Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας παιδιά έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει.Έχω iphone 2g και what's up.Είχα κάνει τον προηγούμενο μήνα το πρόγαμα για σερφάρισμα στο νετ 60mb με 3 ευρώ το μήνα.Δεν το ανανέωσα και παρατήρησα πως χωρίς να σερφάρω η κάρτα μου έπεφτε συνέχεια.Και μάλιστα επειδή δεν ήξερα από τι γίνεται έχασα γύρω στα 10 ευρώ.Πήρα λοιπόν στην cosmote σήμερα και μου είπαν πως παρόλο που δεν ανανέωσα και παρόλο που έχω απενεργοποιημένο το gprs και το edge το iphone σαν συσκευή μπαίνει μόνο του να κάνει "κάποιες αναβαθμίσεις" και εγώ χρεώνομαι και πως πρέπει να βρω μια εφαρμογή της apple(δεν ήξεραν πως λέγεται)που απενεργοποιεί αυτές τις αναβαθμίσεις.

Τι πρέπει να κάνω πριν ξανά ανανεώσω την κάρτα μου και τελειώσει πάλι?Μπορεί κανείς να βοηθήσει?Αν απενεργοποιήσω μόνο το push είμαι καλυμμένος?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απορια...

Είχα εγκαταστήσει το city guide της mtrip Munich την μέρα που το έδιναν free, σήμερα που έχει ένα update θα μου το χρεώσει? :blink:

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θα τρελαθώ. Το κινητό άλλαξε αυτόματα την ώρα τα ξημερώματα της Παρασκευής, όπως το είχα ρυθμίσει. Το ξυπνητήρι το έχω βάλει να βαράει τις καθημερινές 6 η ώρα το πρωί. Σήμερα βάρεσε 7 όμως, δλδ σαν να μην υπολόγισε την αλλαγή ώρας! Το ρολόι λέει τη σωστή ώρα! :wacko:

 

Any ideas?

 

edit: Αυτό συμβαίνει μόνο στις προγραμματισμένες αφυπνίσεις (π.χ. τις καθημερινές)! Αν βάλω στο άσχετο τώρα ξυπνητήρι θα λειτουργήσει κανονικά στη σωστή ώρα! :wacko: Έχει σχέση που το είχα προγραμματίσει πριν την αλλαγή ώρας?

Edited by cellakias

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως (χωρίς να διαγράψω τα ξυπνητήρια και να τα ξαναρυθμίσω) χτύπησε κανονικά και εχθές (μετά την αλλαγή της ώρας) αλλά και σήμερα. Έχω το 3GS με την 4.1, χωρίς jailbreak. Μήπως δεν ευθύνεται το τηλέφωνο, αλλά το jailbreak ??
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ jb. 4.1 σε iphone 4.

 

Tα διέγραψα, τα ξαναέβαλα, το ίδιο πρόβλημα. :confused:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ jb. 4.1 σε iphone 4.

 

Tα διέγραψα, τα ξαναέβαλα, το ίδιο πρόβλημα. :confused:

 

Απο οτι διαβασα ειναι bug του iOS4.1 στα 4αρια και θα διωρθωθει με μελλοντικο update...!

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα ειναι bug του iOS4.1 στα 4αρια και θα διωρθωθει με μελλοντικο update...!

 

χμμμμ άλλος ένας λόγος να μην αποχωρηστώ το αγαπημένο μου 3GS.. :):D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με το ίδιο το iphone αλλά με την 4.1!!! και εμένα iphone 3GS με 4.1 j/b και κάνει ακριβώς το ίδιο!!! τώρα ? :lol::lol::lol:

απλό έχω το ξυπνητήρι 1 ωρα πίσω! απλά πράγματα! LOL!!!!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση με το ίδιο το iphone αλλά με την 4.1!!! και εμένα iphone 3GS με 4.1 j/b και κάνει ακριβώς το ίδιο!!! τώρα ? :lol::lol::lol:

απλό έχω το ξυπνητήρι 1 ωρα πίσω! απλά πράγματα! LOL!!!!

 

Απλως ακουγα συνεχως το προβλημα απο κατοχους 4 οποτε εκανα λαθος συνηρμο... :O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω απο αμερικη ενα μηλο που ειναι jb και unlocked (λειτουργουσε σε t-mobile). Εχει 4.1 με 01.59 baseband. Απλα βαζω την κομμενη δικια μου σιμ και δουλευει, δεν νομιζω να χρειαζεται activation, σωστα;

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω απο αμερικη ενα μηλο που ειναι jb και unlocked (λειτουργουσε σε t-mobile). Εχει 4.1 με 01.59 baseband. Απλα βαζω την κομμενη δικια μου σιμ και δουλευει, δεν νομιζω να χρειαζεται activation, σωστα;

Σωστά τα λες.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίξουμε αρχεία τύπου zip από το safari ή από το mail??

Έχω το iphone 4 χωρίς jb.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να μετονομάσουμε τις φωτό που τραβάμε ή τα βίντεο μας στη συσκευή? Ή δεν μπορούμε? :confused:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

 

Τι μπορεί να φταίει (στον υπολογιστή λογικά) και το κινητό δε φορτίζει στο σπίτι αλλά σε όλους τους άλλους υπολογιστές φορτίζει κανονικά μέσω usb?

 

Είτε μπω με XP είτε με 7 δεν λέει να φορτίσει...

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα σας.Και εγω με 3GS με 4.1 iOS, αλλα και ενας φιλος μου με το ιδιο ακριβως τηλεφωνο και εκδοση,εχουμε το ιδιο προβλημα με το ξυπνητηρι.

Τωρα τι γινεται;

αλλοιμονο αν πρεπει να βαλουμε το ξυπνητηρι μια ωρα πισω,για να χτυπαει την κανονικη ωρα!

Εξαλλου πιο πολυ σαν υπολογιστης ειναι παρα σαν τηλεφωνο,δεν το καταλαβαινω αυτο.

Λετε να φτιαξει με την 4.2;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το ξυπνητήρι είναι γενικό και υπάρχει στο iOS 4.1. Ανακαλύφθηκε πρώτη φορά στην Αυστραλία και την Νέα Ζηλανδία όταν έγινε η αλλαγή της ώρας. Μετά ανακοινώθηκε από την Apple ότι θα φτιαχτεί στην επόμενη αναβάθμιση (δηλ. την iOS 4.2). Στην Αμερική δεν θα υπάρξει πρόβλημα, γιατί το update θα βγει την ίδια ημέρα με την αλλαγή της ώρας (έτσι τουλάχιστον διάβασα σε κάποια άρθρα).

 

Οι λύσεις για το πρόβλημα είναι οι εξής:

1) Ή κάθε μέρα θα ενεργοποιείτε το ξυπνητήρι

2) Ή θα επιλέξετε να χτυπάει όλες τις μέρες τις εβδομάδας (και το Σ/Κ μέσα) απλά να θυμάστε να το απενεργοποιείτε την Παρασκευή το βράδυ

3) Ή βάζετε επανάληψη τις εργάσιμες μέρες και το ξυπνητήρι 1 ώρα πριν έτσι ώστε να χτυπάει την σωστή ώρα.

 

Κάνετε κάποιο από τα παραπάνω και μαζί με αυτά κάνετε υπομονή μέχρι να βγει το επόμενο update.

 

@aagiop

Πέρνα κάποια εφαρμογή από το AppStore η οποία έχει την δυνατότητα να διαβάζει αρχεία Zip. Γράψε στο iTunes "file manager" ή "zip" και θα σου βγάλει πολλές εφαρμογές. Επίσης διάβασε το θέμα App Store - προτάσεις: Εφαρμογές γραφείου και Παραγωγικότητα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες πήρα το iPhone 4 και χωρίς να έχω προηγούμενη εμπειρία ακολούθησα τις οδηγίες και εγκατέστησα το iTunes. Βρήκα αρκετές free εφαρμογές και άρχισα να τις κατεβάζω. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από την τράπεζα να μου πουν ότι η πιστωτική μου κάρτα έχει χρεωθεί 10 φορές με 1,90 Ευρώ! Μήπως ξέρεται αν υπάρχει κάποια "κρυφή" χρέωση για την σύνδεση στο site ή κάποια άλλη χρέωση που πρέπει να προσέχω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες πήρα το iPhone 4 και χωρίς να έχω προηγούμενη εμπειρία ακολούθησα τις οδηγίες και εγκατέστησα το iTunes. Βρήκα αρκετές free εφαρμογές και άρχισα να τις κατεβάζω. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από την τράπεζα να μου πουν ότι η πιστωτική μου κάρτα έχει χρεωθεί 10 φορές με 1,90 Ευρώ! Μήπως ξέρεται αν υπάρχει κάποια "κρυφή" χρέωση για την σύνδεση στο site ή κάποια άλλη χρέωση που πρέπει να προσέχω;

καταρχας ειναι πιστωτικη ή προπληρωμενου χρονου;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

οι πιστωτικες ειναι λιγο επιφοβες,θελει προσοχη στις αγορες σου.Καλο θα ηταν να βγαλεις μια prepaid card,για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το ερώτημά μου είναι αν η χρήση του iTunes χρεώνεται με κάποιο στάνταρ ποσό ανεξαρτήτως εάν κατεβάσεις κάποια εφαρμογή ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Applications παιδιά ελληνικές (π.χ. εορτολόγιο) που μπορούμε να βρούμε (εκτός από το appshopper υπάρχουν και άλλα shops)?
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...