Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αρχείο που θα σου δημιουργήσει το παρακάτω site πέταξε το κατευθείαν στο Tones του iTunes και κάνε sync με το iPhone.

http://audiko.net

 

Στο iTunes πως το βάζω ρε παιδιά?

 

Στο iTunes πως το βάζω ρε παιδιά?

 

Και χωρίς να χαθούν τα τραγούδια που έχω μέσα όπως έγινε τώρα.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει δωρεαν πρόγραμμα που να αποστέλει μαζικά ένα sms σε πολλαπλούς αποδέκτες? Σε android ειχα το go sms, αλλα σε ios7 δεν βρισκω κατι
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δωρεαν πρόγραμμα που να αποστέλει μαζικά ένα sms σε πολλαπλούς αποδέκτες? Σε android ειχα το go sms, αλλα σε ios7 δεν βρισκω κατι

Και γιατί να θες εφαρμογή για κάτι που μπορείς να το κάνεις με την ενσωματωμένη εφαρμογή μηνυμάτων που υπάρχει στο iOS;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να θες εφαρμογή για κάτι που μπορείς να το κάνεις με την ενσωματωμένη εφαρμογή μηνυμάτων που υπάρχει στο iOS;

 

το να επιλέγω κάθε φορά σε ποιο ονομα να το στείλω και ξανα ολη αυτή η διαδικασία από την αρχή, δεν βολευει καθολου. Στο go sms είχε επιλογή απλα να τικαρεις τα ονόματα που θες να στειλεις και εφόσον τελείωνες με την επιλογή σου, εγραφες το μνμ και το εστελνες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Πως μπορώ να αλλάξω την λέξη που μου προτείνει το iPad όταν γράφω ένα κείμενο ; Για παράδειγμα ενώ θέλω να γράψω "Τι κάνεις ;" η αυτόματη συμπλήρωση εμφανίζει "Τι κανείς ;" (είναι ο τόνος σε άλλο σημείο) .. Γίνεται να ορίσω κάπως ότι θέλω το πρώτο σαν προεπιλογή ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται.

Ωστόσο, μετά από δυο-τρεις φορές που θα το γράψεις, θα σταματήσει να σε διορθώνει.

Γενικά, όσο περνά ο καιρός, τόσο περισσότερο η διόρθωση προσαρμόζεται σε εσένα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται.

Ωστόσο, μετά από δυο-τρεις φορές που θα το γράψεις, θα σταματήσει να σε διορθώνει.

Γενικά, όσο περνά ο καιρός, τόσο περισσότερο η διόρθωση προσαρμόζεται σε εσένα.

 

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ !!!

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω ενα iphone hotspot ωστε μεσω αυτου να συνδεεται το ipad πρεπει να εχει γινει πρωτα jailbreak?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω ενα iphone hotspot ωστε μεσω αυτου να συνδεεται το ipad πρεπει να εχει γινει πρωτα jailbreak?

 

Νομίζω δεν χρειάζεται... :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να κανω ενα iphone hotspot ωστε μεσω αυτου να συνδεεται το ipad πρεπει να εχει γινει πρωτα jailbreak?

 

Οχι καμία σχέση, αυτό υποστηρίζεται επίσημα απο το λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ipod touch 2g που τώρα τρέχει IOS 3.1.3. Για κάποιο λόγο δεν κάνει ενημέρωση όμως απ' το itunes. Υπάρχει κάποιος που να ξέρει γιατί συμβαίνει αυτό και αν υπάρχει κάποιος εναλλάκτικός τρόπος για ενημέρωση;
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ipod touch 2g που τώρα τρέχει IOS 3.1.3. Για κάποιο λόγο δεν κάνει ενημέρωση όμως απ' το itunes. Υπάρχει κάποιος που να ξέρει γιατί συμβαίνει αυτό και αν υπάρχει κάποιος εναλλάκτικός τρόπος για ενημέρωση;

 

τι ακριβως θες να κανεις;

s4, 5s
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δίνει τη δυνατότητα αναβάθμισης; Μήπως είναι η συσκευή jailbroken;

Τέλος πάντων, κάνε εγκατάσταση της τελευταίας έκδοση του iTunes και σύνδεσε τη συσκευή με τον Η/Υ. Ύστερα βάλε τη συσκευή σε DFU mode και κάνε restore (ή με SHIFT + Restore μπορείς να κάνεις αναβάθμιση σε 4.2.1, αρκεί να έχεις το αρχείο της 4.2.1 - ipsw file).

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δίνει τη δυνατότητα αναβάθμισης; Μήπως είναι η συσκευή jailbroken;

Τέλος πάντων, κάνε εγκατάσταση της τελευταίας έκδοση του iTunes και σύνδεσε τη συσκευή με τον Η/Υ. Ύστερα βάλε τη συσκευή σε DFU mode και κάνε restore (ή με SHIFT + Restore μπορείς να κάνεις αναβάθμιση σε 4.2.1, αρκεί να έχεις το αρχείο της 4.2.1 - ipsw file).

Σ' ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω δεν είναι jailbroken το ipod πάντως.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Για να κανω ενα iphone hotspot ωστε μεσω αυτου να συνδεεται το ipad πρεπει να εχει γινει πρωτα jailbreak?

 

Αν θες να μοιράζεις τα δεδομένα που έχεις στο κινητό και όχι τα επιπρόσθετα πακέτα που έχουν "εμφανίσει" οι πάροχοι, νομίζω χρειάζεται JB και μια εφαρμογή.

 

*τουλάχιστον σε iOS 5.x.x αυτό απαιτεί.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να μοιράζεις τα δεδομένα που έχεις στο κινητό και όχι τα επιπρόσθετα πακέτα που έχουν "εμφανίσει" οι πάροχοι, νομίζω χρειάζεται JB και μια εφαρμογή.

 

*τουλάχιστον σε iOS 5.x.x αυτό απαιτεί.

 

 

Όχι καμία εφαρμογή και κανένα jb. Απλά θα πας στις ρυθμίσεις σου θα ανοίξεις τα δεδομένα και μετά θα επιλέξεις από το πρώτο μενού των ρυθμίσεων το προσωπικό hotspot και εκεί θα ενεργοποιήσεις τον διακόπτη θα σου ζητήσει τι είδους σύνδεση επιθυμείς είτε wifi/bt είτε USB. Επιλέγεις wifi/bt και ανοίγεις το wifi/bt της συσκευής που θες να διαμοιραστείς τα δεδομένα! Και πιάνει και σε iOS 5.x.x

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση! Για να κάνω apple id πρέπει απαραίτητα να βάλω στοιχεία κάρτας;

Όχι δεν χρειάζεται να δώσεις στοιχεία κάρτας. Πήγαινε κατέβασε μια δωρεάν εφαρμογή και όταν σου βγάλει να κάνεις sign in τότε θα επιλέξεις να δημιουργήσεις λογαριασμός και θα έχεις και την επιλογή καμία ή none στην επιλογή κάρτας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία εφαρμογή και κανένα jb. Απλά θα πας στις ρυθμίσεις σου θα ανοίξεις τα δεδομένα και μετά θα επιλέξεις από το πρώτο μενού των ρυθμίσεων το προσωπικό hotspot και εκεί θα ενεργοποιήσεις τον διακόπτη θα σου ζητήσει τι είδους σύνδεση επιθυμείς είτε wifi/bt είτε USB. Επιλέγεις wifi/bt και ανοίγεις το wifi/bt της συσκευής που θες να διαμοιραστείς τα δεδομένα! Και πιάνει και σε iOS 5.x.x

 

Το έχεις δοκιμάσει σε iOS 5.x.x αυτο που λες; Γιατί σε εμένα με iOS 5.1.1 δεν υπάρχει στην καρτέλα Network > hotspot.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαια και το έχω δοκιμάσει. Για κοίτα αυτό το tutorial γιατί φαίνεται πως υπάρχει ένα ενδεχόμενο να εξαφανιστεί!

 

http://ipod.about.com/od/iphonetroubleshooting/qt/Fix-Disappearing-Personal-Hotspot-In-Ios-5.htm

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω reply σε ένα e-mail που μου έχουν στείλει και να κάνω attach κάποιο αρχείο που εχω στο dropbox ή κάποιο pdf αποθηκευμένο στο iBooks ?

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαια και το έχω δοκιμάσει. Για κοίτα αυτό το tutorial γιατί φαίνεται πως υπάρχει ένα ενδεχόμενο να εξαφανιστεί!

 

http://ipod.about.com/od/iphonetroubleshooting/qt/Fix-Disappearing-Personal-Hotspot-In-Ios-5.htm

 

 

Κάνοντας κάποια "πειράματα" φτάνω να παίρνω το εξής αποτέλεσμα/μήνυμα όταν πάω να ενεργοποιήσω το hotspot

 

[ATTACH]39900[/ATTACH]

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πρέπει να μιλήσεις με τον πάροχο σου καθώς δυστυχώς χρεώνει extra για να μπορείς να χρησιμοποιείς το hotspot στο κινητό σου, δεν το κάνουν όλοι αυτό!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πρέπει να μιλήσεις με τον πάροχο σου καθώς δυστυχώς χρεώνει extra για να μπορείς να χρησιμοποιείς το hotspot στο κινητό σου, δεν το κάνουν όλοι αυτό!

 

Γι αυτο σε ρωτούσα αν είσαι σίγουρος! Το προβλημα το έλυσα μόνος μου. Με JB > αγορά έξτρα εφαρμογη απο "Σιντια" και κάνω χρήση τα δεδομένα χωρίς να με υποχρεώνει ΚΑΝΕΝΑΣ πάροχος να πάρω έξτρα προγραμμα!

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...