Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο απλα τα "σπαει" :up: εχει πολυ καλη αυτονομια,επισης εμενα προσωπικα δεν μου εχει κολλησει καμια φορα,απο εφαρμογες βρισκεις τα παντα..και ο ηχος απο τα ακουστικα και απο το μεγαφωνο ειναι πολυ καλος! στα λεφτα του πιστευω εγω οτι ειναι μονοδρομος αυτο το κινητο εαν το θελεις καθαρα για ψυχαγωγια.

 

ακουστε ενα κουφο που εχω παθει τελευταια!! η ωρα μου "χανει" δεν ειναι ποτε σωστη,επισης σημερα το ξυπνητηρι δεν χτυπησε,κολλησε!! αυτα τα εχω παθει μετα το τελευταιο update :wacko:

 

E αφού το μάτιασες!!!!!!:p

 

Έχεις εγκαταστήσει καμιά εφαρμογή για ξυπνητύρια, παγκόσμια ώρα?

 

Κι ενα παραδοξο απο μενα...το κινητο μου επεστρεψε απο το σερβις. Φαινεται ομως να του εχουν κανει φορματ. Το θεμα ειναι ομως οτι πλεον δεν μπορω να δω καθολου το Nokia Maps, παρολο που κατεβασα χαρτες Γαλλιας σαν να υπηρχε το προγραμμα, απλα να μην μπορω να το δω...ψηνομαι να κανω καμια επανεγκατασταση του sw...

 

κάνε εγκατάσταση το Ovi Maps μόνος σου!!!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

E αφού το μάτιασες!!!!!!:p

Έχεις εγκαταστήσει καμιά εφαρμογή για ξυπνητύρια, παγκόσμια ώρα?

 

οχι,καμια εφαρμογη δεν εχω βαλει,μετα το update συμβαινει αυτο το κουφο :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι ενα παραδοξο απο μενα...το κινητο μου επεστρεψε απο το σερβις. Φαινεται ομως να του εχουν κανει φορματ. Το θεμα ειναι ομως οτι πλεον δεν μπορω να δω καθολου το Nokia Maps, παρολο που κατεβασα χαρτες Γαλλιας σαν να υπηρχε το προγραμμα, απλα να μην μπορω να το δω...ψηνομαι να κανω καμια επανεγκατασταση του sw...

Εχει gps?Απο οτι βλεπω οχι δηλαδη εχει προεγκατεστημενο το nokia mpas κανονικα?

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει gps?Απο οτι βλεπω οχι δηλαδη εχει προεγκατεστημενο το nokia mpas κανονικα?

gps δεν εχει! το Nokia maps το εχει κανονικα προ-εγκατεστημενο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μενα χανει την ωρα μετα το update.Εχο αργησει 2 φορες στη δουλεια.
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

πριν την αναβαθμιση ειχα κρατησει αντιγραφο ασφαλειας.γινετε να επαναφερω το κινητο στην προηγουμενη εκδοση λογισμικου; γιατι οτι προβληματα εχω,μου εχουν συμβει μετα την αναβαθμιση..:cool:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πριν την αναβαθμιση ειχα κρατησει αντιγραφο ασφαλειας.γινετε να επαναφερω το κινητο στην προηγουμενη εκδοση λογισμικου; γιατι οτι προβληματα εχω,μου εχουν συμβει μετα την αναβαθμιση..:cool:

Όχι δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις την επόμενη αναβάθμιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανεις εξωτερικο δεκτη GPS?

Τιμή?

Ικανοποιημενος?

Ψηνομαι να αγορασω, βρηκα καποιους κοντα στα 40 ευρά...

 

 

 

 

Όχι δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις την επόμενη αναβάθμιση.

 

Νομιζω ομως οτι απο το σαιτ της ΝΟΚΙΑ μπορει να βρει την προηγουμενη εκδοση...

Edited by panos_vz
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανεις εξωτερικο δεκτη GPS?

Τιμή?

Ικανοποιημενος?

Ψηνομαι να αγορασω, βρηκα καποιους κοντα στα 40 ευρά...

Ρίξε μια ματιά στο θέμα με τα αξεσουάρ, έχουν γίνει αναφορές για δέκτες GPS, [ΕΠΙΣΗΜΟ] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

 

Νομιζω ομως οτι απο το σαιτ της ΝΟΚΙΑ μπορει να βρει την προηγουμενη εκδοση...

Τι εννοείς βρίσκει την προηγούμενη έκδοση? Το site της Νokia σου δείχνει την τελευταία διαθέσιμη έκδοση firmware για το product code που θα βάλεις. Εν ολίγοις όπως είπα και πριν δεν γίνεται υποβάθμιση (downfrade) παρά μόνο αναβάθμιση (upgrade).

Edited by Itchrist86

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι δεν υποστηριζει 3G?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα καλα με το κινητο αλλα αρχιζει να τα παιζει το κουμπι του κλειδωματος.αμα το παω σε νοκια shop θα μπορεσω να το φιαξω??ειναι κριμα τοσο καλο κινητο και να παει χαμενο για ενα προβλημα που μπορει να εχει ενα κουμπι!επισης θα ηθελα να ρωτησω αν θα μπορουν να μου αλλαξουν αυτο το πισω καπακι της προσοψης γιατι το εχω βαρεθει να παιζει!και το αλλο που διαπυστωσα ειναι οτι η γραφιδα(stylus)δεν μπαινει καλα στην θεση της κ εξεχει λιγο προς τα κατω οταν ειναι πανω στο κινητο κ φενεται αχαρο απο κατω που εξεχει!τι λετε??θα μπορω να αλλαξω τιποτα απο αυτα σε nokia shop ή να το αλλαξω το κινητο μονο και μονο για την χαλια ποιοτητα κατασσκευης του!γιατι ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τις λειτουργικες του επιδοσεις!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα καλα με το κινητο αλλα αρχιζει να τα παιζει το κουμπι του κλειδωματος.αμα το παω σε νοκια shop θα μπορεσω να το φιαξω??ειναι κριμα τοσο καλο κινητο και να παει χαμενο για ενα προβλημα που μπορει να εχει ενα κουμπι!επισης θα ηθελα να ρωτησω αν θα μπορουν να μου αλλαξουν αυτο το πισω καπακι της προσοψης γιατι το εχω βαρεθει να παιζει!και το αλλο που διαπυστωσα ειναι οτι η γραφιδα(stylus)δεν μπαινει καλα στην θεση της κ εξεχει λιγο προς τα κατω οταν ειναι πανω στο κινητο κ φενεται αχαρο απο κατω που εξεχει!τι λετε??θα μπορω να αλλαξω τιποτα απο αυτα σε nokia shop ή να το αλλαξω το κινητο μονο και μονο για την χαλια ποιοτητα κατασσκευης του!γιατι ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τις λειτουργικες του επιδοσεις!

ολα αυτα που θελεις να αλλαξεις ειναι φυσιολογικη φθορα του κινητου.και καινουργια να βαλεις το ιδιο προβλημα θα εχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει μπει κανένας στη διαδικασια να δει αν οι 27 ώρες μουσικής αναπαραγωγής που διαφημίζει η ΝΟΚΙΑ ειναι εφικτές?

εγώ πάντως με το κινητό σε

flight mode

8gb memory sd

shuffle mode 2gb τραγούδια

και ένταση 1/4 στο φουλ, 1/4 μια γραμμη κατω απτο φουλ και 2/4 2 γραμμές κάτω απτο φουλ.

κατάφερα 21 ώρες ακριβώς.

Το κινητό δεν το ακουμπούσα καθόλου, μόνο καμια 10αρια φορές πουείδα την ώρα.

 

Λίγο είναι πιστεύω, λέτε να φταίει πως δεν έχω την εργοστασιακή memory sd πάνω?

Σκέφτομαι να επαναλάβω το πείραμα με την 4 gb.

ξέρει κανείς καμιά συμβουλή για βελτίωσ της μπαταρίας?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

έχει μπει κανένας στη διαδικασια να δει αν οι 27 ώρες μουσικής αναπαραγωγής που διαφημίζει η ΝΟΚΙΑ ειναι εφικτές?

εγώ πάντως με το κινητό σε

flight mode

8gb memory sd

shuffle mode 2gb τραγούδια

και ένταση 1/4 στο φουλ, 1/4 μια γραμμη κατω απτο φουλ και 2/4 2 γραμμές κάτω απτο φουλ.

κατάφερα 21 ώρες ακριβώς.

Το κινητό δεν το ακουμπούσα καθόλου, μόνο καμια 10αρια φορές πουείδα την ώρα.

 

Λίγο είναι πιστεύω, λέτε να φταίει πως δεν έχω την εργοστασιακή memory sd πάνω?

Σκέφτομαι να επαναλάβω το πείραμα με την 4 gb.

ξέρει κανείς καμιά συμβουλή για βελτίωσ της μπαταρίας?

 

οπως αναφερα και σε προηγουμενα μου post εμενα η μπαταρια μεγαλωσε η διαρκεια ζωης της οταν σταματησα να το κλεινω το βραδυ κ να το βαζω στο προφιλ εκτος συνδεσης!οπως μου εβγαλε κ το ion battery απο 1 μερα κ 11 ωρες τωρα λεει 2 μερες κ 21 ωρες!!αν αυτο δεν ειναι βελτιωση τοτε τι ειναι?κ εχω κ αλλο προγραμμα που καταφερνω οποτε το εχω ενεργοποιημενο να το εχω κανει το κινητο να διαρκει 5 μερες χωρις να το φορτησω!ελπιζω να σε βοηθησα!καλη επιτυχια στη νεα σου προσπαθεια:p

Link to comment
Share on other sites

Η ΝΟΚΙΑ επίσης "διαφημίζει" και 350 ώρες αναμονής.

 

Δε νομίζω να είδες ( ή να δεις ) πουθενά να κρατάει 14+ μέρες ανοιχτό.

 

 

Btw το δικό μου έχει φτάσει τις 9, με αμελητέα χρήση φυσικά.

 

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς καμιά συμβουλή για βελτίωσ της μπαταρίας?

 

θα έλεγα να βάλεις τη φωτεινότητα της οθόνης σε επίπεδο κάτω του 50%.. Θα δεις λίγο βελτίωση.. Επίσης ακούς μουσική με ακουστικά απλά ή με το habdfree?

 

Εννοείται βέβαια ότι με bluetooth ακουστικά μειώνει πολύ τη μπαταρία...

 

οπως αναφερα και σε προηγουμενα μου post εμενα η μπαταρια μεγαλωσε η διαρκεια ζωης της οταν σταματησα να το κλεινω το βραδυ κ να το βαζω στο προφιλ εκτος συνδεσης!οπως μου εβγαλε κ το ion battery απο 1 μερα κ 11 ωρες τωρα λεει 2 μερες κ 21 ωρες!!αν αυτο δεν ειναι βελτιωση τοτε τι ειναι?κ εχω κ αλλο προγραμμα που καταφερνω οποτε το εχω ενεργοποιημενο να το εχω κανει το κινητο να διαρκει 5 μερες χωρις να το φορτησω!ελπιζω να σε βοηθησα!καλη επιτυχια στη νεα σου προσπαθεια:p

 

Μα λέει για Flight Mode άρα δεν ισχύει στη παραπάνω περίπτωση αυτό που λες!!!:p

 

Η ΝΟΚΙΑ επίσης "διαφημίζει" και 350 ώρες αναμονής.

 

Δε νομίζω να είδες ( ή να δεις ) πουθενά να κρατάει 14+ μέρες ανοιχτό.

 

[ spoiler ]Btw το δικό μου έχει φτάσει τις 9, με αμελητέα χρήση φυσικά.[ /spoiler ]

 

οι μετρήσεις αυτές αφορούν το κινητό μέσα σε γυάλα, να μη το ακουμπάει ούτε αέρας και με FULL σήμα GSM...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα θα το παρω θα ηθελα να ρωτησω καταρχην αν το e clik.gr που εμφανιζεται στο skroutz το ξερει κανεις και επισης αν μπορω να διαπιστωσω με το κουτι κλειστο πως προκειται για παραεισαγωγη
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα θα το παρω θα ηθελα να ρωτησω καταρχην αν το e clik.gr που εμφανιζεται στο skroutz το ξερει κανεις και επισης αν μπορω να διαπιστωσω με το κουτι κλειστο πως προκειται για παραεισαγωγη

 

Το e-click το έχω εμπιστευθεί για αξεσουάρ, αλλά όχι για αγορά συσκεύης.

Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη! :happy:

Πρέπει να ξέρεις, πώς γενικά σε όλα αυτά τα e-shops όπου οι τιμές είναι χαμηλότερες, συνήθως πρόκειται για παραεισαγωγής, γι αυτό άλλωστε είναι και φθηνότερα.

Χωρίς να ανοίξεις το κουτί θα το καταλάβεις από την ταινία και από το ΙΜΕΙ, με ένα τηλέγωνο στη Nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα θα το παρω θα ηθελα να ρωτησω καταρχην αν το e clik.gr που εμφανιζεται στο skroutz το ξερει κανεις και επισης αν μπορω να διαπιστωσω με το κουτι κλειστο πως προκειται για παραεισαγωγη

Για το πως θα μπορέσεις να ξεχωρίσεις αν είναι ή όχι παρά-εισαγωγής διάβασε το Περί παράλληλων εισαγωγών...

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα παραδοξο απο μενα και θα χρειαστω ξανα την βοηθεια σας.

Συχνα κοιμαμαι σε "φιλικο"(νοουγαραημιν???) σπιτι, στο οποιο υπαρχει διαθεσιμο ασυρματο δικτυο και το εχω βαλει σε προτεραιοτητα 1 απο το Προορισμοι->Διαδίκτυο. Αν μπω στις λεπτομερειες του συγκεκριμενου σημειου προσβασης, εχω βαλει καλου κακου και το "Λειτουργια δικτυου LAN" στο "Προσωρινο". Επισης απο τις ρυθμισεις του WLAN εχω βαλει το "Προβολη διαθεσιμων δικτυων" στο "Ποτε".

 

Παρόλα αυτα, οποτε παω στο συγκεκριμενο σπιτι, αυτοματα συνδεεται μονο του καθε φορα με το ασυρματο...Κανω αποσυνδεση και ξανασυνδεεται...τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Συχνα κοιμαμαι σε "φιλικο"(νοουγαραημιν???) σπιτι,

 

T.M.I. (Too Much Information)!!! :lol: :lol: :lol:

 

...στο οποιο υπαρχει διαθεσιμο ασυρματο δικτυο και το εχω βαλει σε προτεραιοτητα 1 απο το Προορισμοι->Διαδίκτυο. Αν μπω στις λεπτομερειες του συγκεκριμενου σημειου προσβασης, εχω βαλει καλου κακου και το "Λειτουργια δικτυου LAN" στο "Προσωρινο". Επισης απο τις ρυθμισεις του WLAN εχω βαλει το "Προβολη διαθεσιμων δικτυων" στο "Ποτε".

 

Παρόλα αυτα, οποτε παω στο συγκεκριμενο σπιτι, αυτοματα συνδεεται μονο του καθε φορα με το ασυρματο...Κανω αποσυνδεση και ξανασυνδεεται...τι λετε?

 

Μήπως υπάρχει τρέχει στο background πάντα κάποια εφαρμογή που θέλει σύνδεση;

Επίσης, γιατί το έχεις βάλει στο Προσωρινό; :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

T.M.I. (Too Much Information)!!! :lol: :lol: :lol:

 

 

 

Μήπως υπάρχει τρέχει στο background πάντα κάποια εφαρμογή που θέλει σύνδεση;

Επίσης, γιατί το έχεις βάλει στο Προσωρινό; :confused:

 

Γιατι δεν ηξερα τι κανει αυτη η επιλογη, οποτε αντι για "μονιμο" το εβαλα στο 'προσωρινο" μπας και σταματησει να συνδεεται...αλλα ματαια.

Δεν εχω καποια εφαρμογη...νομιζω δηλαδη. Nokia Maps, Quickoffice, Ion Battery, αυτα εχω βαλει...Μονο το Maps αν κανει κατι...Εξαλλου δεν ειδα να κατεβαζει και τρελο ογκο, στο 1ο λεπτο ειχε κατεβασει 7 kb...

 

Παντως αφου εχω βαλει την αναζητηση δικτυων στο "Ποτε", νομιζω οτι ουτε αυτο που λες θα δικαιολογειτο...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ηξερα τι κανει αυτη η επιλογη, οποτε αντι για "μονιμο" το εβαλα στο 'προσωρινο" μπας και σταματησει να συνδεεται...αλλα ματαια.

Δεν εχω καποια εφαρμογη...νομιζω δηλαδη. Nokia Maps, Quickoffice, Ion Battery, αυτα εχω βαλει...Μονο το Maps αν κανει κατι...Εξαλλου δεν ειδα να κατεβαζει και τρελο ογκο, στο 1ο λεπτο ειχε κατεβασει 7 kb...

 

Παντως αφου εχω βαλει την αναζητηση δικτυων στο "Ποτε", νομιζω οτι ουτε αυτο που λες θα δικαιολογειτο...

 

Ναι, ότι είναι αδικαιολόγητο, είναι! :blink:

Δοκίμασε όταν συνδέεται να πατήσεις παρατεταμένα το κόκκινο κουμπί για να κλείσει και τσέκαρε αν θα ξανασυνδεθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ότι είναι αδικαιολόγητο, είναι! :blink:

Δοκίμασε όταν συνδέεται να πατήσεις παρατεταμένα το κόκκινο κουμπί για να κλείσει και τσέκαρε αν θα ξανασυνδεθεί.

 

Κανει κατι διαφορετικο αυτο απο την συνηθισμενη αποσυνδεση με τον κλασικο τροπο?Δεν το ηξερα το κολπακι, μπραβο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...