Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια έκοδση iOS έχεις στο κινητό σου; Φυσικά και μπορεί να σε χρεώνει αν έχεις ανοιχτό το GPRS ανεξάρτητα αν έχεις απενεργοποιημένο το 3G. Το μόνο που αλλάζει απενεργοποιώντας το 3G είναι η ταχύτητα λήψης δεδομένων που κάνει το iPhone σου♠

 

Γιατί να τον χρεώνει; Εάν έχει απενεργοποιήσει την μετάκληση και δεν χρησιμοποιεί εφαρμογές που καταναλώνουν bandwidth δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγω το iTunes απο το iPhone, σε καποιες εφαρμογες, διπλα στην τιμη ή την λεξη free υπαρχει ενα "συν" (+)

τι ακριβως σημαινει αυτο;

Εχω OS 4.0.1

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγω το iTunes απο το iPhone, σε καποιες εφαρμογες, διπλα στην τιμη ή την λεξη free υπαρχει ενα "συν" (+)

τι ακριβως σημαινει αυτο;

 

Ότι είναι universal εφαρμογή κατάλληλη δηλαδή και για iPhone και για iPad.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω το iphone set αs new μπορώ μετά να πέρασα τις επαφές μου pou exw στο backup? Η μονο με outlook?

Όχι από το backup, από το Microsoft Outlook θα τις συγχρονίσεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και καλη βδομαδα να εχουμε ολοι μας.

Νεος με iphone 3GS και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να περασω τις επαφες απο τη συσκευη,στην καρτα sim.

Απο την καρτα sim το ξερω,διοτι με το που πηρα το κινητο,μου το εδειξε ο γιος μου,αλλα τωρα αλλαζω καρτα(λογω αλλαγης δικτυου) και δεν ξερω πως γινεται αυτο.

Στον υπολογιστη μου δεν εχω microsoft office, μονο το openoffice ετσι πληροφοριακα το αναφερω.

Μονο να μου το εξηγησετε οσο πιο απλα μπορειται,διοτι δεν σκαμπαζω και πολλα απο τεχνολογια.

Ευχαριστω εκ των προτερων,Διαμαντης.........

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδες.....μετα απο πολυ ψαξιμο αποφασισα να ρωτησω επιτελους.....μετα απο format στο pc θελω να μεταφερω τα τραγουδια που εχω στι iphone στην βιβλιοθηκη του itunes......εψαξα παντου και δεν βρηκα κατι.....ευχαριστω προκαταβολικα.....
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδες.....μετα απο πολυ ψαξιμο αποφασισα να ρωτησω επιτελους.....μετα απο format στο pc θελω να μεταφερω τα τραγουδια που εχω στι iphone στην βιβλιοθηκη του itunes......εψαξα παντου και δεν βρηκα κατι.....ευχαριστω προκαταβολικα.....

Συγχρονισμός Μουσικής από το iTunes στο iPhone

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και καλη βδομαδα να εχουμε ολοι μας.

Νεος με iphone 3GS και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να περασω τις επαφες απο τη συσκευη,στην καρτα sim.

Απο την καρτα sim το ξερω,διοτι με το που πηρα το κινητο,μου το εδειξε ο γιος μου,αλλα τωρα αλλαζω καρτα(λογω αλλαγης δικτυου) και δεν ξερω πως γινεται αυτο.

Στον υπολογιστη μου δεν εχω microsoft office, μονο το openoffice ετσι πληροφοριακα το αναφερω.

Μονο να μου το εξηγησετε οσο πιο απλα μπορειται,διοτι δεν σκαμπαζω και πολλα απο τεχνολογια.

Ευχαριστω εκ των προτερων,Διαμαντης.........

 

Καλησπέρα φίλε Διαμαντή. Δυστυχώς εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω κάποιον τροπο για να πραγματοποιήσεις αυτό που ζητάς. Για να είμαι ειλικρινής δεν αντιλαμβάνομαι και τον λόγο. Θα μου πεις τι γίνεται στην περίπτωση που στο μέλλον αλλάξεις συσκευή και θέλεις τις επαφές μαζί σου; Η λύση σε αυτό είναι να κρατάς πάντα αντίγραφο των επαφών σου στον υπολογιστή. Δεν είναι αναγκαίο να έχεις εγκατεστημένα τα office για να πραγματοποιήσεις κάτι τέτοιο. Αρκεί και το windows contacts που διατίθεται προεγκατεστημένο σε όλα λειτουργικά windows. Υποθέτω ότι και εσύ χρησιμοποιείς windows λειτουργικό. Αρκεί λοιπόν ένας συγχρονισμός των επαφών μέσα Απο την εφαρμογή iTunes την οποία θα πρέπει να εγκαταστήσεις στον υπολογιστή σου. Αφού περαστούν οι επαφές στον υπολογιστή μετά ανά πάσα στιγμή οποιαδήποτε αλλαγή η προσθήκη κάνεις στην συσκευή θα συγχρονιζεται και με τον υπολογιστη. Ετσι στην περίπτωση που στο μέλλον αλλάξεις συσκευη θα έχεις τις επαφές έτοιμες στον Υπολογιστη για να περαστουν στην καινούρια συσκευη.

 

Ελπίζω να βοήθησα. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε Διαμαντή. Δυστυχώς εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω κάποιον τροπο για να πραγματοποιήσεις αυτό που ζητάς. Για να είμαι ειλικρινής δεν αντιλαμβάνομαι και τον λόγο. Θα μου πεις τι γίνεται στην περίπτωση που στο μέλλον αλλάξεις συσκευή και θέλεις τις επαφές μαζί σου; Η λύση σε αυτό είναι να κρατάς πάντα αντίγραφο των επαφών σου στον υπολογιστή. Δεν είναι αναγκαίο να έχεις εγκατεστημένα τα office για να πραγματοποιήσεις κάτι τέτοιο. Αρκεί και το windows contacts που διατίθεται προεγκατεστημένο σε όλα λειτουργικά windows. Υποθέτω ότι και εσύ χρησιμοποιείς windows λειτουργικό. Αρκεί λοιπόν ένας συγχρονισμός των επαφών μέσα Απο την εφαρμογή iTunes την οποία θα πρέπει να εγκαταστήσεις στον υπολογιστή σου. Αφού περαστούν οι επαφές στον υπολογιστή μετά ανά πάσα στιγμή οποιαδήποτε αλλαγή η προσθήκη κάνεις στην συσκευή θα συγχρονιζεται και με τον υπολογιστη. Ετσι στην περίπτωση που στο μέλλον αλλάξεις συσκευη θα έχεις τις επαφές έτοιμες στον Υπολογιστη για να περαστουν στην καινούρια συσκευη.

 

Ελπίζω να βοήθησα. ;)

 

Ναι φιλε μου,καταλαβα και σε ευχαριστω,οντως windows vista εχω.

Επειδη θελω ομως να εχω τις επαφες και στην σιμ,θα την βγαλω απο το iphone θα την βαλω σε αλλη συσκευη και με το windows contacts,θα τις περασω στην σιμ.

Καλη σου μερα..:)

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου,καταλαβα και σε ευχαριστω,οντως windows vista εχω.

Επειδη θελω ομως να εχω τις επαφες και στην σιμ,θα την βγαλω απο το iphone θα την βαλω σε αλλη συσκευη και με το windows contacts,θα τις περασω στην σιμ.

Καλη σου μερα..:)

Δε γίνεται αυτό που λες. Αναγκαστικά θα περαστούν στη μνήμη του καινούριου τηλεφώνου κι από κει μετά εσύ χειροκίνητα θα τις μεταφέρεις στη SIM.

Υπάρχει όμως ένα θέμα. Στις επαφές της SIM, μπαίνει μόνο ένας αριθμός σε ένα μοναδικό όνομα. Εσύ όμως μπορεί σε μια επαφή στη μνήμη του τηλεφώνου να έχεις βάλει σταθερό και κινητό σε ένα όνομα. Στη SIM όμως αν το μεταφέρεις, θα μεταφερθεί μόνο ο πρώτος αριθμός.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Guys εχω το iphone 3G και θέλω να του βάλω την 4.1 jailbroken. Το θέμα μου είναι στο bootrom. Αυτή τη στιγμή έχω πάνω την 4.01 και το bootrom είναι το 596.24. Αυτό θεωρείται παλίο ή νέο γιατί ψάχνω και δεν μπορώ να βρω απάντηση σε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Guys εχω το iphone 3G και θέλω να του βάλω την 4.1 jailbroken. Το θέμα μου είναι στο bootrom. Αυτή τη στιγμή έχω πάνω την 4.01 και το bootrom είναι το 596.24. Αυτό θεωρείται παλίο ή νέο γιατί ψάχνω και δεν μπορώ να βρω απάντηση σε αυτό.

 

Μάλλον δεν έψαξες και τόσο καλά..:p

 

Πώς μπορείτε να ελέγξετε την έκδοση bootrom της συσκευής σας

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

 

 

Τη διαδικασία την έκανα και όπως έγραψα παραπάνω η εκδοση της bootrom μου είναι 596.24 Άρα είναι η παλιά...; Μιλάω πάντα για iphone 3G...

 

 

Υ.Γ. Στο topic που παρέθεσες λέει κάτι για νέα bootrom 359.3.2 αλλά για iphone 3GS. Έχω χάσει τη μπάλα...! :-)

Edited by Isovitisgr
Link to comment
Share on other sites

Τη διαδικασία την έκανα και όπως έγραψα παραπάνω η εκδοση της bootrom μου είναι 596.24 Άρα είναι η παλιά...; Μιλάω πάντα για iphone 3G...

 

Συγνώμη για 3g ε????:happy:

 

Τότε δεν έχεις θέμα με την bootrom αυτό ισχύει μόνο για τα 3GS...:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά για jailbreak με snowbreeze βγάζει μια επιλογή την οποία πρέπει να tickαρω (συγκεκριμένα η επιλογή Use iBooty Method την οποία λέει να χρησιμοποιήσουμε γία new bootroms only!). Γι'αυτό έκανα την ερώτηση...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε isovitigr (έπαιζες L2 TheGame μήπως?) δεν αξίζει να ανεβείς σε έκδοση >4 εφόσον έχεις το 3G γιατί θα αντιμετωπίσεις πολλά προβλήματα όσον αφορά τη συσκευή σου διότι θεωρείται παλιά για τις εν λόγω εκδόσεις.

 

Αν επιμείνεις για το jb, απλά να σου πω γενικά ότι θέμα bootrom τείθεται μόνο για κατόχους 3GS οπότε εσύ είσαι ήδη καλυμένος και με παλιά bootrom.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς αυτό το έχω διαπιστώσει καθώς έχω ήδη περασμένη την 4.0.1 όπως έγραψα παραπάνω.

Όσο για την bootrom ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Υ.Γ. Όχι δεν έπαιζα L2...!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς αυτό το έχω διαπιστώσει καθώς έχω ήδη περασμένη την 4.0.1 όπως έγραψα παραπάνω.

Όσο για την bootrom ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Υ.Γ. Όχι δεν έπαιζα L2...!

Μπορείς να κάνεις downgrade σε μια εκ των 3.1.2 ή 3.1.3 αν σ' ενδιαφέρει...;)

 

[Windows] Πως να κάνετε downgrade το firmware του iPhone 3GS

[Mac OS X] Πως να κάνετε downgrade το firmware του iPhone 3GS

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Στη SIM όμως αν το μεταφέρεις, θα μεταφερθεί μόνο ο πρώτος αριθμός.

 

Οχι μεταφερονται και οι δυο,το εχω κανει πιο παλια σε αλλη συσκευη.

Απλα εκει που στη μνημη του τηλεφωνου λεει πχ.: Δημητρης κινητο+σταθερο,αν το αντιγραψω στην sim,θα βγει:

Δημητρης κινητο

Δημητρης σταθερο

 

Θα ηθελα ρε παιδια,να μου πειτε το εξης προβλημα που αντιμετωπιζω.

Στο 3GS μου,παιρνω κανονικα τα email απο ολες τις θυριδες λογαριασμων που εχω βαλει.

Εχω αγορασει και το QuiqOffice, αλλα τα συννημενα αρχεια δεν τα βλεπω ουτε μεσα στο μηνυμα,οταν το διαβαζω,ουτε με το QuiqOffice.

Τα μηνυματα μου ερχονται,μου λεει ληψη,τελειωνει η ληψη,μου λεει ενημερωθηκε,βλεπω οτι εχει συννημενα,διοτι βλεπω τον συνδετηρα σε καθε email μηνυμα,αλλα δεν τα εμφανιζει.

Τι μπορει να ειναι;

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος διέγραψα μιά εφαρμογή που είχα κατεβάσει και πληρώσει. Τώρα που θέλω να την ξαναβάλω πάω στο App Store και μου βγάζει πάλι να ξαναπληρώσω. Έτσι πάει ????
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το ίδιο account που είχες όταν το κατέβασες πρώτη φορά, δε θα σε χρεώσει.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το ίδιο account που είχες όταν το κατέβασες πρώτη φορά, δε θα σε χρεώσει.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Οχι μεταφερονται και οι δυο,το εχω κανει πιο παλια σε αλλη συσκευη.

Απλα εκει που στη μνημη του τηλεφωνου λεει πχ.: Δημητρης κινητο+σταθερο,αν το αντιγραψω στην sim,θα βγει:

Δημητρης κινητο

Δημητρης σταθερο

Σύμφωνοι αλλά σκέψου ότι άμα έχεις 220 επαφές στη μνήμη του τηλεφώνου με 2 τηλέφωνα στην κάθε επαφή, αντιλαμβάνεσαι ότι δεν θα χωρεσούν όλες...;)

 

Βέβαια κάπου είχε πάρει το μάτι μου στο myphone μέσα ότι πλέον οι πάροχοι άρχισαν και βγάζουν κάρτες SIM μεγαλύτερης χωρητικότητας αλλά και με τη δυνατότητα να μπορείς να αποθηκεύεις σε μια επαφή 2 ή και παραπάνω τηλέφωνα. Δε θυμάμαι όμως που το έχω διαβάσει...:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Φίλε isovitigr (έπαιζες L2 TheGame μήπως?) δεν αξίζει να ανεβείς σε έκδοση >4 εφόσον έχεις το 3G γιατί θα αντιμετωπίσεις πολλά προβλήματα όσον αφορά τη συσκευή σου διότι θεωρείται παλιά για τις εν λόγω εκδόσεις.

 

Αν επιμείνεις για το jb, απλά να σου πω γενικά ότι θέμα bootrom τείθεται μόνο για κατόχους 3GS οπότε εσύ είσαι ήδη καλυμένος και με παλιά bootrom.

 

Στην 4.1 έχει αναβαθμίσει την έκδοση ιδικά για το 3G η apple και έχουν σταματήσει τα προβλήμα.;)

 

Και αν δεν αξίζει νομίζω ότι δεν έχεις δίκιο, αξίζει γιατί έχει πολλά νέα εύχρηστα χαρακτηριστικά και μάλιστα τώρα που αναβάθμισε την έκδοση για τα συγκεκριμένα μοντέλα!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...