Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα. 2 θεματακια.

1) απο you tube και σε μενα ξεκιναει να παιζει το βιντεο και μετα απο λιγο κολλαει η εικονα ενω δειχνει οτι τρεχει κανονικα.

2) περασα μια λιστα απο τραγουδια εφτιαξα μια λιστα αναπ/γης στην οποια και τα περασα οκ αλλα ειδα οτι αποθηκευτικαν και στους ηχου κλησεις.( οταν παω απο το προφιλ να βρω καποιον ηχο βλεπω οτι ειναι περασμενα). γινεται αυτο ή ακανα καποιο λαθοσ στο περασμα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Από ότι φαίνεται,μέχρι στιγμής στα 8GB το διαθέτει μόνο η Wind .Ενδιαφέρον θα έχει να δούμε πόσο θα ακολουθήσει η τιμή του και στα άλλα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

περασα μια λιστα απο τραγουδια εφτιαξα μια λιστα αναπ/γης στην οποια και τα περασα οκ αλλα ειδα οτι αποθηκευτικαν και στους ηχου κλησεις.( οταν παω απο το προφιλ να βρω καποιον ηχο βλεπω οτι ειναι περασμενα). γινεται αυτο ή ακανα καποιο λαθοσ στο περασμα.

ευχαριστω

 

Δεν έχεις κάνει κάποιο λάθος,μέσα από τις ρυθμίσεις των προφίλ φαίνονται όλα τα τραγούδια που είναι περασμένα στο τηλέφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω internet στο x6 μέσω του φορέα (COTE) πως μπορώ να συνδέσω το λαπτοπ και να βλέπω το internet στο λαπτοπ?
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στη Wind σήμερα και δεν είχαν ιδέα για το Χ6 8GB...

Απίστευτοι υπάλληλοι...

Απίστευτη προχειρότητα στην αντιμετώπιση του πελάτη...

Απίστευτη τιμή όμως στο Χ6 16GB...273€

Mάλλον όμως λάθος θα έκαναν ή δεν πρόσθεσαν το ΦΠΑ ή ήταν με κανένα πακέτο 500 λεπτών ομιλίας λέω τελικά.Αύριο θα πάω απο εκεί για να το ακούσω απο τα αυτιά μου αυτό με την τιμή...!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στη Wind σήμερα και δεν είχαν ιδέα για το Χ6 8GB...

Απίστευτοι υπάλληλοι...

Απίστευτη προχειρότητα στην αντιμετώπιση του πελάτη...

Απίστευτη τιμή όμως στο Χ6 16GB...273€

Mάλλον όμως λάθος θα έκαναν ή δεν πρόσθεσαν το ΦΠΑ ή ήταν με κανένα πακέτο 500 λεπτών ομιλίας λέω τελικά.Αύριο θα πάω απο εκεί για να το ακούσω απο τα αυτιά μου αυτό με την τιμή...!

 

Σήμερα το είδα στην Wind τσιμισκή, πρέπει να το είχε 375€ ή 376€ το Χ6 16GB

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα στην Wind τσιμισκή, πρέπει να το είχε 375€ ή 376€ το Χ6 16GB

 

μα στο φυλλαδιο το χουν 293 ευρω..μας δουλευουν..??

Link to comment
Share on other sites

μα στο φυλλαδιο το χουν 293 ευρω..μας δουλευουν..??

 

Στο προσπέκτους η έκδοση των 8 GB είναι! Δες στις τελευταίες σελίδες όπου έχει συνοπτικά όλα τα τηλέφωνα! Στο Χ6 γράφει εσωτερική μνήμη 8 GB!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω άν αναφέρθηκε νωρίτερα.Σήμερα που έκανα αναζήτση για ενημέρωση λογισμικού στο Χ6 μέσω της εφαρμογής,μου εμφάνησε νέα έκδοση 21.0.004 την οποία και εγκατέστησα.Δεν ξέρω για αλλαγές τι γίνεται αλλά μου φανηκε πιο γρήγορο στην ανταπόκριση από πρίν.Την εγκατέστησε κάποιος άλλος;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για αυτο που θα γραψω αλλα θα ηθελα την αποψη σας για ενα θεμα. Οπως εχω αναφερει σε παλιοτερα post εχω παραγγειλει το νοκια χ6 απο τον Γερμανο πανω απο ενα μηνα και ακομη δεν μου το εχουν φερει. Περασα απο το καταστημα και ολο μου λεει στο τελος της εβδομαδας αλλα τιποτα. Σκεφτομαι να περασω απο την cosmote και αν το εχει και μπορει να μου το φερει συντομα να ακυρωσω την παραγγελια απο τον Γερμανο (εχω επιδοτηση cosmote). Εχει καταντησει γελιο το ολο θεμα δεν μπορω να πηγαινω καθε λιγο και λιγακι στον Γερμανο και να τον παρακαλω για ενα τηλεφωνω. Εσας αργησε τοσο πολυ? (αυτοι που παραγγειλατε απο τον Γερμανο με επιδοτηση)
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμβαίνει μόνο σε σένα και ο θείος μου τα ίδια έπαθε.Όχι από Γερμανό,αλλά από Wind.Περίμενε για κινητό Νόκια 2 μήνες.Και λέω Νόκια γιατί το πρόβλημα πιθανόν να οφείλεται στη διανομή από τη Νόκια,εφόσον στη μέση υπάρχει δικαστική διαμάχη της Νόκια με την Alpha Copy.
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμβαίνει μόνο σε σένα και ο θείος μου τα ίδια έπαθε.Όχι από Γερμανό,αλλά από Wind.Περίμενε για κινητό Νόκια 2 μήνες.Και λέω Νόκια γιατί το πρόβλημα πιθανόν να οφείλεται στη διανομή από τη Νόκια,εφόσον στη μέση υπάρχει δικαστική διαμάχη της Νόκια με την Alpha Copy.

 

Alpha Copy Και Nokia δεν συνεργάζονται εδώ και καιρό πιά.Απλά κι εγώ που ρώτησα σε Nokia Care μου λένε ότι χρειάζεται λίγος καιρός μέχρι να οργανωθούν όλα στο θέμα service και στις αποθήκες στην χώρα μας μετά από την διακοπή με την Alpha Copy.Οπότε υπομονή παιδιά

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω άν αναφέρθηκε νωρίτερα.Σήμερα που έκανα αναζήτση για ενημέρωση λογισμικού στο Χ6 μέσω της εφαρμογής,μου εμφάνησε νέα έκδοση 21.0.004 την οποία και εγκατέστησα.Δεν ξέρω για αλλαγές τι γίνεται αλλά μου φανηκε πιο γρήγορο στην ανταπόκριση από πρίν.Την εγκατέστησε κάποιος άλλος;

 

Επιβεβαιωνω και γω το update, το εγκατεστησα και γω αποψε χωρις να εχω βρει καποιο changelog ομως. Παρολ' αυτα εχω την αισθηση οτι ειναι πιο αποκρισιμο το τηλεφωνο στο μενου κλπ. Αν καποιος εχει καποιο επισημο λινκ με τις διορθωσεις ας ποσταρει.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και γω το update, το εγκατεστησα και γω αποψε χωρις να εχω βρει καποιο changelog ομως. Παρολ' αυτα εχω την αισθηση οτι ειναι πιο αποκρισιμο το τηλεφωνο στο μενου κλπ. Αν καποιος εχει καποιο επισημο λινκ με τις διορθωσεις ας ποσταρει.

 

Φίλε τελικά οι διαφορές είναι επίσημα οι παρακάτω:

 

Latest software release for Nokia X6-00 is 21.0.004 *

 

New Browser Version

Update Mail For Exchange

Update Shazam

Usability Improvements

 

Αυτό με την ανταπόκριση πιστεύω ισχύει

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

ελευθεροσε το update ram και εγινε πιο γρηγορο το κινητο.να προσεχετε με τις εφαρμογες που βαζετε ακομα και απο ovistore γιατι τρωνε ram.εγω ειχα γυρο στα 32 ελευθερα πρωτου την αναβαθμιση .μετα πηγε 43 .τωρα που αφαιρεσα μερικες αχρηστες εφαρμογες που ειχα κατεβασει πηγα στα 50+.:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Πρόσφατα πήρα το x6 και μπορω να πω πως ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Εχω ενα προβλημα με το mail. Με wifi μπορεί και συνδέεται με το γραμματοκιβώτιο και κατεβάζει τα νέα mail. Όμως με gprs (έβαλα τα 40mb της wind) όταν πατάω συγχρονισμό απλά βγάζει το σηματάκι του gprs πάνω αριστερά για λίγο και μετά εξαφανίζεται χωρίς να κάνει update στα mail. Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και μπαίνοντας μσν. Το περίεργο είναι ότι σε ιστοσελίδες μπορώ να σερφάρω κανονικά με το gprs μόνο. Τι να φταίει?? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Πρόσφατα πήρα το x6 και μπορω να πω πως ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Εχω ενα προβλημα με το mail. Με wifi μπορεί και συνδέεται με το γραμματοκιβώτιο και κατεβάζει τα νέα mail. Όμως με gprs (έβαλα τα 40mb της wind) όταν πατάω συγχρονισμό απλά βγάζει το σηματάκι του gprs πάνω αριστερά για λίγο και μετά εξαφανίζεται χωρίς να κάνει update στα mail. Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και μπαίνοντας μσν. Το περίεργο είναι ότι σε ιστοσελίδες μπορώ να σερφάρω κανονικά με το gprs μόνο. Τι να φταίει?? :blink:

Με ποιο σημείο πρόσβασης επιλέγεις να μπεις στα mail σου και στο msn? Δοκίμασε αυτά που αναφέρονται στο Ρυθμίσεις συσκευών για λήψη/αποστολή MMS και πρόσβαση στο Διαδίκτυο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο σημείο πρόσβασης επιλέγεις να μπεις στα mail σου και στο msn? Δοκίμασε αυτά που αναφέρονται στο Ρυθμίσεις συσκευών για λήψη/αποστολή MMS και πρόσβαση στο Διαδίκτυο.

 

Εκτός απ το wind internet έχει και μια επιλογή wind gprs. Με αυτό πάω να συνδεθώ. Την προσφορά την είχα ενεργοποιήσει μερικές φορές και παλιότερα στο N76 που είχα και το δωρεάν ίσχυε μόνο για το gprs και με το wind internet σε χρέωνε.΄

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το κινητό επειδή πρόκειται να μου αλλάξουν το Samsung B5722 (dual sim) ελαττωματικό από το ΠΛΑΙΣΙΟ και το έχει στα 343... αξίζει τον κόπο; πώς σας φαίνεται η τιμή;

 

Με mac os x σύνδεση, υπάρχει πλήρης συμβατότητα;

Edited by nobleman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απ το wind internet έχει και μια επιλογή wind gprs. Με αυτό πάω να συνδεθώ. Την προσφορά την είχα ενεργοποιήσει μερικές φορές και παλιότερα στο N76 που είχα και το δωρεάν ίσχυε μόνο για το gprs και με το wind internet σε χρέωνε.΄

Το msn για να λειτουργήσει θέλει προφίλ για ίντερνετ, οπότε θα πρέπει να συνδεθείς με το wind internet (αν έχεις κάποιο πακέτο δεδομένων, αλλιώς οι χρεώσεις είναι υψηλές). Για τα email αν δεν κάνω λάθος θέλουν και αυτά προφίλ για ίντερνετ. Εγώ αυτό έχω (wind internet) ενεργοποιημένο για να λαμβάνω και να στέλνω emails.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ ακόμη αντιμετωπίζω δυσκολίες να συνηθίσω την μουσική του X6.Μέχρι τώρα είχα συνηθίσει να φτιάχνω φακέλους και εκεί να ταξινομώ τα mp3 μου για θέματα ευκολίας όμως τώρα ταξινομούνται αυτόματα(καλλιτέχνες,album κλπ).

 

Προσπάθησα να συμμαζέψω τα τραγούδια μου φτιάχνοντας playlists μέσω του winamp αλλά αν και βλέπω τις λίστες μέσα στο winamp όταν πηγαίνω στο κινητό μου δεν μου τις εμφανίζει.Αποθηκεύονται κάπου αλλού ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

Αν μπορείτε βοηθήστε γιατί τα έχω μπλέξει με τα τραγούδια.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...