Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι vodafone branded(διάβασε και τα παρακάτω σχόλια) η συσκευή σου για αυτό δε μπορεις να δεις την 40 ως τελευταία αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι vodafone branded(διάβασε και τα παρακάτω σχόλια) η συσκευή σου για αυτό δε μπορεις να δεις την 40 ως τελευταία αναβάθμιση

 

και πως το κανω να μην ειναι βονταφον πλεον? και να μπει το 40? με αυτο τον οδηγο αν ακολουθησω? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305277 θα εχει ελληνικο Τ9 να φανταστω...

Link to comment
Share on other sites

και πως το κανω να μην ειναι βονταφον πλεον? και να μπει το 40? με αυτο τον οδηγο αν ακολουθησω? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305277 θα εχει ελληνικο Τ9 να φανταστω...

 

Ακολουθεις αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305354 :)

Νομιζω χανεις την εγγυηση αλλα αν θες μετα επαναφερεις το προηγουμενο firmware και εισαι οκ!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεις αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305354 :)

Νομιζω χανεις την εγγυηση αλλα αν θες μετα επαναφερεις το προηγουμενο firmware και εισαι οκ!

 

Aυτος ο οδηγος ειναι για "S60 3rd" ενω εγω εχω το "S60 5th" δεν θα υπαρξει προβλημα? Και κατι αλλο... εχει να κρατησω ομως backup του λογισμικου που εχω τωρα? που να ξαναβρω μετα την εκδοση 21 της vodafone... και βασικα... θα μου επιτρεπει να το κανω Downgrade? Thanks for your time :D

Link to comment
Share on other sites

Aυτος ο οδηγος ειναι για "S60 3rd" ενω εγω εχω το "S60 5th" δεν θα υπαρξει προβλημα? Και κατι αλλο... εχει να κρατησω ομως backup του λογισμικου που εχω τωρα? που να ξαναβρω μετα την εκδοση 21 της vodafone... και βασικα... θα μου επιτρεπει να το κανω Downgrade? Thanks for your time :D

Downgrade δεν μπορείς να κάνεις, γιατί δεν το επιτρέπει το λειτουργικό. Ο οδηγός είναι ίδιος και για 5th edition αλλά και για 3rd edition.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια πριν κανα 2 βδομαδες πηρα κ εγω το Χ6.Ολα δουλευουν ρολοι,αν εξαιρεσουμε το οτι οταν συνδεομαι μεσω wifi σε καποια spot(ανοιχτα),o browser(κατεβασα και τον opera,καμια αλλαγη) δε μπορει να εμφανισει τη σελιδα,σαν να μην ειμαι στο ιντερνετ.

Μηπως ξερει καποιος τι συμβαινει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια πριν κανα 2 βδομαδες πηρα κ εγω το Χ6.Ολα δουλευουν ρολοι,αν εξαιρεσουμε το οτι οταν συνδεομαι μεσω wifi σε καποια spot(ανοιχτα),o browser(κατεβασα και τον opera,καμια αλλαγη) δε μπορει να εμφανισει τη σελιδα,σαν να μην ειμαι στο ιντερνετ.

Μηπως ξερει καποιος τι συμβαινει;

Αυτο στο κανει μονο οταν συνδεεσε στα ανοιχτα δικτυα που δεν ξερεις κ τι ρυθμισεις μπορει να εχουν, η στο εχει κανει και στο δικτυο που εχεις σπιτι σου η καποιου φιλου σου που σιγουρα θα επαιζε αν εμπενες πχ με λαπτοπ? Οταν στο κανει αυτο,δοκιμασες να μπεις και με οπερα και με τον browser του κινητου? και στα 2 σου βαζει το ιδιο προβλημα? Εχεις κανει update στο πιο καινουργιο firmware της συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο στο κανει μονο οταν συνδεεσε στα ανοιχτα δικτυα που δεν ξερεις κ τι ρυθμισεις μπορει να εχουν, η στο εχει κανει και στο δικτυο που εχεις σπιτι σου η καποιου φιλου σου που σιγουρα θα επαιζε αν εμπενες πχ με λαπτοπ? Οταν στο κανει αυτο,δοκιμασες να μπεις και με οπερα και με τον browser του κινητου? και στα 2 σου βαζει το ιδιο προβλημα? Εχεις κανει update στο πιο καινουργιο firmware της συσκευης?

 

Ναι το κανει σε δικτυα που βρισκω κυριως σε καφετεριες η και στο δρομο.Στο δικτυο που εχω στο σπιτι μπαινει κανονικοτατα, (οπως μπαινει και το λαπτοπ).Το εχω δοκιμασει και με τον οπερα αλλα δεν ειδα αλλαγη (εμφανιζε το μηνυμα "δεν ειναι δυνατη η συνδεση με διακομιστη" η κατι παρομοιο),και update εκανα στις 14/12.Δεν πιστευω να εχει βγει κατι νεοτερο.Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρησιμοιω ενα cfw και πριν απο δυο μερες μου εβγαλε μηνυμα πως υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση... ειναι αναβαθμιση λογισμικου... μπορω να την κανω αφοβα η υπαρχει περιπτωση το κινητο να brickarei???
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να παρακολουθώ από το διαδίκτυο video mp4 ; Έτσι όπως είναι το κινητό , έχω μόνο ήχο. Edited by manthosx6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να παρακολουθώ από το διαδίκτυο video mp4 ; Έτσι όπως είναι το κινητό , έχω μόνο ήχο.

Δικό μου λάθος . Παίζει μια χαρά τα mp4 videos.:cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου βρισκει την αναβαθμιση λογισμικου σε 40.00.2 και ενω την καυεβαζει κανονικα αφου κανει επανεκινησει μου βγαζει ενα μηνυμα που λεει πως δεν ειναι συμβατη με την συσκευη και πως πρεπει να επικοινωσησω με τον παροχεα υπηρεσιων... με το nokia ovi που προσπαθησα με βγαζει network error και το κινητο κλεινει και δεν ανοιγει αν δεν βγαλω την μπαταρια... τι φταιει??? τι μπορω να κανω???
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

βοηθεια!

εκανα αναβαθμιση στο nokia x6 8 gb μεσω του nokia suite απο την εργοστασιακη 33..... και μου εβαλε την 40.0.002 με αποτελεσμα να χασω την ελληνικη γλωσσα.Ειναι στο αυτοματο η γλωσσα στο κινητο και ενω η ωρα ειναι greece μου βγαζει αγγλικα.

δεν ξερω τι να κανω,για να το επαναφερω οπως πριν!

εχασα τελειως τα ελληνικα?

μπορω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service ή να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^1 / S60 3rd

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα Χ6 εδώ και 2 χρόνια.Τον τελευταιο καιρό άρχισε να ψιλοκολλάει και να πρέπει να του βγάλω την μπαταρία για να ξαναλειτουργίσει και τώρα τελευταία έκανε και μονο του επανεκκινήσεις.Απο χτές αρχισε να χάνει το σήμα.Και σήμερα δεν έχω σήμα.Οχι πάντα.Μπορεί να βρει για 1 ώρα και μετα να το ξαναχάσει.Εκανα ένα soft format αλλα δεν είδα κάτι.Μπορώ να του κάνω κάτι ή πρεπει να πάει σε Nokia? Edited by nlack1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Μια βοήθεια.Εχω ένα κινητό Χ6 στα χέρια μου,που θέλω να πουλήσω.

 

Πως μπορώ να μάθω πόσα Gb είναι?Εχω ψάξει όλο το μενού και δεν βρίσκω κάτι.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια!

εκανα αναβαθμιση στο nokia x6 8 gb μεσω του nokia suite απο την εργοστασιακη 33..... και μου εβαλε την 40.0.002 με αποτελεσμα να χασω την ελληνικη γλωσσα.Ειναι στο αυτοματο η γλωσσα στο κινητο και ενω η ωρα ειναι greece μου βγαζει αγγλικα.

δεν ξερω τι να κανω,για να το επαναφερω οπως πριν!

εχασα τελειως τα ελληνικα?

μπορω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση?

καλησπερα

επειδη δεν μπορω να δω τους οδηγους,θελω λιγο βοηθεια.

παταω στα λινκ για να δω τους οδηγους και με παει στο rapidshare

τι κανω λαθος?

αναλυτικες οδηγιες θελω για να επαναφερω το κινητο nokia x6 μετα απο αναβαθμιση στην ελληνικη γλωσσα που εχασα!

το κινητο μου γραφει: code 05981J6 made in hungary

εαν γινεται σε .doc .pdf ο οδηγος και πως πρεπει να ξεκινησω...ποιο προγραμμα κατεβαζω?πρεπει να ξαναβαλω τον code που ειχα?στην λιστα με τους codes που εχετε δεν εχει το μοντελο x6-00.

συγνωμη δεν γνωριζω πολλα απο νοκια και το κινητο ειναι του αδερφου μου και εκανα την αναβαθμιση εγω μεσω του nokia suite και περιμενει να το παρει οπως μου το εδωσε!

ευχαριστω και συγνωμη για τις "ηλιθιες" ερωτησεις πανω στα nokia!

(ειμαι κατοχος samsung galaxy s2 και βλεπω nokia και ανατριχιαζω)

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός βρίσκεται εδώ.

Το product code εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός βρίσκεται εδώ.

Το product code εδώ.

συγνωμη,αλλα δεν με βοηθας..

 

οκ,product code..

δεν εχω καταλαβει εαν βαζεις τον code που ειχα

(code 05981J6 made in ΟΥΓΓΑΡΙΑ)

ή πρεπει να βαλω code απο την λιστα σας?

(η οποια λιστα δεν εχει το μοντελο μου nokia x6-00) ποιον να βαλω?

 

στον οδηγο μιλαει για 2 τροπους:

Μέσω του "Nemesis Service Suite"

Για να περάσουμε την Ελληνική γλώσσα θα πρέπει να ακολουθήσουμε πιστά αυτόν τον οδηγό, βάζοντας το Ελληνικό Product Code(1).

■ Το Nemesis Service Suite(2) το κατεβάζουμε από εδώ.

■ Το Nokia Software Updater(3) το κατεβάζουμε από εδώ.

 

οταν πατησω τα λινκ θα με οδηγησουν αυτοματα στο rapidshare.. (οταν πατας τα μπλε λινκ που εχετε βαλει και λεγονται "εδω")

μπορεις να μου πεις λιγο την διαδικασια?

τι να κανω στο rapidshare?

το Nokia Software Updater που χρειαζεται?

 

και μετα εχει αλλον τροπο:

Μέσω του "JAF"

 

ποιος απο τους 2 τροπους ειναι ο πιο ευκολος και χωρις προβληματα?

 

αν μου δωσεις λιγο την εκκινηση απαντωντας στις ερωτησεις μου..μετα θα μου ειναι ευκολο η διαδικασια με τον οδηγο σας..ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

@ kakos_mpelas

Θα βάλεις ένα από τα παρακάτω product codes

 

  • Nokia X6-00 "8GB" (RM-559): 059Β7Ν7 (Azure) / 059B7Q3 (Black)
  • Nokia X6-00 "16GB" (RM-559): 0595388 (Black-Red) / 0589489 (Dark black) / 0595410 (White blue) / 0580438 (Light yellow) / 0580288 (Light pink)
  • Nokia X6-00 "32GB" (RM-559): 0578264 (Black-Red) / 0578380 (Light blue)

ανάλογα το μοντέλο που έχεις, 8/16/32GB.

 

Από το rapidshare θα κατεβάσεις τα αρχεία word ή pdf στα οποία αναφέρονται οι οδηγίες βήμα βήμα.

 

Το nokia software updater χρειάζεται για να κάνεις αναβάθμιση.

 

Κατέβασε τους οδηγούς από το rapidshare και θα δεις ποια είναι η διαδικασία.

 

Αν δεν θες να κατεβάσεις από το rapdishare τα αρχεία με οδηγίες τότε ακολούθησε τον 2ο τρόπο με το JAF στον οποίο αναφέρονται τα βήματα 1-1.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το setup JAF 1.98.62.exe ..εκανα εγκατασταση και οταν παω να μπω σε αυτο..λεει:

P-KEY dongle not detected.Please insert activated dongle.

συνεχιζω τον οδηγο και αφου εχω κανει αποσυμπιεση στο "OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.rar" παταω GΟ και μου βγαζει:

C:\Program Files\ODEON\JAF\winscard.dll.

οποιος γνωριζει τι γινεται,μια μικρη βοηθεια..ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το setup JAF 1.98.62.exe ..εκανα εγκατασταση και οταν παω να μπω σε αυτο..λεει:

P-KEY dongle not detected.Please insert activated dongle.

συνεχιζω τον οδηγο και αφου εχω κανει αποσυμπιεση στο "OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.rar" παταω GΟ και μου βγαζει αυτο:

C:\Program Files\ODEON\JAF\winscard.dll.

οποιος γνωριζει τι γινεται,μια μικρη βοηθεια..ευχαριστω πολυ!

 

καποιος να βοηθησει?

εκανα επανεγκατασταση του JAF..παλι το ιδιο μηνυμα

C:\Program Files\ODEON\JAF\winscard.dll.

τι κανω λαθος?ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδια καλησπερα...εχω το νοκια χ6 κ μου κολλαει συνεχεια!!σκεφτομαι να το κανω αναβαθμιση αλλα δεν ξερω πως γινεται μεσω υπολογιστη!!γνωριζει καποιος????
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα εχω ενα Nokia x6 το πηρα το 2010 δεν το εχω χρησιμοποιησει και πολυ λογω οτι το ειχα σαν δευτερο κινητο. Αρχησε να μου κολλαει, παω να ανοιξω τα μηνυματα και αυτο ανοιγει την μουσικη δηλ. ενεργοποιειται το κουμπακι που εχει πανω τερμα δεξια χωρις ομως να το πατησω εγω. Τελευταια οταν μιλαω παλι το κανει αυτο δηλ. βγαινει η μουσικη και βαζει σε αναμονη την κλιση. Εκτος το οτι παταω καπου κ αυτο ανοιγει κατι αλλο ασχετο, μερικες φορες αν οχι τις περισσοτερες για να πατησω καπου πρεπει να ειναι με δυναμη και πολλες φορες. Τελος παντων το πηγα στον Γερμανο (εκει το ειχα παρει) και μου εκανε ενημερωση λογισμικου το παιρνω πισω και δεν εγινε τιποτα το ξανα παω και μου λεει οτι θα αλλαξουν την οθονη, μου αλλαζουν την οθονη (τωρα αν το εκαναν δεν ειμαι κ σιγουρη) αλλα παλι δεν εγινε τιποτα, εξακολουθει να κανει τα ιδια. Τι αλλο να κανω?? σε δυο μηνες ληγει η εγγυηση κ νομιζω οτι τοτε θα μου βρουν το προβλημα. Ειναι το χειροτερο κινητο που εχω παρει, ποτε δεν ειχα προβλημα με κανενα ως τωρα, εκτος απο αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...