Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.κανενα προγραμμα για ανγωση βιντεος στο iphone υπαρχει?Κανα πλαυερ που να παιζει .avi,mkv κτλ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους θα θελα να ρωτησω εαν υπαρχει καποιος που αξιοποιησε το προγραμμα για δωρεαν θηκες που δινει η apple για το iphone 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους θα θελα να ρωτησω εαν υπαρχει καποιος που αξιοποιησε το προγραμμα για δωρεαν θηκες που δινει η apple για το iphone 4

Οι περισσότεροι συμπληρώσαμε την online αίτηση και είμαστε στην αναμονή. 4-6 εβδομάδες έγραφε η σχετικη ενημέρωση, οπότε αναμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι καλό να κάνω αναβάθμιση της έκδοσης ios 4.1 κατ'ευθειάν από το iphone και όχι από itunes.Πάντως την προηγούμενη ios 4.0.1 (?) την είχα κάνει μέσω itunes.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι καλό να κάνω αναβάθμιση της έκδοσης ios 4.1 κατ'ευθειάν από το iphone και όχι από itunes.Πάντως την προηγούμενη ios 4.0.1 (?) την είχα κάνει μέσω itunes.

Δε νομίζω να γίνεται απευθείας αναβάθμιση από το iPhone. :shock: Μόνο μέσω itunes...

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση και πατάω όχι τώρα.Φαντάζομαι ότι αυτή την αναβάθμιση εννοεί!Δε λέει τι ακριβώς...
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση και πατάω όχι τώρα.Φαντάζομαι ότι αυτή την αναβάθμιση εννοεί!Δε λέει τι ακριβώς...

 

Στο iPhone, ποτέ δε γίνεται αναβάθμιση λειτουργικού απ' ευθείας στη συσκευή. Μόνο, με το iTunes.

 

Το μήνυμα που βλέπεις, είναι για την αναβάθμιση των Carrier Settings του παρόχου κινητής τηλεφωνίας που ανήκεις (Cosmote ή Vodafon) και η οποία μπορεί να γίνει απ' ευθείας στη συσκευή ΟΤΑ (Over The Air, όπως λέγεται) ή μέσω iTunes κι αυτή.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια πως μεταφερω μια φωτο που εβγαλα απο το iphone 4 στο pc μου;

 

Ανοιξα το itunes, πηγα στην καρτελα/tab photos και επελεξα την επιλογη "Sync photos from".. και εκανα ενα φακελο στην επιφ. εργασιας οπου και εκει θελω να μεταφερθει η φωτο.

Παρ'ολα αυτα ο φακελος ειναι αδειος.

 

Η επιλογη αυτη μεταφερει φωτο απο τον φακελος προς το iphone. Το αντιστροφο πως γινεται?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

EDIT: Ολα ο.κ με βοηθησε πολυ ο οδηγος του myphone κ' του χρηστη DjArte

Edited by stixima
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone, ποτέ δε γίνεται αναβάθμιση λειτουργικού απ' ευθείας στη συσκευή. Μόνο, με το iTunes.

 

Το μήνυμα που βλέπεις, είναι για την αναβάθμιση των Carrier Settings του παρόχου κινητής τηλεφωνίας που ανήκεις (Cosmote ή Vodafon) και η οποία μπορεί να γίνει απ' ευθείας στη συσκευή ΟΤΑ (Over The Air, όπως λέγεται) ή μέσω iTunes κι αυτή.

 

Ωραία!Την επόμενη φορά που θα μου το βγάλει θα πατήσω 'αναβάθμιση"Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ψαχνω κανα μισαωρο..-μπορει να ψαχνω και λαθος- μπορει καποιος να μου πει η να με κατατοπισει που να ψαξω να βρω πως περναω τις επαφες απο το outlook..? Τις εχω περασει απο το τηλεφωνο στο outlook τις ψιλοεπεξεργαστηκα και θελω να τις ξαναπερασω στο τηλεφωνο αντικαθιστοντας τις αλλες..ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ψαχνω κανα μισαωρο..-μπορει να ψαχνω και λαθος- μπορει καποιος να μου πει η να με κατατοπισει που να ψαξω να βρω πως περναω τις επαφες απο το outlook..? Τις εχω περασει απο το τηλεφωνο στο outlook τις ψιλοεπεξεργαστηκα και θελω να τις ξαναπερασω στο τηλεφωνο αντικαθιστοντας τις αλλες..ευχαριστω.

 

Συνδέεις την συσκευή σου στο iTunes και στην καρτέλα info κάτω κάτω τικάρεις την επιλογή Replace Contacts from PC to iPhone. Να έχεις υπόψη σου ότι οποιαδήποτε επαφή υπάρχει στην συσκευή σου θα αντικατασταθεί από τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στο Outlook για αυτό καλό θα είναι να διπλοτσεκάρεις ότι είναι όλες στο Outlook προτού προχωρήσεις σε συγχρονισμό.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ψαχνω κανα μισαωρο..-μπορει να ψαχνω και λαθος- μπορει καποιος να μου πει η να με κατατοπισει που να ψαξω να βρω πως περναω τις επαφες απο το outlook..? Τις εχω περασει απο το τηλεφωνο στο outlook τις ψιλοεπεξεργαστηκα και θελω να τις ξαναπερασω στο τηλεφωνο αντικαθιστοντας τις αλλες..ευχαριστω.

Στο itunes τσεκάρεις την επιλογή για sync contacts (δε θυμάμαι σε ποια καρτέλα είναι, θα το βρεισ) και κάνεις συγχρονισμό το iphone σου αφού το συνδέσεις με usb εννοείται.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο itunes τσεκάρεις την επιλογή για sync contacts (δε θυμάμαι σε ποια καρτέλα είναι, θα το βρεισ) και κάνεις συγχρονισμό το iphone σου αφού το συνδέσεις με usb εννοείται.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το βρηκα.. Ευχαριστω φιλε

Edited by giomatic
Link to comment
Share on other sites

Στο Outlook σου βγάζει όλα τα νούμερα? Δηλαδή αν σε μια επαφή έχεις 4 αριθμούς, σου βγάζει και τους 4 αριθμούς?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα... Εχω μια απορια και θα ηθελα βοηθεια...

Εχω το iphone 3gs jb (3.1.2) με συνδεση cosmote.. Οταν παω να συνδεθω στο ιντερνετ δεν μπορω να μπω..

 

Μιλισα με το κεντρο εξυπηρετησης και μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται να μου στειλουν καποιες ρυθμισεις... Πανω πανω στο κινητο φαινεται η ενδειξη 3g...

 

Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση εγω??

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Στο Outlook σου βγάζει όλα τα νούμερα? Δηλαδή αν σε μια επαφή έχεις 4 αριθμούς, σου βγάζει και τους 4 αριθμούς?

Και τις φώτο επαφών και τα email, και τις διευθύνσεις αν έχεις βάλει και τα πάντα όλα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα... Εχω μια απορια και θα ηθελα βοηθεια...

Εχω το iphone 3gs jb (3.1.2) με συνδεση cosmote.. Οταν παω να συνδεθω στο ιντερνετ δεν μπορω να μπω..

 

Μιλισα με το κεντρο εξυπηρετησης και μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται να μου στειλουν καποιες ρυθμισεις... Πανω πανω στο κινητο φαινεται η ενδειξη 3g...

 

Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση εγω??

 

ευχαριστω εκ των προτερων!

Settings > General > Network > Cellular Data Network

 

Κάτω από το Cellular Data θα βάλεις για APN τη λέξη internet και username και password θα τα αφήσεις κενά.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Και τις φώτο επαφών και τα email, και τις διευθύνσεις αν έχεις βάλει και τα πάντα όλα...

Αν σε μια επαφη αποθηκευσεις 4 κινητα τηλεφωνα σαν τυπο mobile τοτε σου δειχνει μονο 1 απο τα 4 το outlook. Ενω αν τα αποθηκευσεις με διαφορετικους τυπους (πχ main,home,work,mobile) τοτε θα τα βλεπεις και τα 4 στο outlook.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε μια επαφη αποθηκευσεις 4 κινητα τηλεφωνα σαν τυπο mobile τοτε σου δειχνει μονο 1 απο τα 4 το outlook. Ενω αν τα αποθηκευσεις με διαφορετικους τυπους (πχ main,home,work,mobile) τοτε θα τα βλεπεις και τα 4 στο outlook.

 

Έτσι ναι! Αν έχεις όμως πάνω από 1 κινητά τι κάνεις τότε?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ναι! Αν έχεις όμως πάνω από 1 κινητά τι κάνεις τότε?

 

Τα αποθηκευεις με διαφορετικο τυπο αναγκαστικα. Το πρωτο πχ το βαζεις mobile και το δευτερο το βαζεις πχ main ή iphone και εισαι ok.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε μια επαφη αποθηκευσεις 4 κινητα τηλεφωνα σαν τυπο mobile τοτε σου δειχνει μονο 1 απο τα 4 το outlook. Ενω αν τα αποθηκευσεις με διαφορετικους τυπους (πχ main,home,work,mobile) τοτε θα τα βλεπεις και τα 4 στο outlook.

Αυτό ισχύει σε όλες τις συσκευές που κάνουν συγχρονισμό με το Outlook?

 

πχ. εγώ που θέλω να κάνω συγχρονισμό επαφών με το 6300 ώστε εν συνεχεία να τις περάσω στο iPhone, θα έχω πρόβλημα που έχω σε μερικές επαφές στο 6300 έχω 2 mobile ή 2 home? Δεν θα μου τα εμφανίζει όλα το Outlook?:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει σε όλες τις συσκευές που κάνουν συγχρονισμό με το Outlook?

 

πχ. εγώ που θέλω να κάνω συγχρονισμό επαφών με το 6300 ώστε εν συνεχεία να τις περάσω στο iPhone, θα έχω πρόβλημα που έχω σε μερικές επαφές στο 6300 έχω 2 mobile ή 2 home? Δεν θα μου τα εμφανίζει όλα το Outlook?:worry:

 

Εγω το προσεξα στο iphone γιατι την πατησα και εχασα καποια τηλεφωνα ετσι. Λογικα ομως σε ολα τα κινητα που συγχρονιζουν με outlook πρεπει να ισχυει το ιδιο. Ειναι θεμα outlook και οχι της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Στο AppsStore στα free εχει κάποια που δίπλα στο Free έχει ενα σταυρό, πχ το GoogleEarth, τι σημαίνει αυτό? :blink:

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Στο AppsStore στα free εχει κάποια που δίπλα στο Free έχει ενα σταυρό, πχ το GoogleEarth, τι σημαίνει αυτό? :blink:

 

Ότι εχει επιπλέον interface αν την εγκαταστησεις σε iPad.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα .. Εχω win xp σε ενα laptop και θελω να κανω αναβαθμιση σε win 7 χωρις να κανω format... μετα την αναβαθμιση θα εχω προβλημα με το itunesκαι τον συχρονισμο με το τηλεφωνο..? Και αν ναι τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...