογιστή (του σπιτιού).

 

Χρησιμοποιείς την έκδοση 1.8.1; :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1.8.3 χρησιμοποιώ.

 

Με version πάνω από 1.8.1 δεν έχω καταφέρει κάτι :cool:

 

Δοκίμασε να βάλεις την έκδοση uTorrent 1.8.1 και κάνοντας τις απαραίτητες ρυθμίσεις στο router σου με τις ip , ports και μετά έλεγχο στο μRemote (test connection) θα δεις πως θα επιβεβαιώσει την διαδικασία και εν συνεχεία θα μπορείς να κάνεις τα ανεβοκατεβάσματά σου :p

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ακριβώς πώς μπορώ να δημιουργήσω account στο apps store για να κατεβάζω τις free εφαρμογές ΧΩΡΙΣ πιστωτική κάρτα? Από το iphone guides στο forum δεν έβγαλα κάποια άκρη..

 

Επίσης, ρύθμισα το mail μου στο iphone.. Θα με ειδοποιεί κάθε φορά που έχω e-mail?? Αν ναι, πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω? Μήπως από εκεί που λέει Fetch New Data να το βάλω στο off?

 

Στο windows live messenger πώς μπορώ να μπω από το iphone? Πρέπει να το κατεβάσω? Απο πού και πώς?

 

Τέλος, πώς δίνω φωνητικές εντολές?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ακριβώς πώς μπορώ να δημιουργήσω account στο apps store για να κατεβάζω τις free εφαρμογές ΧΩΡΙΣ πιστωτική κάρτα? Από το iphone guides στο forum δεν έβγαλα κάποια άκρη..

 

Επίσης, ρύθμισα το mail μου στο iphone.. Θα με ειδοποιεί κάθε φορά που έχω e-mail?? Αν ναι, πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω? Μήπως από εκεί που λέει Fetch New Data να το βάλω στο off?

 

Στο windows live messenger πώς μπορώ να μπω από το iphone? Πρέπει να το κατεβάσω? Απο πού και πώς?

 

Τέλος, πώς δίνω φωνητικές εντολές?

 

 

1. Create an iTunes App Store account without a credit card

3. Fring , Nimbuzz , Palringo , etc

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

 

you must purchase a free application by clicking 'Get App'.

 

Αυτό το 'Get App' που είναι? :blink:

 

Kαι κάτι άσχετο.. Αναφορά παράδοσης στα sms και mms δεν έχει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απαντήθηκαν χιλιάδες φορές τα ερωτήματα σας, ψάχνετε και λίγο!

 

Όχι δεν έχει αναφορά εκτός αν το κάνεις Jailbreak και βάλεις εφαρμογή. Το get app (αν δεις και τις εικόνες) βρίσκεται σε μια εφαρμογή στο iTunes. Ψάχνεις λοιπόν για μια δωρεάν εφαρμογή, π.χ. Facebook, κάνεις κλικ πάνω της και μετά θα δεις και το get app ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ε να ρωτήσω και γω κάτι που μπορεί να έχει απαντηθεί , αλλά δεν το βρίσκω ... :)

 

Είναι φυσιολογικό που όταν βγαίνει ένα update στο itunes και το εγκαθιστώ κανονικά να εμφανίζεται πάλι και στον επόμενο έλεγχο???:confused:

Και ενώ έχει "κατέβει" όλο κανονικά!!!

 

Ειδικά αυτό το betscores που έχει σπάσει τα νεύρα , από χθες το βράδυ το έχω κάνει 5 φορές update και αυτό εκεί... ακάθεκτο!!!:p

Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον ή έχω πρόβλημα στο πρόγραμμα!!! (???)

Thanks....:-)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Ήχοι -> Κουδούνισμα = Πάνω ψηλά γράφει Προσαρμογή και εκεί βρίσκονται όλα τα ringtones σου :rolleyes:

 

μπαινω εκει στο μενου αλλα δεν λεει προσαρμογη!!πουθενα! πανω πανω αριστερα μονο ηχοι λεει!

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό που όταν βγαίνει ένα update στο itunes και το εγκαθιστώ κανονικά να εμφανίζεται πάλι και στον επόμενο έλεγχο???:confused:

Και ενώ έχει "κατέβει" όλο κανονικά!!!

 

Δεν είναι πρόβλημα κάποιας συγκεκριμένης εφαρμογής, αλλά του apps server. Για περισσότερες λεπτομέρειες διάβασε τα τελευταία πέντε posts του σχετικού thread.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα κάποιας συγκεκριμένης εφαρμογής, αλλά του apps server. Για περισσότερες λεπτομέρειες διάβασε τα τελευταία πέντε posts του σχετικού thread.

 

Thanκs foxx ... ;) μου είχε διαφύγει αυτό το thread!!

Link to comment
Share on other sites

μπαινω εκει στο μενου αλλα δεν λεει προσαρμογη!!πουθενα! πανω πανω αριστερα μονο ηχοι λεει!

 

Τότε μιας και δεν μας δίνεις πλήρης στοιχεία απλά μπορώ να υποθέσω ότι τα ringtones σου δεν είναι της μορφής m4r , έχουν διάρκεια πάνω από 30-40'' και γι αυτό δεν εμφανίζονται :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

βασικα οχι.δεν ειναι m4r ειναι mp3 δεν παιζουν??

 

Όχι και γι αυτό το λόγο δεν μπορείς να τα δεις :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

βασικα οχι.δεν ειναι m4r ειναι mp3 δεν παιζουν??

 

Με ένα απλό rename του extention είσαι ΟΚ ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:

με ποιο τροπο μπορω να στειλω ομαδικο sms χωρις να βαζω μια-μια καθε επαφη?

Ουσιαστικα θελω να μπορω να τσεκαρω τα ονοματα που θελω απο το ευρετηριο μου για να τους σταλει το συγκεκριμενο μηνυμα (πχ. Χρονια Πολλα κλπ)

Εχω φαει τον κοσμο αλλα καμια τυχη...

Ελπιζω καποιο ξεφτερι να με διαφωτισει...

Μαλλον καποια εφαρμογη θα χρειαζεται...

Link to comment
Share on other sites

Ε να ρωτήσω και γω κάτι που μπορεί να έχει απαντηθεί , αλλά δεν το βρίσκω ... :)

 

Είναι φυσιολογικό που όταν βγαίνει ένα update στο itunes και το εγκαθιστώ κανονικά να εμφανίζεται πάλι και στον επόμενο έλεγχο???:confused:

Και ενώ έχει "κατέβει" όλο κανονικά!!!

 

Ειδικά αυτό το betscores που έχει σπάσει τα νεύρα , από χθες το βράδυ το έχω κάνει 5 φορές update και αυτό εκεί... ακάθεκτο!!!:p

Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον ή έχω πρόβλημα στο πρόγραμμα!!! (???)

Thanks....:-)

To betscores κι εμένα μου έκανε νούμερα από χθες φίλε. Δεν είσαι μόνος λοιπόν. Μου ζήτησε 3-4 φορές update, κάποια στιγμή χάθηκε, μετά δε κατέβαινε. Don't worry.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τελείως χαζό? :lol:

Όταν είναι το φορτίζω και το κλείνω δεν δείχνει καμία ένδειξη... πατάω και το κουμπί εκίνηση αλλά δεν εμφανίζει τίποτα καμία ένδειξη... Φορτίζει κανονικά όμως? :O

 

Eπίσης κάποια free εφαρμογή GPS υπάρχει? (χωρίς j/b)

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:

με ποιο τροπο μπορω να στειλω ομαδικο sms χωρις να βαζω μια-μια καθε επαφη?

Ουσιαστικα θελω να μπορω να τσεκαρω τα ονοματα που θελω απο το ευρετηριο μου για να τους σταλει το συγκεκριμενο μηνυμα (πχ. Χρονια Πολλα κλπ)

Εχω φαει τον κοσμο αλλα καμια τυχη...

Ελπιζω καποιο ξεφτερι να με διαφωτισει...

Μαλλον καποια εφαρμογη θα χρειαζεται...

 

Γίνεται αλλά όχι έτσι όπως το θέλεις εσύ.

 

Μπορείς να προσθέσεις όσους αποδέκτες θέλεις σ' ένα SMS. Μετά τον πρώτο αποδέκτη, πάτα ξανά το «Προς», το «+», και επέλεξε από το ευρετήριο, άλλον ένα. Αν θέλεις κι άλλους, κάνε ξανά το ίδιο, όσες φορές χρειάζεται.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έπρεπε να το ρωτήσω εδώ....

Υπάρχει δυνατότητα να αυξηθεί η μνήμη των email; Τα 200 email είναι πολύ λίγα. Γνωρίζει κάποιος κάτι; Είναι δυνατόν να μην μπορώ να εκμεταλευτω την μνήμη των 32GB για να αποθηκεύω μονό email;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έπρεπε να το ρωτήσω εδώ....

Υπάρχει δυνατότητα να αυξηθεί η μνήμη των email; Τα 200 email είναι πολύ λίγα. Γνωρίζει κάποιος κάτι; Είναι δυνατόν να μην μπορώ να εκμεταλευτω την μνήμη των 32GB για να αποθηκεύω μονό email;

 

Διάβασε αυτό το άρθρο

 

Βέβαια η εργονομία του να διαχειρίζεται κανείς στην οθόνη του κινητού τόσα πολλά email είναι άλλο θέμα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ειναι ενα κυκλακι που εμφανιζεται διπλα απο το σημα στην οθονη???και κατι ακομα.επειδη τωρα ενεργοποιηθηκε η συνδεση μου και ψαχνομαι.μπορω μηπως να απενεργοποιησω το ιντερνετ της vodafone για να μην κανω καμια βλακεια και μεινει ανοιχτο και πληρωνω μετα?θελω να το ανοιγω εγω οποτε θελω.γινεται???ευχαριστω!

 

βασικα πηγα στις ρυθμησεις του δικτιου και εβγαλα απο το ΑΠΝ το gr στο τελος.οποτε δεν μπορει να συνδεθει.σωστος τροπος δεν ειναι??οποτε για πειτε μου και για το κυκλακι στο σημα!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ειναι ενα κυκλακι που εμφανιζεται διπλα απο το σημα στην οθονη???και κατι ακομα.επειδη τωρα ενεργοποιηθηκε η συνδεση μου και ψαχνομαι.μπορω μηπως να απενεργοποιησω το ιντερνετ της vodafone για να μην κανω καμια βλακεια και μεινει ανοιχτο και πληρωνω μετα?θελω να το ανοιγω εγω οποτε θελω.γινεται???ευχαριστω!

 

βασικα πηγα στις ρυθμησεις του δικτιου και εβγαλα απο το ΑΠΝ το gr στο τελος.οποτε δεν μπορει να συνδεθει.σωστος τροπος δεν ειναι??οποτε για πειτε μου και για το κυκλακι στο σημα!

 

Το κυκλάκι είναι ότι πιάνει στην περιοχή που είσαι μόνο GPRS :p , μπορείς να πας Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Δίκτυο και να κλείσεις το 3G

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ειναι ενα κυκλακι που εμφανιζεται διπλα απο το σημα στην οθονη???και κατι ακομα.επειδη τωρα ενεργοποιηθηκε η συνδεση μου και ψαχνομαι.μπορω μηπως να απενεργοποιησω το ιντερνετ της vodafone για να μην κανω καμια βλακεια και μεινει ανοιχτο και πληρωνω μετα?θελω να το ανοιγω εγω οποτε θελω.γινεται???ευχαριστω!

 

βασικα πηγα στις ρυθμησεις του δικτιου και εβγαλα απο το ΑΠΝ το gr στο τελος.οποτε δεν μπορει να συνδεθει.σωστος τροπος δεν ειναι??οποτε για πειτε μου και για το κυκλακι στο σημα!

 

Το κυκλάκι δίπλα στο σήμα είναι το GPRS. Γιατί να το απενεργοιποιήσεις τελείως? Αν πας στις ρυθμίσεις, στο Γενικά και μετά στο Χρήση αν δν κάνω λάθος , σου λέει και πόσα mb έστειλες και έλαβες.... δηλαδή μπορείς να ελέγχεις με αυτόν τον τρόπο τη δραστηριότητά σου στο mobile internet.. Και εγώ αυτόν το φόβο είχα.

 

 

Το κυκλάκι είναι ότι πιάνει στην περιοχή που είσαι μόνο GPRS :p , μπορείς να πας Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Δίκτυο και να κλείσεις το 3G

 

Τι θα βγει αν κλείσει το 3G?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...