Jump to content

[Επίσημο] HTC Tattoo


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποίησα χτες το tattoo ενός φίλου και ομολογώ με εντυπωσίασε και σαν ποιότητα κατασκευής και σαν compact μέγεθος!

 

Η τιμή του έχει πέσει αρκετά: http://www.skroutz.gr/s/90218/HTC-Tattoo.html?keyphrase=tattoo

 

Τελικά έχει γίνει γνωστό αν θα αναβαθμιστεί και αυτό σε Android 2.0;

Ειναι επισημο απο οτι διαβασα οτι θα παρει μεσα στον χρονο αναβαθμιση σε android 2.1 οποτε περιμενουμε,παντος για τα λεφτα του σε σχεση με αυτα που σου προσφερει το κινητο αξιζει πραγματικα:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 249
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα..Περιμενω το TATTOO σε λιγες μερες.. Επειδη εχω δουλεψει και wm phones HTC και symbian Νοκια 5800 θα ειναι η πρωτη εμπειρια σε Android.

Χρειαζομαι το GPS ,λογω της δουλειας μου, μπορει καποιος να μου πει, απο τα προγραμματα πλοηγησης που δουλεψε στο Tattoo ποιο δουλευει σωστα , εχει υποστηριξη ελληνικων κ.λ.π. γιατι στα παραπανω λειτουργικα ολα δουλευαν αψογα.

Ευχαριστω !!!

 

Καλημερα και παλι!!! (( Τι εγινε ρε παιδια γιατι δεν γραφει τιποτα κανεις σ,αυτο το forum??

Αλλες συσκευες εχουν φτασει τις 200 σελιδες και εδω εχουμε κολλησει στην 14.

'Η δεν εχει κανενα προβλημα η συσκευη για αποριες, ή την εχουμε αγορασει λιγα ατομα ))..

Anyway!!!

Στο XDA forum διαβασα παραπονα απο πολλους, οτι φευγει η επικαλλυψη ,ξεβαφουν τα πληκτρα κατω απο την οθονη μετα απο ολιγομηνη χρηση ..

Αντιμετωπισε καποιος αυτο το προβλημα ????

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο XDA forum διαβασα παραπονα απο πολλους, οτι φευγει η επικαλλυψη ,ξεβαφουν τα πληκτρα κατω απο την οθονη μετα απο ολιγομηνη χρηση ..

Αντιμετωπισε καποιος αυτο το προβλημα ????

 

Γενικώς αυτές οι συσκευές απαιτούν μεγαλύτερη φροντίδα από τα απλά κινητά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα..Περιμενω το TATTOO σε λιγες μερες.. Επειδη εχω δουλεψει και wm phones HTC και symbian Νοκια 5800 θα ειναι η πρωτη εμπειρια σε Android.

Χρειαζομαι το GPS ,λογω της δουλειας μου, μπορει καποιος να μου πει, απο τα προγραμματα πλοηγησης που δουλεψε στο Tattoo ποιο δουλευει σωστα , εχει υποστηριξη ελληνικων κ.λ.π. γιατι στα παραπανω λειτουργικα ολα δουλευαν αψογα.

Ευχαριστω !!!

 

Καλημερα και παλι!!! (( Τι εγινε ρε παιδια γιατι δεν γραφει τιποτα κανεις σ,αυτο το forum??

Αλλες συσκευες εχουν φτασει τις 200 σελιδες και εδω εχουμε κολλησει στην 14.

'Η δεν εχει κανενα προβλημα η συσκευη για αποριες, ή την εχουμε αγορασει λιγα ατομα ))..

Anyway!!!

Στο XDA forum διαβασα παραπονα απο πολλους, οτι φευγει η επικαλλυψη ,ξεβαφουν τα πληκτρα κατω απο την οθονη μετα απο ολιγομηνη χρηση ..

Αντιμετωπισε καποιος αυτο το προβλημα ????

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

 

εμένα πάντως έχει πάρει αστεροπουλάδα και δόξα το θεό μια χαρά είναι ακόμα.

όσο για τον αριθμό σκέψου ότι μιλάμε για ένα κιν. που δεν έχει εισαχθεί επίσημα στην Ελλάδα!!! κάτσε να γίνει επίσημη αναβάθμιση σε 2.1 και θα έχουμε θέμα....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εκανα την κοτσανα και εβαλα να κλειδωνει με το μοτιβο και πατηθηκε πολλες φορες και τωρα ζηταει το google email εγω το βαζω αλλα δεν κανει τιποτα......γινετε να το ανοιξω αλλιως?γιατι μου βγαζει αυτο συνεχεια:cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν λυθεί το πρόβλημά σου με τον παραπάνω τρόπο, δοκίμασε να κάνεις hard reset. Αυτό θα σε υποχρεώσει να εγκαταστήσεις από την αρχή τις εφαρμογές, αλλά και να ξανακάνεις όλες τις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

To όνομα χρήστη που έχεις για το λογαριασμό σου στο gmail βάζεις, προφανώς ότι έβαζες και πριν, αλλά αντί για τον κωδικό σου βάζεις το null. Δοκίμασε και τις δύο περιπτώσεις (μόνο το όνομα χρήστη χωρίς την κατάληξη @gmail.com και με την κατάληξη). Δεν το έχω δοκιμάσει, βρήκα την απάντηση μέσω αναζήτησης στο google.
Link to comment
Share on other sites

1. With the phone turned off, press and hold the HOME and BACK buttons, and then briefly press the END CALL/POWER button.

2. Press the ENTER button to begin the reset process. δηλ παταω το κουμπι της επιστροφης εννω ειναι κλειστο το κινητο και μετα το κοκκινο κουμπι?

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πατημένα το κουμπί με το σπιτάκι και το κουμπί με βέλος που δείχνει αριστερά, πατάς το κόκκινο κουμπί απόρριψης κλήσης. Και μετά το κεντρικό στρογγυλό κουμπί όταν ζητηθεί.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για χαρα!! Εχω το Ταττοο ενα μηνα περιπου. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος .

ΑΠΟΡΙΑ?? ;)Εκανα προσπαθεια να κανω root τη συσκευη , απο xda και συμφωνα με τις οδηγιες τα εκανα ολα σωστα..Κατεβαζοντας rooted εφαρμογες απο το market , σε καποιες γινετε εγκατασταση κανονικα και σε αλλες μου λεει πως δεν εχω δικαιωματα για rooted εφαρμογες. Εχω μπερδευτει...

Τελικα μηπως υπαρχει καποιος τροπος να το τσεκαρω, για να βεβαιωθω αν ειναι rooted πχ ,απο τις πληροφοριες της συσκευης ,ή κατι άλλο ???

Ευχαριστω !!!:D

Link to comment
Share on other sites

Αν στο adb shell το σύμβολο είναι "#" έχεις δικαιώματα root.

 

Sorry !! Θυμησε μου πως μπαινω στο adb shell?? γιατι δεν ειμαι και expert ακομα στο android:(

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις στο pc ένα παράθυρο γραμμής εντολών(έναρξη->όλα τα προγράμματα->βοηθήματα -> γραμμή ετνολών

Γράφεις cd και τη διαδρομή όπου βρίσκεται το adb. Αφού έχεις κάνει root τη συσκευή, στα αρχεία που κατέβασες, κάπου θα υπάρχει και το adb(πχ cd c:/android/tools/)

Αφού λοιπόν μεταφερθείς στον κατάλογο όπου βρίσκεται το adb, γραφεις την εντολή adb shell.

Αν εμφανιστεί το σύμβολο # η συσκευή είναι rooted.

Εναλλακτικά, μπορείς από τη συσκευή αν έχεις εγκατεστημένο κάποιον terminal emulator, να γράψεις εκεί την εντολή su

και να πατήσεις το enter. Θα πρέπει τότε το σύμβολο $ να αλλάξει και να γίνει #

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις στο pc ένα παράθυρο γραμμής εντολών(έναρξη->όλα τα προγράμματα->βοηθήματα -> γραμμή ετνολών

Γράφεις cd και τη διαδρομή όπου βρίσκεται το adb. Αφού έχεις κάνει root τη συσκευή, στα αρχεία που κατέβασες, κάπου θα υπάρχει και το adb(πχ cd c:/android/tools/)

Αφού λοιπόν μεταφερθείς στον κατάλογο όπου βρίσκεται το adb, γραφεις την εντολή adb shell.

Αν εμφανιστεί το σύμβολο # η συσκευή είναι rooted.

Εναλλακτικά, μπορείς από τη συσκευή αν έχεις εγκατεστημένο κάποιον terminal emulator, να γράψεις εκεί την εντολή su

και να πατήσεις το enter. Θα πρέπει τότε το σύμβολο $ να αλλάξει και να γίνει #

 

OK.. # Ειναι τελικα rooted η συσκευη...:D.Σ΄ ευχαριστω για τη βοηθεια !!:up:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εμένα πάντως έχει πάρει αστεροπουλάδα και δόξα το θεό μια χαρά είναι ακόμα.

όσο για τον αριθμό σκέψου ότι μιλάμε για ένα κιν. που δεν έχει εισαχθεί επίσημα στην Ελλάδα!!! κάτσε να γίνει επίσημη αναβάθμιση σε 2.1 και θα έχουμε θέμα....

 

αστεροπουλάδα? Please explain. μου άρεσε πολύ η λέξη!!!!!!

πως κρίνεται γενικά η GPS λειτουργία του tattoo?

η οθόνη είναι μικρή, είναι όμως ικανοποιητική γενικά?

καλό βράδυ

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

αστεροπουλάδα? Please explain. μου άρεσε πολύ η λέξη!!!!!!

πως κρίνεται γενικά η GPS λειτουργία του tattoo?

η οθόνη είναι μικρή, είναι όμως ικανοποιητική γενικά?

καλό βράδυ

πτώση με αλεξ/πτωτα στον Ε.Σ χρησιμοποιείται...η οθόνη είναι μια χαρά aλλά το πρόβλημά είναι το 1,6 ανδροιδ που έχει και δεν βλέπω αναβάθμιση επίσημη απο HTC

Link to comment
Share on other sites

πτώση με αλεξ/πτωτα στον Ε.Σ χρησιμοποιείται...η οθόνη είναι μια χαρά aλλά το πρόβλημά είναι το 1,6 ανδροιδ που έχει και δεν βλέπω αναβάθμιση επίσημη απο HTC

 

μεγάλο μείον να μην μπορείς να ανταλλάξεις δεδομένα με bluetooth, αρκετοί οι λόγοι για αναβάθμιση του λογισμικού. το GPS του, απο κατασκευής, τι εντυπώσεις αφήνει παιδιά? είναι καλό?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

μεγάλο μείον να μην μπορείς να ανταλλάξεις δεδομένα με bluetooth, αρκετοί οι λόγοι για αναβάθμιση του λογισμικού. το GPS του, απο κατασκευής, τι εντυπώσεις αφήνει παιδιά? είναι καλό?

 

Το GPS, λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

κανένα νέο για την επίσημη άφιξη στην Ελλάδα;;
Δεν νομιζω να έρθει....Περισσοτερες πιθανοτητες εχει το Wildfire, με διαφορά τιμής,

γύρω στα 50 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

SOS...SOS!!!!!!!!!!!

 

λοιπόν αντιμετωπίζω το εξής: αν και δεν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά το σηματάκι είναι εκεί και αν και με ακούνε εγώ δεν μπορώ να ακούσω παρά μόνο με τα ακουστικά...!!!! άσε που δεν αναγνωρίζει το ΗΤC Sync και δεν μπορώ να κάνω restore τις επαφές!!!έχει κανένας καμία ιδέα η να παρω το Desire???!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...