Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα παιδια :)

 

- Στο iTunes βλέπω ότι στο Sync για τον Safari έχει μόνο τον Internet Explorer. Δεν γίνεται να διαλέξω εγώ να κάνει Sync με τον Firefox;

 

-Επίσης για το Sync έχω καταμπερδευτεί. Μπορεις να κάνεις κάθε ενότητα (π.χ. επαφές) ξεχωριστα Sync ή αναγκαστικά όλα μαζι;

 

-Το back up που κρατάει το iTunes, που μπορω να το βρω ώστε όταν κάνω format να κρατάω τα αρχεια ώστε στην επόμενη εγκατάσταση να ειναι ετοιμο το iTunes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε τι είναι αυτο το Ε που μου βγάζει εκεί που ειναι η κουκιδιτσα του wifi!οταν δεν εχω ανοιχτο το wireless μου το κάνει!το έχω καποιους μήνες και δεν μου το εχει ξαναβγάλει! Αν ξέρει καποιος ας με βοηθησει! ευχαριστω πολυ!!!
#^ $ n0rmal pe0ple, sc4r3 m3 &*#
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε τι είναι αυτο το Ε που μου βγάζει εκεί που ειναι η κουκιδιτσα του wifi!οταν δεν εχω ανοιχτο το wireless μου το κάνει!το έχω καποιους μήνες και δεν μου το εχει ξαναβγάλει! Αν ξέρει καποιος ας με βοηθησει! ευχαριστω πολυ!!!

 

Είναι το σύμβολο του EDGE δηλαδή μιας τεχνολογίας δικτύου δεδομένων λίγο καλύτερη σε επιδόσεις από το GPRS (2G) αλλά κατώτερη του 3G. Εμφανίζεται όπου υπάρχει τέτοιο δίκτυο, όπως για παράδειγμα σε κάποιες χώρες της Ευρώπης και τις ΗΠΑ.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε τι είναι αυτο το Ε που μου βγάζει εκεί που ειναι η κουκιδιτσα του wifi!οταν δεν εχω ανοιχτο το wireless μου το κάνει!το έχω καποιους μήνες και δεν μου το εχει ξαναβγάλει! Αν ξέρει καποιος ας με βοηθησει! ευχαριστω πολυ!!!

 

EDGE.....ειναι κατι σαν το 2G,για να καταλαβεις...αλλα πολυ καλυτερο και γρηγορο...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

EDGE.....ειναι κατι σαν το 2G,για να καταλαβεις...αλλα πολυ καλυτερο και γρηγορο...

 

 

 

ωραία και τι κάνει αυτό; θα ήθελα να ξέρω γτ είμαι λιγάκι άσχετη με αυτά! :O

#^ $ n0rmal pe0ple, sc4r3 m3 &*#
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, έχεις συγχρονίσει κάποιες εικόνες που υπάρχουν στον υπολογιστή σου με το τηλέφωνο. Αν είναι έτσι τότε απλώς διακόπτεις το συγχρονισμό (από το iTunes) και θα φύγουν από το τηλέφωνο.

 

 

 

Πολλά τηλέφωνα το κάνουν το iPhone δυστυχώς όχι πράγμα που αλλάζει στην νέα έκδοση του λειτουργικού 4.0 που θα είναι διαθέσιμη δωρεάν τον Ιούνιο. Στο μεταξύ υπάρχουν εφαρμογές που το κάνουν αλλά απαιτείται jailbreak του τηλεφώνου και αν δεν είσαι εξοικειωμένος με το θέμα δε θα σου συνιστούσα αυτή τη στιγμή να μπλέξεις με αυτή την ιστορία εν όψει και του νέου λειτουργικού.

Ευχαριστώ πολύ. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθειουλα για το πως αποθηκευουμε τα σμσ?

 

ευχαριστω πολυ!

 

 

Τι εννοείς λέγοντας πως αποθηκευουμε τα sms;κάθε φορά που συγχρονιζεις με το iTunes δημιουργείται αυτόματα αντίγραφο στο pc!

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

ωραία και τι κάνει αυτό; θα ήθελα να ξέρω γτ είμαι λιγάκι άσχετη με αυτά! :O

 

Αν υποθεσω πως έχεις συμβόλαιο κινητής τηλεφωνίας πρέπει να έχεις και κάποιο data plane επιλέξει όπως οπως οι περισσότεροι.

Όταν βρίσκεσαι λοιπόν σε σημείο που υπάρχει κάλυψη δικτύου 3G από τον πάροχό σου θα εμφανίζεται το εικονίδιο 3G , εάν το σήμα δεν είναι καθόλου επαρκές τότε την «κουκιδα» , εάν είναι κάτι στο ενδιάμεσο να το αναφέρω έτσι θα βλέπεις το E «EDGE»

 

Πιστεύω να κατατοπιστηκες , λίγο μελέτη θες παραπάνω στα βασικά όμως...

 

Φιλικά πάντα

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδια

 

- Στο iTunes βλέπω ότι στο Sync για τον Safari έχει μόνο τον Internet Explorer. Δεν γίνεται να διαλέξω εγώ να κάνει Sync με τον Firefox;

 

-Επίσης για το Sync έχω καταμπερδευτεί. Μπορεις να κάνεις κάθε ενότητα (π.χ. επαφές) ξεχωριστα Sync ή αναγκαστικά όλα μαζι;

 

-Το back up που κρατάει το iTunes, που μπορω να το βρω ώστε όταν κάνω format να κρατάω τα αρχεια ώστε στην επόμενη εγκατάσταση να ειναι ετοιμο το iTunes.

Link to comment
Share on other sites

που ακριβως τα βλεπουμε?μπορουμε να τα ξαναπερασουμε πισω?τσεκαρουμε καποια επιλογη?ευχαριστω ιδιαιτερως!

 

που ακριβως τα βλεπουμε?μπορουμε να τα ξαναπερασουμε πισω?τσεκαρουμε καποια επιλογη?ευχαριστω ιδιαιτερως!

 

επισης κ σε συγχρονισμο που εκανα με το mail Μου δεν τις αποθηκευσε ολες..

 

καμια βοηθεια?

Edited by nervous
Μάθε να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος !~
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ :) @kkalog @tarirs

 

Αν υποθεσω πως έχεις συμβόλαιο κινητής τηλεφωνίας πρέπει να έχεις και κάποιο data plane επιλέξει όπως οπως οι περισσότεροι.

Όταν βρίσκεσαι λοιπόν σε σημείο που υπάρχει κάλυψη δικτύου 3G από τον πάροχό σου θα εμφανίζεται το εικονίδιο 3G , εάν το σήμα δεν είναι καθόλου επαρκές τότε την «κουκιδα» , εάν είναι κάτι στο ενδιάμεσο να το αναφέρω έτσι θα βλέπεις το E «EDGE»

 

Πιστεύω να κατατοπιστηκες , λίγο μελέτη θες παραπάνω στα βασικά όμως...

 

Φιλικά πάντα

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ! Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :)

Edited by nervous
Μην γράφεις με κεφαλαία ! Επιπλέον , Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση μηνύματος
#^ $ n0rmal pe0ple, sc4r3 m3 &*#
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!εχω το iphone 3g και εχω κατεβασει το football manager,ενω ανοιγει κανονικα οταν παω να επιλεξω ομαδα μου λεει iphone is in low memory..!τ εννοει;μηπως πρεπει να βαλω καποιο task manager αν βεβαια υπαρχει για να δω τ παιζει;
Link to comment
Share on other sites

που ακριβως τα βλεπουμε?μπορουμε να τα ξαναπερασουμε πισω?τσεκαρουμε καποια επιλογη?ευχαριστω ιδιαιτερως!

 

 

 

επισης κ σε συγχρονισμο που εκανα με το mail Μου δεν τις αποθηκευσε ολες..

 

καμια βοηθεια?

 

δε μπορει να βοηθησει καποιος?ειναι κατι που εχω ξεχασει να κανω?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή Google Earth, πως ξε-ζουμάρω τον χάρτη?

 

Πώς απεγκαθιστώ μια εφαρμογή που έχω περάσει απ' το App Store?

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

Πώς απεγκαθιστώ μια εφαρμογή που έχω περάσει απ' το App Store?

 

Aπλά πας στην κατηγορία applications και πατάς delete αν εννοείς από το pc. Aν εννοείς από το iPhone, απλά άγγιξε το εικονίδιο της εφαρμογής παρατεταμένα χωρίς να αφήσεις το χέρι σου, μέχρι να αρχίσει να ''τρέμει'' το εικονίδιο και θα σου εμφανιστεί ένα ''Χ''

Link to comment
Share on other sites

Aπλά πας στην κατηγορία applications και πατάς delete αν εννοείς από το pc. Aν εννοείς από το iPhone, απλά άγγιξε το εικονίδιο της εφαρμογής παρατεταμένα χωρίς να αφήσεις το χέρι σου, μέχρι να αρχίσει να ''τρέμει'' το εικονίδιο και θα σου εμφανιστεί ένα ''Χ''

 

Ευχαριστώ

 

όπως ξεζουμάρεις μια εικόνα!

 

Και πώς ξεζουμάρω μια εικόνα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

 

 

 

Και πώς ξεζουμάρω μια εικόνα?

 

Με τον αντίθετο ακριβώς τρόπο που τη ζουμάρεις..

Σύρεις 2 δάχτυλά σου από το κέντρο προς τα έξω για να κάνζεις zoom out και προς τα μέσα αντίθετα για να κάνεις zoom-in.. Όπως και στον safari.

Link to comment
Share on other sites

Ρ παιδια;θ βοηθεισει κανεις με το τι ειναι το "your iphone is running in low memory" μου το βγαζει κ δ ξερω τ ειναι ενψ εχω αρκετο χωρο στ σκληρο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες για βοηθηστε λιγο γιατι εχω μπερδευτει... Πηρα σημερα ενα 3GS στην 3.1.3 Και θελω να κανω jailbreak αλλα με φοβιζει η καταγραφή στοιχείων iBEC και iBSS... Σε οδηγους που διαβαζω στο iclarified δεν γραφει καπου οτι πρεπει να γινει αυτη η καταγραφη και επειδη το κειμενο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2849359#post2849359 ειναι μεγαλο και ψιλοακαταλαβιστικο για εμενα μπορει καποιος να μου πει αν ακολουθησω αυτον τον οδηγο http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=7449 (o οποιος προτεινει restore στην 3.1.2 μεσω itunes) αν θα τα καταφερω; Αν παραβλεψω δηλαδη την καταγραφη των IBEC και IBSS χανω κατι;

 

Εδιτ: Επισης μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει τροπος να δεις ποιες εφαρμογες εχεις αγορασει απο το AppStore;

Edited by varvag
Link to comment
Share on other sites

Ρ παιδια;θ βοηθεισει κανεις με το τι ειναι το "your iphone is running in low memory" μου το βγαζει κ δ ξερω τ ειναι ενψ εχω αρκετο χωρο στ σκληρο!

 

Μήπως το χεις παραφορτώσει πολύ?

Καλό είναι να περάσεις κ αυτό το πρόγραμμα που σου δείχνει την ποια προγράμματα τρέχουν και την ελεύθερη μνήμη και σου επιτρέπει να κάνεις και καθαρισμό.

 

Περίμενε να μιλήσει και κάποιος άλλος βέβαια που ίσως ξέρει κάτι παραπάνω.

 

http://itunes.apple.com/gr/app/memory-status/id292011358?mt=8

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το χεις παραφορτώσει πολύ?

Καλό είναι να περάσεις κ αυτό το πρόγραμμα που σου δείχνει την ποια προγράμματα τρέχουν και την ελεύθερη μνήμη και σου επιτρέπει να κάνεις και καθαρισμό.

 

Περίμενε να μιλήσει και κάποιος άλλος βέβαια που ίσως ξέρει κάτι παραπάνω.

 

http://itunes.apple.com/gr/app/memory-status/id292011358?mt=8

 

Φιλε Alex077 κανεις ενα μικρο λαθος εδω αυτο που βγαζει στο παλικαρι βγαινει στην περιπτωση που το partition που το iphone αποθηκευει τα δεδομενα και που κανονικα δεν μπορει ο χρηστης να χρησιμοποιησει γεμισει. Για να αποκτησει προσβαση σε αυτο το κινητο θα πρεπει να ειναι jailbroken

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Alex077 κανεις ενα μικρο λαθος εδω αυτο που βγαζει στο παλικαρι βγαινει στην περιπτωση που το partition που το iphone αποθηκευει τα δεδομενα και που κανονικα δεν μπορει ο χρηστης να χρησιμοποιησει γεμισει. Για να αποκτησει προσβαση σε αυτο το κινητο θα πρεπει να ειναι jailbroken

 

Ok, σε ευχαριστώ που με διόρθωσες

Link to comment
Share on other sites

Με τον αντίθετο ακριβώς τρόπο που τη ζουμάρεις..

Σύρεις 2 δάχτυλά σου από το κέντρο προς τα έξω για να κάνζεις zoom out και προς τα μέσα αντίθετα για να κάνεις zoom-in.. Όπως και στον safari.

Τα 2 δάχτυλα από το κέντρο και προς τα έξω κάνεις zoom-in και από έξω προς το κέντρο κάνεις zoom-out :P

Παιδες για βοηθηστε λιγο γιατι εχω μπερδευτει... Πηρα σημερα ενα 3GS στην 3.1.3 Και θελω να κανω jailbreak αλλα με φοβιζει η καταγραφή στοιχείων iBEC και iBSS... Σε οδηγους που διαβαζω στο iclarified δεν γραφει καπου οτι πρεπει να γινει αυτη η καταγραφη και επειδη το κειμενο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2849359#post2849359 ειναι μεγαλο και ψιλοακαταλαβιστικο για εμενα μπορει καποιος να μου πει αν ακολουθησω αυτον τον οδηγο http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=7449 (o οποιος προτεινει restore στην 3.1.2 μεσω itunes) αν θα τα καταφερω; Αν παραβλεψω δηλαδη την καταγραφη των IBEC και IBSS χανω κατι;

 

Εδιτ: Επισης μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει τροπος να δεις ποιες εφαρμογες εχεις αγορασει απο το AppStore;

Δεν μπορεί να γίνει jailbreak η συσκευή σου. Αλλά πριν σου πω ότι είναι στάνταρ αυτό, πες μας λίγο, προφανώς το πήρες μεταχειρισμένο. Αν μπορείς να μάθεις αν ο προ-κάτοχος του το είχε κάνει jailbreak και ξαναpostαρε.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...