Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.

Εχω καποιες μαγνητοφωνησεις στο iphone και θελω να τις περασω σε usb stick.

Πως γινεται?

Με email δεν μπορω να μου τις στειλω γτ ξεπερνουν τα 8 λεπτα που εχει οριο.

Τις εχω περασει στο itunes... Απο εκει κ περα τι κανω?

Από τη στιγμή που είναι περασμένα στο iTunes άρα είναι περασμένα στον υπολογιστή σου.

Που κολλάς;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τη στιγμή που είναι περασμένα στο iTunes άρα είναι περασμένα στον υπολογιστή σου.

Που κολλάς;

 

Ηθελα να τα περασω σε usb stick... Το βρηκα τελικα.

 

Απλα εγω προσπαθουσα να τα περασω μεσω του itunes στο stick (που προφανως δεν γινεται) ενω στην ουσια υπηρχε αρχειο: ''voice memos'' ετοιμο μεσα στο pc (επρεπε να το ψαξω απ την αρχη).

Ηταν απλο τελικα... Τσαμπα εφαγε κραξιμο η apple σημερα.:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να κάνω μία ερώτηση?

 

Πάμε Ρυθμίσεις-> Γενικά-> Χρήση-> Χρόνοι από την τελευταία πλήρη φόρτιση.

 

Τι δείχνει το Χρήση και τι το Αναμονή?

 

Τι χρόνοι είναι αυτοί?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Χρήση:

Ο χρόνος αυτός αντικατοπτρίζει μόνο το χρόνο χρήσης (τηλέφωνα, πλοήγηση στο διαδίκτυο, παιχνίδια κλπ) της συσκευής από τη στιγμή που αυτή αποσυνδέθηκε από το φορτιστή.

 

Αναμονή:

Ο χρόνος αυτός αντικατοπτρίζει το συνολικό χρόνο που έχει παρέλθει από τη στιγμή που αυτή αποσυνδέθηκε από το φορτιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές εφαρμογές (Contacts, AthensBook κτλ) αναγνωρίζουν διευθύνσεις και σου προσδιορίζουν και τη θέση πάνω σε χάρτη (προκειμένου να χρησιμοποιήσεις την πλοήγηση αμέσως μετά). Μέχρι στιγμής όποια θέση "ανοίγει", χρησιμοποιεί τους χάρτες της συσκευής (GoogleMaps).

 

Πώς μπορώ να ορίζω μία άλλη εφαρμογή (π.χ. Tom-Tom) ως default πλοηγό και να ανοίγουν απευθείας εκεί;;; :wink:

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θα προσπαθησω να το περιγραψω απλα ( οπως το καταλαβα δηλαδη):p

Εχουμε σε ενα ipad κ iphone τις ιδιες εφαρμογες. Κατα τον πρωτο συγχρονισμο οι εφαρμογες εχουν τα ιδια ακριβως αρχεια.

Μετα, αν προσθεσω ενα καινουργιο αρχειο στο πχ ipad, δεν το "βλεπω" στην εφαρμογη του iphone.

Εχω ενεργοποιημενο το icloud κτλ κτλ.

Τι κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Θα προσπαθησω να το περιγραψω απλα ( οπως το καταλαβα δηλαδη):p

Εχουμε σε ενα ipad κ iphone τις ιδιες εφαρμογες. Κατα τον πρωτο συγχρονισμο οι εφαρμογες εχουν τα ιδια ακριβως αρχεια.

Μετα, αν προσθεσω ενα καινουργιο αρχειο στο πχ ipad, δεν το "βλεπω" στην εφαρμογη του iphone.

Εχω ενεργοποιημενο το icloud κτλ κτλ.

Τι κανω λαθος;

 

Μήπως η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν προσφέρει υποστήριξη για iCloud;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Και πως εγινε ο πρωτος συγχρονισμος?

Την πρωτη φορα που ανοιξα και setαρισα το iphone, βρηκε απο μονο του (προφανως απο το ιδιο id) τις εφαρμογες που εχω και τα αρχεια που περιλαμβανουν.

Γιατι δεν συνεχιζεται η ιδια ιστορια σε καθε προσθαφαιρεση που κανω?

Link to comment
Share on other sites

Και πως εγινε ο πρωτος συγχρονισμος?

Την πρωτη φορα που ανοιξα και setαρισα το iphone, βρηκε απο μονο του (προφανως απο το ιδιο id) τις εφαρμογες που εχω και τα αρχεια που περιλαμβανουν.

Γιατι δεν συνεχιζεται η ιδια ιστορια σε καθε προσθαφαιρεση που κανω?

 

Γιατι οπως σου είπε και παραπάνω ο φίλος η εφαρμογή που χρησιμοποιείς δεν χρησιμοποιεί το iCloud! Εάν μετα απο restore είχες κάνει restore from backup ή η εφαρμογή είχε ξανά εγκατασταθεί τότε το κινητο μπορεί να είχε κρατήσει σωσμενα τα αρχεία σου αποθηκευμένα στην συσκευή και για αυτο να τα επανέφερε.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα! Δεν υποστηριζεται απο το icloud. Δεν ηξερα οτι υπαρχουν εφαρμογες που δεν υποστηριζονται απο icloud.

Κριμα. Και ηταν εξαιρετικος file manager.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου,,θα θελα τα φωτα σας μια κ ειμαι εντελως ασχετος,,,προσφατα μου φερανε ενα iphone απο εξωτερικο,,το προβλημα ειναι οτι βαζοντας την καρτουλα σιμ αμεσως μου βγαζει το μηνυμα "invalid simcard" μη αποδεκτη δηλ!!!τι μπορει να συμβαινει?γιατι η καρτα λειτουργει κανονικα στο παλιο κινητο!ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου,,θα θελα τα φωτα σας μια κ ειμαι εντελως ασχετος,,,προσφατα μου φερανε ενα iphone απο εξωτερικο,,το προβλημα ειναι οτι βαζοντας την καρτουλα σιμ αμεσως μου βγαζει το μηνυμα "invalid simcard" μη αποδεκτη δηλ!!!τι μπορει να συμβαινει?γιατι η καρτα λειτουργει κανονικα στο παλιο κινητο!ευχαριστω!

 

Από ποια χώρα το αγόρασε; Κατά πάσα πιθανότητα είναι κλειδωμένο σε κάποιον πάροχο.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου,,θα θελα τα φωτα σας μια κ ειμαι εντελως ασχετος,,,προσφατα μου φερανε ενα iphone απο εξωτερικο,,το προβλημα ειναι οτι βαζοντας την καρτουλα σιμ αμεσως μου βγαζει το μηνυμα "invalid simcard" μη αποδεκτη δηλ!!!τι μπορει να συμβαινει?γιατι η καρτα λειτουργει κανονικα στο παλιο κινητο!ευχαριστω!

οπως ειπε και ο φίλος παραπάνω, το κινητό σου ειναι κλειδωμένο. θα πρέπει ή να επικοινωνήσεις με τον παροχο που αγοράστηκε για να το κανει official unlock ή να προμηθευτείς μια gevey sim. πρέπει όμως να μας πεις πρώτα μοντέλο και ποια baseband φοράει..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω μια βοηθεια.εχω το ipod touch με εκδοση 3.1.2!ειναι jb και θελω να παω στην 4.2.1 που μου εβγαλε το itunes ως διαθεσιμη.Υπαρχει jb για την εκδοση αυτη; ειμαι ο,τι πιο ασχετο μπορειτε να φανταστειτε στα θεματα της apple.Καθε βοηθεια δεκτη!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω μια βοηθεια.εχω το ipod touch με εκδοση 3.1.2!ειναι jb και θελω να παω στην 4.2.1 που μου εβγαλε το itunes ως διαθεσιμη.Υπαρχει jb για την εκδοση αυτη; ειμαι ο,τι πιο ασχετο μπορειτε να φανταστειτε στα θεματα της apple.Καθε βοηθεια δεκτη!

 

Υπαρχει http://osxdaily.com/2011/02/05/greenpois0n-rc5-download-for-windows/

 

How to Jailbreak an iPod Touch 4.2.1 http://www.wikihow.com/Jailbreak-an-iPod-Touch-4.2.1

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Οκ Μιχαλη!σε ευχαριστω!καταφερα να κανω jb με greenpoison!αλλα μ βγαλε προβλημα οταν εκανα εγκατασταση το cydia!!

"initializing filesystem.cydia will exit when complete"

Και με πεταει στην αρχικη οθονη!τι πηγε στραβα και πως φτιαχνει;

Οταν εκανε install το cydia με πεταξε εξω λεγοντας οτι δ εχω χωρο ενω ειχα 4.6 γιγα ελευθερα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ Μιχαλη!σε ευχαριστω!καταφερα να κανω jb με greenpoison!αλλα μ βγαλε προβλημα οταν εκανα εγκατασταση το cydia!!

"initializing filesystem.cydia will exit when complete"

Και με πεταει στην αρχικη οθονη!τι πηγε στραβα και πως φτιαχνει;

Οταν εκανε install το cydia με πεταξε εξω λεγοντας οτι δ εχω χωρο ενω ειχα 4.6 γιγα ελευθερα!

 

Οταν το ξαναπατάς ( cydia) για να ανοιξει τι κάνει ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οταν το ξαναπατάς ( cydia) για να ανοιξει τι κάνει ?

 

Βγαζει αυτο το initializing και με πεταει στην αρχικη!!

Λιγο που το γκουγκλαρα το χει βγαλει σε αρκετους!λενε οτι φταινε οι σερβερς του cydia.μπορω να κανω κατι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγαζει αυτο το initializing και με πεταει στην αρχικη!!

Λιγο που το γκουγκλαρα το χει βγαλει σε αρκετους!λενε οτι φταινε οι σερβερς του cydia.μπορω να κανω κατι;

 

H μονη λυση που γνωριζω ειναι να το ξανακανεις απο την αρχη το jb

δηλαδή restore και jb παλι .Αν έχεις πρόβλημα ξανα προσπάθησε και με το redsn0w 0.9.6b4 να κανεις jb

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

H μονη λυση που γνωριζω ειναι να το ξανακανεις απο την αρχη το jb

δηλαδή restore και jb παλι .Αν έχεις πρόβλημα ξανα προσπάθησε και με το redsn0w 0.9.6b4 να κανεις jb

 

Ναι νομιζω οτι η μονη λυση ειναι αυτη που λες!

Το redsnow κραταει το jb αν απενεργοποιησω τη συσκευη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι νομιζω οτι η μονη λυση ειναι αυτη που λες!

Το redsnow κραταει το jb αν απενεργοποιησω τη συσκευη;

Ναι, το κρατάει:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.θελω να αγορασω απο το ebay ενα iphone 4 που ειναι κλειδωμενο στο at&t της αμερικης.μπορω να κανω jailbrake και να το ξεκλειδωσω εδω στην ελλαδα?η θα μου βγαλει προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το κρατάει:)

 

Θα μπορουσες,ισως,να μου στειλεις καποιο link με το how to της μεθοδου αυτης;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρκετές εφαρμογές (Contacts, AthensBook κτλ) αναγνωρίζουν διευθύνσεις και σου προσδιορίζουν και τη θέση πάνω σε χάρτη (προκειμένου να χρησιμοποιήσεις την πλοήγηση αμέσως μετά). Μέχρι στιγμής όποια θέση "ανοίγει", χρησιμοποιεί τους χάρτες της συσκευής (GoogleMaps).

 

Πώς μπορώ να ορίζω μία άλλη εφαρμογή (π.χ. Tom-Tom) ως default πλοηγό και να ανοίγουν απευθείας εκεί;;; :wink:

 

Ευχαριστώ

 

Τίποτα!

Καμία ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...