Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια αυριο το 5530 μου αλλαζει ιδιοκτητη και θελω να μου πει καποιος πως θα μεταφερω τα sms μου στον υπολογιστη (εαν γινεται φυσικα)...

 

δημιουργησε αντιγραφο ασφαλειας το οποιο θα περιλαμβανει και ολα τα γραπτα μηνυματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δημιουργησε αντιγραφο ασφαλειας το οποιο θα περιλαμβανει και ολα τα γραπτα μηνυματα

 

:!:ναι ΑΛΛΑ μόνο αν ξαναγοράσεις Nokia τηλέφωνο ώστε να μπορείς να τα ξανασυγχρονίσεις!!!:!:

 

Αν πάρεις άλλη μάρκα δεν θα μπορείς να τα περάσεις... Κάνω λάθος?:confused:

Link to comment
Share on other sites

:!:ναι ΑΛΛΑ μόνο αν ξαναγοράσεις Nokia τηλέφωνο ώστε να μπορείς να τα ξανασυγχρονίσεις!!!:!:

 

Αν πάρεις άλλη μάρκα δεν θα μπορείς να τα περάσεις... Κάνω λάθος?:confused:

 

πολυ σωστος. παραλειψη μου. θα πρεπει να ειναι συμβατο το κινητο με αυτο το αντιγραφο ασφαλειας, δηλαδη θα πρεπει να ειναι νοκια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστος. παραλειψη μου. θα πρεπει να ειναι συμβατο το κινητο με αυτο το αντιγραφο ασφαλειας, δηλαδη θα πρεπει να ειναι νοκια

 

κοίτα και οι δυο μας αναφερόμαστε σε συγχρονισμό... Μήπως όμως ο maximillian θέλει απλώς να τα έχει σε .txt?

 

Αν τα θέλει σε .txt, .doc, κτλ κτλ θα πρέπει να χρησιμοποιήσει ένα πρόγραμμα για να τα αποθηκεύσει στο PC...

 

ένα δωρεάν προγραμματάκι (Δεν το έχω δοκιμάσει) είναι αυτό:http://handheld.softpedia.com/get/SMS/Siraj-X-SMS-S60-5th-Edition-80764.shtml

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχας, σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!! δεν θα παρω νοκια, αρα θα πρεπει να βρω εναν τροπο να τα περασω απλα στον υπολογιστη...mantsag thanx για το λινκ, αλλα δυστυχως δεν δουλευει...οταν παω να κανω download το προγραμμα μου λεει page not found....μονο με καποιο τετοιου ειδους προγραμμα γινεται??? με outlook φερ'ειπειν δεν παιζει ??? (αμολησα κοτσανα ε???)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες.

 

Έχω ένα προβληματάκι με το κινητό.Σε μερικές εφαρμογές όπως το wefi δεν μου εμφανίζει την γραμματοσειρά κανονικά αλλά κουτάκια αντί των γραμμάτων.

Το έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα?Πως μπορώ να το φτιάξω αυτό?

Xiaomi Mi4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες.

 

Έχω ένα προβληματάκι με το κινητό.Σε μερικές εφαρμογές όπως το wefi δεν μου εμφανίζει την γραμματοσειρά κανονικά αλλά κουτάκια αντί των γραμμάτων.

Το έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα?Πως μπορώ να το φτιάξω αυτό?

 

κι εμένα το ίδιο:cry:.. δεν μπόρεσα να το διορθώσω, αλλά και που τα βγάζει αλαμπουρνέζικα δεν σημαίνει ότι το πρόγραμμα δεν λειτουργεί κανονικά...;)

 

κατ'αρχας, σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!! δεν θα παρω νοκια, αρα θα πρεπει να βρω εναν τροπο να τα περασω απλα στον υπολογιστη...mantsag thanx για το λινκ, αλλα δυστυχως δεν δουλευει...οταν παω να κανω download το προγραμμα μου λεει page not found....μονο με καποιο τετοιου ειδους προγραμμα γινεται??? με outlook φερ'ειπειν δεν παιζει ??? (αμολησα κοτσανα ε???)

 

με το outlook δεν θα κάνεις δουλειά με τα μηνύματα αλλά με τις επαφές σου που θα τις περάσεις άνετα στο επόμενο σου κινητό..!!!

Παίξε λίγο με το Ovi Pc Suite (αναβάθμισε το στην τελευταία έκδοση του) αλλά και πάλι αν δεν πάρεις νόκια τηλέφωνο πάλι δεν θα μπορέσεις να τα ξαναπεράσεις στο νέο σου κινητό...

Ψάξε στα γνωστά μέρη...;)

Edited by mantsag1
Link to comment
Share on other sites

οκ..... ξερω τι θα κανω ;);):happy: εν τω μεταξυ για καποιο λογο περιμενα οτι και τα αλλα 5th edition s60 (οπως το omnia hd ) θα μπορουσαν να εμφανισουν τα μηνυματα απο το 5530 μου, αλλα μαλλον δεν θα εχουν συμβατοτητα λογικα.....
Link to comment
Share on other sites

οκ..... ξερω τι θα κανω ;);):happy: εν τω μεταξυ για καποιο λογο περιμενα οτι και τα αλλα 5th edition s60 (οπως το omnia hd ) θα μπορουσαν να εμφανισουν τα μηνυματα απο το 5530 μου, αλλα μαλλον δεν θα εχουν συμβατοτητα λογικα.....

 

ρε συ, αν τρέχει 5th edition s60 τότε θα τρέχει και το πρόγραμμα που θα κάνεις backup ώστε να τα επαναφέρεις!!!!

 

Απλώς μέσω Ovi Suite δεν θα κάνεις δουλειά αφού θα έχεις διαφορετική συσκευή...;)

Link to comment
Share on other sites

ρε συ, αν τρέχει 5th edition s60 τότε θα τρέχει και το πρόγραμμα που θα κάνεις backup ώστε να τα επαναφέρεις!!!!

 

Απλώς μέσω Ovi Suite δεν θα κάνεις δουλειά αφού θα έχεις διαφορετική συσκευή...;)

 

οχι εννοουσα κατι πιο απλο (και τεμπελικο)...να κανω αντιγραφο ασφαλειας στην καρτα μνημης,να την βαλω στο καινουριο κινητο ( s60) και να κανω επαναφορα μηνυματων...αλλα δεν ξερω αν θα λειτουργησει...αυτα γινονται μαλλον μονο στη σφαιρα της φαντασιας...:lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

οχι εννοουσα κατι πιο απλο (και τεμπελικο)...να κανω αντιγραφο ασφαλειας στην καρτα μνημης,να την βαλω στο καινουριο κινητο ( s60) και να κανω επαναφορα μηνυματων...αλλα δεν ξερω αν θα λειτουργησει...αυτα γινονται μαλλον μονο στη σφαιρα της φαντασιας...:lol::lol::p

 

μπορείς να το δοκιμάσεις αλλά θα δουλέψει ή :dash::blink::p:)

 

δεν το κόβω να μπορείς να το κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι με τη σειρά μου ;

 

Έχω ένα Nokia 5530, το οποίο, ενώ για όσο καιρό το έχω, λειτουργούσε απροβλημάτιστα, πλέον έχει πρόβλημα.

 

Και εξηγούμαι:

 

Όταν πάω να καλέσω κάποιον ή δέχομαι κάποια κλήση, η οθόνη του κινητού μαυρίζει και το κινητό νεκρώνεται.

 

Όπως βλέπω εδώ δεν είμαι ο μόνος που έχει αυτό το πρόβλημα.

 

Μπορεί να διορθωθεί κάπως;

 

Μέχρι στιγμής δοκίμασα ένα software update, κι ένα hard reset (με code), ανεπιτυχώς.

 

Ευπρόσδεκτη η όποια βοήθεια, και ευχαριστώ προκαταβολικά.

Έχω κι εγώ blog!

http://archlinux.me/gtklocker/

Link to comment
Share on other sites

1)*#7370#:confused:

2)σε PC κάνε format στην κάρτα ή δοκίμασε άλλη κάρτα μνήμης;)

3)κάνε όλα τα updates:rolleyes:

4)κάνε το σταυρό σου;)

5)δουλεύει?:blink:

Link to comment
Share on other sites

1)*#7370#:confused:

2)σε PC κάνε format στην κάρτα ή δοκίμασε άλλη κάρτα μνήμης;)

3)κάνε όλα τα updates:rolleyes:

4)κάνε το σταυρό σου;)

5)δουλεύει?:blink:

 

Τα έχω κάνει όλα !

 

Τίποτα απ'όλα δεν δουλεύει.

 

Να σημειώσω, πως μόνο αν έχω "κουμπωμένα" τα ακουστικά πάνω μπορώ να κάνω κλήση, και ότι αν τα βγάλω, το τηλέφωνο νεκρώνεται once again. :ninja:

Έχω κι εγώ blog!

http://archlinux.me/gtklocker/

Link to comment
Share on other sites

τότε μάλλον θα πρέπει να το πας στο service της ΝΟΚΙΑ:kill::chair::hunter::rocket:!!!

 

Υ.Γ. ξανακάνε το σταυρό σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Θέλω να ρωτήσω 2 πραγματάκια καθώς σκέφτομαι να προβώ στην αγορά του 5530. Καταρχάς, ισχύει πως διακόπηκε η παραγωγή του, όπως μου είπανε στο πλαίσιο; Γιατί άλλα καταστήματα μου λένε πως λογικα θα έρθει απο δευτέρα και άλλα οτι δεν θα το ξαναφέρουν. Επείσης ισχύει οτι θα αντικατασταθει απο το 5330 Mobile TV Edition; Απο όσα διαβασα στο ιντερνετ μπορεί το tv edition να διαθέτει ψηφιακό δέκτη και να κοστίζει και αυτο γύρω στα 200 ευρώ αλλά δεν έχει wifi, που είναι και ο κύριος λόγος που το ήθελα. Ξέρει κανείς τι ισχύει τελικά; Ευχαριστώ. Edited by brokesmack
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Να διακοπεί η παραγωγή του είναι ακόμα πολύ νωρίς.Το 5330 Mobile TV Edition είναι series 40 οπότε σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να θεωρηθεί αντικαταστάτης μιας series 60 συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Θέλω να ρωτήσω 2 πραγματάκια καθώς σκέφτομαι να προβώ στην αγορά του 5530. Καταρχάς, ισχύει πως διακόπηκε η παραγωγή του, όπως μου είπανε στο πλαίσιο; Γιατί άλλα καταστήματα μου λένε πως λογικα θα έρθει απο δευτέρα και άλλα οτι δεν θα το ξαναφέρουν. Επείσης ισχύει οτι θα αντικατασταθει απο το 5330 Mobile TV Edition; Απο όσα διαβασα στο ιντερνετ μπορεί το tv edition να διαθέτει ψηφιακό δέκτη και να κοστίζει και αυτο γύρω στα 200 ευρώ αλλά δεν έχει wifi, που είναι και ο κύριος λόγος που το ήθελα. Ξέρει κανείς τι ισχύει τελικά; Ευχαριστώ.

Ελπιζω να μην ισχυει αυτο που ειπες, οτι βαλανε το mobiletv αντι του wifi...Χοντρη πατατα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Στο προηγούμενο post πάντως εννοούσα το 5530 mobile tv edition και οχι το 5330 όπως κατα λάθος έγραψα. Edited by brokesmack
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

μα δεν μοιάζει με το 5530ΧΜ καθόλου!!!!

 

http://myplaisio.gr/sites/default/files/imagecache/_large_view/main-imgs/16%20November%202009%20-%201:42pm/nokia-5530-tv.jpg

Link to comment
Share on other sites

μα δεν μοιάζει με το 5530ΧΜ καθόλου!!!!

 

http://myplaisio.gr/sites/default/files/imagecache/_large_view/main-imgs/16%20November%202009%20-%201:42pm/nokia-5530-tv.jpg

 

 

Μάλλον δεν υπάρχει 5530 mobile tv edition αλλά μόνο 5330 mobile tv edition.Το κινητό της παραπάνω φωτογραφίας είναι το 5330.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν υπάρχει 5530 mobile tv edition αλλά μόνο 5330 mobile tv edition.Το κινητό της παραπάνω φωτογραφίας είναι το 5330.

 

είναι η φωτογραφία απο το plaisio-news του προηγούμενου post:ninja:

Link to comment
Share on other sites

τότε μάλλον θα πρέπει να το πας στο service της ΝΟΚΙΑ:kill::chair::hunter::rocket:!!!

 

Υ.Γ. ξανακάνε το σταυρό σου!!!

 

Κι όμως φίλε mantsag, πριν μια εβδομάδα νέκρωσε το μικρόφωνο ενός nokia που χρησιμοποιεί η μητέρα μου και παράλληλα το ακουστικό έκανε κάτι περίεργους θορύβους. Δευτέρα το πήγα στο service, Τετάρτη ήταν έτοιμο!!! Είμαι σίγουρος ότι πολλοί έχουν ταλαιπωρηθεί εδω μέσα και δεν του έχει βγει το όνομα αδίκως του συγκεκριμένου service, πάντως στην περίπτωσή μου όλα έγιναν γρήγορα και αποτελεσματικά.

 

Καλησπέρα παίδες. Θέλω να ρωτήσω 2 πραγματάκια καθώς σκέφτομαι να προβώ στην αγορά του 5530. Καταρχάς, ισχύει πως διακόπηκε η παραγωγή του, όπως μου είπανε στο πλαίσιο; Γιατί άλλα καταστήματα μου λένε πως λογικα θα έρθει απο δευτέρα και άλλα οτι δεν θα το ξαναφέρουν.

 

Οταν το είχα πρωτοπάρει απο το πλαίσιο και είχα πέσει σε ελαττωματικό κομμάτι (πριν τρεις+ μήνες) όταν πήγα να μου το αντικαταστήσουν στα πλαίσια του DOA, μου έλεγαν να μην πάρω το ίδιο γιατι χαλάει εύκολα. Συγκεκριμένα ο πωλητής μου είπε "ποιο είναι αυτό το 500... Εγώ: 5530, Πωλητής: Α αυτό χαλάει συνέχεια μην το πάρεις" Εκ των υστέρων έμαθα ότι δεν το είχαν σε απόθεμα οπότε προσπαθούσαν να με κάνουν να πάρω κάποιο άλλο για να μην κόβουν πιστωτικό. Για καλή μου τύχη δεν τον άκουσα, το πήρα και οπως έχω ξαναγράψει, 3+ μήνες μετά, είμαι ακόμα ερωτευμένος μαζί του!

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα !

 

Τίποτα απ'όλα δεν δουλεύει.

 

Να σημειώσω, πως μόνο αν έχω "κουμπωμένα" τα ακουστικά πάνω μπορώ να κάνω κλήση, και ότι αν τα βγάλω, το τηλέφωνο νεκρώνεται once again. :ninja:

 

Φίλε μου και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Ξαφνικά εμφανίστηκε πριν μια βδομάδα και μέχρι στιγμής είμαι συνέχεια με το bluetooth.

Δοκίμασα και εγώ να ξαναπεράσω firmware, έκανα *#7370#, format στην microSD. Τίποτα. Δεν το περίμενα να έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα.

Ούτε εσύ βρήκες καμία λύση ακόμα να φανταστώ..

Αύριο θα το πάω στη Nokia. Ποιο κατάστημα θεωρείται καλύτερο; (Πιο άμεσο και άνετο να δίνει καινούριες συσκευές αντικατάστασης; )

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το πάω στη Nokia. Ποιο κατάστημα θεωρείται καλύτερο; (Πιο άμεσο και άνετο να δίνει καινούριες συσκευές αντικατάστασης; )

 

Δύο καταστήματα από τα οποία έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη είναι του Χαλανδρίου και της Αγίας Παρασκεύης. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...