Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εxω πιστωτικη αλλα θελω να κατεβαζω απο ap store τα διαφορα

Πρεπει να βγαλω η υπαρχει αλλος τροπος.Με προπληρωμενη πιστωτικη γινετε κ απο που;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδες......μια ερωτηση....εκανα restore και απο απροσεξια set up as new device.....μπορω να βρω καπως τωρα το προηγουμενο back up μου?? ακυρωνα ολους τους καινουριους συνχρονισμους και το τελευταιο που εχω διαθεσιμο ειναι αυτο πριν το restore....υπαρχει καποιος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εxω πιστωτικη αλλα θελω να κατεβαζω απο ap store τα διαφορα

Πρεπει να βγαλω η υπαρχει αλλος τροπος.Με προπληρωμενη πιστωτικη γινετε κ απο που;

Create Free iTunes Account without Credit Card

 

Καλημερα παιδες......μια ερωτηση....εκανα restore και απο απροσεξια set up as new device.....μπορω να βρω καπως τωρα το προηγουμενο back up μου?? ακυρωνα ολους τους καινουριους συνχρονισμους και το τελευταιο που εχω διαθεσιμο ειναι αυτο πριν το restore....υπαρχει καποιος τροπος?

Δοκίμασε να συγχρονίσεις από το backup πριν το restore μεμονωμένα επαφές, φωτογραφίες, ήχους κλπ.

ΥΓ. Προτίμησε να μην κάνεις ολόκληρο restore from backup για να μην μπουν "υπολλείματα" από παλαιότερες εκδόσεις;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ναι το προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω που μπορω να βρω το τελευταιο back up....ολα τα apps και τους ηχους τα εχω περασμενα στο itunes αλλα χαθηκαν και οι επαφες μου.......

 

Δεν ξερει κανεις??? εχω σοβαρο προβλημα καθως χαθηκαν ολες οι επαφες μου......

Edited by nervous
Αν γνωρίζει κάποιος θα σου απαντήσει .ΜΗΝ επαναλαμβάνεσαι...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερει κανεις??? εχω σοβαρο προβλημα καθως χαθηκαν ολες οι επαφες μου......

 

Αν θυμάμαι καλά συνδέεις το iPhone στον υπολογιστή, ανοίγεις το iTunes αν δεν ανοίξει αυτόματα, ακυρώνεις τον συγχρονισμό που ξεκινάει, κάνεις κλικ στο εικονίδιο του iPhone αριστερά και από την κεντρική οθόνη επιλέγεις restore κρατώντας πατημένο το shift από το πληκτρολόγιο και έτσι σου δίνει την επιλογή να περάσεις παλαιότερο backup. Δες και παρακάτω

http://support.apple.com/kb/HT1414?viewlocale=en_US

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερει κανεις??? εχω σοβαρο προβλημα καθως χαθηκαν ολες οι επαφες μου......

Μόλις συνδεθείς στο iTunes, ακυρώνεις το Sync που ξεκινάει αυτόματα και πηγαίνεις στην καρτέλα Contacts, tickάρεις την επιλογή Sync Contacts και πατάς κάτω αριστερά Apply ή Sync(δε θυμάμαι ποιο από τα 2 λέει ακριβώς).

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Εχω στο Iphone 4 164 εφαρμογες και μέχρι στιγμής έχω φτάσει αισίως τις 11 σελίδες στο μενού του κινητού.

 

Χτές κατέβασα άλλες 4 - 5 εφαρμογες και παρατήρησα ότι τις κατεβασα κανονικά από το AppStore, αλλά δεν τις δείχνει στην 12 σελίδα που θα έπρεπε να πάνε και να εγκατασταθούν τα εικονίδια.

Ξέρετε εάν το Iphone έχει περιορισμό στις σελίδες, δηλαδή μέχρι 11 σελίδες μπορείς να δείς ?

 

Σήμερα που το σύνδεσα και κατέβασα την νέα εκδοση λογισμικού 4.1, είδα μέσα από το Itunes /Applications ότι οι εφαρμογές που κατέβασα υπάρχουν στην δωδέκατη σελίδα κανονικά, αλλά στο κινητό δεν τις δείχνει. Στο Ιtunes είναι ''αχνη'' ή 12η στήλη που κανει προεπισκόπιση τις σελίδες με τις εφαρμογές.

 

Μήπως έχετε καμιά ιδέα ? Με αυτό το σκεφτικό δεν μπορώ πλέον να κατεβάζω άλλες εφαρμογές αφού δεν τις δείχνει στο κινητό.

 

Σας Ευχαριστώ

Πάνος

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα να φτιάχνεις φακέλους, πάτα παρατεταμένα σε μια εφαρμογή μέχρι να αρχίζουν να τρεμοπαίζουν και πάρε μια εφαρμογή να την σύρεις σε κάποια άλλη. Αυτόματα δημιουργείτε φάκελος και παίρνει το όνομα της κατηγορίας στην οποία ανήκουν. Και από το iTunes μπορείς να το κάνεις.

Κάθε φάκελος χωράει νομίζω 12 εφαρμογές.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα να φτιάχνεις φακέλους, πάτα παρατεταμένα σε μια εφαρμογή μέχρι να αρχίζουν να τρεμοπαίζουν και πάρε μια εφαρμογή να την σύρεις σε κάποια άλλη. Αυτόματα δημιουργείτε φάκελος και παίρνει το όνομα της κατηγορίας στην οποία ανήκουν. Και από το iTunes μπορείς να το κάνεις.

Κάθε φάκελος χωράει νομίζω 12 εφαρμογές.

Σε Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλά δεν μου αρέσει καθόλου η λύση των φακέλων.

Είχα και τους εβγαλα, δεν μου αρέσει το μενόυ με τους φακέλους.

Οντως δεν υποστηρίζει τελικά περισσότερες σελίδες το menu ? Μου κανει εντύπωση πάντως εάν είανι έτσι...πολύ δεσεμυτικό τελικά.

Ευχαριστώ Πανος

Link to comment
Share on other sites

@panosth

 

Αφού δεν σου αρέσουν οι φάκελοι (αν και τους βρίσκω πολύ χρήσιμους και πλέον όλα μπορούν να είναι σε μία τάξη) τότε υπάρχει τρόπος για να έχεις πάνω από 11 σελίδες στο springboard. Με μια αναζήτηση βρήκα αυτές τις 2 σελίδες

* http://www.geardiary.com/2009/08/12/how-to-get-more-than-11-pages-of-iphone-apps/

 

* http://www.google.gr/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBQQFjAA&url=http%3A%2F%2Fblog.alltechrelated.com%2F2009%2F08%2F12%2Fhow-to-display-more-than-11-pages-on-apps-on-iphoneipod-touch%2F&ei=zN6ITPOXL9GRswakurHxCg&usg=AFQjCNEYbxZ_0iYInlYAJIijPo_IipAG8A&sig2=dCOxC9ambEb2xNtkr7UJwA

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και θα το δοκιμάσω.

 

Ισως σκέφτομαι να ξαναγυρίσω στην τοποθέτηση φακέλων.

Ισως είναι πολύ νωρίς που ρωτάω, αλλά υπάρχει και περιορισμός στους φακέλους (δηλαδή πόσους φακέλους μπορουμε να φτιάξουμε ) ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και θα το δοκιμάσω.

 

Ισως σκέφτομαι να ξαναγυρίσω στην τοποθέτηση φακέλων.

Ισως είναι πολύ νωρίς που ρωτάω, αλλά υπάρχει και περιορισμός στους φακέλους (δηλαδή πόσους φακέλους μπορουμε να φτιάξουμε ) ?

 

Φίλε μου με κάποια πρόχειρα μαθηματικά, 11 σελίδες x 16 φάκελοι ανά σελίδα x 12 εφαρμογές ανά φάκελο = Τεράστιος αριθμός εφαρμογών.

 

do the math ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.Πηγα στο ιντερνετ μ,εσω του σαφαρι ,και οταν παω να δω καποιο βιντεο[οποιδηποτε],δεν με αφηνει και μου βγαζει ενα μπλε τετραγωνακι στην οθονη.Γιατι?Δνε αφηνει να δουμε βιντεο?Μονο με το youtube μπορουμε?
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι flash τα οποία το iPhone, όμως εχει γράφτει και στο παρελθόν, δεν αναπαράγει.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Και δεν εχει βγει ουτε ενα φλας πλυερ ,προγραμμα να κατεβασουμε?

Υπάρχει εφαρμογή Flash player για iPhone.

 

Περισσότερες πληροφορίες στο Flash / Frash Ported to iPhone 4!!! [Video]:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα διαβάσει εδώ για ένα application που μπορείς να κατεβάσεις ,ώστε άμα χάσεις το κινητό ή στο κλέψουν (κούφια η ώρα που το ακούει ,να μπορείς να το βρεις (μέσω gps ) και να το κλειδώσεις.

 

Με ένα πρόχειρο search δεν το βρήκα.

Πως λέγεται το πρόγραμμα αυτό ?:O

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Πάω να στείλω ένα sms στο "1313" αλλά ως αποστολέα γράφει "131 3" κατά συνέπεια να το στέλνει στο 131. Βάζει μόνο του κενό μετά το τρίτο ψηφίο.

 

Το κινητό είναι iphone 3G. Του έκανα jb και του έβαλα διάφορα παιχνίδια. Πως μπορώ να το διορθώσω?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω κάνει προφανώς κάποια βλακεία που δεν έχω καταλάβει στο iphone 3g μου (εγκατάσταση/απεγκατάσταση κάποιου πακέτου μάλλον) και πλεόν ενώ έχω σήμα 3g δεν μπορώ να πάρω ip στο κινητό μου με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω στο internet μέσω του δικτύου 3g.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω τις ρυθμίσεις της cosmote μέσω ssh;

 

 

Υ.Γ. Παρεπιπτόντως έχω κανει επαναφορά των ρυθμίσεων δικτύου αλλά τίποτα...

Edited by Isovitisgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα διαβάσει εδώ για ένα application που μπορείς να κατεβάσεις ,ώστε άμα χάσεις το κινητό ή στο κλέψουν (κούφια η ώρα που το ακούει ,να μπορείς να το βρεις (μέσω gps ) και να το κλειδώσεις.

 

Με ένα πρόχειρο search δεν το βρήκα.

Πως λέγεται το πρόγραμμα αυτό ?:O

 

http://itunes.apple.com/gr/app/find-my-iphone/id376101648?mt=8

 

Αυτή είναι η "επίσημη" της apple, αλλά πρέπει να ξέρεις ότι χρειάζεται λογαριασμό mobile me.

 

Πάω να στείλω ένα sms στο "1313" αλλά ως αποστολέα γράφει "131 3" κατά συνέπεια να το στέλνει στο 131. Βάζει μόνο του κενό μετά το τρίτο ψηφίο.

 

Το κινητό είναι iphone 3G. Του έκανα jb και του έβαλα διάφορα παιχνίδια. Πως μπορώ να το διορθώσω?

 

Περίεργο αυτό. Είσαι σίγουρος ότι δεν πατάς το κενό;

 

Παίδες έχω κάνει προφανώς κάποια βλακεία που δεν έχω καταλάβει στο iphone 3g μου (εγκατάσταση/απεγκατάσταση κάποιου πακέτου μάλλον) και πλεόν ενώ έχω σήμα 3g δεν μπορώ να πάρω ip στο κινητό μου με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω στο internet μέσω του δικτύου 3g.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω τις ρυθμίσεις της cosmote μέσω ssh;

 

 

Υ.Γ. Παρεπιπτόντως έχω κανει επαναφορά των ρυθμίσεων δικτύου αλλά τίποτα...

 

Μήπως έχεις περάσει το iphonedelivery; Στο δικό μου μερικές φορές κόβει τη σύνδεση δικτύου, η οποία επαναλειτουργεί μετά από απεγκατάσταση του συγκεκριμένου πακέτου.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρότατος και δεν είναι μόνο εκεί. Σε όλες τις επαφές μου οι αριθμοί έχουν κενά. πχ 69 7777 7777

 

Υποψιάζομαι πως φταίει το cydia αλλά αποφάσισα να ρωτήσω πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις περάσει το iphonedelivery; Στο δικό μου μερικές φορές κόβει τη σύνδεση δικτύου, η οποία επαναλειτουργεί μετά από απεγκατάσταση του συγκεκριμένου πακέτου.
\

 

Είχες δίκιο φίλε μου! Αυτό έφταιγε! Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα διαβάσει εδώ για ένα application που μπορείς να κατεβάσεις ,ώστε άμα χάσεις το κινητό ή στο κλέψουν (κούφια η ώρα που το ακούει ,να μπορείς να το βρεις (μέσω gps ) και να το κλειδώσεις.

 

Με ένα πρόχειρο search δεν το βρήκα.

Πως λέγεται το πρόγραμμα αυτό ?:O

http://itunes.apple.com/gr/app/find-my-iphone/id376101648?mt=8

 

Αυτή είναι η "επίσημη" της apple, αλλά πρέπει να ξέρεις ότι χρειάζεται λογαριασμό mobile me.

 

Λογαριασμό MobileMe πώς κάνουμε? Έχω εγκαταστήσει τη νέα έκδοση iTunes 10 μαζί και το MobileMe.

 

Στην εφαρμογή όμως διάβασα ότι το subscription που θα κάνουμε στο MobileMe είναι μόνο για 60 ημέρες. Πώς θα κάνουμε, λοιπόν, μόνιμο subscription στο MobileMe?:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Λογαριασμό MobileMe πώς κάνουμε? Έχω εγκαταστήσει τη νέα έκδοση iTunes 10 μαζί και το MobileMe.

 

Στην εφαρμογή όμως διάβασα ότι το subscription που θα κάνουμε στο MobileMe είναι μόνο για 60 ημέρες. Πώς θα κάνουμε, λοιπόν, μόνιμο subscription στο MobileMe?:worry:

Στο step 2 σου ζητάει κάρτα ώστε να πληρώσεις ετήσια συνδρομή 79€.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...